שאלה בסיסית ברשת SAN - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בסיסית ברשת SAN

davidcohen

Recommended Posts

היי,

יש לי שאלה לגבי רשת SAN.

נגיד שיש לי 2 או 3 שרתים שמחוברים כולם (דרך MDS/McData או כל Director אחר) למכונת אחת, נגיד NetApp . במכונות יצרתי LUN-ים שמיועדים אחד לכל שרת.

איך זה שכל שרת רואה רק את ה LUN שמיועד לו ? זה הגדרה מסויימת ? ואם כן, איך היא נקראת ובאיזה רמה היא מתבצעת ב MDS , NetApp או בServer עצמו ?

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה הבעיה,

אני מבין שאתה מדבר עם SAN באמצעות FC (לפי הרכיבים שציינת), אז מה שעושים, זה מחברים את כל הרכיבים מגדירים את הפורטים של כל שרת

יחד עם הפורטים של הנטאפ בזון נפרד (כל פורט יכול להיות חבר בכמה זונים). כלומר יש לך הWWN של כל שרת יחד עם הWNN של נטאפ באותו זון, ואז לפי הwwn של השרת שהגדרת בלון נטאפ מועבר המידע עם ייעד. ובדיוק כמו כל סוויץ רגיל הוא פושט בורר (ממתג) את המידע מהנטאפ לפורט הנכון לפי הכתובת יעד של הWWN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את העיניין של הzone-ים אני מכיר.

בא אני יתן דוגמא.

נניח יש לי 2 שרתי SQL שכל אחד משמש לאפליקציה שונה ומחזיק DB-ים אחרים (שורה תחתונה הם לא בקלסטר או משהו כזה).

את ה DB-ים אני מאחסן על LUN-ים ב NetApp. לכל שרת מיועד LUN אחד על ה NetApp.

אחרי החיבור של הרכיבים אני יוצר זונים כמו שאמרת.

זון 1 בשביל שרת ה SQL הראשון - מכיל את ה WWN שלו ושל הנטאפ.

זון 2 בשביל שרת ה SQL השני - מכיל את ה WWN שלו ושל הנטאפ.

כרגע שני השרתים יכולים לראות את הדיסקים על הנטאפ.

כאן מגיעה השאלה שלי.

שני השרתים רואים את שני הLUN-ים כל אחד. כלומר, נניח ומדובר בשרת SQL Server 2008 על גבי Server ואני יכנס ל Diskmgmt.msc אני יראה שני דיסקים נוספים חוץ מהדיסק המקומי (גם את ה LUN של שרת ה SQL השני לצורץ העיניין).

בעיה: כל שרת צריך לראות רק את ה LUN שלו ולא את כל ה LUN-ים על אותה מכונת שמוגדרת בזון שמקשר אותו אליה ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אתה לא תראה אותם כי הגדרת בLUN את הWWN של השרת שצריך לראות אותם.

יכול להיות שבנטאפ הגדרת בLUN תחת שדה הIGROUP את שני הWWN של שני השרתים.

כלומר אלא ההגדרות שצריכות להיות לך:

בנטאפ:

LUN1 - > IGROUP->WWN SERVER 1

LUN 2->IGROUUP-> WWN SERVER2

בMDS:

ZONE 1: WWN NETAP+ WWN SERVER 1

ZONE 2: WWN NETAPP + WWN SERVER2

במידה ותקנפג בצורה הזו, הנטאפ לא יעביר בקשות של של LUN1 לSERVER 2 ולכן לא תראה אותו בCOMPMGMT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...