זה רק אני או ש... Windows Phone 8 הולך להיות להיט בסמארטפונים? - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רק אני או ש... Windows Phone 8 הולך להיות להיט בסמארטפונים?

Born2Kill

Recommended Posts

מחקר רציני יופי, אבל השאלה מי הזמין אותו...

כמו כן, שווקים מתפתחים זה יפה, אבל לא רק לנוקיה יש דריסת רגל גדולה שם. כבר היום יש לא מעט מכשירי שמיועדים לשווקים כאלה.

וכמו כן, לא הבנתי איך תמחור "בצמוד לשער האייפון" אמור לעלות בקנה אחד עם שווקים מתפתחים...

יודעים מה, אני אאתגר אתכם- למה לי לקנות מכשיר WP8 שאני לא מכיר וטרם הוכיחה עצמה במקום מכשיר שאני מכיר ואוהב. אני מסכים להתעלם לרגע מיתרונות הקוד הפתוח.

(ולא לב, זה לא ממשק משתמש...)

נוקיה היא אימפריה בשווקים המתפתחים. מכשירי WP זולים מריצים WP חלק ובתמחור נכון יהיו מאוד אטרקטיביים בשווקים המתפתחים. מכשירי זולים מכשירים עלובים מחברות עלומות שם עם מפרט עלוב שבקושי מריץ את ולא מקבלים תמיכה ועדכונים.

למה לך לקנות? אם נניח לרגע שדעתך חשובה להצלחת WP קודם כל ממשק משתמש. הממשק מחבר בין המשתמש לטכנולוגיה. ממשק טוב עושה את ההבדל בין הצלחה לכישלון. בנוסף חווית משתמש שונה ומקורית. אדם ממוצע מחליף מכשיר כל שנה-שנתיים אז מה אכפת לו להתנסות? זו לא חתונה קתולית. אם יהיו מכשירים טובים בתמחור טוב צרכנים יקנו. האפליקציות הפופלריות נמצאות ב-WP. מצד שני מפסידים את היתרונות הקוד הפתוח. העניין הוא שקוד פתוח לא מעניין 99.9% מהאוכלוסיה.

כשמיקרוסופט נכנסו לשוק הקונסולות הרימו גבה. היום חברה מובילה בשוק. אשמח לשמוע את דעתך למה עם נכונה וחומרה נכונה לא יכולה לשחזר את ההצלחה גם בשוק הסלולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממשק באנדרואיד זה כמו צבע טרי על חלודה. מדובר במערכת הפעלה פגומה מהיסוד ואנשים מרגישים את זה בשימוש יומיומי. אז יש אחוז מסוים של גיקים באוכלוסיה שאוהבים להתעסק עם רומים-שמומים, בוטים ואלוהים יודע מה עוד כדי להוציא ממנה את המקסימום, אבל המשתמש הדיוט לא מבין בזה, לא רוצה להבין וגם לא צריך להבין.

אנדרואיד זה סוג של לינוקס

וכמו לינוקסים אחרים יכולים להיות שינוי ענק בין גרסאות גם שהוא רץ על אותו החומרה

וגם עם הגרסה באותו המספר ,כי היצרניות\המוכרים\וסתם חובבים יכולים לשנות את הקוד שיתאים למה שהם רוצים

זה יתרון גדול וחיסרון גדול ,שיש לקוד הפתוח כבר הרבה שנים

מצד אחד המון גמישות ,ומוצרים מבוססים לינוקס יכולים להפעיל גם ציפים במכוניות או מיקרוגל או סטרימרים

אבל יכולים להפעיל גם סלולרים חכמים

בנוגע לסמארטפונים הזולים

השוק מתפתח כל כך מהר ,שהרבה מהם כבר סבירים לשימוש

ברמת ה800 שקל בארץ ,כבר יש דגמים סבירים ,אז נכון עם תקנה את האנדרואידים הכי סוג ז שאפשר ,תיפול על מוצר גרוע

