הביקורת כלפי התקיפה האפשרית באיראן-חציית קו שחור של השמאל במאבקם בנתניהו? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הביקורת כלפי התקיפה האפשרית באיראן-חציית קו שחור של השמאל במאבקם בנתניהו?

menas

Recommended Posts

ידוע שהשמאל מנסה לתקוף את נתניהו בכל דרך אפשרית. אבל נראה שבגלל שנגמרו התירוצים (לאף אחד לא אכפת מ"קיפאון מדיני" כשאבו מאזן "הפרטנר לשלום" לוחץ ידים עם אחמנינג'אד ועם טרוריסטים) נראה שהשמאל החליט לשבור קו שחור-לדבר על דברים סודיים שאין לאף אחד מושג את הפרטים.

משהו יודע כמה הגרעין האיראני מתקדם? כמה נצליח לעקב? כמה כוח אווירי יש לנו כנגדם? איזה קלפים יש לנו בשרוול? יפה. אז איך אפשר לבקר על משהו שכל פרטיו סודיים?.

שמעתם משהו פעם מבקר את המדיניות הגרעינית של ישראל? את תקציב המוסד? את הקוד המוסרי של המוסד?. ראיתם פעם משהו שלא מבין בכלל מכלכלה מבקר את מדיניות הכלכלית של הממשלה?.

ההפגנה נגד התקיפה באיראן הייתה חציית קו שחור. מה האנשים האלה יודעים? איך הם ישנים בלילות בידיעה שהם תומכים במהלך קריטי שאין להם שום מושג מדוייק מהו? זה בדיוק כמו בסרט של משפחת סימפסון-הם מקבלים 2 תיקיות והם בוחרים אחת בלי שהם רואים מה יש בתוכו (ליתר דיוק-התקשורת בוחרת את התיקייה בשבילהם)

אז מספיק. כשהיו בקבינט הביטחוני תוכלו להביעה דעה בקשר לנושא. וגם אז-בשקט,בלי להגיד לכל העולם ובלי להשתמש בדעה הזאת לצרכים פוליטיים מובהקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בהחלט מדובר פה בעוד חציית קו שחור.

אבל זה לא מאוד מפתיע, השמאל הקיצוני כבר מזמן החליט שכל האמצעים כשרים בשביל להפיל את האנטי-כריסט נתניהו.

אחרי שהוא הגיע לשפל של לעודד אנשים להצית את עצמם בשביל להפיל ממשלה,לא נראה לי שלפגוע בבטחון המדינה עושה לו יותר מדי יסורי מצפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מדובר פה בעוד חציית קו שחור.

אבל זה לא מאוד מפתיע, השמאל הקיצוני כבר מזמן החליט שכל האמצעים כשרים בשביל להפיל את האנטי-כריסט נתניהו.

אחרי שהוא הגיע לשפל של לעודד אנשים להצית את עצמם בשביל להפיל ממשלה,לא נראה לי שלפגוע בבטחון המדינה עושה לו יותר מדי יסורי מצפון.

הקטע זה לא שמי שדן בסוגייה "פוגע בביטחון ישראל" (אני לא יודע כמה זה נכון) אלא שהם פוסקים סופית בסוגייה שהם לא חשופים לכל הפרטים שלה ועוד קוראים להפגין בנושא והכל למען מטרה פוליטית מובהקת (או בשביל כותרות,אם אתה מאמין בגישה הנאיבית שידיעות אחרונות אינם שמאלנים/נשלטים ע"י השמאל).

מה שהיה ממש בזיון לאינטלגנציה זה כשכמה מפגינים קראו לטייסים לסרב פקודה-"למען ביטחון כולנו".למי תקשיב-למקבלי ההחלטות שחשופים לכל הפרטים או לכמה מפגינים ברחוב שסביר להניח שחוץ מה שכתוב בעיתונים הם לא יודעים כלום על איראן?.

נ.ב.-מעניין אם ynet היה מציין ש"מותר לנשיא לנקוט עמדה בנושאים מסויימים" אם זה היה כל נושא אחר/נושא שתומך בימין. ועוד הם בלי בושה טוענים ש"אם הנשיא היה תומך בימין לא היו אומרים כלום". צבועים.

שילמדו אזרחות.

נ.ב. 2:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4268907,00.html

שיא חדש!.

