מה אתם אומרים על מופז מר "תחזיקו אותי תחזיקו אותי" ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם אומרים על מופז מר "תחזיקו אותי תחזיקו אותי" ?

stone cold

Recommended Posts

הוועדה הזו פורקה פשוט כי היא לא היתה "ועדה לשיוויון בנטל" אלא "ועדת חיסול חשבונות עם חרדים". בלי להתייחס כרגע לנושא הערבים, למה שיתנו סנקציות אישיות לחרדי, אבל למשתמט מצפון\מגרדת לי האצבע\סיפרתי לקב"ן שאני שומע קולות תל אביבי מצוי לא?

למה לא לתת סנקציות לכל מישתמט ?

וסתם דוגמאות

1-קיבלתה שיחרור דרך קבן ? אין בעיה לא תוכל ליתקבל לעבודות ציבוריות שדורשות נפשית תקינה

עד שתעשה השלמת שרות ,גם עם תעשה את זה בחלקים ובגיל מאוחר

2-ירדתה לחול לפני הגיוס וחזרתה כמה שנים אחרי זה לארץ ?

אין בעיה -אין לך זכות בחירה ולא תוכל לעבוד באף תפקיד ציבורי עד שתשלים שנות שרות לאומי

3-לא שירתתה מטעמי מצפון אפילו לא שרות לאומי ?

אין בעיה אין זכות בחירה ולא תוכל לעבוד באף מקום ציבורי ובאף עמותה\מוסד שמקבל תקציבים מהמדינה

עד שתשלים

4-לא שירתתה מטעמי דת ?-לא תקבל אף קיצבה מהמדינה ולא תקבל זכות בחירה עד שתשלים שרות

זה על רגל אחד ,אבל בגדול לא צריך לצאת למילחמה לא עם דתים ולא עם חרדים על זה

ולא עם שמול קיצוני

פשוט מאוד הגבלות מסוימות שידפקו אותם

לא בדקתי את הנתונים, אבל מפתיע אותי לשמוע שרק (או בעיקר) חרדים הם נשואים + ילד אחד...

שרק אחד מההורים עובדים ?

זה תנאים לדתים תעשה לי טובה

למה אחד כמוני שעובד מישרה מלאה ,רווק ,שמקבל סכום נמוך ובגלל זה תקוע עם האמא לא יקבל אגורה אחת מהמדינה

ואיזה חרדי שגם ככה מקבל קיבצאות וסיבסודים אחרים שמביא ילדים בלי אחריות כלכלית ,כן יקבל ?

זה ניראה לך שיוויוני ? הוגן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה תנאים לדתים תעשה לי טובה

למה אחד כמוני שעובד מישרה מלאה ,רווק ,שמקבל סכום נמוך ובגלל זה תקוע עם האמא לא יקבל אגורה אחת מהמדינה

ואיזה חרדי שגם ככה מקבל קיבצאות וסיבסודים אחרים שמביא ילדים בלי אחריות כלכלית ,כן יקבל ?

זה ניראה לך שיוויוני ? הוגן ?

תעשה לי אתה טובה.

רק חרדים/דתיים הם נשואים עם ילד אחד? (האמת היא שבכלל לא בדקתי את הקריטריון הזה אבל אני מניח שהוא נכון).

זכותך להרגיש שיש כאן חוסר שיויון וצדק, אבל להשליך כל דבר על דתיים וחרדים זה פאתטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב) יתר החילונים הפטורים משירות צבאי מקבלים את הפטור באישור ועדה רפואית. אם החרדי יקבל פטור עקב סיבות רפואיות/נפשיות, אין שום סיבה לנקוט כלפיו בסנקציות כלשהן, כשם שלא נוקטים בסנקציות כנגד חילונים הפטורים משירות עקב סעיפים זהים.

עצימת עיניים מגוחכת. על הדרך אני אחדש לך - 40% (!) מהפטור הרפואי בצה"ל ניתן לחרדים. שאר דבריך בקשר לבריאותם הנפשית לא ראויה להתייחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה לי אתה טובה.

רק חרדים/דתיים הם נשואים עם ילד אחד? (האמת היא שבכלל לא בדקתי את הקריטריון הזה אבל אני מניח שהוא נכון).

