באטמן החדש- רשמים מהסרט+ביקורת לקולנוע חדש בישראל. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באטמן החדש- רשמים מהסרט+ביקורת לקולנוע חדש בישראל.

FARKASH7

Recommended Posts

כמוןב שלא הייתה הפסקה, אני לא זוכר מתי הייתה הפסקה בסרט שראיתי (ואני רואה די הרבה בקולנוע)

אמרתי די מושלם כי זה לא היה לגמרי באמצע, זה היה 18-19 שהאמצע הוא 15-16, אבל זה לא באמת כזה משנה

שורה זה לפי הsweet spot שאומר לקחת 0.7 משורות האולם, יש 16 ולכן לקחתי 11

מבחינת "התקמבנות" אין לי פה סיפור מעניין, ההזמנה נפתחה די מוקדם בשלישי והזמנותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסרט בשישי, בגלילות, בסינמקס.

היינו מאד מופתעים לראות טריילר (אני לא זוכר למה) שיש בו סצנה של אנשים שיורים לתוך הקהל בקולנוע.

אה, והייתה הפסקה משום מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר של כרטיס מוגזם לגמרי (אולי הIMAX החדש שווה את זה, עוד לא הייתי שם).

4 שקלים להזמנה דרך האינטרנט זה משהו שאין לו שום הצדקה. סתם עוד דרך לסחוט כסף.

מעניין למה התחרות לא מורידה את המחירים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפיתי בסרט, היה מעולה, אם כי קצת ארוך (2:45). אבל העלילה הייתה צריכה להיבנות. בכל מקרה - מאוד אכזב אותי שהייתה פתאום הפסקה באמצע, מי עושה הפסקות בימנו? זה ממש הרגיז אותי. את הסרט אגב ראיתי בסינמה סיטי גלילות.

והיו באמת הרבה הרבה שחקנים טובים, כמו Owen מ Torchwood או Quinn מ Dexter (סליחה שאני לא בקיא יותר מדי בשמות האמיתיים). באופן מצחיק היה שם את השחקן הישראלי ששיחק את "יגאל הנאצי" בבורר למי ששם לב (היה עליו איפור כבד). היו עוד כמה שזיהיתי רק לא זכור לי מאיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד אכזב אותי שהייתה פתאום הפסקה באמצע, מי עושה הפסקות בימנו? זה ממש הרגיז אותי.

ניחוש פרוע - מתחשבים בחולי הסוכרת שבאים לצפות בסרט וצריכים לרוץ להשתין כל שעה~.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שזה תמיד נדמה כאילו פשוט כיבו את המסך ונתנו לסרט לרוץ. כשהסרט ממשיך הוא לפתע ממשיך מנקודה לא קשורה, סצנה אחרת לגמרי. צריך אם כבר להמשיך אותו 3 דקות לפני ההפסקה, כדי שיהיה רצף.

רוצים להתחשב בחולים? שיעשו אולם קטן לאנשים עם "צרכים מיוחדים", מה אכפת לי. אני רואה סרט בקולנוע בשביל החוויה, אבל עם כזאת חוויה כבר אפשרי ביותר לשקול להנות ממנו בחינם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

***** ייתכנו ספויילרים *****

סרט די ילדותי לטעמי עם דמויות פלקטיות ולא משכנעות, ארוך מדי ולוקח את עצמו ברצינות מדי.

מאיפה נתחיל?

סצינות האקשן לא אמינות (וכן, אני יודע שזה סרט בדיוני שמבוסס על קומיקס): של שוטרים חמושים באלות מצליח להסתער ולהשתלט על של שכירי חרב חמושים בקלצ'ניקובים ומכוניות משוריינות עם מקלעים כבדים וטילים? תעשו לי טובה. הדמויות נדקרות, משוספות, נורות, שורדות פיצוצים ונפילות ואין אפילו טיפת דם אחת בסרט... מישהו אמר אקשן לכל המשפחה? אם אני רוצה את "מלך האריות"אני יודע איפה למצוא אותו.

עוד ריאליזם: באטמן, שבתחילת הסרט סובל מצליעה קשה מצליח להתגבר לא רק עליה אלא גם על פגיעת גב קשה ללא טיפול רפואי נאות (או יותר נכון על ידי אגרוף לתוך חוליה בולטת בגבו כדי להחזירה למקום :screwy: ).

כדי לצאת מהכלא הכי קשוח בעולם כל מה שצריך לעשות זו קפיצה שילדה בת 10 מסוגלת לה.