כמו שאמרה השופטת לאפל-עישנתם קראק?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לדעת מי בדיוק בשמאל הישראלי דיבר על התקיפה באירן ומסר פרטים סודיים, פשוט בגלל שביבי וברק והמקורבים מפטפטים את עצמם לדעת בנוגע לאירן ולא נשאר שום רסיס מידע שמישהו מהשמאל יוכל לפלוט. יתרה מזאת, אף פוליטיקאי ששייך לשמאל אינו יושב בועדת החוץ והבטחון או בדרגים הבכירים של הממשלה כך שאין להם גישה לרוב המידע הסודי (אותו מידע סודי שמודלף שוב ושוב לתקשורת ע"י מקורבים של בכירים בממשלה כדי לעודד את התמיכה בתקיפה באירן).

ואם מדברים על סתימת פיות, כדאי גם לציין שגם לפני מלחמת יום הכיפורים ניסו לסתום פיות ולמנוע ויכוח ציבורי בנוגע למדיניות הצבא וההנהגה וכולם יודעים את התוצאות של אותה מלחמה... אני אישית תומך בתקיפה באירן במידה והסנקציות לא יועילו אך איני חושב שישראל צריכה לתקוף את אירן לבדה (פשוט בגלל שלישראל את היכולת להשמיד לחלוטין את הגרעין האירני ותקיפה ישראלית באירן בסך הכל תדחה את הפצצה במספר שנים בודדות ותגרום לסין ורוסיה לעבור באופן לצד האירני עקב החשש שלהן מאובדן השליטה במזרח התיכון ואסיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מדברים על סתימת פיות, כדאי גם לציין שגם לפני מלחמת יום הכיפורים ניסו לסתום פיות ולמנוע ויכוח ציבורי בנוגע למדיניות הצבא וההנהגה וכולם יודעים את התוצאות של אותה מלחמה...

השטות הזאת ^ הומצאה על ידי התקשורת השמאלנית (וכן אני יודע שמלמדים את זה בשיעורי היסטוריה) על מנת שיוכלו לפרוק כל עול מהצנזורה, ולשדר כל העולה על רוחם, באמתלה של הם מצילים את המדינה.

כאילו היו דברים שהם ידעו ולא יכלו לשדר, ואם היו נותנים להם לשדר, אז המלחמה הייתה נראית אחרת לגמרי.

למשפט הסיום שלך- "כולם יודעים את תוצאות המלחמה" אין שום קשר לאירוע בפתיחת המשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"השטות" שאתה מדבר עליה היא עובדה קיימת - הצנזורה הצבאית לא אפשרה לתקשורת לפרסם שסוריה ומצרים מזיזות כוחות ומתכוננות למלחמה והמלחמה באה בהפתעה מוחלטת לדרג המדיני והצבאי ובמיוחד לתושבי שחשבו שהכל בסדר ושאנחנו מוגנים היטב. והנה סיבה טובה בהחלט לנהל דיון ציבורי על נושאים שחשובים לבטחון המדינה ולא להשאיר את זה רק למספר מצומצם מאוד של קובעי מדיניות שלעיתים לוקים בעיוורון מוחלט:

בניגוד להערכת הכוונות של אמ"ן, אגף המבצעים סבר שסוריה ומצרים מתכננות מתקפה, והתנגד לגישת "הסבירות הנמוכה". ראשי אג"ם, טל ועוזרו לתכנון אברהם טמיר, התנגדו לעמדת הרמטכ"ל דוד אלעזר בדיון שהתקיים ב-30 בספטמבר 1973, ודרשו לגייס אוגדות ולהעלותן לרמת הגולן.‏[36]

ההערכות השגויות אומצו על ידי הדרג המדיני בראשות שר הביטחון משה דיין וראש הממשלה גולדה מאיר, שהובילו קו ניצי בממשלה. גולדה הוזהרה לפני המלחמה על ידי המלך חוסיין, בפגישה שהתקיימה ב-25 בספטמבר 1973, מפני התקפה קרובה מצד מצרים וסוריה. למרות התרעה זו ונתוני המודיעין שסיפקו גורמי האיסוף באמ"ן ובמוסד, העדיפו גולדה, דיין ודוד אלעזר את הערכת הכוונות של אמ"ן על הערכת אג"ם.

