הביקורת כלפי התקיפה האפשרית באיראן-חציית קו שחור של השמאל במאבקם בנתניהו? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הביקורת כלפי התקיפה האפשרית באיראן-חציית קו שחור של השמאל במאבקם בנתניהו?

menas

Recommended Posts

כמו שכתבתי,זו סביר להניח הגזמה פראית מאוד. אם כולם יהיו במקלטים לא ימות אף אחד

מה עם החיילים? גם אותם החיילים תשים במקלטים? או שאתה באמת משוכנע שאפשר להפיל משטר בכמה הפגזות

מהאוויר? אתה לא יכול פאקינג להפיל את החמאס עם הפצצות מהאוויר, ואתה ברצינות מציע כזאת שטות. חוץ

ממשחקי מחשב ופליירים שמחלקים בלשכת גיוס, אתה בכלל יודע משהו על מלחמה?

אנחנו כבר ב"צונאמי מדיני" בגלל אבו-מאזן לא? זה טענה מגוכחת,לא יהיה בידוד ולא כלום.

על סמך מה בדיוק היא מגוחכת?

אם כבר מלחמה רגילה עולה בד"כ יותר-בגלל הצורך לשנע חיילים ולשלם להם כסף ודלק לטנקים. כל מה שאנחנו צריכים זה פצצות למטוסים,טילים ואולי פיצוי למי שיפגע מהטילים. חוץ מזה,מאיפה לך גישה לכל הספרים של מדינת ישראל? אם כבר,שטיינזץ טוען שכל ההכנות לתקיפה לגרעין

כבר שולמו בעבר

OMG אתה רציני לגבי 100% תקיפה מהאוויר! אתה חמוד אתה :)

1. זו דרך מאוד נאיבית ולחלוטין לא נכונה לחשב עלות (תקרא קצת פה). אני לא בטוח מה יותר מעציב אותי, האפשרות שאתה

כותב את זה בכוונה או האפשרות שאתה לא מודע לדבר כלכך בסיסי וחשוב..

2. כשאתה אומר "ספרים", אם אתה מתכוון שנתונים כלכליים. לכולם יש גישה אילהם, לא מדובר בסוד. בנק דואג

לפרסם את הנתונים. בנוסף לזה יש בממשלה לשכה לסטיטיקה שדואגת לאסוף ולהציג כל מני נתונים, כולל נתונים על

הכלכלה. וכמובן אם אתה מעוניין לראות לאן הולך התקציב שלך (עם גרפים יפים) יש פרוייקט קהילתי בשם "התקציב הפתוח".

3. קודם כל שטייניץ הוא פוליטיקאי. דבר שני "לשלם על הכנות" זה לא לשלם על הדבר האמיתי. ראה סעיף 1.

אז חיזבאללה וחמס יתקפו גם. בסופו של דבר הם מתחמשים כל הזמן ומתישהו הם ישתמשו בכל הטילים והנשק שלהם. עם או בלי איראן.

קיבלת פעם אגרוף אחד בבטון כשידעת שהוא מגיע? מה לגבי 3 שבאים בהפתעה ובזמן הכי לא נוח שאפשר?

חמאס וחיזבלה לא רוצים לזרוק את כל תחמושת שלהם, זה מה שמביא להם כוח. בזמן אימות מול האח הגדול אירן הם

יהיו מחוייבים לעשות את זה מתוך נאמנות.

כל מה שכתבת זה הגזמות פראיות ונסיונות עלובים להפחיד את הציבור.

ברור! אני זה שכותב באדום וטוען שאירן + גרעיני היא איום קיומי, בלי לספק נימוק הגיוני אחד!

אני לא יודע מה איתך,אבל אני חושב שאיראן זה משטר יחסית רציונאלי. אפילו אם הוא מעט לא רציונאלי-אחרי תקיפה הוא לא ישנע ברכבת אווירית מאות אלפי לוחמים וטנקים לתקוף את בניסיון להשמיד אותה. מעבר לזה שזה מטורף ומטומטם,יש לנו את ארה"ב בצידנו ולאיראן אין כלום.

רגע רגע רגע... אתה טוען שזה מטורף לתקוף מאירן לפה, אבל הפוך זה הגיוני לחלוטין. איך זה עובד?

