כמה שאלות בקשר לצבא ולהמשך הלימודים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות בקשר לצבא ולהמשך הלימודים

Ran B

Recommended Posts

טוב, אני כבר מודיע כי ההודעה הזאתי ארוכה(קצת), אבל ישנן כמה שאלות שאני רוצה לדעת כבר כמה זמן,

מכיוון שיש פה קובצה גדולה, די גדולה, של אנשים מגיל 18+, חיילים, וכו'..,

רציתי לדעת כמה דברים, אח שלי אחרי בית ספר הלך לאוניברסיטה ל3 שנים והוציא תאור ראשון, הוא היה במסגרת העתודה

(אם ככה רשומים), אחר כך הוא הלך לקורס קציינים, אגב היום היה טקס סיום, הוא קיבל סיכת נ.מ, נראה לי קוראים לזה

ככה, ועכשיו הוא נראה לי הולך לעוד שלושה חודשים של השלמה או לא יודע מה קורה שם.. :P

בקיצור, אני גם מעוניין להוציא תאור כבר בגיל 21, ואחר כך לעבור קורס קציינים, למרות שזה רחוק ממני קצת,

אני רוצה להתעניין בדבר ולדעת איזה דברים כרוכים בכך.

אני מודע לכך שהולכים לעתודה אז חייבים לחתום קבע, ובסופו של דבר זה מסתכם ב6 שנים בצבא, אם אני לא טועה.. :)

עכשיו רציתי לדעת, איך מתקבלים לעתודה?, האם יש דרישות מסויימות?, האם כל אחד שרוצה יכול לנסות?,

האם זה קשור בפסיכומטרי, או דברים אחרים..?

ובקשר לקורס קציינים, בערך אותם שאלות : האם כל אחד יכול לבקש להכנס לקורס ולנסות לעבור את המבחנים?,

או שיש הגבלה מסויימת שצריך נגיד שיהיה תעודת בגרות עם ככה וככה יחידות לימוד, או פיסכומטרי עם ככה וככה נקודות?

אני חושב ששכחתי כמה שאלות, אבל אני לא נזכר בהן, אז אם תוכלו אני אשמח מאוד אם תעזרו לי להבין קצת את העניין הזה,

כי אני מאוד רוצה ללכת בדרך של אח שלי, לא שאני כל כך מבין בדרגות, אבל פעם אבא שלי אמר לי שאם אפשר

הכי טוב זה להיות קצין, כנראה זאת דרגה מיוחדת.

תודה מראש לכל העוזרים, אני אשמח מאוד אם תעזרו לי.. 8)

אני מקווה שזה המקום הנכון.. :P

תודה, רן! ;):D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור עתודאי (בשנה ראשונה באוניברסיטה) ייתכן שאני אוכל לעזור לך.

הדרישות לעתודה - פסיכומטרי מעל 550 (וכמובן כמה שיותר גבוה יותר טוב) וציוני בגרותהמספיקים לכניסה לאוניברסיטה לתואר שאתה רוצה ללמוד, כמו כן הצבא יבקש שתעבור בדיקה בטחונית ומבחן של יכולת עבודה בצוות (אלה דווקא החלקים הקלים). כל מי שרוצה להרשם לעתודה זכאי לנסות , אבל כמובן לא כל אחד מתקבל.

אגב אם אתה גר בפריפריה מומלץ שתנסה להרשם לתוכנית עתידים שהיא תוכנית מיוחדת במסגרת העתודה , אשר מקדמת תלמידים מהפריפריה. ישנם מספר יתרונות חשובים בתוכנית הזאת (הם משלמים יותר כסף, ומקבלים לאפטופ בחינם) ולכן אם אתה מאזור הפריפריה מומלץ לבדוק אם אתה זכאי.

הרשמה - ניתן להרשם לעתודה דרך האינטרנט או דרך טפסים שמקלים מהצבא, וכמובן שמומלץ לבקש מהצבא בראיון האישי להתגייס לעתודה.

בנוגע לקורס קצינים - ישנו מושג שנקרא "קצין אקדמאי", מדובר בעתודאי שלא עבר את קורס קצינים ומקבל דרגה מוזרה למדי שהיא לא בדיוק קצין ולא בדיוק חוגר.

אגב, המלצה שלי - הלימודים במסגרת העתודה הם לא קלים ודורשים לא מעט השקעה ולרוב הלימודים קשים הרבה יותר מהלימודים בתיכון! ולכן אל תשלה את עצמך שלא יהיה לחץ בלימודים, ושהכל ילך בקלות יחסית כמו בתיכון. ולכן מומלץ שתלך על זה רק אם אתה יודע בבירור שאתה רוצה תואר אקדמי בתחום מסויים.

אם יש לך שאלו נוספות אני אשמח לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עתודאי שנה שלישית בטכניון במסלול להנדסת מחשבים

קצת יותר על תנאי קבלה

אם אתה חושב ללמוד מקצוע כלשהו מתחום מדעי המחשב או הנדסת חשמל תדע שהסף קבלה של הצבא בדרך כלל יותר גבוה משל האוניברסיטה כי יש ביקוש עצום ומעט מקומות.

