זה רק אני או ש... Windows Phone 8 הולך להיות להיט בסמארטפונים? - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זה רק אני או ש... Windows Phone 8 הולך להיות להיט בסמארטפונים?

Born2Kill

Recommended Posts

מחיר של מכשיר דגל רגיל למערכת חסרת אפליקציות כמעט זה מהלך לא חכם (וגם חומרה נחותה ביחס למכשיר דגל). אם ימכרו במחיר נמוך משמעותית אולי יהיה להם סיכוי.

לומיה 920 מתעלה על גלאקסי 3 בפרמטרים רבים. רוב האפקליציות הפופלריות נמצאות ב-WP.

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_920_to_start_selling_in_10_weeks-news-4774.php

מחיר השקה בערך 600 יורו סים-פרי. בערך 3,500 אלף שקל. מחיר של מכשיר דגל בהשקה. לא מפתיע.

אני לא מבין אתכם מבקרים מקצועיים שראו לא מעט מכשירים טוענים שמדובר במכשיר מתקדם, מעוצב ואיכותי מאוד. אתם גולשים באתר של חובבי וגאדט'ים ופוסלים חדשה עוד לפני שהתנסתם בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אף אחד לא פוסל, תרגע. אנחנו פשוט מעריכים את יכולת החדירה שלה לשוק.

אתה מבין, אם יש מתחרה חדש בשוק רווי, ועוד מתחרה כמו , שאנשים כל כך אוהבים לשנוא, הוא מוכרח מוכרח מוכרח לתת משהו שאין לאחרים בכדי להשאר מעל המים: זה יכול להיות ממשק משתמש חדשני, תכונות מהפכניות, עיצוב שמגדיר מחדש את גבולות השימוש במוצר, וכמובן תמחור אגרסיבי.

אין סיכוי שמערכת הפעלה כזו תמכר היטב בשוק רווי, אם היא נמכרת עם מכשיר באותו מחיר של מכשיר אחר בעל שוק.

דוגמא להמחשה:

אתה רוצה לקנות . אופציה אחת היא סובארו מאובזרת היטב, פירמה שאתה מכיר במגרש שלה. בדיוק עכשיו נכנסת חברת בואינג המפורסמת לתחום הרכב, ומציעה לך אופציה ב'- מכונית שעושה שימוש בטכנולוגיות מבית בואינג, ובעלת תכונות המשתוות לאלו שבסובארו, מראה סטנדרטי ותג מחיר- בדיוק כמו הסובארו. מי תמכר יותר? הסובארו, כי יש לה ערך מוסף- וותק. היא הוכיחה את עצמה בתחום.

בואינג יכולה להטות את הכף לטובתה באמצעות תמחור אגרסיבי, מראה לוכד עיניים ומרשים, טכנולוגיות חדישות שמשפרות את הביטחון ברכב או מקלות על השליטה בו, מערכת היגוי מהפכנית ונוחה, ועוד ועוד... ורצוי כמה מהם, בשביל להשיג דריסת רגל.

מיקרוסופט ונוקיה לא יכולות לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה- הן צריכות לתת ערך מוסף שאין למתחרה. לאפל וסמסונג יש את השם והוותק, שאולי (אולי) זה הדבר היחיד שיש להם ואין למיקרוסופט ולנוקיה (הביצועים שלה בשוק הסמארטפונים העדכני הינם, חלשים, בלשון המעטה), ולכן הן מוכרחות לתת ערך מוסף שיפצה על כך. ולא מספיק שהן ישתוו למתחרים, הן חייבות להתעלות עליהם.

קאפיש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השוק לא רווי. השוק מוצף בזבל. בשוק נמכרים מאות מכשירים אנדרואיד מיושנים שמריצים גרסאות מיושנות ושבורות של אנדרואיד על חומרה שבקושי מזיזה את המערכת הפעלה הזאת. בגדול בשוק יש מספר דגמים של אנדרואיד שנמכרים טוב וכל השאר זבל בלי עדכונים, בלי תמיכה, בלי חווית שימוש. הגיק המצוי אוהב לקנות מכשיר אנדרואיד ולהתעסק איתו מהבוקר עד הערב. אדם המצוי מחפש חווית שימוש. חווית שימוש חלקה ומקורית זה הערך המוסף של WP8. סקרים שנעשו מדרגים את WP במקום השני בחווית שימוש אחרי iOS ו-WP שולטים רק ב-3% מהשוק!

