שאלה בנוגע להזרמת וידאו - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע להזרמת וידאו

Surgeon13

Recommended Posts

שלום רב לכולם, יש לי תהייה קטנה ורצון לדעת אם החישובים שלי נכונים.

התכנון הוא לעשות סטרימינג לוידאו באיכות 1080P, רצוי בלי להשתמש בכיווץ (h.264).

מה שאני לא מצליח להבין זה כמה מידע באמת אני אצטרך לשדר לשנייה. השתמשתי בקישור של ויקיפדיה :

http://en.wikipedia.org/wiki/Uncompressed_video#1080i_and_1080p_HDTV_uncompressed

מה שאומר לי שבמידה ואני משדר ב30 פריימים לשנייה זה ייצא כ158 מגה בייט לשנייה. במידה ויהיה כיווץ בפרוטוקול שכתבתי אני מבין שזה יקטן לכחצי מה158 (אפשר גם פחות).

השתמשתי במחשבון הזה שנראה דומה לערכים בויקיפדיה

http://www.digitalrebellion.com/webapps/video_calc.html

הוא מראה שבשנייה של שידור ב1080P יש צורך בכ10 מגה בייט לשנייה.

השאלה היא האם הנתונים המספריים שלי נכונים בכלל (אולי אני טועה איפשהו) וגם מה אני צריך בשביל לבנות מערכת סטרימינג כזאת?

האם אני צריך לקנות מיוחד? כמה רוחב פס אני צריך לקבל מהספק\תשתית בשביל שהמערכת תעבוד? האם זה בכלל אפשרי לעשות מערכת שתוכל לעשות בכזאת איכות לארבעה מחשבים?

זה אפשרי בכלל להרכיב כזה דבר או שיש צורך בהורדת איכות גדולה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא בעיה עם NICים שהם Gigabit Ethernet עם jumbo frames מופעל (כלומר MTU של יותר תשע אלף בייט).

קצב העברת המידע יהיה תלוי ב audio/video decoder שאתה מתשמש בו.

אתה יכול למדוד את קצב הזימה בהפעלת ערוץ אחד בין שני קצוות עם כל packet sniffer.

כל עוד לא מדובר על שידור multicast אתה לא אמור לצפות לשום בעיות או עבודה עם ציוד מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא בעיה עם NICים שהם Gigabit Ethernet עם jumbo frames מופעל (כלומר MTU של יותר תשע אלף בייט).

קצב העברת המידע יהיה תלוי ב audio/video decoder שאתה מתשמש בו.

אתה יכול למדוד את קצב הזימה בהפעלת ערוץ אחד בין שני קצוות עם כל packet sniffer.

כל עוד לא מדובר על שידור multicast אתה לא אמור לצפות לשום בעיות או עבודה עם ציוד מיוחד.

אם מתבצע מולטיקאסט ל4 מחשבים למשל? מה אני אצטרך לקנות? נתב מהיר? חבילת ענקית? אני מעדיף גם להסתכל על העתיד ואולי אצטרך להגדיל את כמות הלקוחות קצה אז לתכנן בצורה יותר מודולרית.

האם שינוי הגדרות הMTU מתבצע בכרטיסי הרשת עצמם או במחשב ה"שרת"? למעט האופציה שרשמת, הכרטיס רשת הוא סטנדרטי לגמרי במחירים של עד 100 שקל או שצריך לחפש משהו יותר משוכלל?

עוד שאלה היא לגבי הוידאו עצמו, עשיתי כמה המרות מפורמט לא מכווץ (סרט של 8 דקות שלקח 20 ג'יגה) ולוקח המון זמן לעשות את זה כשהאיכות גבוהה יחסית וגם יש צורך בתוכנה חיצונית לתוכנת הזרמת הוידאו. יש דרך לעשות את שני הדברים במקביל - גם שידור וגם כיווץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לא מבין מה זה multicast (תקרא קצת על החומר). אתה מדבר פה על unicast בין כמה נקודות.

מה הקשר פה לנתב או חיבור לאינטרנט? הרי כתבת שמדובר על חיבור נל"ן בין מחשבים.

בשידור וידיאו יש חשיבת מאוד גבוהה ל jitter, לכן אתה חייב להבין את המשמעויות של חשיפת השירות החוצה.

MTU חייב להיות מוגדר בכל NIC בכל קצה של הטופולוגיה. אין לי מושג מה העלות של הNICים היום, כך שאני לא יודע להגיד לך אם 100ש"ח זה מספיק טוב.

כמו שכבר כתבתי, הכל תלוי קודם כל ב video decoding שחלק מזה זה גם האצת חומרה של GPU ולא רק TCP offload/jumbo frames בNIC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה לא מבין מה זה multicast (תקרא קצת על החומר). אתה מדבר פה על unicast בין כמה נקודות.

מה הקשר פה לנתב או חיבור לאינטרנט? הרי כתבת שמדובר על חיבור נל"ן בין מחשבים.

בשידור וידיאו יש חשיבת מאוד גבוהה ל jitter, לכן אתה חייב להבין את המשמעויות של חשיפת השירות החוצה.

MTU חייב להיות מוגדר בכל NIC בכל קצה של הטופולוגיה. אין לי מושג מה העלות של הNICים היום, כך שאני לא יודע להגיד לך אם 100ש"ח זה מספיק טוב.

כמו שכבר כתבתי, הכל תלוי קודם כל ב video decoding שחלק מזה זה גם האצת חומרה של GPU ולא רק TCP offload/jumbo frames בNIC.

אתה צודק, זה באמת יוניקסט. עברתי על זה.

אני יודע (בערך ומעט מאוד) בכלליות מה זה jitter, אני מבין שזה יותר תלוי בממירי AD ולא בכבלי הנל"ן.

אני מודה לך על העזרה. האמת שאני מתחיל די לרדת מהעניין , יש כבר די הרבה חברות שמביאות את כל החבילה מוכנה. אבדוק שם.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...