זכותך להרגיש שיש כאן חוסר שיויון וצדק, אבל להשליך כל דבר על דתיים וחרדים זה פאתטי.

שים לב זה לא רק הורים ללפחות ילד אחד

צריך שגם רק אחד מההורים יעבוד במשכורת נמוכה מספיק

אני אישית לא מכיר מישפחות חילוניות שרק אחד ההורים עובדים ,פשוט לא

בטח יש כאלו ,אבל לא כמו חרדים

ולילד כבר נותנים קיצבת ילדים

בעצם אומרים לך ,טוב הבנו שאתה עשיתה ילד אחד או יותר למרות שהמצב הכלכלי שלך לא מספק ,קח מתנה של עוד כמה אלפי שקלים בשנה

אבל עם חס וחלילה אתה רווק שלא מביא ילדים כי אין לך את הכסף לזה

חלילה תקבל מאיתנו אגורה

חלילה גם תקבל אפשרות ליקנות דירה מוזלת

וזה למרות ששירתתה בצבא 3 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהחרדים לא עובדים...

בכל מקרה, קראתי עכשיו ברפרוף את הקריטריונים.

אין דרישה שרק אחד מבני הזוג יעבוד.

יש דרישה למינימום ומקסימום הכנסה. במידה ובן הזוג עובד המענק יופחת בהתאם לגובה ההכנסה.

עריכה:

עשיתי עכשיו חישוב גס בסימולטור לחישוב זכאות למס הכנסה שלילי.

הנתונים שהכנסתי:

שכיר יליד 1975, נשוי עם שני ילדים (בהחלט לא משפחה חרדית ממוצעת), שהכנסתו 5000 ש"ח בחודש ועוד 3000 ש"ח בחודש לבת הזוג.

קיבלתי שהוא זכאי למענק שנתי של 3096 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מופז ונתניהו נמצאים כרגע במשחק של כיפופי ידיים הדדיים, וצריך לראות מה יהיה סופו".

עם זה ככה ,מופז ילדה בת שלוש וביבי קינג קונג

אבל לדעתי מה שהם עושעם זה לא כיפופי ידים

שביבי מכניס את ה... שלו ל... של מופז -קוראים לזה בשם אחר ...(לדעתי האישית ונאמר בהומור )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לי מפריעים סמרטוטים כמוך שחושבים שבגלל שהם עושים מילואים המדינה וכל אזרחיה שייכים להם. על אותו משקל אני שומר במילואים על אנשים כמוך שפותחים ג'ורה על הממשלה וכל מי שלא מסכים איתה.

אני אפתח כמה ג'ורה שאני רוצה על הממשלה, זאת זכותי כאזרח במדינה דמוקרטית שלא להסכים עם הממשלה ועם המעשים שלה.

חבל שאתה לא מבין את ההבדל בין זה לבין לפתוח ג'ורה על עצם קיום המדינה הדמוקרטית ועצם קיום הממשלה הנבחרת.

ואתה חצוף, מאז שאני סיימתי אני עושה מילואים ומשלם ביטוח לאומי, מאז שסיימתי אוניברסיטה אני גם משלם (המון) מס הכנסה, סבא שלי היה ממשחררי הנגב ב-1948 ואבא שלי בילה חודשיים בביירות בשליחות רה"מ שפרץ את הסדר "תורתו אומנתו" (בגין), אבל אני לא חשבתי מעולם שהמדינה או אזרחיה שייכים לי ואתה מוזמן לחפש ציטוט שבו טענתי כך (בהצלחה). אני כועס שאני נאלץ לשמור על אנשים שמקבלים זכויות יתר או שלא משתתפים בנטל הכללי. אתה צבוע - מפני שאתה בעצמך טענת אותו דבר בדיונים אחרים. אבל בגלל שעכשיו מי שיצא פארש הן מפלגות ימין, אתה הפכת את עורך. צ-ב-ו-ע.

