זה המקום לשאול על נורות LED לבית? (אני יודע שלא - אבל אתם מביני עניין!) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה המקום לשאול על נורות LED לבית? (אני יודע שלא - אבל אתם מביני עניין!)

benyben

Recommended Posts

:xyxthumbs:

לשאלה:

יש לי נורות ספוט בבית.

הם מחוברות לשנאי.

אני מניח שהוא מעביר את המתח מ 220V (שמגיע "מהקיר"), למתח של 12V.

יופי טופי.

אני לקראת קניית נורות LED.

השאלה שלי היא האם כדאי לרכוש נורות LED במתח של 220V, ובכך לייתר את השימוש בשנאי (פחות רכיבים = יותר יעילות, לא?).

האם ההנחה שלי נכונה?

או שמא יש איזשהו יתרון לנורות במתח 12V.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעגלים אלקטרוניים של מתח גבוה נוטים הרבה יותר לעשות בעיות. עדיף לדעתי את ה 12V אם השנאי + לדים 12V

מה שכן - יש 2 סוגים של שנאים - מגנטי ואלקטרוני - האלקטרוני הוא לא באמת שנאי הוא שמכיל שנאי. המתח שרוב הספקים האלקטרוניים להלוגן מוציאים לא מתאים ל LED (הוא מוציא מתח AC קופצני אם פיקים שיכולים להגיע עד 50V, ובלדים יש מיישר שיישר את זה ל 50V DC בהתאמה במקום 17V DC שאמורים להיות כשמירים 12V AC ל DC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעגלים אלקטרוניים של מתח גבוה נוטים הרבה יותר לעשות בעיות. עדיף לדעתי את ה 12V אם השנאי + לדים 12V

מה שכן - יש 2 סוגים של שנאים - מגנטי ואלקטרוני - האלקטרוני הוא לא באמת שנאי הוא שמכיל שנאי. המתח שרוב הספקים האלקטרוניים להלוגן מוציאים לא מתאים ל LED (הוא מוציא מתח AC קופצני אם פיקים שיכולים להגיע עד 50V, ובלדים יש מיישר שיישר את זה ל 50V DC בהתאמה במקום 17V DC שאמורים להיות כשמירים 12V AC ל DC)

מודה לך על התשובה!!!

אז מה שאתה בעצם אומר, זה ש:

1. הישאר עם 12V

2. בדוק שהשנאי שלך איננו אלקטרוני.

איך אדע אם השנאי הוא אלקטרוני?

אם אצרף לכאן תמונה, תוכל לדעת?

המון תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח ב 99% שהשנאי שיש לך מוציא מתח AC ולכן לא יתאים. -- יתכן שרשום לך על השנאי מה מתח היציאה שלו.

לפי דעתי זה לא משנה עם אתה מחבר נורת לד 12V +שנאי תואם (led driver) או נורת לד 220V

כי הנורה האחרונה מכילה את אותו שנאי (LED Driver)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא AC או DC אלא צורת גל. גם המגנטי וגם האלקטרוני מוציאים AC במתח 12V rms. אבל במנורות LED יש מיישר שממיר ל DC וטוען איתו קבל (שממנו עובד כל היתר), לכן משנה מתח ה peak ולא ה rms

שנאי מגנטי מוציא גל סינוס, וה peak שלו הוא 17V

שנאי אלקטרוני מוליא פולסים, שהגובה שלהם יכול להגיע בקלות ל 30-50V

מעגלים אלקטרוניים שמקבלים 240V בכניסה הם בעייתיים כי הם צריכים להתמודד אם הרבה יותר בהשוואה למעגלים שמקבלים 12V. צריך להוריד איכשהוא מתח גבוה, ובמקרה הפחות טוב זהנעשה על ידיי קבל בטור.... שנאי מגנטי מעומת זאת מייצר 12V מוכן - רק ליישר ולחבר לדים על נגד מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ניתן לראות בתוך החורים ?

כמה הוא שוקל ? - כיאלו שהוא מלא מתכת או משקל קטן יחסית ?

לא הצלחתי למצוא חומר על הדגם הספציפי אבל החברה מוכרת כחברה של ספקים אלקטרוניים לתאורה, אז רוב הסיכויים שהוא אלקטרוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ניתן לראות בתוך החורים ?

כמה הוא שוקל ? - כיאלו שהוא מלא מתכת או משקל קטן יחסית ?

לא הצלחתי למצוא חומר על הדגם הספציפי אבל החברה מוכרת כחברה של ספקים אלקטרוניים לתאורה, אז רוב הסיכויים שהוא אלקטרוני

תודה

שני חידושים:

1. הוא קל.

2. חיברתי אותו לנורת LED של 12V, וזה עובד!

ז"א, היא נדלקת.

מה זה אומר לנו?

זה אומר בהכרח שאוכל להתקדם ולרכוש נורות LED?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...