אבל לפחות מבחינת חומרה ,זה רק עניין של זמן עד שמעבדים סבירים יכנסו לסלולרים סוג ז ,וגם כמות זיכרון מספיקה ומסך סביר

גם MS רוצה WIN8 ניד במכשירים פחות יקרים ,ויצאו גם כאלו ,כי זה סוג גדול מאוד הרבה יותר מהספינות דגל היקרות (הסלולרים הזולים מוכרים הרבה הרבה יותר )

סך הכל רוב האנשים במדינות כמו הודו \סין \תאילנד וכו לא יקנו סלולרי יקר מידי

למרות שלהמון מהם יש סלולרי ,כולל הרבה מאוד מהענים

שיצאו סמארטפונים במחירים של הסלולרים הזולים היום ,הם יקנו אותם

בנוגע למחליפים כל שנה שנתיים

אולי אתה עושה את זה ,או אחרים עם הרבה כסף פנוי

אבל שאני קונה סלולרי אני מקווה שיחזיק לפחות 3 שנים עם לא יותר ,למרות היתקדמות הטכנולוגית

גם את המחשב שלי קניתי ב2007 ,וחוץ משידרוג קטן עוד לא קניתי מחשב חדש

והשידרוג הבא יהיה כמה חלקים אומנם חשובים אבל לא מחשב חדש

ואני עוד חולה על טכנולוגיה

אחרים מחזיקים הרבה יותר זמן עם המוצרים שלהם

יש לי אח עם איפון 3 (לא G)

אחד עם משהו לא סמרטפון

אמא עם לא סמארטפון

אח אחר עם מוטורולה דיפי הישן (לא ה+ ) אבל היה שנים עם סלולרי ישן

ואחות שאומנם עם גלקסי S2 ,אבל היתה שנים עם סלולרי ישן ,ולא ניראה לי שהדיפי והS2 יוחלפו בשנים הקרובות

ואנחנו עוד מישראל ולא ענים ,תחשוב על כל המדינות המפותחות והמיליארדים שם

וחזרה לדיון שלא היה אמור להיות WIN8 VS אנדרואיד

אני לא חושב שהוא יצליח בגדול בסמארטפונים ,אבל אולי יצליח חלקית בטאבלטים

אבל יכול להצליח מאוד בשילוב של טאבלט עם נטבוק

והסיבה העיקרית זה ,שהמון בעולם רוצים MS פיזי על המחשב שלהם

בסמארטפון לאומת זאת ,קשה מאוד לעבוד עם בגלל גודל המסך

מעבר לזה בניגוד לWIN8 לדסקטופ ,אפילו יתרון במשחקים אין לW?IN8 הניד

כשמיקרוסופט נכנסו לשוק הקונסולות הרימו גבה. היום חברה מובילה בשוק. אשמח לשמוע את דעתך למה עם נכונה וחומרה נכונה לא יכולה לשחזר את ההצלחה גם בשוק הסלולר.

אתה צוחק נכון ?

אתה יודע כמה הפסדים היו להם על הXBOX1 ושנים ראשונות של הXBOX3 ?

ובאיזה דור הם ניצחו במכירות או רווחים ?

השנה אולי הם יהיו הריווחים ביותר ,אבל בכללי דור הזה הכי ריווחית ודור קודם סוני והמכירות בהתאם

ולMS גם אין נידת בתחום הזה

מה גם שביפן הם מקום אחרון מאוד רחוק כבר 2 דורות ,למרות ששפכו מיליונים על יפן

באירופה כרגע מקום שלישי למרות שיצאו שנה לפני המתחרות

רק בארצות הברית שזה האזור אומנם החשוב ביותר ,הם מקום שני שני דורות

אבל מקום שני רחוק ,והשנה הזאת היתה ירידה גדולה במכירות לכל הניחות תוכנה וחומרה

ככה שהסיכוי שהם יגיעו למכירות של הWII בדור הזה מאוד נמוך

ודור הבא יוצאת שנה לפני ויש סיכוי שהם יהיו סנוויץ בין קונסולה זולה של שתצא שנה לפני (על חשבון חומרה חלשה )