בשביל מקצעוות ההנדסנה למינהם חובה פסיכו 675 וגם זה בדרך כלל לא מספיק, הביקוש פשוט עצום היום בהתחשב במצב במשק.

היום על עתודאי נדרש לעבור מבחני התאמה לקצונה לפני תחילת הלימודים כתנאי לקבלה לעתודה, אחוז גדול מאד של העתודאים עוברים בשנה הראשונה לשירות קורס קצינים מה שהופך אותם לקצינים לכל דבר. אחוז קטן לא עובר קורס קצינים (מה שיכול לפגוע בהמשך הדרך) ומקבל מעמד של קצין אקדמאי יצוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני ראיתי את אח שלי, כמה הוא השקיע וכמה זה קשה, ואני עצמי לא יודע איך אני מסוגל להתמודד עם זה,

אבל אין לי בעיה כבר מעכשיו להתחיל לנסות ולהשתדל להשקיע יותר בלימודים מאשר לבלות את הזמן הפנוי על המחשב.. :P

עכשיו יש כמה שאלות לדברים שאמרת, מזה הפריפריה הזה? זה ישוב/מקום כלשהו? לא מכיר..

אני גר בתל אביב..

אני עדיין לא בן 16, ב22/5 אני אהיה בן 16 ואז אני בטח אקבל את הצו גיוס ראשון..,

שם בעצם אני נשלח לראיון או משהו לא? ובעצם באותו זמן אני גם עושה את בחינת הפסיכומטרי אם אני לא טועה.

אז מתי בערך אני הולך להרשמה הזאתי, בגיל 16, 17, 18?..

או אולי אם אני נשלח בצו גיוס ראשון לראיון, אז אולי שם אני צריך לציין זאת שאני מעוניין להתקבל לעתודה?

המידעה שנתתי לי מאוד עוזר לי, אבל קצת מבלבל, אשמח אם תמשיך לפרט לי, תודהה רבה! ;):D

ואם יעזור לציין, אני רוצה להיות במדעי המחשב.. 8)

אני כעקרון במשך ה3 שנים האחרונות בבית ספר לומד גם 10 יחידות מחשבים, כמובן מתחילים מהפסקל הפשוט..,

עד ל7 יחידות, והמורה אמר שאפשר בכיתה יב' להרחיב ל10 יחידות, אם אני אצליח לעמוד בזה זה יוכל לעזור לי

להתקבל לפקולטה של מדעי המחשב באוניברסיטה, או בכלל להיות בעתודה? ::):P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פריפריה אלה ישובים הרחוקים מהאזורים המרכזיים במדינה, כמו צפת עפולה ועוד רשימה ארוכה...

אתה לא נכלל שם ככה שזה לא משמעותי מבחינתך.

תחלית ההרשמה היא באמצע סוף י"א כאשר סוף ההרשמה היא בתחילת/אמצע י"ב

כמובן שלציין בראיון שאתה רוצה ללכת לעתודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה יכול לראות, ערכתי את ההודעה למעלה.. בקשר לכך שברוצני להכנס לפקולטה של מדעי המחשב,

אז בצו הגיוס הראשון בעצם אני הולך לראיון או משהו? ששם אני צריך להגיד להם בקשר לעתודה?.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאתה יכול לראות, ערכתי את ההודעה למעלה.. בקשר לכך שברוצני להכנס לפקולטה של מדעי המחשב,

אז בצו הגיוס הראשון בעצם אני הולך לראיון או משהו? ששם אני צריך להגיד להם בקשר לעתודה?.. ::)

מומלץ שתעשה זאת כבר אז על מנת שיסמנו אותך בתור מועמד לעתודה, בכל מקרה אם לא תאמר זאת זה לא ימנע ממך להרשם לעתודה במועד מאוחר יותר.אני התקבלתי למדעי המחשב עם סכם של 680+- ללא שום בעיה .

בנוגע לתאריכים וזמנים - בגיל 17 וחצי בצו ראשון תבקש בראיון שיבוץ בעתודה, בערך בבחופש הגדול בין י"א לי"ב תשלח את הטפסים שישלחו אליך להרשמה לעתודה , בתחילת יב (עד אפריל) תעשה פסיכומטרי ותשלח להם את התוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, תודה רבה!

עכשיו נכנסתי לכל העניין הזה של העתודה בזכותכם!

תודה רבה לך! ;)

ובקשר לקורס קצינים, אחרי שאני מסיים את הלימודים באוניברסיטה, אני יכול לבקש ללכת לקורס?

או שהם מקבלים רק אנשים מסויימים, או שזה כמו בעתודה שלכל אחד יש את האפשרות לנסות..? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא מצליח להתקבל לעתודה אקדמאית, אתה יכול לנסות עתודה טכנולוגית - לימודים במכללה (י'ג, י'ד) ולא באוניברסיטה.

אתה יכול לצאת אם תעודת טכנאי (יג) הנדסאי (יד) או תואר BTECH שמקביל לתואר ראשון באוניברסיטה.

