שאלה בקשר לפעולה של ספק הכוח במחשב. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לפעולה של ספק הכוח במחשב.

Chubby

Recommended Posts

אז ככה כפי שציינתי בנושאי הקודם בפורום הזה הנני מבין כלל ונרשמתי כדי ללמוד ולצאת מהבועה ובאמת עם רצון להתחיל להבין מזה הקופסה הגדולה שנקראת מחשב,אז לעניין:

ברצוני להבין מהו ובמה הוא תורם

אני יודע שספק כוח מביא את כל החשמל למחשב כדי שהוא יפעל הוא צריך שיתן לו את העוצמה

אבל מה קורה כאשר אני משפר את הספק כוח שלי ,איך אני יראה את זה בפעולה במשחב

תיקיות יפתחו מהר יותר ? פעולות כמו סריקה של אנטי ויריוס יפעלו מהר יותר ?

יש לזה גם השפעה על האיטרנט?

אני רוצה לדעת את כל הדברים האלה בבקשה באמת להבין בצורה מפורטת במה הוא עוזר למה הוא תורם כי ברצוני לקנות ספק איכותי אבל אני רוצה להבין

במה זה יתרום לי

אם אני משחק בנוסף משחק מחשב warcraft frozen 3 מידי פעם באיטרנט יהיה לי פחות דילי/לאגים ? אנני יודע כלום ישמח לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק הכוח דואג למתח יציב עבור רכיבי המחשב. בספק ישנם רכיבים כאלו ואחרים אשר יוצרים הגנה מפני נחשולי מתח (עד רמה מסויימת) ושאר מריעין בישין, כדי שהרכיבים השונים לא יהרסו.

הוא תורם לאורך חיים גבוהה של רכיבי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי,קודם כל תודה על העזרה

ורק בשביל להבין אנשים משקיעים הרבה כסף בספק רק בשביל לשמור על אורך חיים ארוך יותר של המחשב ?

ישנם עוד סיבות שאתם יכולים להגיד לי עליהם ?

לדוגמא,ראיתי ספק בפירסמו באתר הזה עם סרטון עליו עם 1500W ובין החדשים כיום ועולה 400 דולר

למה צריך לשלם מחיר כה מופרז על ספק רק בשביל אורך חייו יותר ארוך ? חייבות להיות עוד סיבות

הכי גרוע אפשר לקנות ספר ב400 שקל ואם הוא נשמר רק חצי מהזמן לעומת ה400 דולר מחליפים לאחד אחר ב400

וחוסכים 800 שקל ףצלחתם להבין אותי ? חייבים להיות עוד יתרונות ,תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשקע יש 240V AC. המחשב עובד על 3.3/5/12V DC. בשביל ההמרה הזאת צריך ספק, ובזה מסתכם התפקיד שלו

הספק אמור להיות מספיק למה שהמחשב לוקח ממנו. אם שמים ספק 400W למחשב שלוקח 500, תהיה התחממות יתר של רכיבים בתוך הספק. ספק איכותי מכיל הגנה - הוא יתכבה. ספק לא איכותי ימשיך להתחמם עד שהוא יתחיל להיהרס

ספקים איכותיים נותנים את מה שכתוב עליהם - אם כתוב על הספק 500W, הוא יחזיק 500W (לא רצוי להעמיס אותו עד הסוף כדיי לשמור על אורך חיים ארוך שלו, אבל מותר ולא יקרה משהוא מיידית כתוצאה מזה). ספקים לא איכותיים לא עומדים בזה - רוב הספקים של "500W" שנמכרים בחנויות מחזיקים כ 80-100W בלבד

לספקים באיכות שונה יש יציבות מתחים שונה. ספק איכותי נותן מתחים יציבים ומאפשר למחשב לעבוד בצורה יציבה. ספק לא איכותי יתן מתחים לא יציבים - אם מתחים כאלה המחשב עדיין יעבוד באותה מהירות בדיוק, אבל אורך החיים של רכיבים אחרים במחשב יהיה קצר יותר משמעותית בגלל שהקפיצות מתח הורסות אותם. כשרכיבים במחשב מתחילים להיהרס, מתחילות תקיעות, מסכים כחולים וכדומה - זה יכול להתחיל בהתחלה מכמות נמוכה של תקלות ואם הזמן להיהרס יותר

כל ספק נשחק אם הזמן. השחיקה תלויה באיכות של הספק, כמה העמיסו עליו, מה הטמפ' שבה הוא עובד וכו. כמובן שספק יישחק יותר ככל שמעמיסים אותו יותר, או הוא עובד בסביבה חמה יותר. לספקים איכותיים יש מקדם ביטחון גבוה והם מחזיקים ביציבות את המחשב הרבה שנים בכל התנאים. ספקים לא איכותיים נשחקים משמעותית והיציבות של המתחים שלהם יורדת ומגיעה לשלב שבו הספק גורם לנזק למחשב, ואחריו גם תקיעות ומסכים כחולים. קיים פה ושם ספק גנרי שעבד בתנאים טובים ועדיין במצב טוב אחריי כמה שנים, אבל הרוב לא. לעומת ספקים איכותיים שנשארים תקינים במשך כל החיים של המחשב שבו התקינו אותם

לספק יש חלק בקירור של המחשב - מאוורר שהאוויר שעובר בו עבר קודם דרך המחשב. ספקים שונים יתנו רמת שונה וכמות רעש שונה. הקירור הכללי במחשב (שחלק ממנו זה הספק, חלק מאווררי מארז אחרים) משפיע על אורך החיים של רכיבים במחשב, ובמקרים קיצוניים (כשמשהוא מתחמם בצורה קיצונית) על הביצועים כי מעבד שמתחמם יותר מידי מוריד את המהירות שלו

למי שאמר קפיצות מתח - כל ספק מסנן קפיצות מתח = גם הגנרי הכי גרוע שיש. קפיצות מתח שקורות במקרה של ספק גרוע הן קפיצות שמיוצרות על ידי הספק, לא קפיצות מבחוץ שהוא לא מסנן. מה שכן, קפיצות מתח יכולות לדפוק את הספק עצמו וכשהספק נדפק, הוא יכול לדפוק את המחשב כולו) ולכן שמים UPS/מגן ברקים להגנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...