לבין מיפלצת מסוני שלפי השמועות תצא שנה אחרי הXBOX3

זה לא מקום טוב להיות בשוק הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוקיה היא אימפריה בשווקים המתפתחים. מכשירי WP זולים מריצים WP חלק ובתמחור נכון יהיו מאוד אטרקטיביים בשווקים המתפתחים. מכשירי זולים מכשירים עלובים מחברות עלומות שם עם מפרט עלוב שבקושי מריץ את ולא מקבלים תמיכה ועדכונים.

למה לך לקנות? אם נניח לרגע שדעתך חשובה להצלחת WP קודם כל ממשק משתמש. הממשק מחבר בין המשתמש לטכנולוגיה. ממשק טוב עושה את ההבדל בין הצלחה לכישלון. בנוסף חווית משתמש שונה ומקורית. אדם ממוצע מחליף מכשיר כל שנה-שנתיים אז מה אכפת לו להתנסות? זו לא חתונה קתולית. אם יהיו מכשירים טובים בתמחור טוב צרכנים יקנו. האפליקציות הפופלריות נמצאות ב-WP. מצד שני מפסידים את היתרונות הקוד הפתוח. העניין הוא שקוד פתוח לא מעניין 99.9% מהאוכלוסיה.

כשמיקרוסופט נכנסו לשוק הקונסולות הרימו גבה. היום חברה מובילה בשוק. אשמח לשמוע את דעתך למה עם מערכת הפעלה נכונה וחומרה נכונה לא יכולה לשחזר את ההצלחה גם בשוק הסלולר.

אין לי כסף או סיבה באמת טובה להחליף כל שנתיים. טלפון כמו הגלאקסי הראשון יכול לספק אותי גם היום (אני לא מרנדר עליו סרטים, אתה יודע). כמובן אני רוצה כל שנה את ההכי חדש, כי מה לעשות, גם עלי משפיע עולם השיווק- אבל במבחן התוצאה, אני לא נכנע לגחמות רגעיות ולא קונה. לכן אני רוצה מכשיר אמין שהוכיח את עצמו, שאני מכיר ונוח לי.

EARLY ADOPTING- לא על חשבון הארנק שלי.

יודע מה? אם פירמה מוכרת כמו נוקיה תמכור מכשירי WP8 איכותיים וטובים, יתכן (אם תוך 6 חודשים הביקורות רק יהללו ולא יהיו באגים מעצבנים) שאף ארכוש אחד. העניין הוא שאני לא יודע אם ילכו בקו הנכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שאולי יעזור למיקרוסופט להצליח זה לתמוך לאורך זמן גם במכשירים שהם לא הטופ שבטופ, דבר שרוב היצרניות באנדרואיד מתעצלות לעשות ומקוות שהצרכנים פשוט יקנו משהו חדש (מכשירים כמו ה-razr וה- Optimus 2x שמסוגלים להריץ ICS בצורה חלקה בדיוק כמו רוב המכשירים היום לשוק הבינוני תקועים עם GB בלי שום סיבה חוץ מתאוות בצע). בטווח הבינוני אולי יקנו פחות מכשירים אבל שאנשים ידעו שכשהם קונים מכשיר הוא ישאר להם מעודכן ללפחות 3 שנים, הם יעדיפו את WP8 אפילו אם היא לא תהיה עדיפה בבירור מאנדרואיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוכרים את זה ?

j540.jpg

MS בשוק הזה כבר משנת 2000

ואף פעם לא הצליחה בגדול בתחום הזה

מה שאתם רואים זה מתחרה מיקרוסופטי לפאלם פילוט שהיה מבוסס על מערכת יעודית של WIN לנידים כאלו

