חרא של מדינה. אבל... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרא של מדינה. אבל...

ross

Recommended Posts

אוקיי. ואם היו כורתים לבנות רק את הפיטמה, זה היה לגיטימי? נו באמת. כורתים רקמה כלשהי באופן שהוא דיי אקראי. אם זה איבר שלם או לא זה לא משנה.

אני עברתי לגור בת"א לפני כחצי שנה ומאז אני גם דיי מנותק מהחדשות. ממש לא חסר לי. הדברים היחידים שחסרים לי הם עיתוני סוף השבוע ומגזין כלכליסט. אחד הדברים שהכי לא ברורים לי זה אנשים שיושבים ורואים את מהדורת החדשות. בעיתון אתה עוד יכול לקרוא מה שאתה רוצה, בטלוויזיה אתה צריך לראות 100% מהשטויות. 50% ממהדורות החדשות זה כתבות פופוליסטיות ודביליות לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

yair1:

אין לי בעיה שכל עם (וכל שאר העולם) ימול את בניו. אבל לפחות שיקבל את כל המידע לפני ולא יעשה את זה מבלי לדעת בדיוק מה הוא עושה.

rroonnii:

לא ציינתי שאתה דתי כדי לתקוף (וגם אין לי שום טעות כי מעולם לא ציינתי שנולדת דתי), אלא כדי להבהיר שאתה מגיע מנקודת מבט שונה לגמרי משלי.

דיברתי על ארגון הבריאות העולמי וגם סיפקתי מידע (שממנו בחרת להתעלם).

בפעם האחרונה שבדקתי אמי יהודייה, כלומר גם אני יהודי (הניסיון שלך לרמוז אחרת מביך). אגב גם חתכו לי חתיכה מהזין כשהייתי בן 8 ימים אם זה הקריטריון לפיו אתה מחליט מי יהודי או לא. ולומר לך את האמת? אני מגדיר את עצמי כיהודי, ותכלס זה מה שחשוב לי.

אני לא מנסה להתערב לאף אחד. כל אחד שיחליט מה שהוא רוצה. אבל אל תצפה שאני לא אתקן אותך שאתה מפיץ שטויות.

"כפי שציינתי התועלת כנגד הנזקים הבודדים הרבה יותר גבוהה" - האם אתה יודע בכלל מה הם הנזקים שאתה מצהיר וקובע שהתועלת הרבה יותר גבוהה? האם אתה רופא? כי שאר ארגוני הרופאים בעולם ובישראל לא חושבים כמוך...

עריכה: את 2 השורות שלמעלה כתבתי לפני שערכת את ההודעה כדי להדגיש את הפן הדתי, ולכן התייחסתי לפן הרפואי בלבד.

אני מסכים שההשוואה לסרטן השד היא לא מקבילה ב-100% אבל היא דומה והיא מעבירה את הנקודה שלי. בטח פחות דמגוגי מלרשום שכדי למנוע את סרטן הפין (עם נתוני התחלואה שלו) מומלץ לעבור ברית מילה.

עריכה: אתה אומנם לא מחייב אותי לבצע ברית, אבל לי זה נתפס שיש ניסיון להשפיע ע"י מתן לגיטימציה רפואית לפעולה, גם שאין דברים בגו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Avatarהדבר גם לא דומה לפיטמה שכן העורלה היא דבר לא נחוץ ושימושי כפיטמה ..כחלק מהנקה. העורלה דומה למין שיכבה שעל הפין הדבר דומה לציפורן מעל האצבע.

Orenium

אתה צודק שאני מסכים לזה בפאן הדתי רוחני לכן אין לי צורך להראות את הצד הרפואי שאגב פירסמתי שתי לינקים לתועלת .

אתה רוצה להתווכח על זה אין בעיה. אתה רוצה להראות באופן כללי שהברית מילה רעה יותר מאשר מועילה, בבקשה. אני יכול לספק לינקים להפך. אז למי נשאר להאמין? כל אחד לצד שלו או לבחון את הדברים בכובד ראש.

