הצעדים הכלכלים האחרונים - כלכלת מלחמה ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעדים הכלכלים האחרונים - כלכלת מלחמה ?

Kalen

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני דווקא לא רואה את זה ככלכלת מלחמה. נדמה לי שישראל נמצאת תמיד במצב היכון למלחמה :yelclap:

מסכימה עם מה שאמרו פה, ברור שהעם האיראני לא מעוניין במלחמה ובגרעין, ושהמשטר רק מחפש אויב משותף בשביל להצדיק את הפגיעה שלו בעם.

אבל אין ספק שנושבות פה "רוחות מלחמה" וזה מאוד מדאיג.

אתם לא חושבים שהגזירות קשורות יותר למשבר הכלכלי באירופה? קראתי את המאמר הזה על המצב שם והבנתי שהוא גרוע משחשבתי

אני חושבת שהצעדים הכלכליים כאן הם דרך ליישר קו עם המצב שם לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה, מתקפה של זה בדיוק מה שאחמניג'אדי צריך - אוייב משותף, הוא יכול להגיד לעמו שזה מה שהוא ציפה שיקרה כל הזמן ושהאוייב הציוני רוצה לכבוש את ארצם ואותם כמו שהוא כובש והורג בפלסטינים והרי לך 75 מיליון פאידים להוטים.

בכל זאת מדובר באדם שמעריץ את היטלר...

ואם באמת יש לנו את הכלים הדרושים לכסח להם את הבונקרים ואת הכורים - מדוע לא עשינו זאת עד כה? הרי את סוריה ועיראק חינכנו כרצוננו בעבר.

קודם כל אחמניג'אד הוא בובה באירן. השליט האמיתי הוא חמינאי, שלא פחות קיצוני ושונא ממנו.

מה שישראל צריכה זו אירן גרעינית? אתה בעצמך מעיד מי זו אירן.

ומדוע לא תקפנו עד עכשיו? הרבה סיבות, כשהעיקריות בינהם זה לחץ במשך שנים רבות מארה"ב לתת צ'אנס לסנקציות, והתקווה שארה"ב תעשה את העבודה בשבילנו - מה שכעת ברור שלא עומד לקרות.

מסכימה עם מה שאמרו פה, ברור שהעם האיראני לא מעוניין במלחמה ובגרעין, ושהמשטר רק מחפש אויב משותף בשביל להצדיק את הפגיעה שלו בעם.

גם אם זה נכון וספק שזה נכון, (כל הצדדים שם שונאים את , משטיפת מוח של 30 שנים) זה לא משנה. המשטר שולט באירן, לא העם. לקוות שהעם יקח את השליטה באירן מתי שהוא בשנה הקרובה, מה שבפועל יכול לקחת עוד 30 שנים, זה לטמון את הראש בחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה ישראלית לא יכולה למנוע מאירן לייצר פצצה, ועל זה כולם מסכימים. מה שהיא יכולה לעשות זה לעכב את תוכנית הגרעין בכמה שנים - אבל כשהשנים האלו יעברו, לאירן יהיה הרבה יותר קל לייצר פצצה אמיתית (מבחינת השלכות מדיניות/גיאופוליטיות) מאשר אם לא הייתה תוקפת מלכתחילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה, החשיבה התבוסתנית הרגילה של השמאל. להיכנע לפני שזה בכלל התחיל. מעניין גם אם יהיה לך סרטן חס וחלילה תוותר מראש כי אולי זה יחזור עוד כמה שנים.

אני בטוח שלפני שנים בחשיבה שלך רצית לתת צ'אנס לדיפלומטיה ולסנקציות, ולדחות את המתקפה, כי יש זמן. כמה מפתיע כשהרגע מגיע, גם כאן אתה נסוג... עד הקבר לבסוף.

דבר שני, גם דחייה של כמה שנים, היא עדיפה על פני גרעין אירני כעת. זה ברור לכל בר דעת שמשהו לא השתבש ברציונליות שלו.

דבר שלישי, זה ספקולציה להעריך מה יהיה עוד כמה שנים. גם אם העולם יחליט לא לטפל, אתה קובע שישראל לא תוכל לעשות שוב משהו עוד כמה שנים.