יאיר, המגזר החרדי מקבל תנאים מועדפים ורק בת יענה לא רואה את זה. אני ד"א חושב שגם הפלספן התל אביבי שלא התגייס ולא עשה שירות לאומי ראוי, לא הבדיחה שהיום יש, לא זכאי לסובסידיה ללימודים גבוהים ולעוד הטבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה בדיוק את כל מה שאמרת, אני רק לא חושב שזה מקנה לי אוטומטית זכות על מי שלא. מי אתה בדיוק שתקרא לי חצוף? אגב, אני אשמח לקישור על הקישוקשים ש"ציטטת" בשמי. ש-ק-ר-ן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאיר, המגזר החרדי מקבל תנאים מועדפים ורק בת יענה לא רואה את זה. אני ד"א חושב שגם הפלספן התל אביבי שלא התגייס ולא עשה שירות לאומי ראוי, לא הבדיחה שהיום יש, לא זכאי לסובסידיה ללימודים גבוהים ולעוד הטבות.

תאמין לי שיש לי מספיק ביקורת על המגזר החרדי (ולא רק עליו), אבל הביקורת שלי נובעת מהיכרות עם המציאות ולא מדברי הסתה ששומעים בתקשורת.

קצת עצוב לי לראות איך אנשים עברו סוג של שטיפת מוח, וכל פעם שעולה איזשהו עניין שקשור לכסף הם מיד מפתחים איזושהי תיאוריה איך הדתיים והחרדים מרוויחים מזה.

המקרה הזה שייך לסוג המקרים שקל מאוד להפריך אותם, אבל יש מקרים שקשה יותר לעשות את זה ואז מתחילות הבעיות (ויש כמובן מקרים בהם הביקורת מוצדקת).

כל מה שידידינו קרירין היה צריך לעשות זה לומר "סליחה, טעיתי".

לגבי נושא השרשור, דעותי מאוד ברורות, אבל לאור העובדה שלפעמים הרמה יורדת מתחת לכל ביקורת (במיוחד כשזה מגיע מכיוון של מנהלים ראשיים) אני מעדיף להגיב כמה שפחות. אני מרגיש שזה גורם גם לי לרדת לסגנון דיבור לא הולם ומעדיף להמנע מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AG43, כמה נקודות. אני להבדיל ממך אנסה לנמק אותן.

* אחרי שקראתי לי "סמרטוט" ו"אדיוט", זאת רק על סמך הדעות הפוליטיות שלי, ועוד הכנסת לי מילים לפה ומחשבות לראש אני חושב שאין לי שום צורך מוסרי לשמור איתך על מינימום של הגינות. אני אגיע לעניין הציטוטים עוד מעט (הם קשורים לעניין "האדיוט"), אבל כפי שאמרתי, אני ממש לא מרגיש שום מחויבות לעשות כן.

* אתה זכית בכנוי חצוף ביושר רב וזאת לאור האמור מעלה.

* אתה בעל תפקיד באתר ועוד קורא למשתמש אחר בשמות גנאי, זה חוסר מקצועיות וחוסר בגרות.

* בדיון קודם הזדהת באופן מובהק עם הצד (המאוד) ימני של המפה הפוליטית. בדיון הנוכחי, בתגובה פבלובית טיפוסית, צטטת ובכן אשררת את קביעתו של עמרי - "כבר תגובה שניה שלך בדיון הזה שבה אתה רומז ש"ימנים" הם נגד גיוס לחרדים. תגיד, אתה אידיוט?". אני משער שאתה איש מחשבים - את הלוגיקה תשלים לבד. האמת שחבל שבכלל טרחתי, כפי שאמרתי, אני לא מרגיש צורך להיות הגון בדיון איתך.

* סמרטוט תקרא לחברים שלך. אין לך מושג מי אני ומה אני עושה בחיים. אני עובד בתחום שהוא יחסית "אפור" ונטול הירואיקה. בכל זאת יותר מ-90% מהאבחנות "המגניבות" שאתה ראית מהנוחות של הכורסא שלך ב-House MD אני ראיתי בחיים, אבל עם דם, דמעות, קיא, שתן, מוגלה וחרא. לרוב אין Happy End וכל פעם הלב שלי נקרע שאני צריך להגיד למישהו שגילינו אצלו מחלה ממארת או שאבא/אמא/בן/בת כנראה לא ישרדו את הלילה. בשבילך זה שם בלטינית או יוונית שלמדת מהטלוויזיה וגורם לך להרגיש יותר חכם - בשבילי זה פנים, שם ולעיתים יותר מדי קרובות גם החותמת שלי על תעודת פטירה. שאתה רואה ערס שיכור ברחוב, אתה עובר לצד השני. אני מטפל בו שהוא מגיע מעולף ועם חברים מקללים למיון ואני מגייס את כל האמפטיה שלי גם בשבילו. אני נאלץ לגייס את האמפטיה שלי גם בשביל מחבל שמגיע אזוק עם מג"ב (וגם אני וגם אשתי שכלנו דודים בפיגועי טרור). אתה גם מוזמן פעם אחת לקבוע מוות לקולגה מהעבודה אחרי שהוא גסס לך מול העיניים שבועות. כאמור, תחום אפור היאה לסמרטוט.