בניגוד לסרט הקודם הרצינות העצית של באטמן\בייל שולטת ללא עוררין ומצליחה להדביק הן את הטובים והן את הרעים, ללא הג'וקר שיציל את המצב ויאזן את העניין. המאבק והדיאלוגים המעניינים בין השקפות העולם של באטמן ושל הג'וקר מפנה את מקומו למוסרניות שטחית וילדותית: הטובים הם טובים מאוד ובעד שלטון החוק, הצדק והמשחק ההוגן לכולם (כולל הדביקות האמריקאית הרגילה: הילד התם ששר את ההימנון בקול זמיר רגע לפני שביין מתחיל לפוצץ חצי גות'ם וכמובן דגל הכוכבים והפסים הקרוע שמתנפנף). הרעים הם רעים מאוד ודוגלים בהשקפת עולם מעורפלת המערבבת פסאודו-סוציאליזם מפגר (שינאה כלפי בעלי ההון המושחתים כתמיד), פסאודו-אנרכיה מטופשת ("אזרחי גות'ם, קחו את העיר חזרה לידיכם (אבל תחת השלטון הצבאי שאני משליט)") והרג המוני, איך לא.

כל הקטע של "ראס אל גול" וליגת הצללים היה מטופש וילדותי בסרט הראשון והוא מטופש וילדותי גם כאן.

אן האתוויי עם פיגורת הדחליל שלה לא משכנעת שהיא יכולה להתגבר על ארוחת בוקר בריאה, קל וחומר על פושעים קשוחים בקרב פנים אל פנים. והעקבים הללו פשוט.... מגוחכים. אין מילה אחרת.

כמו כן, יש אפס כימיה בינה לבין בייל וסיפור האהבה ביניהם שמתמצה בכמה שורות שנונות הפזורות לאורך כל הסרט ונשיקה כה צפויה ולא משכנעת בסופו נראה כמו התוספת הרגילה והלעוסה לעייפה בכל סרט אקשן סוג ז' של "הכוסית-מתאהבת-בגיבור-הקשוח-אחרי-שהציל-את-שניהם-מסכנה".

את גורדון-לויט (השוטר\רובין) חיבבתי ב Inception אבל הוא לא מצליח להחזיק כאן דמות, לא ברור אם זה היעדר כישורי משחק או הפלקטיות וחוסר העומק שהשתלט על רוב הדמויות (היחיד שהצליח ליצוק איזשהו רגש לתפקיד היה מייקל קיין).

אפשר להמשיך עוד אבל הבנתם את העניין. מה שמוזר הוא שממש אהבתי את הסרט הקודם, אבל במבט לאחור ובראי הנוכחי ברור לחלוטין שהמשחק של הית' לדג'ר ודמותו עוכרת השלווה של ג'וקר היה זה שבנה את הסרט ונתן לו איכות ותחושה שנשארת אצלך גם כשיצאת ממנו.

שלא תבינו לא נכון, זהו סרט אקשן חביב, מרהיב ומושקע מאוד אבל מכריסטופר נולן ציפיתי להרבה יותר.

נ.ב.

אם חייבים לחצות נהר קפוא בהליכה על קרח דק רצוי לעשות זאת בזחילה ע"מ לפזר את המשקל. ואם כמה אנשים עושים זאת יחד אז רצוי להתפזר. אני חושב שבגיל 12 ידעתי זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב.

אם חייבים לחצות נהר קפוא בהליכה על קרח דק רצוי לעשות זאת בזחילה ע"מ לפזר את המשקל. ואם כמה אנשים עושים זאת יחד אז רצוי להתפזר. אני חושב שבגיל 12 ידעתי זאת.

כן , גם אני ידעתי את זה בגיל 12, איזה טיפשים הם....

ועוד יותר ידוע זה שאתה חושב הכי טוב שחבורת פשועים מוציאים אותך ל"גלות" עם אקדחים בגב.

בקיצר, חבל שלא נהנת, לפעמים החיים מאכזבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מעורר את הדיון בחזרה לחיים כי יש לי להגיד דברים שונים מהרוב פה: אחרי ששוכנעתי ע"י פותח התרד (אני המגיב הראשון), צפיתי בסרט היום בקולנוע המדובר (IMAX) ביס פלנט החדש בראשון. חוץ מיזה שהסרט בנאלי לחלוטין ורק מתי שקבלתי את ההחלטה לא להתייחס לעלילה, אלא רק לבהות במסך (אגב עליו אגיד משו תכף..) כאילו מוקרן שומר מסך עם אפקטים יפים..רק אז הבנתי מה השיטה להפיק הנאה כל שהיא מהסרט הזה (סרט בסדר כל עוד לא מחפשים היגיון/קוהרנטיות/ותחושת אמינות בעלילה). אחרת זה נדמה כאילו לבמאי הייתה רשימה בייד וכל סצנה פשוט הוא מסמן V ברשימה מבלי באמת להתייחס לאינטליגנציה והתחביר בניהן ובתוכן. לקראת הסוף הוא הריץ איזה 30 V כאלו ב-5 דקות (באטמן חי....רובין לסרט הבא...אשת חתול....VVVV)