אתה יהודי גם ללא ברית ואין כוונתי לאן שהגעת.בדיוק אותו רגע קראתי על הנושא של גרמניה כנגד הברית (עכשיו בחדשות ).

יהודים מצווים לעשות ברית בלי קשר לצד הרפואי.... על הדרך אם מגלים שזה אכן מועיל אז זה נחמד. חשוב לא להפוך את הצדדים. ואין לזה שום שייכות לדוגמא של כירתת שד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר דומה לציפורן מעל האצבע.

לא נכון. מצד אחד מדובר ברקמה רכה ומלאה בתאי עצב ומהצד שני מדובר ברקמה קשה (קרטין) ללא תאי עצב. אין מה להשוות בין השניים - גם לא מבחינת התפקוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yair1:

אין לי בעיה שכל עם (וכל שאר העולם) ימול את בניו. אבל לפחות שיקבל את כל המידע לפני ולא יעשה את זה מבלי לדעת בדיוק מה הוא עושה.

למה כל כך חשוב לך שמי שעושה ברית מילה יקבל את כל המידע לפני? אנשים עושים את בגלל המסורת, לא בגלל שזה בריא או לא בריא.

אתה חושב שזה לא בריא? אתה מוזמן לא לעשות ברית לילדים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נולד גם עם ציפורנים וחבל טבור ....

שיערו וציפורניו של האדם ממשיכות וגדלות עד כדי שמקבל חזות פרא אדם. האם גם טיפוח אלמנטי של קציצת הציפורנים והשיער נמצא בגדר השחתה? ומה נאמר על המנהג הידוע להניח תכשיט בחור הנעשה באזן האשה והיום גם הגבר, האם גם זוהי השחתה? ושלא נדבר על עקירת שן, ניתוח להסרת תוספתן או קטילת חיידקים בגוף האדם.

הסרת העורלה הופך את איבר המין הגברי ליותר אסתטי מבחינה חיצונית בעל צורה, מוצק יותר, ובולט יותר חיצונית, וכן הופך את האיבר להרבה יותר הגייני -נקי יותר, פחות מזיע ושומני, ולא שומר לכלוך וריחות בלתי נעימים בין הקפלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה משווה בין פעולות שלא גורמות נזק לגוף, הפיכות ולא כואבות, לבין פעולה שגורמת נזק בלתי הפיך וכואבת. הגיוני.

שן ותוספתן לא עוקרים או מסירים סתם או כמניעה. רק כאשר מתעוררת בעיה מסויימת לא?

לגבי עגילים? כן, מפריע לי גם שהורים לוקחים את הילד שלהם ומחוררים אותו. אם הילד מבקש אין לי בעיה (מה גם שזה עדיין הפיך ולא גורם נזק). אין לי בעיה גם עם ברית אם היא נעשית בהסכמה (למרות שהייתי מעדיף במקרה הזה לחכות לגיל בו ניתן להבין את המשמעות).

לפי ההיגיון שלך בוא נסיר לנשים את השפתיים התחתונות, שמעתי שזה הופך את האיבר לאסתטי יותר מבחינה חיצונית ומוצק יותר. בנוסף זה הופך את האיבר לנקי יותר, פחות מזיע ושומני, ולא שומר לכלוך וריחות בלתי נעימים בין הקפלים.

אנחנו לא חיים במדינת עולם שלישי. אנחנו מתקלחים מדי יום. היגיינה זה לא issue.

טוב נו, היום אני המוזר. עוד כמה עשורים לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כותבים לך שאין קשר דווקא לרפואה... לכן זה לא קשור בהתקדמות השנים . גם ברית מילה אינה גורמת נזק- צריך לראות את מכלול המקרים.

עושים ברית מהפאן הרוחני ועל הדרך עם זה יותר הגייני מה טוב.

שפתיים תחתונות שוב שימוש בדמגוגי.. נראה אותך מסתדר בלי . בלי עורלה מסתדרים נהדר- אין מפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הנושא עלה בהקשר לרפואה, ולשם התייחסתי.