אני אפילו לא נעלב, אתה לא נמצא בפוזיציה בשביל להעליב אותי, אני פשוט עצוב מהרמה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מה לעשות עם החרדים אבל מה אכפת לי, שיתנו להם כל היום לחפור בורות של 20 מטר ואז למלא אותם בחזרה.

למה? ככה, שיסבלו כמו כולם.

1.עוד רעיונות:

א.לבדוק כיצד הם יכולים לייצר ארטיקים זולים עבור השקם הצבאי בעזרת פטל על טעמיו השונים (כולנו יודעים כמה חרדים אוהבים פטל).

ב.לבחון שליחתם לדוג דגים מסוג "טונה" אשר ישמשו את הסד"כ החילוני במנות הקרב.

ג.אפשר להמציא להם עוד תפקידי שקר במערך החינוך,הרבנות והמזון הצבאיים:

1)מש"ק כשרות דגי טונה.

2)מש"ק סיפורי יהדות או מש"ק מוטיבציה יהודית.

3)בוחן צנע.

4)רע"ן הלכה וסוגיות.

5)קצין מרכבות (אסור בשבת)*

(א). *יש לבדוק הקמת מערך חוות וסוסים לשימושם של החיילים החרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"ככה" זה לא פתרון. אני אמנם מלא עצבים וכעסים על המגזר החרדי, אבל חושב שצריך פתרון חכם לסוגיה.

דווקא כן לשלב את החרדים ביחידות רגילות כחלק מתהליך שילוב המגזר החרדי בכלל החברה הישראלית.

כנ"ל ערבים שעברו בידוק בטחוני וללא ניגוד אינטרסים מובהק (לדוגמא - קרובים מדרגה גבוהה החיים במדינות אויב או בשטחים).

בכל זאת בונוס לחרדים - המסגרת הצבאית תאפשר לחרדי שחפץ בכך להשלים את לימודי היסוד שלו ותעודת בגרות לקראת רכישת מקצוע או השכלה כלליים באזרחות. הלימודים יהיו בחלקם על חשבון הפז"ם וכולם על חשבון המדינה (זה ישתלם למדינה עם ריבית בעתיד).

ועוד בונוס לחרדים - במשך 5 שנים מתן תעדוף לשיבוץ חרדים במקצועות צבאיים שיש להם ערך מקצועי לאזרחות. מסגרות, תחומים מסוימים בתקשורת ואלקטרוניקה, מפעיל צמ"ה, עבודות מכונאות מסוימות וכו'. המדינה תתן לנשלחים למסלול זה תקופת הכשרה איכותית ואינטנסיבית (40 שעות לימוד בשבוע במשך שנה רצופה) מבלי לדרוש שס"ן תמורת זה. גם במקרה זה ההשקעה תחזור לקופת האוצר עם ריבית שמנה.

מי שלא משרת בצבא, מסיבות שיהיו מאוד מוגדרות, חייב בשירות לאומי של 18 חודשים לפי קריטריונים מחמירים ולפי שיבוץ ברמה הלאומית ולא דרך כל מיני עמותות אינטרסנטיות, מסלולי שירות לאומי מסוימים יהיו בני 24 חודשים ויהיו שקולים לשירות צבאי. ככלל - משרתים בצבא יזכו לתנאים כספיים מועדפים (ההפך מהמצב היום). שירות לכל של 20-24 חודשים, משרתים בקרבי וביחידות מסוימות יחויבו ב-36 חודשי שירות ויפוצו על כך כספית (לדוגמא - 5000 ש" לחודש). לבטל גם את "ההסדר" המפלה.

