מורה פרטי - שני הכנסות - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מורה פרטי - שני הכנסות

Kurt

Recommended Posts

אני שיניתי את הסטטוס שלי לעוסק מורשה (התחלתי לתת שירותי תוכנה) אז בגלל שזכרתי את הפוסט הזה ניגשתי ליועץ מס גם עם כל ההיסטוריה של העוסק פטור והוא באמת הצדיק אתכם.

אז למי שיקרא את הפוסט בעתיד, אני טעיתי. ורצוי להתייעץ עם בעל מקצוע. בכל מקרה אם אני לא טועה בסוף זה יוצא שאני לא צריך לשלם כלום. לא בטוח איך זה קרה אבל אני לא מתלונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה סדר: על הכנסות במדינת צריך לדווח ולשלם מס הכנסה. שכירים מדווחים כל חודש למעשה באמצעות התלוש (המעסיק מדווח עליהם). עצמאים מדווחים באמצעות תשלום מקדמות. כולם יכולים להגיש דוח בסוף השנה. לשכירים בדרך כלל זה מיותר כי אין להם הכנסות נוספות. אבל מי שעצמאי, או שכיר ועצמאי חובה להגיש כי אז אפשר לקבל החזרים. שימו לב ואנשים לא מודעים לזה שמס הכנסה משלמים רק על הרווח, לא על ההכנסות.

לדוגמא מי שעצמאי מתכנת ונגיד שכל השנה הוא הרוויח 10000 שקל (סתם דוגמא) אבל קנה מחשב ב-5000 לצורך העבודה, יכירו לו בחלק מהמחשב כהוצאה מוכרת ולכן הוא ישלם מס הכנסה רק על 8000 שקל בסוף השנה.

עוסק פטור ועוסק מורשה זה רק לענייני מע"מ והמדינה דרך אגב מתכוונת להגדיל עוד את הרמה של עוסק מורשה ליותר מ-100 אלף שקל בשנה. בכל מקרה, אני ממליץ מאוד מאוד למצוא רואה חשבון ולשבת איתו לשעה שיחה. זה לא יקר כשאתם עצמאים קטנים וזה ימנע ממכם ים של בעיות בעתיד.

לגבי הבחור פה שלא דיווח שנים ובסוף הכל הסתדר, פשוט מס הכנסה הסתכל על ההכנסות שלך וכנראה הן היו נמוכות אז הם פשוט ויתרו לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...