כמה שאלות בקשר לצבא ולהמשך הלימודים - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר לצבא ולהמשך הלימודים

Ran B

Recommended Posts

יש לעתודה גם דברים פחות נחמדים כמו זה שלצבא מתאים שיש לו עובד אקדמאי ועכשיו כל הסדיר והקבע יש לו פועל מוכשר ויאללה לעבודה.

סביר להניח שגם יקראו לך הרבה למילואים ולאו דווקא בשביל לנוח מהאזרחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו שמע על המסלול בתיכון שנקרא "שוחרות"?

פתחו אצלי בעיר תיכון טכנולוגי בשיתוף עם חיל האוויר ויש שם מסלול רגיל ומסלול של שוחרות(עם מדים)

שזה בעצם חוזה עם הצבא לעוד 3 שנים קבע והיתרון של זה הוא שמשבצים אותך בחיל האוויר במקצוע שלמדת בתיכון(אלקטרוניקה/מדעית-הנדסית)

מישהו כבר עבר את זה ויכול לשתף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SuperGohan,

אתה חייב להבין דבר אחד בכול הנושא כאן - החלק הקל (יחסית) הוא הלימודים , החלק הקשה הוא הצבא - אתה צריך להבין שבצבא משבצים אותך לפי צורכי הצבא -- איפה שהצבא יצטרך אותך גם אם זה יהיה לך רע ( לדוגמה רחוק מהבית ) .

הצבא היא מערכת סגורה ואטומה ( ברובה -- יש גם יחידות מצוינות מבחינת פתיחות ועזרה בייחוד במודיעין ) והיא מספיק קשה לאנשים שצריכים לעשות בה שלוש שנים ( וזה מניסיון :( ) ,ולכן היא קשה על אחת כמה וכמה לאנשים שצריכים לעשות בה שש שנים ( גם קבע זה לא קל ) .

קח בחשבון גם שהצבא בשום מצב לא מתחייב להציב אותך בחיל שתרצה .

חבר שלי סיים לפני חצי שנה ( בערך -- לא זוכר בדיוק :) ) תואר בהנדסת חשמל בטכניון -- הציבו אותו בצריפין והוא גר בנתניה ( כמוני )

עכשיו תחשוב על זה -- צריפין נתניה כול יום -- לא נעים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SuperGohan,

אתה חייב להבין דבר אחד בכול הנושא כאן - החלק הקל (יחסית) הוא הלימודים , החלק הקשה הוא הצבא - אתה צריך להבין שבצבא משבצים אותך לפי צורכי הצבא -- איפה שהצבא יצטרך אותך גם אם זה יהיה לך רע ( לדוגמה רחוק מהבית ) .

הצבא היא מערכת סגורה ואטומה ( ברובה -- יש גם יחידות מצוינות מבחינת פתיחות ועזרה בייחוד במודיעין ) והיא מספיק קשה לאנשים שצריכים לעשות בה שלוש שנים ( וזה מניסיון :( ) ,ולכן היא קשה על אחת כמה וכמה לאנשים שצריכים לעשות בה שש שנים ( גם קבע זה לא קל ) .

קח בחשבון גם שהצבא בשום מצב לא מתחייב להציב אותך בחיל שתרצה .

חבר שלי סיים לפני חצי שנה ( בערך -- לא זוכר בדיוק :) ) תואר בהנדסת חשמל בטכניון -- הציבו אותו בצריפין והוא גר בנתניה ( כמוני )

עכשיו תחשוב על זה -- צריפין נתניה כול יום -- לא נעים .

בסדר, אני יודע שהשיבוץ בצבא הולך עדיפות ראשונה לצרכים של הצבא עצמו..,

אבל זה החלק הפחות עיקרוני לי עכשיו, תודה בכל זאת! 8)

רק לתקן אותך שקוראים לזה סיכת מ"מ ולא נ"מ

כן, צודק, היום בארוחת ערב, כמובן שדיברו על זה, אז שמעתי יותר טוב, ובאמת אמרו כל הזמן סיכת מ"מ, ולא נ"מ.. :P

בנתיים לפי התגובות הראשונות הבנתי מה התנאים, ומה אני צריך לעשות, תודה רבה לכל העוזרים, ואם התארד הזה

יהיה פתוח גם לשנה וחצי / שנתיים הבאות, אני אעדכן אותכם! ;D ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...