מהירות הנסיעה המותרת בכבישי הארץ תעלה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות הנסיעה המותרת בכבישי הארץ תעלה

Screw_Master

Recommended Posts

לא מצאתי דיון כזה, אז החלטתי לייסד בעצמי

http://news.walla.co.il/?w=%2F4700%2F2600452

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4324274,00.html

אני אכתוב מאוחר יותר את דעתי בפירוט, כי אני קצת עסוק. מה שכן, אני שמח שהם סוף סוף התאפסו על עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים תמיד נסעו 100 ומעלה ותמיד יסעו 100 ומעלה. אני שמח שעכשיו המדינה מכירה בזה.

מברך על המהלך אבל מהצד השני הוא יגרום ליותר אנשים להיתפס במצלמות.

ככה זה שמתרגלים לנסוע מהר, אח"כ קשה להאיט

אתה צודק, קשה לרדת מה-110 שאתה רגיל אליהם.

דעתי בנושא היא כמו מה שכתוב בוואלה: מהירות גבוהה אולי תהפוך תאונה לקטלנית יותר, אבל היא מפחיתה את הסיכויים שאותה תאונה תקרה. אני יודע על עצמי שכשאני נוהג מהר, יש לי נורה אדומה בראש: אתה נוסע מהר, תסתכל על הכביש הכי רחוק שאתה יכול, אל תתעסק עם שום דבר אחר, שתי ידיים על ההגה וכו'... הבנתם.

חוץ מזה, אם הכביש מאפשר, למה לא? לילה, כביש ראשי וישר, בין שניים לארבעה נתיבים לכל כיוון, אין נפש חיה באזור חוץ ממני, מפרדה בנויה בין ארבעת הנתיבים בכיוון שלי ובין ארבעת הנתיבים של הכיוון השני - ממש מפריע למישהו אם אני נוסע שם 140-150?

את המצלמות עצמן צריך לכוון לדעתי ל-160 קמ"ש. נסעת קצת מהר? לא נורא. נסעת כמו חולה נפש? מגיע לך דו"ח ונקודות.

אני גם נגד המצלמות עצמן: במקום לנהוג, אנשים מחפשים בעיניים את המצלמות, וזה גורם לתאונות. בארצות הברית הגיעו למסקנה הזאת ובבריטניה הגיעו למסקנה הזאת. זה כאילו פה בארץ שמים את המצלמות מתוך תפישה שבעולם כבר הגיעו למסקנה שהיא שגויה. האירופאים כבר שכחו את מה שאנחנו רק עכשיו לומדים. אני לא אומר שהכבישים פה ברמה של האוטובאנים של גרמניה, אבל הם ברמה מספיקה שמותר יהיה לסוע מהר יותר ממה שמותר שם היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה רכבים?!

נסעתי ברכבים ישנים משנת 92 בלי שום בעיה במהירויות האלה ואפילו בגרמניה נסעתי בC3 150-160 בלי שום בעיה.

אולי הנהגים צריכים להבין שלפעמים צריך להחזיק את ההגה בשני ידיים ולא לנסוע כמו *ונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי... כל אותם פחנועים עם צמיגי 155/65/14 ושאר צמיגי עגלת סופר לא ממש יקנו תחושת בטחון בעת כביש מהיר + מהירות גבוהה + רוחות צד. מה גם שהם מצויידים במנועי שלושה צילינדרים המשודכים לתיבות קצרות בעלות יחסי העברה קצרים, כך ששיוט על 130-140 קמ״ש אמיתיים עשוי להיות חוויה רועשת וקופצנית למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הנהגים צריכים להבין שלפעמים צריך להחזיק את ההגה בשני ידיים ולא לנסוע כמו *ונה

העלאת עכשיו נקודה חשובה - יש הבדל משמעותי מאוד בין שתי ידיים על ההגה לבין יד אחת, במיוחד כמו שנהגים ישראלים שמים אותה לרוב באמצע, שזה הכי פחות יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שזה ישנה

במכוניות חדשות אין קשר ישיר בין ההגה לגלגלים

יש מנוע חשמלי בסיוע מחשב שמבצע את סיבוב הגלגלים

מה שקורה על הכביש לא מתורגם להגה, אין עניין של יציבות או שליטה שאתה חייב בשבילם שתי ידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משנה מאד כאשר אתה חוטף מכת רוח ממשאית במסלול הנגדי,

או כאשר נהג אחר בנתיב שלך טעות שמאלצת אותך לבצע תמרון התחמקות בלתי צפוי,

או שיש חיה \ מכשול בלתי צפוי על הכביש,

או שסתם ירדת לשוליים כי לא היית מרוכז \ או בגלל איזה דביל שבא מולך ומדבר בנייד ואילץ אותך לרדת ואתה צריך לחזור לכביש באופן בטוח.

יש עוד הרבה , אבל זה מספיק בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שעכשיו מכוניות קטנות מסוג מיני שבקושי מסוגלות לנסוע ב 120 או מכוניות מסחריות גדולות שהן לא יציבות במהירויות האלה יסכנו את עצמם ואת אחרים.

העלאת המהירות חייבת להתבצע ביחד עם הורדת מחירי המכוניות , אחרת זה יוצר סכנה.

עם בארה"ב אני יכול לקנות חדש משפחתי ב60 - 70 אלף שקל , אז פה בארץ במחיר הזה אתה יכול לקנות רק קופסאת שימורים שבמהירויות האלה ימחץ וכל הנוסעים ברכב לא ישרדו בכמעט 100 אחוז.

ברכב משפחתי חדש יש הגנות ומשקל והבטיחות הרבה יותר גבוהה , רק חבל שרוב האנשים יתפשרו על הבטיחות בגלל שאין להם ברירה , אין מספיק כסף.

רכב ישן מעל 15 שנה (אפילו 10 שנים , אלא אם כן מדובר ברכב יוקרה או אספנות שמתוחזק מאד) לא ראוי שיהיה על הכביש במדינה מתקדמת ורמת הבטיחות ברכב כזה לא עולה בהרבה על רכבים קטנים.

רכבים ברמה שיש בארץ לא מסוגלים לשמור על רמת בטיחות סבירה במהירויות האלה ובגלל זה אסור שהמהירות תעלה (ואני בכלל לא מדבר על רמת הנהגים).

ואפילו 10 קמ"ש יכולים מאד לגרוע ברמת הבטיחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...