בחירת מקרן קולנוע ביתי מארה"ב - עד 900$ אבל עדיף פחות. - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת מקרן קולנוע ביתי מארה"ב - עד 900$ אבל עדיף פחות.

tmpusr

Recommended Posts

אני מנהל דיון עם עצמי... :kopfpatsch:

אין כאן מי שיושיע נוב גמור בתחום עם עצת מומחה? :nixweiss:

פתחתי דיון נפרד לגבי התקנה על מדף ומה נדרש לשם כך:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=550602

מי שמבין או מנוסה בזה מוזמן לעזור.

נציג EPSON טוען שה-8350/TW3600 "כבר מאוד מיושן" ומוחלף ע"י TW5900/6100 ה"חדשים".

הם אומנם תומכים ב-3D אבל זה ממש לא חשוב לי כרגע וכולים 10-13K בהתאמה בארץ. מטורף!

וזה עוד בלי lens shift שבגללו בכלל אני שוקל את האפסון 8350 לעומת ה-PRO8200 שזול ממנו ב~300$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^

פירסמתי גם שם אבל עדיין ללא תשובה של ממש - רק רמזים ;)

כרגע יש לי שני שיקולים על הפרק:

1. האם כל כך קריטי lens shift? זה מעלה משמעותית את המחיר ואפילו מכפיל אותו בהשוואה ל-850HD

2. האם ההבדל הצפוי בין ה-850HD שהוא 720P ומסווג כמקרן מוטימדיה לבין דגמי ה-1080 שמסווגים כ-home theater כל כך משמעותי.

זה מה שכתבו לי ב-HT

המקרן הנ"ל הוא מקרן מולטימדיה, בעוד שהשניים האחרים הם מקרני קולנוע ביתי מדופלמים. במקרני ק"ב יש דגש על ניגודיות, שחורים, צבעים תקניים, עיבוד טוב, במקרני מולטימדיה הדגש הוא עוצמת הארה וחיבוריות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרני מולטימדיה נחותים משמעותית בקונטרסט המוצג ובדיוק הצבעים.

המטרה שלהם היא להציג טקסט וקצת גרפיקה ושיראו בכל תנאי התאורה.

אולי תקפוץ לאיזו חנות ותצפה קצת?

ה-Lens Shift הוא פונקצייה דרמטית מאוד אם אתה רוצה גמישות התקנה. בלי Shift אם המקרן לא יושב בול מול מרכז המסך אתה צריך כבר Keystone אגרסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תודה.

דווקא ה-850HD מקבל ביקורות נלהבות:

http://www.projectorcentral.com/epson_megaplex_mg-850hd_projector_review.htm

http://www.projectorreviews.com/epson/mg-850hd/index.php#specifications

הוא עולה 550$ בלבד לעומת 1100$ שעולה ה-8350 - הפרש אדיר.

ל-8350 איכות תמונה עדיפה ו-lens shift אדיר (גם גדול וכבד 0י 2) אבל עם עוצמת תאורה נמוכה משמעותית:

Video Optimized Light Output

Some folks looking for their first projector want something that can be used in the living room as well as the theater, or simply don't want to dedicate the space for a completely dark room. Some might just want the largest screen possible. For these purposes, light output is key. The Viewsonic Pro8200 is the brightest of the eight in its video optimized mode, while the BenQ W1200 and Acer H7531D finish second and third. Bear in mind that this is video optimized lumen output; maximum lumen output is not considered in this ranking. Also keep in mind that more lumens are not necessarily better, and that putting a bright projector on a small screen can produce eye strain. Finally, differences of less than 20% are often not visible to the human eye, so (for example) the Viewsonic Pro8200 and BenQ W1200 probably look equally bright in actual use.

Viewsonic Pro8200, 1475 lumens

BenQ W1200, 1325 lumens

Acer H7531D, 1122 lumens

BenQ W1100, 1098 lumens

Vivitek H1081, 795 lumens

Optoma HD20, 633 lumens

Tie: Epson Home Cinema 8350 and Mitsubishi HC4000, 560 lumens

Maximum Light Output

Sometimes you just need to blast an image onto the wall, and things like contrast and color accuracy become less important. In these circumstances, what is important is maximum light output. While the projectors below are ranked numerically, the Epson Home Cinema 8350 deserves special mention for excellent color accuracy in its Dynamic mode, a feat which no other projector in the shootout can match.