המכשירים עם המערכות הפעלה האלו נקראו בזמנו פוקט ,לחלק היה מסך מגע אבל לא יודע עם לכולם

הפוקט לא באמת ניכחד מהעולם ,הוא פשוט יתמזג בשלב מסוים עם סלולרים מבוססי WIN ,ושינו את השם

אבל אין לי מושג איך קוראים היום לסלולרים מבוססי WIN כקבוצה ,בניגוד לאנדרואידים או איפונים

בכל מיקרה עד כמה שאני זוכר בזמנו הפוקט היו מתקדמים יותר מפאלם פילוט ,אבל יקרים יותר

הפילוטים פשוט מכרו יותר ,אבל לMS היה ויש מספיק כסף לשרוף בניגוד לפאלם פילוט שאני חושב שנימכרה בסוף ויתפוגגה

בגדול אנחנו חיבים הרבה מאוד לפילוטים ופוקטים ,כי הרבה מהרעיונות וטכנולוגיות מאז ,אפכו עם הזמן לסמארטפונים היום

מערכות הפעלה שונות ברובם ,חוץ מהWIN עם האחוזים הקטנטנים ,אבל דפדפנים\סרטים\שירים\משחקים ועוד הרבה התחיל כבר אז

גם המסכי מגע (מבוססי סטילוס) התחילו אז להגיע לשוק הרחב (יחסית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר שאולי יעזור למיקרוסופט להצליח זה לתמוך לאורך זמן גם במכשירים שהם לא הטופ שבטופ, דבר שרוב היצרניות באנדרואיד מתעצלות לעשות ומקוות שהצרכנים פשוט יקנו משהו חדש (מכשירים כמו ה-razr וה- Optimus 2x שמסוגלים להריץ ICS בצורה חלקה בדיוק כמו רוב המכשירים היום לשוק הבינוני תקועים עם GB בלי שום סיבה חוץ מתאוות בצע). בטווח הבינוני אולי יקנו פחות מכשירים אבל שאנשים ידעו שכשהם קונים מכשיר הוא ישאר להם מעודכן ללפחות 3 שנים, הם יעדיפו את WP8 אפילו אם היא לא תהיה עדיפה בבירור מאנדרואיד.

למיטב ידעתי אפילו המכשירים החלשים ביותר יקבלו WP 7.8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאתה קונה אנדרואיד אתה יכול להיות בטוח שמתי שהוא יהיה מיושן ודפוק אז תוכל תמיד להתקין עליו רום ולסדר את הבעיות, אפילו אם בנאדם ממוצע לא יודע לעשות את זה בעצמו הוא יודע שזה אפשרי ושמביאים לחבר שמבין שיעשה את זה. גם מי שקונה אנדרואיד רואה מהר מאוד שאפילו רק בעזרת הPLAY STORE הוא יכול לשנות הכל במכשיר פחות או יותר.

כל מי שיש לו איזה ZTE BLADE או ACE או MOTOROLA DEFY לא נתקע באנדרואיד 2.2, כל המכשירים האלה יכולים להריץ CM9...

גם אם רק 20% מנצלים את היכולת הזאת עדיין זה אומר שעוד 50% בנו על זה שאולי הם יעשו את זה ובגלל זה קנו דווקא אנדרואיד ולא IOS, ואותם האנשים שיודעים להתקין רומים הם בדרך כלל אלו שאומרים לשאר מה לבחור.

באייפון אי אפשר לעשות את זה בכלל אמנם, אבל אתה יכול לסמוך על אפל שיעדכנו את המכשיר הבודד שהם מוציאים כל פעם, למערכת הפעלה הכי חדישה שיכולה לרוץ עליו בצורה סבירה, ככה שאייפון בן 3 עדיין עובד סבבה יחסית, ומי שרוצה מכשיר טוב בלי שום סיכוי להסתבכויות קונה את זה.

