ההוביט- ביקורת סרט אשמח עם עוד ישתפו את דעותיהם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ההוביט- ביקורת סרט אשמח עם עוד ישתפו את דעותיהם

FARKASH7

Recommended Posts

שר הטבעות הייתה אחת הטרילוגיות היותר מוצלחות שיצא לי לראות. העובדה שהיא הייתה מבוססת על שלושה ספרים עמוסים בפרטים ובכול זאת הצליחה להעביר אותם בצורה מדהימה רק הגדילה את ההישג של הבמאי שלה פיטר ג'קסון.

הנה עובדה מעניינת:

הספר השני של שר הטבעות, "שני הצריחים", הוא ספר בן 440 עמודים בערך בגירסתו האנגלית.

ההוביט בגירסתו האנגלית הוא בן 340 עמודים בערך.

כאחד שקרא את הספרים וידע את העובדה הזאת שאלתי את עצמי שאלה: איך ספר אחד בן 440 עמודים הפך לסרט אחד מעולה בן כמעט שלוש שעות, בעוד ספר אחר בן 340 עמודים הופך לשלושה סרטים בני כמעט שלוש שעות(לפחות הראשון שצפיתי בו אתמול)?

התשובה: מותחים את העלילה, מוסיפים פרטים ואירועים שכלל לא היו, מותחים דמויות שהוזכרו אולי ב4 שורות בספר לתפקיד מרכזי, ומקבלים סרט ארוך שלא קורה בו הרבה.

רגע אל תפסיקו לקרוא כי הסרט סך הכול לא רע.

מבחינת אפקטים אין מה לדאוג פיטר ג'קסון שוב מוכיח שהוא גם במאי גדול וגם יודע לעשות שימוש בטכנולוגיות חדשניות אף אל פי שאין שם שום דבר שלא ראינו קודם.

מבחינת התסריט והאירועים בסרט.

בסרט ישנם שלל אירועים ודמויות שלא הופיעו כלל בספר, האם מדובר בטעות? אני לא יכול להיות נחרץ.

כאחד שקרא את ההוביט פעמיים (לפני כמעט 4 שנים ועוד פעם לפני חודשיים רק כדי לחזק את דעתי ששני סרטים של שעתיים היו מספיקים) צרם לי במידה מסויימת שיש המצאות של מאורעות שלא קרו בכלל בספר.

מצד שני אני מסתכל על התמונה הכללית, השינויים בסרט לא צרמו לצופים שהיו איתי כי הם לא הכירו את הספר.

הניסיון לקשר את הסרט בצורה ישירה למאורעות שיבואו 60 שנים לאחר מכן בשר הטבעות גם הוא לא רע.

סך הכול לצופה השיטחי שלא קרא את הספרים זה הופך את מהלך האירועים לקצת יותר קשור לדברים שהוא מכיר, טרילוגיית הסרטים הקודמת.

המשחק עצמו בסרט לא מתעלה לדעתי לרמה גבוהה, חלק מהקאסט של שר הטבעות נמצא שם ועושה עבודה לא רעה, אבל חלק מהחברה החדשים לא ניחנים באותם ניצוצות הזכורים לי מהדמויות מהסרטים הקודמים.

יוצא מהכלל אולי הוא בילבו הצעיר, לדעתי השחקן שלוהק מתאים מאוד לתפקיד ועושה עבודה לא רעה.

ישנם גם כמה סצנות שמתאימות יותר לסרטים סוג ב', כול מיני סיומות של הדמות הרעה צוחקת איזה צחוק מרושע ומגוחך, או הדמות של הטוב שצועקת Noooo היסטרי קצת צרם לי באופן אישי.

לסיכום: הספר "ההוביט" היה סך הכול ספר ילדים ביחס לשר הטבעות, הרבה יותר קליל, פשוט, פחות , ועם הרבה פחות פרטים.

לעשות ממנו שלושה של שלוש שעות? מוגזם ופוגע בסרט כי פשוט לא קורים בו הרבה דברים יחסית למה שהורגלנו מהטרילוגייה הקודמת.

הפגיעה היא פחות קטסטרופלית ממה שאפשר היה לחשוב שיקרה. היא מתבטאת יותר בחוסר העומק בעלילה והעובדה שלא קורה הרבה בכמעט שלוש שעות, ובסך הכול נהנתי מהסרט וכן הייתי ממליץ לאנשים לצפות בו כי אני חושב שמדובר בסרט מעניין ומבדר אבל עם כוכבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ראיתי עדיין את הסרט.

קראתי את שני הספרים. למרות שלדעתי הכתיבה של ההוביט קצת ילדותית, בטח בהשוואה לרמת הכתיבה של שר הטבעות, אני מתכנן לראות את הסרט (כנראה אחרי חנוכה) כי אני די מכור לעולם של שר הטבעות.

לדעתי שינויים שנעשים בעלילה המקורית הם לא בהכרח דבר רע. גם בשר הטבעות נעשו הרבה שינויים בעלילה ובאופי של הדמויות, חלקם משמעותיים, ולדעתי התוצאה הסופית היתה טובה, אבל על ההוביט אני כמובן לא יכול לחוות דעה כי עדיין לא צפיתי בו.

לפי מה שקראתי קצת פה ושם, העלילה מבוססת גם על פרטים שמופיעים בשר הטבעות, אולי זה נתן אפשרות להרחיב קצת את הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, שלושה סרטים?!!?

זה לא היה אמור להיות שניים?

אין סוף לבצע הכסף.

אישית פחות מעניין אותי (גם כך עוד כמה שנים יוציאו את הגירסא המלאה עם עוד חמש דקות שלמות! של חומר חדש).

לדעתי סרט אחד של שעתיים וחצי - שלשו היה מספיק לספר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד האפקטים והצילום, סרט מאוד בינוני. איבד מהאפיות ומהימדים של טרילוגיית 'שר הטבעות'. קליל מדי, מעין 'סרט לכל המשפחה'. רק לקרת הסוף הוא השתפר. חבל, מקווה שהבאים יהיו טובים יותר.

קצת ביקורת חיובית; זה היה תלת-המימד הטוב ביותר שיצא לי לצפות בו עד כה ומאוד אהבתי את טכנולוגיית ה-HFR. לוקח זמן להתרגל בהתחלה, אבל התנועה הרבה יותר טבעית וחלקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...