ואולי בכלל יהיה בבית הלבן נשיא שהנושא חשוב לו הרבה יותר, ויסיים את העבודה בעצמו...? ואולי דווקא עקב המתקפה הישראלית, ישתנה בשנים הבאות השילטון באירן ? בקיצור, עוד כמה שנים נדאג למה יהיה אז. (ובטוח שהדרג המדיני והביטחוניים ידאגו כל הזמן גם כן מאחורי הקלעים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה ישראלית לא יכולה למנוע מאירן לייצר פצצה, ועל זה כולם מסכימים.

לא נכון. תלוי מה אתה מגדיר בתור "תקיפה".

להפיל פצצה על מעבדה או שתיים? אתה צודק.

מתקפה כוללת שמחסלת לחלוטין את כל תשתיות השילטון + חיסול אחמדינז'אד? בהחלט יכולה לשנות סדרי עולם ולשנות את המציאות "לנצח".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

rofl. אסטרטגיה בדוקה, לך על זה.

לא, לטמון את הראש בחול, להפקיר את , ומעל הכל, להעביר בפעם הראשונה את האחריות לביטחון לגורם אחר בנושא קיומי (לארה"ב של אובמה או של נשיא אחר) ולסמוך על רצונו הטוב כאילו הוא עובד אצלנו ואין לאמריקה אינטרסים משלה שמשתנים כל הזמן.

לא, זו אסטרטגיה בדוקה ללא שום ספק. (או שגם כאן יש ספק אולי? מה דעתך?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה ישראלית לא יכולה למנוע מאירן לייצר פצצה, ועל זה כולם מסכימים. מה שהיא יכולה לעשות זה לעכב את תוכנית הגרעין בכמה שנים - אבל כשהשנים האלו יעברו, לאירן יהיה הרבה יותר קל לייצר פצצה אמיתית (מבחינת השלכות מדיניות/גיאופוליטיות) מאשר אם לא הייתה תוקפת מלכתחילה.

לדעתי אתה טועה. לא אתה ולא אני יודעים באמת מה מתכננת ומה היכולות שלה.

אני בטוח שאם לפני 30 שנה היו אומרים לך שישראל מתכוונת לתקוף בעיראק היית לא פחות סקפטי מאשר עכשיו. ועובדה שהצלחנו. בשקט בשקט בלי הדלפות, ובלי התייעצויות עם העם מנענעו עיראק גרעינית.

בקשר לעיכוב תוכנית הגרעין האיראנית.

המזרח התיכון ושכנויתיה הוא אזור מאוד נפיץ. תראה איך תוך שנה נפל כמעט כל שלטון ערבי. ככה שלך תדע מה יקרה במידה ונעכב את תוכנית הגרעין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין. הבחור מוכן להמר על עתידנו ע"י מסירת גורלנו ליד אחרת, בעולם כל כך כאוטי מסוכסך ורווי אינטרסים מנוגדים, שאף אחד לא לא יכול להגיד מה יהיה מחר אפילו אם הוא נביא.

ועל האסטרטגיה שלי (עלק שלי) הוא צוחק, כאילו ההימור שלו בטוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"כלכלת מלחמה" עלק... שמאלנים נאורים ומשכילים אמורים לדעת שבסופו של דבר כל אוכלוסיית העולם תמות מרעב ומצמא..

כמות המים המתוקים בעולם מוגבלת וקבועה, 3% מכל המים בעולם.. שזה אומר שקשה לגדל יבול וכ'ו...

הנפט מתחיל להגמר...

ולמה תמיד להיות כל כך אטומים כשהסיבות להתייקרויות כל כך ברורות ולהאשים ישר את הממשלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיפה ישראלית לא יכולה למנוע מאירן לייצר פצצה, ועל זה כולם מסכימים. מה שהיא יכולה לעשות זה לעכב את תוכנית הגרעין בכמה שנים - אבל כשהשנים האלו יעברו, לאירן יהיה הרבה יותר קל לייצר פצצה אמיתית (מבחינת השלכות מדיניות/גיאופוליטיות) מאשר אם ישראל לא הייתה תוקפת מלכתחילה.

כמה שנים? נדמה לי שלקח לפרויקט מנהטן שנתיים לייצר פצצת ביקוע גרעינית מסוג פלוטוניום... עם של שנות ה40..

ולאיראן ישנם 30-40 אתרי גרעין, ומ2003 הגרעין הואץ... יש להם מדענים מיומנים עוד משנות השבעים בתקופה ששמעון פרס עזר להם לפתח גרעין למטרות שלום(לפני המהפכה.. אגב, לא איראן לא אמורה להיות חלק מהאביב הערבי)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...