עכשיו הסיבה העיקרית למה אני מעורר את הדיון היא כי הקולנוע IMAX ביס פלנט הוא פשוט זוועה שגובלת בפגיעה בבריאות האנשים! כיסאות נוחים זה דבר חיבוי שיש שמה...חוץ מיזה המסך אומנם גדול אבל ממש לא חד ואפילו צבעים מתים..רוב המושבים הם פשוט התעללות בצופה בשל הגודל וחוסר האיכות בתמונה של המסך ביחס לקרבה אליו. והגרוע מיכל זה מערכת הסאונד שהיא פשוט מעיקה וצורמנית בצורה מחרידה! פשוט הורסת את האוזניים ובעלת ווליום נוראי. סביר להניח שמי שיושב לייד רמקול ספציפי יישמע רק אותו, אבל אני בתור אחד שיישב באמצע וכביכול נהנה מיכל החוויה, אומר בוודאות שאין שום דבר מיוחד בסאונד שם למעט ווליום גבוה יותר. פיזור 5.1 סטנדרטי לחלוטין כמו בכל קולנוע איכותי..רק שפה כיוונו ליותר מידי ווליום וסרט של 3 שעות כמו באטמן הופך את החוויה לסבל. הסאבים והסנטרים ממוקמים מאחרי המסך כמו גם הקדמיים. האחוריים כמובן מאחור באולם וזהוא! ואם אתה מדמיינים איזה מערכת רמקולים יוצאת דופן, מדובר על רמקולים רצפתיים כמו באולמות אירועים עם יכולת נפח גבוה. הייתי מעדיף פיזור איכותי יותר על פני ווליום חסר טעם! הבאסים כבר הופכים להיות גלי הדף שגורמים לאיברים פנימיים בגוף לזוז ולא באסים חמים ונעימים. מישו צריך לאזן את זה ולכוון את הבאסים על התפר בין גלי הדף לבאסים שרק האוזן שמה לב אליהם!

בקיצור בתור אחד שהיה בקולנוע IMAX אמיתי בצרפת של חברת KODAK ולא שלא יודע מה הם קשורים לזה...אני אומר לכם שמוכרים לנו כרטיסים ביוקר על גרוע. 45 שקל שילמתי על העניין הזה שפשוט יכולתי לראות את זה במחיר מוזן בקולנוע רגיל (סטודנט) ולהנות יותר.

לא ממליץ על הקולנוע הנ"ל :puke: לגבי הסרט..כמו הקודמים סביר. ואגב אני נהנה ומבחין באיכות טובה (לא אודיופיל אבל) ואוהב לשמוע חזק יחסית..אבל בקולנוע הזה לא אהבתי את התוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור, עכשיו הבהרתם לי שלא שווה לחצות חצי מדינה בשביל סרט.

אגב, חזרה קצת אחורה בגלגל- איך אפשר להשיג כרטיסים מוזלים?

החברים החיילים שלי שבוזים בסופ"ש ואין להם כוח, לי אישית יש כרטיס סטודנט של אגודת הסטודנטים שהוצאתי דרך המכללה ויס פלאנט בחיפה לא מכירים בזה לצערי (צריך אס"ט או אוני' חיפה).

יש עוד אופציות נוספות לכרטיסים מוזלים? :nixweiss: (יש לי חשבון בבנק הפועלים אם זה עוזר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הסרט הקודם הרבה יותר טוב.

נתחיל מזה שהדמות של ביין פשוט לא מעניינת והמוטיבציה למעשיו לקראת סוף הסרט מורידה אותו לדרגת שכיר חרב. הוא פשוט בריון שמכור למשככי כאבים. למה היה צריך שעתיים סרט עד שמישהו יטרח לירות בו? וזו עוד בעיה של הסרט - הוא ארוך מדי ללא הצדקה ומאוהב בקלישאות שלו.

אין לי כוח להמשיך לפרט את כל הפאקים של הסרט כי זה יקח נצח. מזל שמישהו עשה זאת בשבילי:

http://www.comicbookmovie.com/news/?a=64971

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...