שאלה לגבי חיבור צורב והארדיסק על כבל אחד - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חיבור צורב והארדיסק על כבל אחד

Aner

Recommended Posts

ובכן..בגלל שעם הלוח של המחשב החדש שלי, הגיע רק IDE אחד, מלבד ה-IDE של הכונן דיסקטים, נאלצתי לחבר את ה- 400JB החדש שלי לצורב החדש LiteOn 52X24X52, כאשר ההארדיסק מסטר והצורב סלייב

האם זה פוגע בביצועי המהירות של ההרדיסק שלי (הוא ATA100), והאם אפשר לקחת IDE ממחשב ישן ישן (פנטיום 200) ולהשתמש בו בתור החיבור של הצורב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הלוח של המחשב החדש שלי, הגיע רק IDE אחד

אם הלוח מגיע רק עם IDE אחד, אז כנראה שזה לא לוח טוב במיוחד (אפשר דגם?). רוב הלוחות היום מגיעים עם לפחות 2 חיבורי IDE.

נאלצתי לחבר את ה- 400JB החדש שלי לצורב החדש LiteOn 52X24X52

למעשה הצורב/CD/DVD עובד הרבה יותר לאט מאשר דיסק קשיח (ATA33 לCD והדיסקים בד"כ ATA100 או ATA133). כששני ההתקנים צריכים לעבוד יחד, הם יעבדו בקצב האיטי יותר. עקרונית - מערכת פועלת במהירות של ההתקן האיטי ביותר שלה (מכיוון שכל השאר יצטרכו לחכות לו שיסיים את העבודה). רצוי שהדיסק הקשיח והצורב יישבו על בקרי IDE נפרדים.

והאם אפשר לקחת IDE ממחשב ישן ישן (פנטיום 200) ולהשתמש בו בתור החיבור של הצורב?

אני מניח שמדובר על הכבל שהגיע עם הלוח, ואז כמעט בטוח שמדובר בכבל של 40 גידים. הדיסקים הקשיחים של ימינו עובדים במהירות כזו, שדורשת כבל של 80 גידים. למרות זאת, העסק אמור לעבוד, אבל אתה לא תנצל את כל הפוטנציאל של הדיסק ואולי אף תקבל הודעה מהBIOS שאתה צריך כבל של 80 גידים.

מלבד ה-IDE של הכונן דיסקטים

אני לא חושב שחיבור ה Floppy נקרא IDE. זהו חיבור בעל 34 פינים בעוד שחיבור IDE הוא בעל 40 פינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל חיבור הארד דיסק עם סי די רום פוגע במהירות של ההארד דיסק וכן כאשר הסי די פועל ההארד דיסק פועל במחצית המהירות כדי לאפשר העברת מידע של הסי די למעבד

לכן גם במחשב דפוק יכול להיתקע המחשב מהכנסת דיסק לסי די

אבל מצד שני צורב שמחובר להארד דיסק צורב באיכות יותר גבוהה וגם העברת מידע בינהם גבוהה יותר

לכן עדיף שתחבר כל אחד לIDE שונה או עם אתה בעסקי הצריבה אז על IDE אחד

למידע נוסף התקשר 09-7445849

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מצד שני צורב שמחובר להארד דיסק צורב באיכות יותר גבוהה וגם העברת מידע בינהם גבוהה יותר

מי סיפר לך שטות כזו ?

ומה בדיוק אתה מנסה לעשות עם המספר טלפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר...איך אני מבדיל בין סוגי הכבלים?...אני הולך לקחת איזה כבל אחד מאחד המחשבים הישנים (200 מה"ז או ה-350 מה"ז) ולחבר אותו לצורב...אני מבין שאני צריך ATA 33...?

ולהארדיסק ה- 400jb ata 100 מחובר ata133 שבא עם הלוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל 80 גידים (שנחוץ ל ATA66/100/133) פשוט אפשר לראות שהגידים שלו ממש דקים.

אם אתה לא בטוח תספור נניח 10 גידים ותראה אם זה רבע או שמינית מהכבל (זה לא בעיה להבחין בעין, לא צריך לספור את כולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופסס.. ;D

בכל אופן...הוא מתאים לצורב ככה שהוא יעבוד במהירות המקסימלית שלו?

ואם אני בודק שמוצא שגם ההארדיסק מחובר בעצם עם כבל של ATA33 אז בכל זאת לשים אותם נפרד, או שלהשאיר כבר על אותו כבל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...