עזרה בבנית אזעקה לבית שמבוסס על photocell - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבנית אזעקה לבית שמבוסס על photocell

sfs.150

Recommended Posts

שלום,

אני רוצה לבנות אזאקה בbread board ע" רכיב הפוטוסל (אזעקה עם כמו פה:

אבל אני לא מצליח להבין את כל התרשים אז אני צריך עזרה:)

בקיצור אני צריך לדעת כמה w זה הנגד של ה 5k (אם חצי או רבע וכו')

ולדעת כמה v אני צריך ל(קבל) של ה 1000 uf . כי אין 9v

ככה שהנה התרשים :

http://www.siz. co.il/my/ my 2y zk 0 d lj g0.bmp להוריד רווחים

תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה נגד משתנה, הם בדרך כלל באים ב1/8w או משהו כזה, שזה גם מספיק.

אם מקור המתח שלך הוא 9v אתה צריך קבל של 16v לפחות, אפשר יותר אם זה יותר זמין/זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל של לפחות 16v, לפי השיקולים שלך: מחיר (קבל של 16v יותר זול מקבל של 50v), גודל פיזי (הוא גם יותר קטן).

כל נגד משתנה מהרשימה יתאים, שוב גם פה יש שיקולים: מחיר, הספק, גודל פיזי ,מספר הסיבובים (דיוק), ליניאריות וכו'.

אתה תרצה נגד משתנה ליניארי באיזה גודל פיזי שמתאים לך (אולי תרצה שהוא יבלוט מהקופסא ותחבר לו ידית), אולי תרצה יכולת כיול מדוייקת מאוד שלו ולכן תקח נגד משתנה שמשלים יותר מסיבוב אחד.

כאן לדוגמא יש נגדים משתנים של 25 סיבובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

לא כלכך אכפת לי מהאסטתיות של המוצר ככה שהיופי אצלי רק עוזר אך לא גורע....

הנגד הזה יהיה טוב ? http://www.taydaelectronics.com/potentiometer-variable-resistors/cermet-potentiometers/3296w/5k-ohm-trimmer-potentiometer-cermet-25-turns-3296w.html

או שעדיף נגד עם יותר w כגון זה

http://www.taydaelectronics.com/potentiometer-variable-resistors/cermet-potentiometers/3006p/5k-ohm-trimmer-potentiometer-cermet-15-turns-3006p.html

וסליחה על הבורות אך מה כלכך משנה כמות הסיבובים של הנגד (מה עוזר הרגישות של הנגד) הרי אני שם קרן של +- 5mw והוא ירגיש גם בלי כיוון רגיש מאוד .

וד"א האם ניתן להחליף את הלייזר בנורת לד??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם יתאימו.

במעגל הנגד משתמש בשביל לקבוע את כמות האור שבה המעגל יזהה את הלייזר. אם יש לך נגד משתנה שיש לו טווח מ0 ל5K בסיבוב אחד ותרצה לכוון אותו לערך של 4.9k או 0.1k תצתרך לסובב אותו ב1/50 של סיבוב, בהצלחה.

אם לאותו נגד משתנה יש טווח של 5K עבור 25 סיבובים, תוכל בקלות לכוון אותו לערך הנ"ל בחצי סיבוב (במקום מעלה אחת).

אפשר להחליף את הלייזר בנורת לד או כל מקור אור חזק אחר, צריך יהיה לכייל את הרגישות עם הנגד משתנה.

באופן כללי המעגל "אזעקה" הזה לא כל כך פרקטי מכיוון שהוא רגיש לכל סוגי האור ומספיק להאיר עליו עם פנס חזק (לדוגמא) כי לעקוף את אזעקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמזם פיאזואלקטרי או מכני לא ישמיע צליל כמו בסירטון שצירפת. בכול מקרה כמו שכבר כתבו לך המעגל לא פרקטי.

נסה את המעגל המצורף המבוסס על פוטוטרנזיסטור אשר רגיש פחות לאור הנראה בגלל תחום צר יותר של אורכי גל שהוא מתוכנן אליהם.

הרגישות המקסימלית של החיישן היא באורך גל של 850 ננומטר (תחום IR).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל מאוד פשוט ולא נראה לי שתתקל בבעיה מיוחדת בזמן הבנייה.

את כול הרכיבים תוכל לרכוש אצל סימן-טוב בת"א או אצל אבן אלקטרוניקה בשדרות הר-ציון בת"א.

אתה לא צריך לרכוש סמן בעל אורך גל של IR כול סמן אדום מתאים למטרה.

אם אתה נתקל בבעיה אנחנו פה בכדי לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תודה על התגובות .

ב

איך יכול להיות שכול סמן אדום יעשה את המטרה הרי צריך אורך גל ir כדי שההפוטוטרנזיסטור יזהה לא??

ג. אני לא הכי מבין בסרטוט לדוג' נגד r1 (שנמצא בצד שמאל) למה יש לו מן שפיץ כמו של נעל או מחבט ובr4 יש מן חץ?

ובכלל כל הסירטוט בנוי ממלבנים ולא כמו סרטוט רגיל(או שאני טועה) שבנוי מסימונים של קבלים נגדים וכו'. ולכן איני מבין בכלל את הרכיבים.

וד"א אם למישהו יש אתר ללימוד הבנת סירטוטים זה מאוד יעזור לי (אפשר גם באנגלית) כי מה שאני מוצא זה או קל מידי או קשה מידי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אורך הגל של דיודת בצבע אדום הוא בתחום של 650-670 ננו-מטר. חיישן IR מסוג LPT85A תחום העבודה (תחום הרגישות הספקטוראלי היחסי) שלו נע בין 550-1100 ננו-מטר ככה שהוא מכסה את תחום אורכי הגל של דיודת (סמן אדום).

בעולם ובמיוחד בחוברות אלקטרוניקה נהוג לשרטט רכיבי אלקטרוניקה בכמה צורות ולא תמיד קיימת אחידות בעניין לכן תצטרך להשקיע קצת מאמץ בלימוד הנושא.

מצורף קובץ בסיסי לזיהוי+הסבר על רכיבי אלקטרוניקה שונים וקובץ נוסף עם הסברים על רכיבים פאסיביים (נגדים, קבלים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

אני פשוט ראיתי שברוב המקומות מסנים נגד בחץ עולה יורד עולה יורד.

וכאן הכול מסומן במלבנים אז איך אני מזהה את הרכיבים???

ע"פ היחידות מידה או איך אני מבדיל בין נגד למשתנה?? זוהי השאלה שלי.

כאילו אני מכיר את יחידות הקבל uf אך לא את היחידה u.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להבדיל בעזרת היחידות מידה אם זה נגד משתנה או לא, רק לפי הסימון של הרכיב.

לנגד יש כמה סימונים, אחד הוא הזיגזג שאתה מכיר וסימון אחר הוא סתם מלבן.

u זה יחידת גודל של 10 בחזקת -6, מיליונית.

F או פאראד היא יחידת קיבול, בדיוק כמו שאום זאת יחידת התנגדות.

כאן יש אתר שמאפשר שרטוט מעגלים ויש פה כמה סוגי סימונים לרכיבים, תוכל לעיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...