טוב אני חושב שמיצינו.

אתה טוען שלא נגרם נזק.

אני טוען שכן.

אם זה מעניין מישהו, שיחפש מידע ויחליט בעצמו (שוב, המטרה שלי היא לא לשכנע אנשים כן או לא, פשוט תיקנתי את מה שנרשם בהודעה הפותחת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מה שכתבתי. כתבתי מסתכלים על מרבית המקרים שאכן אין נזק. מעולם אין 100 אחוז (בניתוח לב ? בשאיבת שומן ? וכדו') אחרי הכל זה בן אדם עושה זאת כמו ניתוח.. על כך יש לבדוק ולקחת מוהל מוכר... אותו דבר אדם שצריך לעבור ניתוח חשוב הוא יברר לפני .. אולי הוא לא ירצה את אחמד טיבי :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך לא הבנת אותי.

אני טוען שבכל ברית מילה יש נזק, גם ברית שאתה מגדיר כברית תקינה "ומוצלחת".

אתה לוקח חלק שמלא בעצבים וכורת אותו מהגוף = הפחתה בהנאה המינית = נזק. אני אפילו לא מתייחס לבעיות שעלולות לצוץ כתוצאה מהפעולה.

אם אני לא טועה היה זה הרמב"ם שאמר:

"וכן המילה לדעתי אחד מטעמיה מיעוט התשמיש והחלשת האבר הזה כדי שימעט בפעולה זו ויתאפק ככל האפשר... ואותו הנזק הגופני הנעשה באבר זה הוא המטרה. אשר לא יתקלקל בו מאומה מן הפעולות שבהן יציבות האדם, ולא בטלה בה ההזרעה, אבל פחתה בה הלהיטות והתאוותנות המופרזים מכדי הצורך"
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טסתי לשבועיים למזרח הרחוק, ובגלל שהייתי עסוק + האינטרנט היה די גרוע, יצא שלא נכנסתי בכלל ל-YNET כל הזמן שהייתי שם. וזה היה די כיף ומרגיע, להיות מנותק מכל הלחץ והכותרות הדרמטיות של אתרי החדשות בישראל.

אז חזרתי לארץ, והחלטתי להמשיך להיות מנותק מכל הג'אנק הזה - בימים הראשונים הייתי תופס את עצמי מקליד Ynet בדפדפן באופן בלתי מודע, אבל אחרי שבוע הצורך לבקר באתר הזה (וגם באתרי חדשות אחרים לצורך העניין) פשוט נעלם, כמו כל התמכרות אחרת.

מדי פעם שולחים לי לינקים לכתבות מעניינות במדור הכלכלה, או הבריאות וכו' - אני נכנס, קורא, ויוצא. לא מסתכל אפילו על הכותרות הראשיות או על מדור החדשות.

איך להשאר מעודכן? כשקורה משהו גדול אתה כבר תשמע על זה. לאירועים שקורים בארץ יש נטיה להגיע אליך בכל מקרה, אין שום צורך לשבת עם היד על כפתור הריפרש ולחכות שמשהו יקרה.

מה עם חדשות חול? (אל תגיד לי שאתה מעדיף לקרוא את זה באנגלית..)

ועדיין לא ענית לי מה הסיבה לאיומים שלך בהודעות . :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך לא הבנת אותי.

אני טוען שבכל ברית מילה יש נזק, גם ברית שאתה מגדיר כברית תקינה "ומוצלחת".

אתה לוקח חלק שמלא בעצבים וכורת אותו מהגוף = הפחתה בהנאה המינית = נזק. אני אפילו לא מתייחס לבעיות שעלולות לצוץ כתוצאה מהפעולה.

אם אני לא טועה היה זה הרמב"ם שאמר:

אז עברנו לטענות של אתרי כפירה. יותר קל .

הרמב"ם לא טען שהמילה פוגעת בהנאה המינית אלא מחלישה את הדחף המיני בגלל הסימבולוגיה הדתית שלה.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11956452?dopt=Abstract

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...