ברור שלאירן אין כלום, היא לא משקיעה הרבה תקציב בצבא שלה. אם הם היו חצי מהאיום שעושים מהם הם היו שמים

הרבה יותר בתקציב הבטחון עם דגש על התקפה לא? חוץ מזה בצד הישראלי זה הרבה יותר פשוט: קנה כמה צוללות,

שלח אותם לחופים שלנו וקבום... או מהאוויר, הכל פה מטר פאקינג על מטר, ויש להם את סוריה כבסיס...

סביר להניח שכל הסיפור יסתיים בכמה מאות טילים שייפלו על (ואם כולם יהיו במקלטים לא יקרה כלום),מלחמה בלתי נמנעת עם חיזבאללה וחמאס שיקבלו מכה קשה וזהו.

אני לא רומז פה משהו חס וחלילה, אבל שאל את עצמך כמה שווה "סביר להניח" מבחור שמתחיל ומסיים לחשב עלות

של מלחמה בלספור תחמושת...

פשוט עצוב שיש אנשים שחושבים שאם נתקוף באיראן יהיה אפוקליפסה. אנשים שחיים בסרט בגלל מסע הפחדות שאין לו ולעובדות בשטח שום קשר.

סורי. לכתוב בפונט צבועני לא הופך אותך לצודק. כשאתה אומר "מסע הפחדות שאין לו עובדות בשטח". יכול להיות שאתה

מתכוון לאירן עם גרעיני כאיום קיומי על ישראל?

כי כל מה שאני מקבל פה זה "אולי" ו"כנראה" ו"X אמר"... אף אחד עדיין לא נתן נימוק אחד הגיוני (ואני אפילו לא אומר משכנע),

שתומך בטענה שאירן + גרעיני היא איום קיומי. ובין השאר איך גרעיני יותר אפקטיבי מנשק ביולוגי לדוגמה.

ולמרות זאת אני שומע פה תאוריות אפוקליפסה מפה עד להודאה חדשה... שטיפת מוח אתה אומר?

אגב, התיאור שנתתי רחוק מאוד מלהיות אפוקליפטי - הרבה הרוגים ונזק כלכלי זאת מציאות של מלחמה, כל מלחמה.

אתם שוכחים דבר אחד-לא להנהגה של סוריה,חיזבאללה,חמאס ואיראן לא בעלות רצון להתאבד-לא משנה כמה הם מטורפים בכללי.

זה בדיוק מה שאני טוען. אז איך היא "איום קיומי" עם נשק גרעיני? הרי לשגר נשק גרעיני זו התאבדות מבחינתם.

אז למה לפתח אחד? הנה רעיון -> אולי בשביל לחזק את השלטון נגד מרד או\פלישה אמריקאית?

אז איראן לא תשלח מאות אלפי לוחמים לישראל ברכבת אווירית וחמאס וחיבאללה לא יירו מאות טילים לעבר תל-אביב וכ"ו.

למה? כי אחרי תקיפה הם רק רוצים להראות תקיפות ולחזור לססטוס קו. איראן תנסה לפתח חזרה נשק גרעיני (או תנטוש את הרעיון),חמאס ימשיך לשלוט בעזה וחיזבאללה בלבנון וכ"ו.

אוקי, סבבה.

אז אתה טוען שישראל תתקיף בצורה אסטרטגית את מתקני הגרעין, סבבה. רק שים לב שכל מה שאתה קונה הוא

עוד 2-3 שנים (ניחוש).

הבעיה היא שזה מגיע עם תג מחיר של חיזוק הממשל באירן. עכשיו תהיה להם הרבה יותר לגיטימציה לשחק בקלף

ה"אוייב הציוני רוצה אותנו מתים". הרבה פחות גבות יתרוממו כשאירן תגדיל את תקציב הבטחון שלה והרבה יותר אירנים

שהיו על הגדר יעברו למחנה המלחמה.

לא בטוח לגבי התגובה האירנית הצעונה שאתה מציע. החוק הראשון שכל דיקטטור לומד הוא לא להראות חולשה.

ההצעה שאירן שנטוש את תוכנית הגרעין הוא חסר בסיס לחלוטין. הפוך אירן תהיה מחוייבת לסיים את הגרעין ולפנף בו!

אתה טועה, וצריך כנראה ללמוד קצת יותר על האיסלם והג'יהאד.

