שאלות בנוגע למייצב מתח. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות בנוגע למייצב מתח.

PizzaDT

Recommended Posts

שלום.

ברשותי מייצב מתח (שקניתי לפני המון זמן ועבד מצויין על המחשב שלי, שעשה המון מסכים כחולים לפני). זה המייצב מתח:

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=32343

לא מצאתי איפה כתוב ההספק שלו, אבל מצאתי את המייצב הזה ואני מניח שהוא הזהה:

http://powercom.ua/en/products/item/7/

ולשאלה:

אני רק יכול להניח שהנתונים של המייצב מתח שלי זהים לזה שבקישור.

אני עומד לשדרג את המחשב שלי שיש לו Crosair 520W. ורציתי לדעת מה יקרה אם בטעות המייצב מתח חלש יותר מזה שבקישור ולא מספק 600W? מה אם הוא מספק פחות מ520W? יש איזשהו סיכוי שזה יפגע לי במערכת?

והאם אפשר לחבר בנוסף למחשב מכשיר נוסף בלי להסתכן? (מודם, מסך, , משהו כזה)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מייצב מתח (שקניתי לפני המון זמן ועבד מצויין על המחשב שלי, שעשה המון מסכים כחולים לפני)

אין כל קשר בין המייצב ומסכים כחולים, ואין כל קשר בין ניקיון המתח שנכנס למחשב בכללי למסכים כחולים. מ 2 סיבות :

הספק כל כך הרבה שינויים על המתח הזה, שלא נשארות קפיצות אחריו - או שהספק נכבה לגמרי או שהוא עובד בצורה תקינה, אבל לא יהיו מסכים כחולים

המייצב פעולה פשוטה : הוא מקבל מתח ב 3 תחומים : מתח של בערך 207-253V הוא מעביר ישירות, מתח של בערך 253-275 הוא מוריד, מתח של 184-207 הוא מעלה. מעבר לזה הוא לא יכול לעשות כלום, ומתחים לא תקינים כאלה לא יגרמו למסכים כחולים - כשהמתח ממש נמוך מידי המחשב יתכבה, כשהמתח ממש גבוה מידי המחשב (בדרך כלל רק הספק) יישרף, ביניהם לא יקרה כלום

אם יש לך מסכים כחולים תבדוק מה קורה אם הספק כוח - אם יש לך זול, הוא עדיין מסנן את המתח בכניסה, אבל מייד אחריי זה מוסיף קפיצות מתח קבועות שהוא מייצר בעצמו - וזה מה שיכול לגרום למסכים כחולים וגם לנזק לחומרה

ספק איכותי בלי הגנה = מחשב עובד ודיי בטוח

ספק זול אם כל ההגנה שבעולם = יכול לגרום למסכים כחולים ולשרוף את המחשב מתי שבא לו

לפי הנתונים שלהם הוא טוב עד 1200VA אבל בפועל אני חושב שהם ממש מותחים את הגבולות והמקס' שלו הוא פחות. בכל מקרה כשאתה משתמש איתו ומעמיס את המחשב (נניח משחק), תשים עליו יד תראה שהוא לא חם זה הכול (זה שהוא קצת מתחמם זה בסדר, אבל הוא לא אמור להיות חם)

אם תעמיס יותר מידי את המייצב אתה תשרוף אותו (ואם אין לו הגנה + עומס יתר משמעותי אתה יכול לעלות אותו באש), זה בערך המקס' שיכול לקרות

אם שמת אותו בגלל בעיה של קפיצות מתח בבית אתה אמור קודם כל לבדוק למה יש לך קפיצות או ירידות מתח - בחלק מהמקרים זה יקרה בגלל חיבורים דפוקים (בוררג לא מהודק בלוח חשמל, חיבור דפוק בקופסת חיבור בחדר וכדומה) - וחיבורים דפוקים הם מסוכנים כי הם מתחממים ויכולים לגרום לשריפה. לכן אם יש לך בעיה כזאת תבדוק את כל החיבורים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כל קשר בין המייצב ומסכים כחולים, ואין כל קשר בין ניקיון המתח שנכנס למחשב בכללי למסכים כחולים. מ 2 סיבות :

הספק כל כך הרבה שינויים על המתח הזה, שלא נשארות קפיצות אחריו - או שהספק נכבה לגמרי או שהוא עובד בצורה תקינה, אבל לא יהיו מסכים כחולים