נ.ב. הנטייה של לא מעט אנשים כאן להפוך כל דבר לעניין של ימין נגד שמאל גורמת לדיונים כאן להפוך לפשטניים בטירוף כאשר כל צד אינו מוכן לשמוע את הצד השני וכל אחד עסוק בהבהרה שכל מעשה של צד X הוא נסיון לפגוע בצד Y ולהיפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצנזורה הצבאית לא אפשרה לתקשורת לפרסם שסוריה ומצרים מזיזות כוחות ומתכוננות למלחמה והמלחמה באה בהפתעה מוחלטת לדרג המדיני והצבאי

תגיד, ניסית לנתח את המשפט הזה שלך לוגית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אין סתירה לוגית - הדרגים המדיני והצבאי ידעו על הזזת הכוחות של הצבאות הזרים ולא איפשרו לכך להתפרסם בתקשורת. הדרג המדיני היה בטוח שישנה סבירות נמוכה מאוד לפרוץ מלחמה אך העניין הודחק עד שהמלחמה הפתיעה את רוב מדינת . יש מבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מדברים על סתימת פיות, כדאי גם לציין שגם לפני מלחמת יום הכיפורים ניסו לסתום פיות ולמנוע ויכוח ציבורי בנוגע למדיניות הצבא וההנהגה וכולם יודעים את התוצאות של אותה מלחמה... אני אישית תומך בתקיפה באירן במידה והסנקציות לא יועילו אך איני חושב שישראל צריכה לתקוף את אירן לבדה (פשוט בגלל שלישראל את היכולת להשמיד לחלוטין את הגרעין האירני ותקיפה ישראלית באירן בסך הכל תדחה את הפצצה במספר שנים בודדות ותגרום לסין ורוסיה לעבור באופן לצד האירני עקב החשש שלהן מאובדן השליטה במזרח התיכון ואסיה).

אני לא רוצה להתייחס להתנצחויות הרגילות פה על היסטורייה אלא להתייחס לנושא הדיון-התקיפה האיראנית והאם דעה לגיטימית בכלל.

כל הדעה שלך על סין ורוסיה והדחייה של מס' שנים ותקיפה עם ארה"ב ניזון ממידע שלא ידוע כמה הוא אמין עם בכלל. היחידים שיש להם את המידע המושלם על האמצעים שלנו הם ראשי מערכת הביטחון. רק הם יכולה להיות דעה אמיתית האם תקיפה היא רעיון טוב או לא,כי רק להם יש את המידע המלא שהוא עלול להיות קריטי מאוד בהבדל בין החלטה לתקוף או לא.

השאלה האמיתית היא האם אנחנו סומכים על המנהיגים שלנו שיבצעו את ההחלטה הנכונה. ידיעות אחרונות מתאמץ מאוד להציג את נתניהו וברק בתור אי-רציונאלים ומטורפים.

אני מאמין בהם ואני חושב שאין לנתניהו שום אנטרנטיבה בנושא הגרעין האיראני. מופז מנסה להיות אנטרנטיבה,והוא רמטכ"ל לשעבר-אבל הוא ראש מפלגה גוססת-מתה והוא לא בדיוק "אמין".

חוץ מזה,אני מאמין בנתניהו ובכך שהוא יעשה את הבחירה הנכונה. הוא לא מחרחר מלחמה אבל הוא גם לא נאיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היחידים שיש להם את המידע המושלם על האמצעים שלנו הם ראשי מערכת הביטחון. רק הם יכולה להיות דעה אמיתית האם תקיפה היא רעיון טוב או לא,כי רק להם יש את המידע המלא שהוא עלול להיות קריטי מאוד בהבדל בין החלטה לתקוף או לא.

כאן זה השלב שבו אני אמור להאשים אותך בצריכת קראק, ואז הדיון הופך לוויכוח, אבל איו לי כוח לזה. זה לא אותו

דבר מאחורי מסך, בלי אלכוהול :P

אתה באמת מאמין שככה המשחק משוחק? וגם אם יש להם את המידע הרלוונטי (וכנראה אין להם) אתה באמת חושב

שהאינטרסים של חלק גדול מהאנשים שם תמיד חופפים עם האינטרסים של הציבור? (נכון גם בצד האירני)

ההיסטוריה סך הכל מלאה במנהיגים ששפכו דם על הרבה פחות, אבל עזוב היסטוריה. קח את האמריקאים עם המלחמה בעירק.