Viewsonic Pro8200, 1941 lumens

Acer H7531D, 1925 lumens

Vivitek H1081, 1877 lumens

Epson Home Cinema 8350, 1507 lumens

BenQ W1100, 1459 lumens

BenQ W1200, 1351 lumens

Mitsubishi HC4000, 1212 lumens

Optoma HD20, 954 lumens

מכאן: http://www.projectorcentral.com/home_theater_projectors_1080p_review.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרני מולטימדיה נחותים משמעותית בקונטרסט המוצג ובדיוק הצבעים.

המטרה שלהם היא להציג טקסט וקצת גרפיקה ושיראו בכל תנאי התאורה.

זה מה שכותבים על ה-850HD - הוא לא מקרן מולטימדיה נטו:

The Epson Megaplex MG-850HD is a hybrid home theater/multimedia, widescreen WXGA (1280 X 800) LCD projector. I say hybrid because it combines the high brightness (2800 lumens) and resolution of many of Epson’s multimedia projectors with some of the cinema performance of their home theater projectors, hence the “home entertainment” tag.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה בכל מקרה :xyxthumbs:

סיכום ביניים:

* למרות שה-850HD מאוד קוסם במחיר, בגודל ובפונקציונאליות אני חושב שה-720P בגדלי הקרנה של 100+ אינטש ואיכות התמונה הפחות טובה שלו מכריעים את הכף נגדו. במסכים של 50 אינטש ממרחק של ~3 מטרים כבר מתחילים להבחין בין FHD ו- אז ב-100' ממרחק כזה עם שלא מצטיין באיכות תמונה אני חושב שזו טעות.

זה יותר לצפיה בחברה בחצר או לסרטי ילדים לחבורת דרדקים מאשר לצפיה בסרטים איכותיים ולהנות מאיכות ראויה.

הרי רוב התכנים שלי הם 1080P כבר וכנ"ל לגבי גיימינג.

* ה-PRO8200 נראה כמו פשרה מצויינת בין מחיר, שימושיות וביצועים - עדיין לא פסלתי אותו בזכות יכולת ההארה המצויינת שלו, מובנים, 1080 זום לא רע גודל/משקל קומפקטיים ואיכות תמונה לא רעה בכלל.

* ה-8350 מאוד מפתה אותי למרות תוספת של 300$ למחיר - lens shift אדיר שחשוב בגלל שאין לי חדר יעודי והמיקום ישתנה מדי פעם, זום גדול, שקט ובעיקר איכות תמונה שככל הנראה ברמה אחת לפחות מעל ה-PRO8200.

עצמת ההארה הנמוכה מספקת מעל ומעבר לצפיה בחדר חשוך - שם ממילא זה המקום היחיד שאיכות מקסימלית חשובה לי באמת.

בשאר המקרים (מצגות/תמונות/סרטונים/סרטי ילדים במרפסת או בסלון) האיכות פחות חשובה וממילא תנאי התאורה רחוקים מאופטימליים - תמיד אפשר להקרין מעט קטן יותר ו/או לשים על dynamic שבו עדיין ה-8350 מתעלה על השאר ועוד עם מעל 1500 לומנס!

גם אין מה לחשוש מאפקט הקשתות של ה-DLP - גם אם אני לר רגיש (?) צופים אחרים אולי כן.

היעדר הרמקולים המובנים, מיעוט החיבורים והגודל/משקל שלו (כמעט כפול) עושה אותו הרבה פחות ורסטילי ושימושי אבל זה נסבל אני חושב.

בחדר יש לי מערכת ואוזניות G930 ובשאר המקומות ממילא אצטרך חזקים יותר כנראה.

מקסימום תמיד יש לי 2-3 רמקולים ניידים בסטוק (Monster ClarityHD \ DUET למשל).

מצורפת רשימה השוואתית יחד עם עוד כמה דגמים - לא גמורה עדיין.

לשימוש מי שמעוניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנהל דיון עם עצמי... :lol:

משהו קצת מטריד אותי ברשותכם...

