מחפש נורות לד לחדר שינה - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש נורות לד לחדר שינה

BarBee

Recommended Posts

שוטטתי קצת ברשת הישראלית וראיתי נורות בטווח של 50 ש"ח ומעלה לנורה בודדת.

לא מבין על מה ולמה.

למי שמכיר, אני מחפש כמה נורות לבנות לחדר שינה בחיבור סטנדרטי (e27?).

ebay זאת אופציה.

מעבר לזה אני מחפש מידע לגבי המרת העוצמות.

אני רואה לדים ב6 ו9W ואני לא יודע כמה זה דומה ביחס לנורות להט הרגילות.

השימוש יהיה כמובן לשהיה בחדר, אור מלא, וגם אופציה לתאורה חלשה לצפיה בסרטים.

כך שעדיף יותר נורות חלשות מאשר מעט נורות חזקות

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה זמן אני כבר מתכנן להזמין נורות LED להחליף את נורות הלהט שנשרפות אצלי כמו זבובים (שנשרפים).

1. 50 ש"ח לנורה זה מחיר לא רע, נורות LED מחו"ל בהספק המתאים עולות משהו כמו $10+, בזמנו ראיתי מחירים הרבה יותר גבוהים בארץ.

2. אכן, E27.

3. לפי מה שאני מבין היחס הוא 8-10 וואט ל 60 בין לדים לנורות להט מבחינת עוצמת הארה. לא יודע אם זה לינארי.

4. בזמנו היתה לי בעיה למצוא נורות בהספק גבוה יותר שתחלפנה את ה 80 וואט שברשותי.

5. שים לב לגוון! ללדים יש נטיה לאור קר, אם אתה מחפש אור שדומה לנורות להט חפש warm white בטמפרטורה קרובה ל-3000 (?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם מדובר במנורת שינה? בנורת LED לתאורת קריאה? או נורת LED להארת כל החדר?

במקרה של מנורת שינה LED, אפשר לקנות מנורת שינה של Eurolux. יש לי כזאת, והיא מחזיקה זמן רב יחסית ועדיין הלדים לא התחלשו.

אם מדובר בנורה חשמלית עם בית נורה, בגוף שמיועד להאיר באור חלש, אז תעזוב את ה-LED. הדבר הזה מחזיק בדברים האלו אפילו פחות זמן מנורות הליבון הרגילות.

תקנה גוף תאורה לנורה פלאורסצנטית קומפקטית 9W או פחות, עם בית מנורה בעל 2 פינים להפעלה עם משנק מגנטי חיצוני בתוך גוף התאורה (PL), או לחילופין גוף תאורה לנורת פלואורסצנט לינארית קצרה 8W T5.

בשימושי תאורה כללים, LED הוא מקור האור בעל אורך החיים הקצר ביותר מכל סוגי הנורות, ויכול להשרף בתוך כמה ימים. נורות ליבון במקרים רבים מחזיקות יותר זמן מנורות LED.

כמו כן, תקנה נורות של אוסרם, פיליפס, נארווה, ג'נרל אלקטריק, טלסה, יורולוקס (מותג גנרי למחצה = נמכר גם בצפון אפריקה בנוסף לישראל, והוא טוב יחסית, אפילו יותר מאוסרם), ולא מותגי מדבקה כמו יונדאי, לוקסטן, ניסקו (Sunlight), לייט וכ"ו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תעזוב את ה-LED. הדבר הזה מחזיק בדברים האלו אפילו פחות זמן מנורות הליבון הרגילות.

[...]

בשימושי תאורה כללים, LED הוא מקור האור בעל אורך החיים הקצר ביותר מכל סוגי הנורות, ויכול להשרף בתוך כמה ימים. נורות ליבון במקרים רבים מחזיקות יותר זמן מנורות LED.

זה מנסיון? הרי לדים אמורים להחזיק, על הנייר לפחות, פי כמה וכמה מנורות ליבון...

הזכיר לי:

http://topdocumentaryfilms.com/light-bulb-conspiracy/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

לדוגמא: בקניון הסינמול שליד מרכזית המפרץ בחיפה, החליפו לפני כמה חודשים בכל הגופים הפלואורסצנטיים שבכל הקומות שבחניון, את כל הנורות הפלואורסצנטיות לשפופרות LED. תוך 2 חודשים בלבד, עשרות לא עובדות, כל השאר מראות בהירות לא אחידה בשטח ההארה שלהם עקב קבוצות של לדים שהתעמעמו.

בנוסף, באתר http://www.lighting-gallery.net, שבו אני פעיל, גולשים רבים העלו של לדים שנשרפו תוך כמה חודשים, שבועות ואף ימים ספורים. כולם נמצאו בגופי תאורה (על פי רוב שקועים) ונורות LED.

באופן כללי, LED כיום לא מחזיק כמו שהוא החזיק פעם. כמו כן באתר שציינתי הנ"ל, ראיתי נורות פלואורסצנטיות T12 וכן נורות כספית, שיוצרו בשנות ה-50 ואף ה-40, של המאה הקודמת, והן עדיין עובדות בבהירותן המקורית, וחזקות יותר מדגמים זהים של נורות שיוצרו בשנות ה-2000, שזה אורך חיים גבוה יותר מכל LED שיוצר אי פעם במהלך ההיסטוריה של התאורה החשמלית.

הסיבות לאורך החיים של LED בתאורה כללית הן (מלבד איכות בנייה): הבערת יתר של ה-LED (הלד מוזן עם זרם זהה או גבוהה ממה שהוא נועד לעבוד, כדי שייראה כרב עוצמה, דבר שגורם לו להתחמם יתר על המידה (גם אם מדובר בלד נמוך עוצמה רגיל, ללא יכולת פיזור חום). בנוסף, הרבה לדים המכווצים יחדיו, כפי שדרוש בנורות LED ותאורת LED כללית, הן מתכון לחימום יתר של הלדים. בנוסף, עקב ריבוי השימוש בדרייברים אלקטרוניים המפעילים את הלדים בתדר גבוה בתאורת LED מקצועית, במקום בשנאי סליל הדומה לאלו של נורות הלוגן מתח נמוך + קבלים ונגדים, הדרייבר תכופות הוא הראשון שמתכלה, דבר שמונע את ניצול אורך החיים הארוך של ה-LED ביישומים אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורת PL-D 13W או 18W בגוון 2700K או 3000K עם 2 פינים בהפעלה ע"י משנק מגנטי. נורות פלואורסצנטיות מכילות 5 מ"ג כספית, שזה לא משמעותי לבטיחות המשתמש ולסביבה, במקרה של שבירת נורה אחת.

לשם השוואה, LED מכיל הרבה יותר חומרים רעילים מנורה פלואורסצנטית, בשל היותו מוליך למחצה ורכיב אלקטרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...