תנאים שווים לכל מי שהשהתחרר משירות כנ"ל, בלי קשר למוצאו או אמונתו. מי שלא שירת מסיבה לא עניינית - מעבר לקנס ומאסר, לא זכאי להטבות אלו, כולל סובסידית לימודים גבוהים (חילוניים או דתיים). מי ששוחרר מוקדם מהצבא בנסיבות מבישות, יאבד חלק עד כל הזכויות (תלוי בפז"ם שצבר ובנסיבות השחרור).

ישראל היא מדינה יהודית ואני דווקא בעד המשך קיום "תורתו אומנתו" למספר מוגבל (400 - המספר שבן גוריון קבע בזמנו) של תלמידים חכמים שיעמדו בקריטריונים מחמירים ובמבחני בקיאות ממשלתיים. תלמידים אלו יקבלו פטור משירות בסגנון "ספורטאי מצטיין". ז"א - יעברו טירונות בסיסית ויהיו מסופחים ליחידה צבאית, הם יזכו במלגת לימודים ובמלגת קיום נדיבה יחסית עד גיל 30 - סכום של 8000 ש"ח נטו לחודש נשמע לי הוגן. המצטיינים שבהם ימשיכו לקבל מלגה לכל החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

AG43, כמה נקודות. אני להבדיל ממך אנסה לנמק אותן.

* אחרי שקראתי לי "סמרטוט" ו"אדיוט", זאת רק על סמך הדעות הפוליטיות שלי, ועוד הכנסת לי מילים לפה ומחשבות לראש אני חושב שאין לי שום צורך מוסרי לשמור איתך על מינימום של הגינות. אני אגיע לעניין הציטוטים עוד מעט (הם קשורים לעניין "האדיוט"), אבל כפי שאמרתי, אני ממש לא מרגיש שום מחויבות לעשות כן.

* אתה זכית בכנוי חצוף ביושר רב וזאת לאור האמור מעלה.

* אתה בעל תפקיד באתר ועוד קורא למשתמש אחר בשמות גנאי, זה חוסר מקצועיות וחוסר בגרות.

* בדיון קודם הזדהת באופן מובהק עם הצד (המאוד) ימני של המפה הפוליטית. בדיון הנוכחי, בתגובה פבלובית טיפוסית, צטטת ובכן אשררת את קביעתו של עמרי - "כבר תגובה שניה שלך בדיון הזה שבה אתה רומז ש"ימנים" הם נגד גיוס לחרדים. תגיד, אתה אידיוט?". אני משער שאתה איש מחשבים - את הלוגיקה תשלים לבד. האמת שחבל שבכלל טרחתי, כפי שאמרתי, אני לא מרגיש צורך להיות הגון בדיון איתך.

* סמרטוט תקרא לחברים שלך. אין לך מושג מי אני ומה אני עושה בחיים. אני עובד בתחום שהוא יחסית "אפור" ונטול הירואיקה. בכל זאת יותר מ-90% מהאבחנות "המגניבות" שאתה ראית מהנוחות של הכורסא שלך ב-House MD אני ראיתי בחיים, אבל עם דם, דמעות, קיא, שתן, מוגלה וחרא. לרוב אין Happy End וכל פעם הלב שלי נקרע שאני צריך להגיד למישהו שגילינו אצלו מחלה ממארת או שאבא/אמא/בן/בת כנראה לא ישרדו את הלילה. בשבילך זה שם בלטינית או יוונית שלמדת מהטלוויזיה וגורם לך להרגיש יותר חכם - בשבילי זה פנים, שם ולעיתים יותר מדי קרובות גם החותמת שלי על תעודת פטירה. שאתה רואה ערס שיכור ברחוב, אתה עובר לצד השני. אני מטפל בו שהוא מגיע מעולף ועם חברים מקללים למיון ואני מגייס את כל האמפטיה שלי גם בשבילו. אני נאלץ לגייס את האמפטיה שלי גם בשביל מחבל שמגיע אזוק עם מג"ב (וגם אני וגם אשתי שכלנו דודים בפיגועי טרור). אתה גם מוזמן פעם אחת לקבוע מוות לקולגה מהעבודה אחרי שהוא גסס לך מול העיניים שבועות. כאמור, תחום אפור היאה לסמרטוט.

אני אפילו לא נעלב, אתה לא נמצא בפוזיציה בשביל להעליב אותי, אני פשוט עצוב מהרמה שלך.

גמרת לטפוח לעצמך על השכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...