הסקר העדכני ביותר:

http://www.neowin.net/news/windows-phone-tops-in-user-satisfaction

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סקר כזה שווה לגללים טריים, כיוון שלכל טלפון מגיע עם ממשק משתמש שונה.

בגדול בשוק יש מספר דגמים של שנמכרים טוב...

זה, יקירי, נקרא שוק רווי.

יכול להיות שחווית שימוש מקורית היא ערך מוסף שיש ל-WP8, והיא באמת נראית טוב בסרטונים. אבל זה לא מספיק. יעידו על כך מכשירי WP7.5 שבקושי מגרדים 3 אחוזים מהשוק- והרי גם להם יש ממשק משתמש נוח ויחודי (שלוטש ושופץ המון ב-8).

צריך תמחור אגרסיבי, מבחר גדול של מכשירים ואפליקציות, והמון המון יח"ץ - רוב האנשים (שאינם גולשים באתרים כאלה) לא שמעו אפילו על WP. וכשאחוז לא מבוטל מהאוכלוסייה לא מבדיל בין המושגים "אייפון" ו"סמארטפון", ולא שמעו על , ורק לעיתים אולי שמעו על , זו תהיה עבודה יח"צנית קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש דבר כזה שוק רווי

מדובר בשוק שהתחלופה שלו עצומה, אנשים לא נשארים שנתיים היום עם אותו טלפון

בכל מקרה, עם כל הכבוד לספקולציות שלך

יש כאלו שעשו עבודה רצינית בנושא:

http://www.wired.com/gadgetlab/2012/06/why-idc-predicts-windows-phone-will-surpass-ios-by-2016/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשק באנדרואיד זה כמו צבע טרי על חלודה. מדובר במערכת הפעלה פגומה מהיסוד ואנשים מרגישים את זה בשימוש יומיומי. אז יש אחוז מסוים של גיקים באוכלוסיה שאוהבים להתעסק עם רומים-שמומים, בוטים ואלוהים יודע מה עוד כדי להוציא ממנה את המקסימום, אבל המשתמש הדיוט לא מבין בזה, לא רוצה להבין וגם לא צריך להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממשק באנדרואיד זה כמו צבע טרי על חלודה. מדובר במערכת הפעלה פגומה מהיסוד ואנשים מרגישים את זה בשימוש יומיומי. אז יש אחוז מסוים של גיקים באוכלוסיה שאוהבים להתעסק עם רומים-שמומים, בוטים ואלוהים יודע מה עוד כדי להוציא ממנה את המקסימום, אבל המשתמש הדיוט לא מבין בזה, לא רוצה להבין וגם לא צריך להבין.

על מה לעזאזל אתה מדבר? אני מניח שבחנת את הקוד לעומק לפני שיצאת בהכרזות דרמטיות שכאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מחובבי לינוקס, הא?

בוא ואספר לך כי ליבת לינוקס לא כל כך חלודה אם 90 אחוזים ממחשבי העל בTOP500 משתמשים בה:

http://i.top500.org/stats

ממשק משתמש מחורבן זה כבר סיפור אחר.

דימוי נכון יותר הוא לצבוע מתכת מבהיקה בצבעי פנדה...

אני לא חושב שיש דבר כזה שוק רווי

מדובר בשוק שהתחלופה שלו עצומה, אנשים לא נשארים שנתיים היום עם אותו טלפון

בכל מקרה, עם כל הכבוד לספקולציות שלך

יש כאלו שעשו עבודה רצינית בנושא:

http://www.wired.com/gadgetlab/2012/06/why-idc-predicts-windows-phone-will-surpass-ios-by-2016/

יש דבר כזה שוק רווי, הטריק הוא לצור שוק חדש כל פעם- זוהי השיטה של עולם השיווק, לצערי... העניין הוא שWP8 מנסה להכנס לשוק קיים ולהתחרות במתחרים שנכון לעכשיו אוכלים אותה בלי מלח, במקום לצור שוק חדש.

מחקר רציני יופי, אבל השאלה מי הזמין אותו...

