הכבל התת ימי החדש של בזק-למה הם קוראים לזה ספק ולא תשתית? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכבל התת ימי החדש של בזק-למה הם קוראים לזה ספק ולא תשתית?

rikus

Recommended Posts

אין קשר.

דבר ראשון, לבזק אין שום כבל תת ימי אלא לבזק בינלאומי - שזו חברה אחרת למרות השם הדומה.

דבר שני, להגדרות:

תשתית: מי שמחבר בין הבית שלך לספק האינטרנט הקרוב. בגדול מה שהם מספקים זה חיבור פיזי נקודתי עד לספק ולא יותר.

ספק: מי שאחראי לחיבור האינטרנט עצמו, כולל שירותים שדרושים לשימוש באינטרנט כמו שרתי DNS וחיבור לחו"ל. כמובן שזה כולל גם כבלים פיזיים שעוברים ממקום למקום (גם לחו"ל - וכאן נכנס הכבל שדיברת עליו), אבל זה לא נקרא "תשתית" בהקשר של הלקוח, בגלל שהכבל משמש לכל לקוחות הספק באותה מידה (להבדיל מתשתית שמיועדת לחבר אותך אישית, ולכן צריכה לפרוס כבלים עד הבית של כל אחד מהלקוחות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוה חידשת לי. כלומר הספק הוא דווקא זה שמספק את "התשתית" הפיזית בינו לבין שאר העולם?

נראה לי מאוד, מאוד תמוה שדווקא השירות עבור כל זה(הספק) הוא הרבה יותר זול מ"התשתית" שמהבית שלך לספק הקרוב.

הרי ברור שצריך הרבה יותר מימון לאחזקת שרתים וכבלים ארוכים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדויק.

תחשוב על חיבור של תל אביב, למשל, לאינטרנט. (הפשטת יתר, אבל הרעיון מאד דומה)

הספק מותח כבל בודד בין נקודה כלשהי בתל אביב ל-backbone של האינטרנט העולמי.

ה"תשתית" (כבלים, למשל), דואגת לחבר 1,000,000 תושבים לספק הזה.

על פניו למקימי התשתית יש הרבה יותר קילומטרים של תשתית, היא מסובכת בהרבה (גרף עם מיליון קודקודים, לעומת גרף עם 2) והרבה יותר עבודה של בקרה על איכות השירות בכל רחבי הרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל מאוד בכביכול, מאחר והתשתית של רוב הספקיות היא כבר קיימת על ידי קו הטלפון או הכבלים. אז אלא אם כן צריך לבנות תשתיות חדשות זה מובן. במציאות, הרוב כבר קיים.

ואם זה נכון, אז זה נשמע לי כמו משהו שאנשים לא מבינים בו(כמוני) ולכן הם יכולים "לדפוק מחיר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן. אבל מחיר התשתיות הזה יוצר חסם תחרות, אשר גורם למחירים גבוהים.

אלמלא זה היה כל כך יקר, יזמים פרטיים היו מנסים להקים תשתיות משל עצמם וגורמים להורדת מחירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי הוא אמר במפורש - "אם לא היה את חסם התחרות, יזמים פרטיים היו *גורמים* להורדת המחירים" , לפי הניסוח הזה "גורמים" ו"אלמלא" זה מאוד נשמע כאילו הוא לטובת החברות בעלות המונופול ולא לטובת הצרכן.

אני חושב שכל אחד אחר היה מבין אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לי זה נשמע כאילו הוא מסביר את הגורמים למצב הקיים באופן אובייקטיבי. אין סיבה להתחיל לצוד אנשים בגלל המילים שהם בחרו להשתמש, ולא בהכרח שאחרים ימצאו במילים האלה את אותה משמעות שאתה מוצא בהם. לי זו נשמעת כמו התנסחות תמימה לגמרי, ואין לי שום רעיון לדרך חלופית שבה הוא היה אמור להתנסח לדעתך.

ובחזרה לנושא הדיון, אין ספק שעלות התחזוקה של חברות התשתית גבוהה משמעותית מזו של הספקיות. תחשוב על זה שלא משנה באיזה חור בארץ קרה נזק לכבלים של לקוח מכל סיבה שלא תהיה, והם צריכים להגיע לשם ולתקן. זה אומר צי שלם של אנשי תחזוקה, רכבים ודלק. ושלא לדבר על עלויות שדרוג התשתית, גם וגם פורסים סיבים אופטיים בכל הארץ כדי להתמודד עם המהירויות הגדלות, וזה לא נגמר. תשווה את זה לספקיות שיש להן כמה כבלים בודדים במקומות מוגנים היטב (ולפעמים גם זה לא), ורוב עלויות התחזוקה שלהם כוללות מערך שירות טלפוני וקונפיגורציית שרתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוני צודק, אין לי שום חיבה למצב הקיים, ובאופן כללי לסיטואציות שבהן שחקן מסוים בשוק מנצל כשל שוק כדי להרוויח ממנו כספים, אבל זה קורה כל הזמן, וצריך להיות מודעים לזה. :) (ואני צרכן פרטי בדיוק כמוך, שנפגע מהיעדר התחרות הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...