תדר של מעבד לא במאמץ - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תדר של מעבד לא במאמץ

lubian

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני עשיתי OC למעבד שלי Q6600 לתדר 3200 לפי מדריכים שמצאתי וגם ראיתי ביוטוב איך לעשות את זה. מהתחלה חשבתי לא לגעת במתח, אבל זה נפל לי בבדיקה של prime95 אחרי שעה וחצי, אז העלתי מתח ל1.325 והרצתי prime 95 שוב למשך 24 שעות והכל היה יציב. עכשיו השאלה: זה אמור להשאר בתדר הזה כל הזמן אן שיש אפשרות כמו שהיה קודם שכשמעבד לא במאמץ הוא מוריד תדר עבודה שלו. וכמו שהבנתי זה קשור לאופציה של EIST שאיכשהו נעלמה לי מהגדרות בBIOS, לא נמצאת באותו מקום שהיתה קודם.

אם כבר פתחתי נושא, אז תאשרו לי בבקשה שעשיתי הכל נכון והכל תקין.

בעיקרון טמפרטורות לא ממש השתנו מסטוק. היה 33, עכשיו 35, במאמץ היה כ62, עכשיו כ65.

VID-1.300

VCORE-1.312 שבמאמץ יורד ל1.296.

זכרונות הם מסוג CL4 ב2.1V, אז גם לפני עבדו 4 4 4 12 ו+0.3V

זהו בעיקרון, עודה לתגובה ותשובה לשאלותיי.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה נעלם. EIST היה מתחת לTM2

אבל השאלה שלי: זה אמור להישאר בתדר הזה כל הזמן אן שיש אפשרות כמו שהיה קודם שכשמעבד לא במאמץ הוא מוריד תדר עבודה שלו?

עדכון: מסתבר שהיה איזה באג בBIOS עם EIST שהסתדר בעדכון גרסת אחרונה, אבל אז לא ראיתי איפה משנים תיזמונים עד שקראתי שצריך ללחוץ F1+CNTRL לתצוגת מורחבת ואז הכל הסתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שני סוגים של "שליטה חכמה בתדר" האחד הוא C1E שהוא בעצם הכי בסיסי ומוריד את התרד ישירות למינימום.

האחר זה הEIST שבעצם את זה באופן דינמי יותר, על מנת להנות מהורדת מתח ותדר במנוחה אתה חייב לאפשר את הC1E לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובה.

אחרי שהפעלתי את C1E יוצא מצב שבמנוחה מכפלה על 6 ותדר 2400 ו VID=1.1625, אבל VCORE=1.312. לא יוצא מצב שאני מטגן את המעבד בOVERVOLT?

במאמץ מכפלה קופצת ל8 והכל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...