כמו כן, שווקים מתפתחים זה יפה, אבל לא רק לנוקיה יש דריסת רגל גדולה שם. כבר היום יש לא מעט מכשירי שמיועדים לשווקים כאלה.

וכמו כן, לא הבנתי איך תמחור "בצמוד לשער האייפון" אמור לעלות בקנה אחד עם שווקים מתפתחים...

יודעים מה, אני אאתגר אתכם- למה לי לקנות מכשיר WP8 שאני לא מכיר וטרם הוכיחה עצמה במקום מכשיר שאני מכיר ואוהב. אני מסכים להתעלם לרגע מיתרונות הקוד הפתוח.

(ולא לב, זה לא ממשק משתמש...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לקנות?

מערכת אינטואיטיבית, זריזה ועם גב חזק

יש לה פוטנציאל לאקו סיסטם מצויין עם שאר המוצרים של .

אני למשל בהחלט הולך לנסות אותה.

נתפסת לשווקים מתפתחים אבל גם בשווקים המפותחים, רוב האנשים לא יהיו עוד שנתיים עם המכשיר שיש להם היום. לכן ההגדרה של שוק רווי לא נכונה בעייני.

ואפל מוכיחות את זה כל פעם מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי וסמסונג יוצרות שוק חדש כל הזמן. אתה לא מרגיש בכך, וזו כל האומנות.

"אולי יש לך סלולארי, אבל אין לך אייפון"

"אולי יש לך , אבל אין לך 3G"

"אולי יש לך , אבל אין לך גלקסי"

"אולי יש לך סמארטפון, אבל אין לך 4\גלקסי 2"

"אולי יש לך n, אבל אין לך n+1"

גורמים לנו לחשוב שיש הבדל של שמיים וארץ בין n ל n+1, גם אם לא תמיד ההבדל כזה גדול. זה הטריק.

מיקרוסופט צריכים לגרום לנו לחשוב ש"אולי יש לך סמארטפון, אבל אין לך ווינדוס פון". משימה שיווקית. וזה קשה כאשר לווינדוס תדמית שנואה (וממש לא תמיד בסדר, אבל ווינדוס me ו- יוצרות בסיס איתן למיתוס המסך הכחול).

אניטגרציה הדוקה עם Win8 יכולה להיות יתרון עוצמתי, בתנאי שווינדוס 8 תצליח.

בקשר לשווקים מתפתחים, זה הטיעון המרכזי במאמר שצירפת... קראת אותו, נכון?

אני הייתי רוצה לראות אולי רום שמיוצר ע"י ממיקרוסופט לאנדרואיד

מיקרוסופט ולינוקס\גוגל\קוד פתוח?! מאיזה כוכב אתה? :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שהכל עניין של שיווק

אני פשוט חושב שטיעון "השוק הרווי" שלך הוא קשקוש

בקשר למאמר, קראתי אותו אבל הרחבתי אותו באותה נשימה

שום שוק לא רווי כשאנשים מחליפים את המוצר כל שני וחמישי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את הגישה שלך, אבל לא חושב שאתה מבין את שלי.

שוק הסמארטפונים של היום הוא שוק הסמארטפונים של שנה שעברה רק למראית עין.

השינוי הוא שלא מכרו לך "שיפור" או "עידכון" לדגם הקודם, אלא "משהו אחר לגמרי", אשר "מעמיד את הגרוטאה שבידיך באור מגוחך".

אתה תראה באתר אחרי השקת האייפון 5 איזו כותרת מפוצצת, כמו "Reinventing the phone. Again.", וזה סוג השיווק שמניע את השוק לתחלופה מהירה כל כך.

אתה ממש לא חייב להסכים עם הטרמינולוגיה שלי, אבל אם הבנת איפה אני חושב שהשיווק של לא מותאם לתנאים בשטח, אז אני את שלי אמרתי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התנאים חביבי, משתנים כל הזמן.

כשתיווכח לדעת שיש מכשירים ממש טובים שמריצים מערכת הפעלה שממש זורמת, עם מלא איכותיות ויכולות חדשות שאין לאחרות, גם

אתה תרצה מכשיר כזה. יחד עם שיווק אגרסיבי ותמריצים למפתחים - מה שמייקרוסופט בהחלט מסוגלת לעשות תקבל מתכון שיכול אשכרה להצליח מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...