מערכת קירור מים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת קירור מים

AvlK

Recommended Posts

אני מעוניין לבנות לי מערכת קירור מים למעבד ולכרטיסי מסך , אני פחות או יותר סגור כבר על החלקים אבל יש לי כמה שאלות :

1. הלופ אמור לעבוד ככה :

מיכל > משאבה > ראדיאטור 480 ממ > בלוקים כרטיסי מסך (מחבר פרללי) > ראדיאטור 360 ממ > בלוק מעבד > חזרה למיכל

השאלה האם זה אפשרי שהמים יעלו מהראדיאטור למחבר הפרללי של הכרטיסי מסך וייכנסו דרך הכניסה התחתונה שלו (שזה הפוך ממה שראיתי בעושים בד"כ) וגם אם זה אפשרי האם יש איזו שהיא בעיה עם זה מבחינת הביצועים? (אני מצרף סכמה של התכנון של הלופ)

2. אם סכום הקנייה הוא באזור ה 1300+- דולר האם כדאי לי לפצל את זה ל2 קניות או יותר ( זו פעם ראשונה שאני מזמין מחו"ל ככה שאין לי מושג ני יגבה ממני כסף בארץ וכמה) ?

3. האם המשאבה של סוויפטק (655 d5 ) תחזיק לופ כזה בלי בעיה או שזה מתקרב לקצה היכולת שלה?

4. הבלוקים שאני מתכנן לקנות לכרטיסים הם אלה :

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=59_971_240_578&products_id=34218

והמחבר הפרללי הוא זה :

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=59_971_1018_1083&products_id=36181

עכשיו מה שאני לא בטוח בו זה התאמת המרחק בין חריצי ה pci e על הלוח שלי למחבר הזה מישהו יכול לומר לי אם זה יתאים ?

מפרט בחתימה אם צריך

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתי בונה את זה ב2 אפשרויות:

1. לופ נפרד לכל צרכן (מעבד לחוד, לחוד)

2. הייתי בונה לופ אחד - עם משאבה כפולה (35X או D5)

באיזה רכיבים מדובר? אולי רדיאטור 480 יחיד יעשה את העבודה? באיזה מארז אתה מתכנן לדחוף את כל זה. אין הרבה שמציעים מקום ל480

בנוגע לפיצול - הייתי מזמין את המשאבות / רדיאטורים מSIDEWINDEWR, ואת ההשלמות עושה מPPCS

וכן, הייתי מחלק את ההזמנה לחלקים קטנים באופן שהמיסוי יצא מינימאלי.

בהצלחה

עריכה:

בהתאם למפרט שלך:

1. שים לב שהבלוק למעבד יהיה אוניברסלי כך שתוכל להשאר עם מערכת הקירור במחשב הבא שלך

2. בנוגע לכרטיסי מסך - שקלת למכור ולקנות כרטיס יחיד חזק יותר? תוכל לחסוך המוך כסף גם בקנית בלוק נוסף, וכמובן החשבון שאתה צריך עוד השקעה במערכת כדי שתוכל להתמודד עם פליטת החום ומשאבה חזקה שתוכל להתמודד עם עוד רכיב ועוד בצורה פרללית.

אישית?

הייתי הולך על לופ עם 480/360 (מה שניתן לדחוף במארז), עם משאבה יחידה חזקה ובלוק למעבד ובלוק לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית לא חסיד של שני לופים, גם במערכת הנוכחית קיים לופ יחיד שמקרר את המעבד ושני .

בדומה למה שהוצא תחשוב על האופציה של שימוש ברדיאטור משולש\מרובע עם כרטיס מסך בודד.

ואכן לפני הכל צריך לדעת מה החומרה שתשתמש בה.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני לופים ידרוש יותר צנרת במארז והמראה (משהו שגם חשוב לי בבנייה הזאת) לא יהיה הכי נקי , לופ אחד עם משאבה כפולה אומר משהו כזה : מיכל > משאבה1 > ראדיאטור 480 ממ > (פרללי) > משאבה2> ראדיאטור 360 ממ > בלוק מעבד > חזרה למיכל ?

בנוגע לשדרוג לא נראה לי הכרטיסים האלה בהחלט מספקים אותי

בקשר לאיפה הכל ייכנס אני בונה מעין "מרתף" כמו במארז של סילברסטון tj-07 ככה שראדיאטור 480 ייכנס שם בכיף ובגג המארז כבר יש לי מקום ל 360 ככה שאין בעיה כל החלקים ייכנסו מדדתי ובדקתי את זה

אז כנראה שאני הולך על בלוק למעבד ושני בלוקים לכרטיסי המסך נראה לי שלופ אחד (אני עדיין צריך להבין את עניין המשאבה הכפולה) אתם יכולים בבקשה לומר לי אם יש התאמה בין הבלוקים, המחבר הפרללי והלוח ? (מפרט מתחת לשם)

תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאני ממליץ לך לחבר 2 משאבות בטור אם אתה הולך על הקונפיגורציה הזו.