בווינדוס לעומת זאת אתה קודם כל מפחד שהמוצר יהיה חירבון לא נוח, (הרי לא מכירים את זה באמת עדיין) כמו כל דבר של מייקרוסופט. נגידדדד שהם יתעלו על עצמם וזה יהיה מכשירים מצויינים שלא מגבילים אותך ויסתנכרנו עם חשבון ויהיה לה מרקט מצויין שמתקין מהר ויש בו הכל. עדיין זה יהיה מכשיר סגור ונעול ומכשיר LOW END בן שנה יישאר כמו שהוא לתמיד ולא יקבל ווינדוס 9 בשום דרך.

אף חננה לא ימליץ על המכשירים האלה, ומה לעשות שלהם מקשיבים בדרך כלל.

אף בנאדם שקנה אייפון לא ימליץ על כזה דבר, זה פשוט סטייל שונה לגמריי ומי שאוהב אייפון לא יעבור לווינדוס לא משנה מה.

אני לא רואה איפה מייקרוסופט נכנסים פה בעצם, למי הם ישווקו את זה? לפאן בויז של נוקיה וויזואל סטודיו וOUTLOOK במשרד? זה יהיה עוד כשלון בדיוק כמו PHONE 7.

בקשר לגרסה למחשבים של ווינדוס 8 - הפעלתי את זה בVIRTUAL BOX, הגרסה הסופית שהם נתנו לנסיון. זה פשוט לא נוח. יש לי מסך 22 אינץ', למה אני צריך שדברים חשובים כמו הTASKBAR יהיו נסתרים ויופיעו רק במעבר עכבר, למה חסר לי מקום? ולמה צריך להגיע בולללל עד הפינה בשביל זה, לא מספיק קצת לפני? ולמה כל פינה משהו אחר?

אם היה נשאר הTASKBAR הישן והSTART היה פותח את הMETRO במקום תפריט אז זה היה מצויין, אבל כמו שהם עשו את זה, זה פשוט לא שמיש. זה כמו שתקח ותחבר לו מסך, מקלדת ועכבר, נסיתי את זה - עובד אבל לא הכי שמיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"

אם היה נשאר הTASKBAR הישן והSTART היה פותח את הMETRO במקום תפריט אז זה היה מצויין, אבל כמו שהם עשו את זה, זה פשוט לא שמיש. זה כמו שתקח אנדרואיד ותחבר לו מסך, מקלדת ועכבר, נסיתי את זה - עובד אבל לא הכי שמיש."

המחשבה למה הם עשו את זה דווקא הגיונית

הם רוצים תאימות וממשק כמה שיותר דומים בכל המכשירים ,שהם מוצאים להם מערכת הפעלה

ככה שXBOX יהיה דומה בממשק לסמארטפון מבוסס WIN8 שיהיה דומה בממשק לPC עם WIN8 שיהיה דומה בממשק לטאבלט מבוסס WIN8

הם גם רוצים שיהיה ללקוחות שלהם משתמש רשום בשרות LIVE ,לכל המכשירים

ומתכננים למכור הרבה תוכן בחנויות הווירטואליות

הבעיה לפחות לטעמי שזה מאוד לא נוח לPC למשתמש קצת יותר מבין

אבל זה כן יכול לעזור להם מאוד למשוך לקוחות שלא מנוסים במחשבים ולא עושים דברים טיפה מורכבים

לי אישית שאני עובד הרבה פעמים עם חצי מסך וחצי מסך סרט (עם הוא משעמם ואני רק רוצה "לעבור" אותו ) ממשק כזה יהיה מאוד מעצבן

למרות שאפשר לבטל את החרא

חוץ מזה לא חושב שיש שינוי ענק בין WIN7 לPC לבין WIN8 לPC ברמת הקוד חוץ מהממשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בינתיים לא קרה לבעלי מכשירי 7\7.5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...