אולי לפני שנטפל באירן, כדאי שיסגרו את הבית ז*נ*ת - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אולי לפני שנטפל באירן, כדאי שיסגרו את הבית ז*נ*ת

BarBee

Recommended Posts

ההסבר פשוט:

חבורת המשפטנים מהשמאל הקיצוני שהשתלטה כמעט על כל דבר שזז במדינה עשתה את זה גם לצה"ל. ככה שההוראות הם שמותר לפתוח באש רק עם מחבל עומד לך מול הפנים עם רובה טעון ויורה עליך ובלי שאין אף אחד אחר ברדיוס של 10 קילומטר.

החייל הזה ידע שאם הוא רק יעיז לדרוך את הרובה שלו יצוצו מיד חבורה של פרקליטים חובבי "בצלם" שיתבעו לו את הצורה, התקשורת תציג אותו כפושע מלחמה שאוכל ילדים פלשתינים לארוחת בוקר (ע"ע סרן ר'), ו"עדאללה" יגישו נגדו תביעה אזרחית בסכום ענק. במצב הזה עדיף כבר למות משאיפת עשן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם תחשבו רגע בהיגיון במקום ישר לתקוף...

החייל הזה לא יכל לעשות כלום. אם הוא היה יוצא מהעמדה הוא היה מחוסל, היו עושים בו לינץ' - היו יותר מידי מחבלים בשביל שחייל אחד יתמודד איתם, אלא אם כן זה רמבו, אבל קשה לי להאמין.

החייל בפילבוקס אכן היה יכול לירות אבל לא אני יודע ולא אתם יודעים איזה אמצעים היו לו - יתכן ולא היה לו מדויק, יתכן שזה היה מצית מהומות ויתכנו מיליון ואחד אלף גורמים שונים והגיוניים שבגללם יש הוראה לא לירות (מעבר למה שאמרתם).

ההנחייה לחכות לחפ"ק בשטח היא הגיונית, הבעיה שלקח לו הרבה יותר מידי זמן להגיע (תגובה לדבר כזה צריכה להיות לא יותר מדקה-דקה וחצי וגם זה הרבה - בזמן הזה אפשר לעשות בחייל ליץ' רציני. רק בסרטון רואים דקה וחצי נטו של התפרעויות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. בעמדה ממוגנת יש חרך ירי.

ב. בפילבוקס יש חיילים עם לכל הפחות M16\M4\TAR21 מה שאומר טווח מבצעי של לפחות 100 מטר שמסוגלים לפגוע במדויק.

ג. הוראות הפתיחה באש מחמירות מדי. כל עוד אתה במקום ממוגן עליך להתעלם מזריקת אבנים - כל מה שלא מסכן חיים באופן מיידי.

ד. חיילים המון פעמים לא מרגישים בנוח לפתוח באש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג. הוראות הפתיחה באש מחמירות מדי. כל עוד אתה במקום ממוגן עליך להתעלם מזריקת אבנים - כל מה שלא מסכן חיים באופן מיידי.

ד. חיילים המון פעמים לא מרגישים בנוח לפתוח באש.

כשזה מגיע לסיכון חיים, אז כבר מאוחר מדי. (האש מבקבוקי התבערה תחדור לפילבוקס לדוגמה)

ולגבי ד, זה נכון. מה לדעתך הסיבה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולגבי ד, זה נכון. מה לדעתך הסיבה ?

משמעת גבוהה. חיילים מודעים טוב לנהלים ונחשפים לא פעם במדיה לתקריות למיניהם בהם חיילים הועמדו לדין. חייל רק רוצה חופש, רק מחכה להגיע הבייתה.

אגב, בכל מדינה אחרת זורקי האבנים כבר היו מזמן מריחים את הדשא מלמטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעת גבוהה. חיילים מודעים טוב לנהלים ונחשפים לא פעם במדיה לתקריות למיניהם בהם חיילים הועמדו לדין. חייל רק רוצה חופש, רק מחכה להגיע הבייתה.

אגב, בכל מדינה אחרת זורקי האבנים כבר היו מזמן מריחים את הדשא מלמטה.

בדיוק הנקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר , היה שם צוות של לוחם אחד בעמדה המותקפת , עוד לוחם בפילבוקס . וארבעה או שלושה לוחמים נוספים בקרבת מקום (100 מטר) יכול להיות בחצר של הפילבוקס .. ( לא התעמקתי)

ירי לאוויר , ירי לכיוון רגליים . שיבוא הבן בליעל שיגיד לי אדם זורק לכיוון לוחם בקבוקים ואבנים .

אני מתערב בסיטואציה ומדובר באדם שהראה כוונה ,אמצעי , מעשיות ומיידיות (משמע הולך לפתוח לי את הראש ) ואני פשוט אמור לתת לו ..

אם יש הוראה לספוג זה אומר שמג"ב הפכו לחבורה של דלביובים , וטוב שהמפכ"ל נתן הוראה שמקרה כזה לא יישנה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש הוראה לספוג זה אומר שמג"ב הפכו לחבורה של דלביובים , וטוב שהמפכ"ל נתן הוראה שמקרה כזה לא יישנה ..

פחחח, הצחקת אותי.

המקרה הזה ודומיו יתרחשו עוד הרבה פעמים, כל עוד לא ישנו את הוראות הפתיחה באש.

המפכ"ל בסה"כ עשה לעצמו יחסי ציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני הייתי בצבא, לפני 15 שנה, אם מישהו היה מתקרב עם אבן או בקת"ב, היינו יורים בו. לפני שיורים בו היינו קצת צועקים עליו שיעצור ויורים באויר אולי, אבל אם זה לא היה עוזר אף אחד לא היה מאונן עם מכשיר קשר...

זה בולשיט גמור. מלמדים חיילים להגן על עצמם, נותנים להם ביד, ואז מנחים אותם לא לעשות כלום? שישלחו אותם לשטח עם זרי פרחים וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...