תתחיל בחיפוש בגוגל למילה: שהיד

האיסלם לא המציע את הדרעק הזה. ולהיות שהיד אתה שולח את הבן של השכן העני.

אתה טוען שאירן תעשה גיהאד על העולם בגלל זה היא בונה נשק גרעיני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה טוען שאירן תעשה גיהאד על העולם בגלל זה היא בונה גרעיני?

בשלב מסויים, כן. בהחלט.

ברור שהיא תנסה קודם כל להשמיד את העולם בלי להיות מושמדת בעצמה.

אבל הפחד (הלא קיים) של להפוך לשהיד זה לא מה שימנע ממנה בבוא העת ללחוץ על הכפתור האדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך איזה ראיות אתה אומר את זה? האיראנים עשים בוגה גובה מאז שאני זוכר את עצמי.

חיפוש גוגל קצר אחד והנה לך רשימה של ציטוטי שנאה ו"הצהרת כוונות" משנת 2000.

12 שנה והדבר הכי "קטלני" שהם עשו זה לנסות לפתח מתקנים גרעניים שיכולים לשמש להרכבת פצצות!

במילם אחרות -> לפתח קמיקזה יקר ולא יעיל מבצעית (ביחס לאלטרנטיבות) והכל באור הזרקורים... אתה לא חושב שאם

הם היו חצי מהפנאטים העוורים שגורמים לנו לחשוב, הם היו עושים משהו קצת יותר פרודקטיבי באגף הגיהד?

אוקי אז סבבה מחר יש להם גרעני, עכשיו רק נשאר לפתח ע-נ-ק. אלא מה? עכשיו כל העולם מסתכל עליהם בזכוכית

מגדלת, ודי קשה לבנות ככה . ואני בכלל לא מדבר על הנזק הכלכלי שהסנקציות יגרמו, לא אופטימלי. חוץ מזה למה

נראה לך שסעודיה או סין יסבלו מסע גיהד של האיראנים? אתה לא חושב שהיה יעיל יותר להזרים לצבא כסף בהדרגה ולבנות

כלכלת יצור יעילה קצת מחוץ לאור הזרקורים? נכון להיום יכולת היצור של האומה הזאת היא פאטית ברמה מחרידה.

ואם כבר תרחישי אימה, הסתכלת על סין לאחרונה? ככה פאקינג בונים אימפריה של פנאטים אם אתה שואל אותי.

וגם לא נראה שהסינים יתלהבו מהרעין שפרת הנפט הפרטית שלהם תלך קוקו או שמישהו יתקוף אותה.

ומה לגבי ארצות הברית שפעם אחר פעם אונסת מדינות שלמות בשביל לתמוך בהתמכרות שלה לנפט? FYI הם יצרו במו ידיים את המשטר האיסלמי באירן. אתה לא רואה תרחיש שבו האמריקאים קופצים ראש קדימה על ההזדמנות לשחרר את איראן מהמשטר (והנפט) שלה? זה לא שהם אף פעם לא עשו משהו כזה...

את כל ה crazy talk הזה אפשר בקלות להפנות כלפי ארה"ב, ולהם בניקוד לאיראן יש אפילו רקורד די מרשים לגבות את התדמית.

ומסתבר שאני לא החולה נפש היחיד ששכח לקחת את התרופות שלו, יש עוד כאלה שמעיזים לחשוב פעמיים לפני שהם קופצים

לתמוך בתקיפה, אה והם גם לא משוכנעים שאירן גרעינית היא איום קיומי. הנה לכם עוד כמה "שמאלים פחדנים והזויים" למדורה:

אפריים הלוי ( ראש המוסד 1998 - 2002 )

מאיר דגן ( ראש המוסד 2002 - 2011 )

תמיר פרודו ( ראש המוסד מ 2011 )

והנה אפריים הלוי מדבר על זה:

אגב לקחתי את זה מהווידאו הזה ששלחו לי אתמול:

אבל אם ביבי אמר "איום קיומי" ביבי אמר... מישהו אמר שטיפת מוח?

אם יש למישהו טיעון נגדי מנומק שמגובה ביותר מפנטזיות הזויות שסותרות עובדות, אשמח לשמוע.

לכל מי (ששוב) הולך לקרוא לי דמגוג באותיות גדולות וצבעוניות, אני מציע לבזבז את ה 5 דקות האלה במקום אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...