ראיתי שבדגמים שמחליפים את ה-8350 אפסון ויתרו לגמרי על ה-lens shift ומסתפקים ב-keystone של 30 מעלות:

http://www.epson.co.il/il/he/viewcon/corporatesite/products/mainunits/comparison/8352,11235,12137

אולי אני מפריז בחשיבות של ה-lens shift או שאני מפספס משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היתה תקופה מסויימת של שימוש במקרן (בדירה הקודמת, כבר כמה שנים שהוא לא בשימוש) ומעולם לא הרגשתי בהעדר ה-lens shift. אם המקרן היה מונח בזוית (והוא היה), אז פשוט כיוונתי את ה-keystone וזהו. מה ההבדל? לא יודע. אני לא הבחנתי בשום הבדל בעין בלתי מזויינת, בכל אופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* keystone דיגיטלי כדי להציג את התמונה בחלק אחד בפחות פיקסלים מהצד הנגדי וזה גורם לירידה באיכות התמונה (לא אחידה) וארטיפקטים. לגיימינג זה אולי לא קריטי אבל לצפיה בסרטי 1080 (לא אנימציה) טוענים שזה מאוד מורגש ככל ששטח ההקרנה גדול והזוית קיצונית יותר.

* ב-keystone גדול, בהקרנה על שטח גדול, מתחילה להיות בעיה של פוקום כי חלקים מנוגדים של התמונה לא נמצאים באותו מרחק מהעדשה.

* טווח ה-keystone מוגבל לרוב ל~30 מעלות מהאנך וכדי להמנע מהבעיות הנ"ל הבנתי שמומלץ מאוד לא לעבור את ה-10 מעלות גג.

*מכיוון שמקרן לא יודע "להקרין שחור" נוצרת מעין מסגרת טרפזית אפורה ע"י ה-keystone . די מעצבן...

* כמובן, זה מקטין את שטח הצפיה האפשרי משמעותית ככל שה-keystone גדול יותר.

ראה כאן משהו בסיסי בעניין: http://htrgroup.com/main.php?section=lens-shift]

אם מניחים את המקרן על שולחן קפה וצריך קצת להגביה אותו זה לא נורא כנראה.

אני מתכוון למקם אותו בשלל מקומות ובמיקום העיקרי האפשרות הכמעט יחידה היא על מדף שיותקן ב-2/3 גובה בערך (ולא במרכז) שם ה-keystone כמעט חסר ערך כבר. לא רוצה מתקן תליה כי זה סיפור להעביר כבלים ואני לא אפרק אותו כל פעם שהחברה באים לשתות בירה ולראות הופעה חיה של מטאליקה או ג'ו סטריאני במרפסת, נכון?

למרות כל האמור לעיל, אני חייב לציין שעד היום הייתה לי חוויה חיובית מאוד עם משרדי ענתיקה 1024X768 עם keystone אכזרי, נורה שמזמן עשתה את שלה, פילטרים סתומים וחדר ממש לא חשוך :lol: מה אני מבין בכלל :nixweiss:

סתם אני נגרר אחרי הוידאופילים פה וב-HT ומצטט אותם בלי להבין כלום :s07:

איך הצלחתם לשכנע אותי לקנות ב-1200$ :facepalm::lol: לא ברור...

בסוף הרי אני אקרין עליו 90% מהזמן ספיי פסטיגל, יובל המבולבל ודורה לילדות... מקסימום גאנגם סטייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות כל האמור לעיל, אני חייב לציין שעד היום הייתה לי חוויה חיובית מאוד עם משרדי ענתיקה 1024X768 עם keystone אכזרי, נורה שמזמן עשתה את שלה, פילטרים סתומים וחדר ממש לא חשוך :lol: מה אני מבין בכלל :nixweiss:

זה מה שאני אומר.. אין לי ספק שכל מה שכתבת לגבי keystone הוא נכון טכנית.

בפועל, באופן אישי, אני לא זיהיתי אף אחת מהבעיות האלה גם כאשר המקרן הזה בזויות כמעט הזויות.

מצד שני, הוא לא היה HD (רזולוציה של 800x600 אם אני זוכר נכון, Infocus X1 שלפני הרבה מאוד שנים נחשב לדגם מאוד מאוד מאוד מומלץ) ויכול להיות שברזולוציות מודרניות זה משמעותי יותר.

הייתי מקרין על מסך ברוחב 1.80 מטר (זה יוצא בערך 90-100" תלוי ביחס הסרט) וצופה ממרחק קטן של כ-2.5 מטר בלבד.

היה תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...