זה אומנם פחות נחשב מעתודה אקדמאית, אבל עדיף מכלום, ויעזור לך למצוא תפקיד מעניין בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ שתעשה זאת כבר אז על מנת שיסמנו אותך בתור מועמד לעתודה, בכל מקרה אם לא תאמר זאת זה לא ימנע ממך להרשם לעתודה במועד מאוחר יותר.אני התקבלתי למדעי המחשב עם סכם של 680+- ללא שום בעיה .

בנוגע לתאריכים וזמנים - בגיל 17 וחצי בצו ראשון תבקש בראיון שיבוץ בעתודה, בערך בבחופש הגדול בין י"א לי"ב תשלח את הטפסים שישלחו אליך להרשמה לעתודה , בתחילת יב (עד אפריל) תעשה פסיכומטרי ותשלח להם את התוצאות.

680 זה ציון פסיכומטרי ולא סכם, הסכם מורכב גם מהפסיכו וגם מציוני הבגרויות.

בשביל מקצועות ההנדסה כגון הנדסת מחשבים/תוכנה/חשמל צריך מינימום 675 ו-680 בדרך כלל לא מספיק

בשביל מסלול מדעי המחשב כללי תלת שנתי 680 יכול להספיק תלוי כמובן מה ציוני הבגרויות

בגיל 16 וחצי מקבלים צו ראשון (17 וחצי זה כבר אמצע כיתה י"ב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתלבט בשאלה הזו ויש לי כמה שאלות לעתודאים האקדמאים :)

מה אתם חושבים על זה היום? אני לא מתכוון מבחינת קושי בלימודים או העובדה שהצבא משתתף במחיר כי נראה אני אלמד בטכניון בכל מקרה בשלב זה או אחר אבל אני מתעניין דווקא בדברים מסביב... ההרגשה להיות קטן יותר, שכל האנשים האחרים בגיל "מבלים" ביחד בצבא ואתם במצב שונה. האם היום הייתם בוחרים אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסלולים ופקולטות מבוקשות כמו מדעי המחשב והנדסת חשמל יש מספיק עתודאים בשביל שלא תרגיש "קטן".

אני בשנה שלישית כרגע לא הייתי בוחר אחרת (נכון למצבי עכשיו), השאלה מה יהיה בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מתלבט בשאלה הזו ויש לי כמה שאלות לעתודאים האקדמאים :)

מה אתם חושבים על זה היום? אני לא מתכוון מבחינת קושי בלימודים או העובדה שהצבא משתתף במחיר כי נראה אני אלמד בטכניון בכל מקרה בשלב זה או אחר אבל אני מתעניין דווקא בדברים מסביב... ההרגשה להיות קטן יותר, שכל האנשים האחרים בגיל "מבלים" ביחד בצבא ואתם במצב שונה. האם היום הייתם בוחרים אחרת?

זה תלוי בך,למשל אני לא יכול לראות את עצמי לא קרבי,זה לא משהו נתפס מבחינתי לבלות את הצבא בתפקיד קרבי לא מובחר...

זה נכון שזה לא מתאים לכולם מבחינה רפואית/נפשית,אבל אתה צריך לעשות את החשבון שלך מבחינת מה חשוב לך יותר,

שירות קרבי,שזה מה שרוב הנערים בגילנו שמתגייסים עושים,או שמא לעשות את התואר במסגרת הצבא ולא אחרי.

ITS YOUR CALL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה דברים להוסיף:

דבר ראשון בקשר לשאלה של הקצונה - הצבא מעדיף שכל עתודאי יהיה קצין - ולכן, למשל, לא יכול להתקבל לעתודה אחד/ת שלא עומד/ת בתנאי הסף לקצונה. יש כאלו שמסיבות כאלו או אחרות לא יוצאים אחרי הלימודים לקורס קצינים - ואז הם מקבלים דרגת קמ"א (קצין מקצועי אקדמאי). מדובר כאמור באחוזים נמוכים מאוד, באופן יחסי.

ולגבי השאלה אם זה כדאי או לא - אז בתור אחד שלומד עכשיו הנדסה, אחרי שסיימתי ושרות קבע (כקצין) אני יכול להגיד לך שאחד היתרונות האדירים שיש לעתודאי זה שהוא לא צריך לדאוג כל הזמן מה יהיה אחרי הלימודים מבחינת עבודה. חוץ מזה שבדר"כ אלו שיוצאים לעתודה נשארים לגור בבית ההורים וגם הצבא מממן את החלק עיקרי מהלימודים - דבר שנותן ראש שקט ללימודים - בזמן שאנשים מבוגרים יותר צריכים גם לדאוג לחלק הכלכלי של החיים שלהם בזמן הלימודים...

העתודאי מסיים את הלימודים יותר רגוע (באופן יחסי) והכי חשוב מקבל המון ניסיון מעשי בצבא בזמן השרות - דבר מועיל מאוד גם למי שלא נשאר אח"כ בצבא ויוצא לאזרחות.

בקיצור - אני חושב שמי שאוהב ללמוד והכיוון שלו זה כיוון ראלי - העתודה זה דבר מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...