איך כדאי לפתור בעיית ספק רועש - Antec BP500U - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך כדאי לפתור בעיית ספק רועש - Antec BP500U

Dubliner

Recommended Posts

במסגרת שדרוגי השקטה למחשב הגעתי לחלק של הספק שהוא הרכיב הרועש ביותר במחשב כרגע.

מדובר במחשב משרדי מינימלי עם מעבד Athlon X3 440 וללא כרטיס מסך.

הספק שיש כרגע הוא - BP500U בן שנתיים, אמנם לא מאוד רועש אבל מספיק כדי שיהיה מעצבן.

האפשרויות שחשבתי עליהן הן:

1. לקנות ספק חדש ושקט. החסרון הוא כמובן הוצאה כספית גדולה.

2. לנסות להחליף מאוורר בספק כמו שהציעו פה באחד הפוסטים למישהו עם בעיה דומה. העניין הוא שראיתי שהמאורר של הספק הזה הוא 80 מ"מ כך שאני לא בטוח עד כמה אפשר למצוא משהו שיהיה משמעותית יותר שקט.

האם מבחינת רמת שקט תהיה עדיפות ברורה ומורגשת להחלפת ספק על-פני החלפת מאוורר בספק הקיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזו מהירות סיבוב גבוהה ולא משהו שנדפק מכיוון שזה לא רעש חדש שנהיה לאחרונה אלא משהו שהיה כל הזמן.

בנוסף זה לא רעש נוראי כמו של הספקים הג'נריים אבל העניין הוא שאני אישית רגיש גם לרעשים הקטנים האלה, אבל רק עכשיו החלטתי לטפל בזה.

השאלה היא האם מאורר 80 מ"מ שמתאמץ לקרר תמיד יהיה כזה רועש (המחשב נמצא בחדר חם מאוד) ואם כן אז זה אומר שחבל על הזמן וצריך ספק חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שיש קורלציה מסוימת בין רמת החום לרמת הרעש, אם כי קשה לי לומר אם הכל בא רק מהספק או מרכיבים נוספים, או שאולי אני בכלל מדמיין והאקוסטיקה בחדר אחר שונה.

בכל אופן זה לא משנה, המחשב חייב להיות במקומו הנוכחי, רמת החום הנוכחית היא עובדה מוגמרת וזה שרוב הרעש מגיע מהספק בתנאי החום האלה זה גם ודאי.

לפי מה שאני מבין מכם אויר מתקשה ולכן אני מסיק שמאוורר קטן פשוט לא יהיה מספיק.

בכל אופן הוחלט (המחשב לא שלי) להשקיע את הכסף הדרוש להחלפת ספק מכיוון שלבעלי המחשב כבר נמאס מהרעש.

האם קיים משהו עדיף על-פני Seasonic מבחינת שקט ואם לא אז איזה דגם שלהם מומלץ?

סתם תהייה, אם הייתי מתקין לדוגמא את ה-Seasonic X-460FL שמגיע ללא מאוורר (הוא לא נכנס בתקציב כמובן, זו שאלה היפותטית), מה היה מונע ממנו להישרף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצטרך לחכות למישהו שמבין יותר ממני בספקים עדכניים.

אני רק יכול לומר ש- Seasonic הם אחלה.

הנוכחי שלי הוא Seasonic S12II 620W Bronze, למרות שהוא לא מודולרי יש לי רק דברים טובים לומר עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאוורר השקט ביותר שיש לי הוא 80mm של T&T - נמצא בספק Liteon 280W של . חייבים להיות ממש לייד ובשקט מוחללט כדיי לקלוט אותו - בהתחלה חשבתי שהספק הזה דפוק כי לא שמעתי את המאוורר

אז מאוורר 80mm אכן יכול להיות שקט

אבל בחדר כזה חם אל תצפה ממנו להיות שקט לגמרי וגם לא מאף ספק אחר (וגם לא מספק פסיבי - הוא לא ירעיש, הוא פשוט יישרף). תעשה משהוא אם החדר. ספק אחר יכול להקטין את הרעש אבל לא לגמרי בחדר כזה חם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקים של SS בדרך כלל שקטים, בעומס בינוני ו\או טמפ' חדר.

היה לי SS-430 ומערכת שצרכה כ70% מהספק שלו והוא היה שקט.

כרגע SS-520 שגם לא שומע אותו בכלל. (רעש מאווררים זה נושא רגיש אצלי).

כך בחשבון שככל שטמפ' תעלה גם הסל"ד ביחד איתו שיעלה את רמת הרעש.

אני מתאר לעצמי שהספק שלך ממוקם בחלק העליון של המארז, לכן לא רק שהוא מתחמם מעצמו, אלא גם המעבד ושאר הרכיבים גורמים לו להתחממות.

האם המארז מאוורר כראוי? לפחות מאוורר אחת מקדימה מכניס ומאוורר מאחורה מוציא? אם לא אולי זה ישפר את הסרקולציה של האוויר שתקוע לך חם בתוך המארז.

אם זה המצב ואין מאוורר בשלוף לשים, תבדוק אם דלת צד פתוחה האם הוא מוריד סל"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי SS-430 ומערכת שצרכה כ70% מהספק שלו והוא היה שקט

איזה מערכת זו הייתה? מערכת שמעמיסה אותו ב70 אחוז אמורה להרעיש יותר ממנו(לרוב בגלל כרטיס מסך), אלא אם כן היא נבנתה במיוחד עם דגש חזק לשקט.

לגבי הBP500U, מסתבר שהספק לא שקט מטבעו, המאוורר שלו רק מתחיל מ2000 RPM ועולה עד ל3400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

e8400 מוגן 2

gtx260 קירור Accelero Xtreme GTX

לוח לא זוכר, ו3HDD.

אפילו במשחקים לא שמעתי את הספק, והמערכת בכללי הייתה שקטה. עד שהחלפתי ספק לTP600 של TT והוא עשה זמזומים (כנראה סלילים).

BP500U מה שהספק הזה מסוגל זה טירוף

http://www.hardwaresecrets.com/article/Antec-Basiq-BP500U-Power-Supply-Review/792/8

כמעט 640W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...