WAFL ב NETAPP - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WAFL ב NETAPP

axelbundy

Recommended Posts

כל מקום שבדקתי \ חיפשתי ראיתי הסבר אחר מה זה ולא ממש מצאתי PDF מסודר של נטאפ על הנושא.

אשמח עם אוכל לקבל הסבר בסיסי מה זה או להפנות אותי לחומר רשמי של נטאפ על הנושא

תודה מראש !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש להסביר פה? WAFL זה מערכת הקבצים של NETAPP.

אין לך באמת מגע ישיר איתה, היות ונטאפ זה מכונת כל השימושים שלה מתבססים על הWAFL.

בשונה ממערכת קבצים בלינוקס או בווינדוס בDATAONTAP (מערכתההפעלה של נטאפ) כמעט ואף פעם לא יהיה לך מגע ישיר איתה, ולרוב תערוך הרשאות דרך פרוטוקול שמדמה אותה למערכת קבצים אחרת כמו CIFS או NFS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזאת המערכת קבצים, אני רוצה לדעת מה היא עושה ברקע איך היא פועלת.

הבנתי ש SNAPSHOT זה הליבה שלה הפיצ'ר החשוב ביותר שלה , זה מה שמאפשר לנטאפ לעלות תוך דקה למצב הקודם שלו אחרי נפילת חשמל או קריסת מערכת.

ה snapshot המיוחד שנקרא נקודת עקביות מאפשר זאת , ושהמערכת שומרת לוגים של NFS SERVICE ב NVRAM וכך לא הולכת לאיבוד פניות שנעשו ל NFS גם עם המערכת נפלה כי WAFL פשוט משחזר את הקובץ הזה והשמירה ב NVRAM משפרת את ביצועי הכתיבה של המערכת.

ו SNAPSHOT זה בעצם שכפול של ROOT INODE של WAFL אשר מצביע לאותו ROOT TREE לכן זה לא תופס הרבה מקום ואם משתמש עושה שינוי בבלוק קבצים אז ה WAFL כותב את השינויים לבלוק אחר וכך הבלוק המקורי ב SNAPSHOT נשמר.

ושאפשר לשמור עד 255 SNAPSHOTים .

יש עוד דברים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאמרת זה הכל טוב ויפה. אבל זה מיוחס למוצר עצמו לא לWAFL.

רק התייחסות למה שאמרת:

1. עבדתי עם למעלה מ40 מערכות נטאפ שונות וכולם קרסו מסיבות כאלו ואחרות (בעיקר כי התשתית של המתקן עצמו, קרי בעיות קירור וחשמל, הייתה מחורבנת) ואף אחת מהן לא עלתה בזמן של דקה. לא יודע מי סיפר לך את זה אבל ניחא, בקשר לשמריה של השינויים קודם בNVRAM זה מן הסתם כמו שכל דבר קודם נשמר לזכרון ורק אז לדיסק הקשיח, רק שכמובן ה מדובר על NVRAM ולא על כך שהמידע לא נמחק בעת נפילת מתח.

2. הסנפשוט זה אכן הפיצר הכי חשוב, כי 95% משאר האופציות שהמוצר הזה שנקרא נטאפ מספק מתבססות עליו כמו SNAPVAULT, SNAPMIRROR. אך אין מלגרוע משאר האופציות שהמערכת מספקת כמו DDUP או CLUSTER או RAIDDP.

אני לא מבין את השאלה שלך. אין רלוונטיות לאיך הWAFL עובדת, אם אתה יודע איך עובד הסנפשוט, (לא כל כך הבנתי מה כתבת אבל נראה לי שזה די דומה) אתה יכול להבין איך עובד כל מוצר (רישיון) אחר בנטאפ וזה באמת הצורך שלך. לא תמצא PDF כזה כמה שתנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

הקטע של WAFL בגדול הוא Write Anywhere File Layout !

מז זה אומר ? שהמכונה לא תעבור על כל הבלוקים מהתחלה ועד הסוף בשביל לחפש בלוקים פנויים ברגע שהיא רוצה לכתוב בלוק חדש אלא היא תכתוב אותו ישר בסוף מערכת הקבצים - מהירות !

עכשיו תשאל מה קורה עם המקומות של הבלוקים שנמחקו. המערכת מריצה תהליך של reclamation שמצמצם את המקומות הפנויים ...

copy.pngfavicon.icofavicon.icofavicon.icourl.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...