אחלה מודיעין, אחלה קבלת החלטות, ביצוע יוצא מן הכלל והתוצאות כמובן מדברות בעד עצמן.

לתקוף באירן זה מפגר, ועניין הנשק הגרעיני בא לשחק לאזרחים בפחדים שלהם ולא לתת להם חס וחלילה לחשוב עם הראש.

אם אירן הייתה רוצה להשמיד את היא הייתה עושה עושה את זה מזמן. לא צריך גרעיני, בתור התחלה הוא לא יעיל,

דבר שני תפתח שניה וויקיפדיה וסתכל על אוכלוסיה, וזה בטח לא חדש לך שיש להם הרבה מאוד מאוד כסף מנפט. אם הם היו באמת

פאנאטים חסרי נשמה, הם היו בונים צבא והולכים קוקו היטלר סטייל כבר מזמן מזמן... או יותר "טוב" ביולוגי, זול זמין ויעיל...

נשק גרעיני הוא טוב להפחדה. השלטן באירן אוהב את (אוהב שיש ישראל). כי יש "שטן" שאפשר לאחד נגדו את העם,

כשיש אוייב חיצוני אף אחד לא ישאל שאלות מעניינות כמו "WTF? איפה כספי הנפט הלכו? למה אין לנו חופשי?

למה כל הכוסיות לובשות את החרא הזה?! ולמה בכלל סקס עם גמלים חוקי פה?!"

נשק גרעיני גם מבטיח לכל דיקטטור כניסה למודעון ה VIP שנקרא "crazy with nuke" שכרגע צפון קוראיה מככבת שם חזק.

זה טוב, כי תמיד מקשיבים לך כשאתה עושה בוגה בוגה אחרת אתה סתם נוב...

לגבי , אני לא מאמין בתאוריות קונספיציה. אבל אותם בכירים כנראה יודעים שנשק גרעיני הוא פחות מאופטימלי.

ועדיין איכשהו חלק גדול מהשלטון מעלה את הנושא קצת חזק מדי לטעמי, במיוחד כשיש בעיות רצניות ומורכבות לפתור.

יש לי גם הרגשה חשודה שהשלטון פה די אוהב את אירן, מאותן הסיבות בערך. גם אם לא השלטון אז בוודאי התקשרות...

לגבי תקשורת תוקפת מנהיגים, זה בסדר גמור, זה הסטנדרט.ידיעות אחרונות רוצה שתקנה עיתון שתלחץ על הלינק

ורצוי שתגיב (עוד פרסומת), הם עושים הרי כסף מפרסומות, לא משלמים להם להיות מדוייקים או משהו...

זהו, זזתי לישון. לילה טוב וויכוח נעים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו רבבי השטויות שהולכים כאן, השמאל חצה קו אדום? מזכיר שהקולות של ברק הם השמאל עליו אתם מדברים.

בכל מקרה ברק ונתניהו מדברים על תקיפה בעצמם. מי שחצה פה קו אדום פה זה הימין, באמתלה שדיון ציבורי גם , אינו רלוונטי, רה"מ תפקידו לבצע שיכלול של כלל הגורמיםפ כמו רצון העם, צורך בתקיפה סיכויי ההתקפה, לחץ במישור הדיפלומטי ובסופו של דבר להגיע להחלטה של אחת משתיים, תוקפים או לא תוקפים. כל עוד לא שחררו סודות מדינה שעליהם מי שיפתח את הפה ייתן הדין (ועד כה הדבר לא היה קרוב לכך) הדיון הוא רלוונטי.

מדינה שמונעת דיון בדברים שאינם סודיים ברמה האופרטיבית אינה מדינה דמקורטית, ואם זו המדינה שאתה רוצה אתה מוזמן לעבור לאיראן.

הנטייה המעצבנת הזאת בזמן האחרון של הימין להאשים בהכל את השמאל מזעזעת, אנטי דמוקרטית ופלורליסטית בעליל (ואם יש לך בעיה עם זה אתה מוזמן לחזור למדינה שבאת/סבא שלך בא ממנה). יותר גרוע לראות את זה כאן באתר עם פוסטים שהוכלים על הפס הדק שבין טמטום, אנטי דמוקרטיה ודעה לגיטמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...