המייצב פעולה פשוטה : הוא מקבל מתח ב 3 תחומים : מתח של בערך 207-253V הוא מעביר ישירות, מתח של בערך 253-275 הוא מוריד, מתח של 184-207 הוא מעלה. מעבר לזה הוא לא יכול לעשות כלום, ומתחים לא תקינים כאלה לא יגרמו למסכים כחולים - כשהמתח ממש נמוך מידי המחשב יתכבה, כשהמתח ממש גבוה מידי המחשב (בדרך כלל רק הספק) יישרף, ביניהם לא יקרה כלום

אם יש לך מסכים כחולים תבדוק מה קורה אם הספק כוח - אם יש לך זול, הוא עדיין מסנן את המתח בכניסה, אבל מייד אחריי זה מוסיף קפיצות מתח קבועות שהוא מייצר בעצמו - וזה מה שיכול לגרום למסכים כחולים וגם לנזק לחומרה

ספק איכותי בלי הגנה = מחשב עובד ודיי בטוח

ספק זול אם כל ההגנה שבעולם = יכול לגרום למסכים כחולים ולשרוף את המחשב מתי שבא לו

לפי הנתונים שלהם הוא טוב עד 1200VA אבל בפועל אני חושב שהם ממש מותחים את הגבולות והמקס' שלו הוא פחות. בכל מקרה כשאתה משתמש איתו ומעמיס את המחשב (נניח משחק), תשים עליו יד תראה שהוא לא חם זה הכול (זה שהוא קצת מתחמם זה בסדר, אבל הוא לא אמור להיות חם)

אם תעמיס יותר מידי את המייצב אתה תשרוף אותו (ואם אין לו הגנה + עומס יתר משמעותי אתה יכול לעלות אותו באש), זה בערך המקס' שיכול לקרות

אם שמת אותו בגלל בעיה של קפיצות מתח בבית אתה אמור קודם כל לבדוק למה יש לך קפיצות או ירידות מתח - בחלק מהמקרים זה יקרה בגלל חיבורים דפוקים (בוררג לא מהודק בלוח חשמל, חיבור דפוק בקופסת חיבור בחדר וכדומה) - וחיבורים דפוקים הם מסוכנים כי הם מתחממים ויכולים לגרום לשריפה. לכן אם יש לך בעיה כזאת תבדוק את כל החיבורים

תודה על התגובה.

בנוגע למסכים הכחולים: ברגע שאני מנתק את המייצב מתח מתחילים לי המסכים הכחולים. בנוסף, באותה תקופה שקניתי את המחשב, שני שכנים בבניין קנו איתי מחשב חדש וגם להם אותה בעיה של מסכים כחולים. המייצב מתח פותר את הבעיה.

ציינתי איזה יש לי Crosair 520W, הוא ספק איכותי.

בכל מקרה, הבנתי ממך שלמחשב שלי לא יכול לקרות כלום במקרה של מייצב שלא מספיק חזק.

מספיק טוב לי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המייצב הזה מחבר את המחשב ישירות לחשמל. תבדוק איפה הבעיה על ידי חיבור המחשב במקום אחר, לשקע אחר, ואם כבל חשמל אחר. (לדוגמה : אם בכבל חשמל של המסך האדמה דפוקה, זרם של הפרעות (שמסוננות לאדמה) יזרו מהמסך למחשב דרך כבל ה VGA במקום מהמסך לאדמה שבשקע. חיבור דפוק של כבל יכול להיות הסיבה למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המייצב הזה מחבר את המחשב ישירות לחשמל. תבדוק איפה הבעיה על ידי חיבור המחשב במקום אחר, לשקע אחר, ואם כבל חשמל אחר. (לדוגמה : אם בכבל חשמל של המסך האדמה דפוקה, זרם של הפרעות (שמסוננות לאדמה) יזרו מהמסך למחשב דרך כבל ה VGA במקום מהמסך לאדמה שבשקע. חיבור דפוק של כבל יכול להיות הסיבה למשל

החשמל בכל הבניין דפוק. התשתית ישנה, המסכים הכחולים האלה קורים להרבה אנשים בבניין שלי.

אבל זה לא ממש משנה כרגע. המחשב שלי לא עובד ואני רוצה להחליף לו את הלוח-אם, הזכרונות המעבד ואולי גם את הכרטיס מסך.

התחלתי ללמוד על ספקי כוח והגעתי לנושא הזה ונזכרתי במייצב מתח שלי. אז רק רציתי לדעת אם יכול להגרם נזק למחשב אם המייצב לא מספיק חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...