מספר שאלות לא קלות על WDS התקנת מערכת הפעלה \ גוסט מהרשת - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות לא קלות על WDS התקנת מערכת הפעלה \ גוסט מהרשת

Moty_p

Recommended Posts

לפני שאני שואל אותכם את השאלות שלי אני קודם כל רוצה לומר שאני מתחיל גמור בנושא

וחסר לי המון ידע של IT ושרתים 2008, שלא נדבר על ו 2012 שמיקרוסופט הפכו אותו לטבלט בעעע)

שאלה א':

לאחרונה אני שובר את הראש (ממש חזק משהוא כזה -> :s07::bash: )

בנסיון ליצור לעצמי קובץ WIM של WIN ו 2003 לארגון הקטן שברשותי.

התקנתי מערכת הפעלה על VMware Workstation עם מספר תוכנות בסיסיות כמו FLASH PLAYER וכו',

ועבדתי לפי המדריכים הבאים:

https://sites.google.com/site/vmwarethewiki/Create-WIM-images-of-Windows-XP-for-system-deployment

אני לא בטוח שעשיתי ממש את כל השלבים שם אבל זה אולי לא משנה כי אחרי שהעתקתי והתקנתי את הקובץ WIM שיצרתי של לשרת

ניסיתי להתקין את אותו הקובץ ומערכת ההפעלה דרך השרת (כדי לעשות בדיקה אם זה באמת עובד) וראיתי שאחרי התקנה אין BOOT

זאת אומרת שאחרי התקנה המחשב לא עולה......

מה לפי דעתכם אני מפספס?

שאלה 2: נכון לעכשיו אני עובד עם שרת 2003 כאשר רוב השרתים בארגון כבר עברו לשרתי 2008.

כנראה ואין מנוס שהבוס יכנס לחדרי (או באיזה ישיבה) ויגיד לי להעביר גם את השרת הזה (של ה WDS) לחלונות שרת 2008,

הבעיה עם 2008 היא שאין אפשרות ל MIX MODE כאשר WDS פועל יחד עם RIS כמו שיש ב - 2003

(עכשיו אתם יכולים להבין למה שאלתי את השאלה הראשונה) ולכן:

איך אפשר להעתיק את כל ההגדרות של השרת הקודם לחדש עם הקבצים WIM(ים) וBOOT(ים) למינהם לשרת החדש מבלי לעשות את כל העבודה מחדש?

זאת אומרת לעבור אחד אחד ולהכניס לשרת ה - WDS את חלונות 7, 2008, וה הן בגרסאות ה - והן בגרסאות 64BIT

ניסיתי פשוט להעתיק את התייקיה RemoteInstall לשרת החדש וזה לא כל כך עבד..

שאלה 3 ואחרונה: ראיתי שיש מחשבים בארגון מסוים שאין להם אפילו הרד-דיסק והם עולים לבד מהרשת בעזרת WDS

איך עושים את זה? אני לא באמת מתכוון לעשות את זה אבל אני שואל כי אני רוצה ללמוד, זה מעניין מאוד.

האם כל המחשבים בארגון חייבים להיות זהים בחומרה או שאפשר להגדיר לכל מחשב קובץ אימג' שהוא יעלה מהרשת אותומטי

תודה לכל העונים מראש, מאוד חשוב לי התשובות שלכם..

המשך יום דבש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שאלה 2, אני לא יודע מזה RIS אבל התקנה של WDS היא פשוטה מאוד.

תתקין Server2008 אם אתה לא רוצה את השרת כחלק מרשת הproduction שלך תתקין עליו DC (תקיש dcpromo בשורת ה run כדי להתחיל), אח"כ תתקין DHCP (ותגדיר את כתובות החלוקה וכו) ואז תוכל להתקין גם את ה WDS.

אחרי שהתקנה פשוט תעתיק את הקבצי wim שיש לך לשרת ותעשה לה import ל WDS ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה האחרונה, אם ראית את זה בתחנות עבודה (ולא בשרתים) אני יודע שאפשר לעשות משהו כזה עם SCCM.

בכללי לכל מחשב מהשנים האחרונות יש אפשרות לעשות BOOT מהרשת. למיקסוסופט יש את ה SCCM שאפשר לנהל איתו מחשבים וגם לפי ההיכרות הקטנה שלי לטעון אימג' של מחשב.. אבל אני חושב שעדיין צריך איזה דיסק קשיח לקובצים שנטענים מהרשת.

אם ראית את זה בשרתים, אז כנראה יש איזה סטורג' כמו NETAPP שהוא בעצם ה"דיסק קשיח" של המערכת.. יש לי היכרות מאד קטנה עם הנושאים מהארגון שעבדתי בו, אז אולי אני ואתה לא מדברים על אותם דברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הצלחתי לעשות את שאלה א' וגם את ב'

שאלה ג' לפי דעתי דורשת SCCM לא בטוח בזה, מה שכן זה שייך לארגונים גדולים, כל הארגונים שיצא לי לעבוד בהם עד היום עדיין עובדים עם מותקנת והרדיסק, בכל אופן עבדתי ממש קשה כדי לענות לעצמי על השאלות ואני שמח להראות לכם את התוצאה:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד מוכן לשתף מידע (בשביל זה בנו את האתר הזה לא?)

אני לא יכול להגיד לכם את כל התורה שעשיתי שם כי זה ממשש~~!! הרבה עבודה כל משחק שנמצא שם זה קובץ IMG שהכנתי עם קובץ AUTOEXEC.BAT שמותאם אישית ובדיקות שהייתי חייב לעשות כדי לראות שזה באמת עובד

התקנות לינוקס זה לרוב דורש שרת HTTP יחד עם ה TFTP

למידע נוסף אתם תמיד יכולים לחפש בגוגל ולהכנס לקישור הבא:

http://www.syslinux.org/wiki/index.php/WDSLINUX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...