אחרת - הזרימה תהיה מאוד גבולית. חוץ מזה - שיש לך עוד מרווח ביטחון למערכת , במידה ומשאבה אחת קורסת ואתה לא בבית, זה יכול להציל לך את המחשב. (כמובן שפיתרון תוכנתי יכול לעזור),אבל זה אף פעם לא יזיק.

הכרטיסים אומנם מספקים אותך, אבל תוכל לקבל ביצועים דומים תוך חיסכון של כסף חום וחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה אומר בטור למה הכוונה?

אחת אחרי השנייה ממש או אחת בהתחלה ואחת באמצע תוכל בבקשה לכתוב לי את זה בצורה הזו: מיכל - משאבה - ראדיאטור ... ( פשוט ככה אני יבין אותך טוב יותר)

להחליף את הכרטיסים זה אומר לחכות עד שיימכרו ואז לקנות חדש ואז לבנות משהו שייתן ביצועים דומים לי זה קצת כאב ראש אין לי כח להתעסק עם זה.. כסף לא משחק תפקיד ( אני לא איזה מיליונר אבל מוכן ויכול לשלם עוד אלף או אלפיים אם זה מה שאני רוצה )

שוב תודה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא שאתה לא צריך לעבור במשאבה בהתאם ללופ מה שאומר:

משאבה 1>> משאבה 2>>ומפה מתחיל הלופ איך שתבחר.

אם משאבה אחת קורסת עדיין השניה תחפה עליה..עוד יתרון הוא שאתה יכול להוריד את המהירות של המשאבות בהתאם לביצועים..

זאת אומרת במקום להתקין משאבה אחת על מצב 4-5 אתה יכול להתקין 2 משאבות בתור על מצב 3 (סתם דוגמא) ככה שגם מבחינת רעש זה עוזר.

לגבי המתאם SLI\CF המתאם שלך הוא DUAL מה שאומר שהכרטיסים צריכים להיות חוברים אחד מתח לשני עם רווח של סלוט.

כרטיס מסך 1

סלוט רווח

כרטיס מסך 2

באיזה סלוטים אתה מתכנן לחבר את הכרטיסים אצלך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי , אז בגדול אלה החלקים שכנראה אני אזמין :

1. בלוק למעבד : xspc raystorm

2. בלוקים לכ. מסך : watercool\heatkiller 69x0

3. מחבר פרללי : watercool gpu-x dual link

4. משאבות : swiftech d5 655 יש המון גרסאות אשמח לקבל עצה מה יתאים לי

5. ראדיאטורים : xspc rx 360 , 480

6. צנרת : tygon שחור קוטר פנימי 1\2 חיצוני 3\4

אם יש חלק שכדאי להחליף אז לציין בבקשה

בכל החלקים מצויין שיש להם g 1\4" ports זה אמור להתאים לקוטר הצנרת שבחרתי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הבלוק אחלה.

4. יש את הדגמים עם הבורר מהירות ויש כאלו שלא. הבורר יקר יותר ובעוצמה מלאה גם חזק יותר (עוצמה 4 היא המקבילה למשאבה ללא הבורר)

כמובן - שגם יש שוני לעיתים בין היצרניות השונות של הD5, יש כאלו שמסוגלות לעבוד גם ב24V (קולאנס) ובהספקים שונים, או עם ממשק לקריאת נתונים.

טופ ייעודי אף ישפר לך את הביצועים.

5.רדיאטורים מעולים, יתאימו גם למאווררים איטיים יחסית, GT יעשו עליהם עבודה מעולה.

6. אתה מדבר על הR3400. היה לך ניסיון עם צנרת בקוטר הזה? היא יחסית עבה ויהיה קשה לתמרן איתה במקומות צרים, לכן אני ממליץ לך להוסיף מתאמי 90 /45 מעלות לפי הצורך.

G1/4" הוא התקן של ההברגה. זהו התקן הסטנדרטי למרות שיש רכיבים שמגיעים גם ב3/8 או 5/8 ואף ב1/8.

בגדול, כל הרכיבים שלך הם בעלי הברגה של G1/4".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי גם את הפיתרון הזה :

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=59_201&products_id=33359

זה יכול לחסוך לי כאב ראש באיפה למקם את המשאבות ואיך לחבר אחת לשנייה..

עכשיו אלה משאבות פחות חזקות מה 655 אבל לפי מה שרשום שם זה אמור להספיק ללופ שלי , מישהו יכול לאשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרה קלאסי של 2 משאבות עם TOP משותף, כך שהמשאבות מחוברות בטור.

במקרה שלך, הצמד של ה35X הוא אוברקיל. חבל על הכסף לדעתי - למרות שמדובר במשאבות מעולות (ועוד עם PWM).

תוכל לבנות לופ אחד וחזק מאוד, שיוכל להתמודד עם חיבורים פרליים בכרטיסי המסך בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי

אז עכשיו אני סגור על הבלוקים הראדיאטורים והמשאבות , אני אזמין את החלקים האלה ואתחיל לבנות את המקום ולפי זה כנראה אזמין את שאר החלקים

אני אעדכן כשיש ציוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...