חוצפה של הוט - חוסמים ערוץ טורקי שמשדר משחקי אליפות אירופה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוצפה של הוט - חוסמים ערוץ טורקי שמשדר משחקי אליפות אירופה

Zeus710

Recommended Posts

שלום חברים!

אתמול עוד ראיתי משחק של רוסיה מול צ'כיה בערוץ 158 TRT 1.

היום התכוונתי לצפות במשחק של הולנד מול דנמרק ורואה שערוץ חסום עם הודעה שמדברת משהו על זכויות השידור. אפשר להתלונן למשרד התקשורת?

אני מבין שהם רוצים את הכסף שלי שאני אשלם להם עבור השידורים, אבל זה נראה כמו סחטנות - לחסום ארוץ שמשדר משחקים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין פה סחטנות או קייס. זכויות השידור בארץ נקנו בצורה בלעדית ע"י חברה מסוימת (צ'רלטון במקרה הזה) ולכן לפי ההסכמים אסור לאף ערוץ אחר בארץ להעביר את המשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד לחוזה של צ'רלטון אני כן חושב שיש פה קייס מסויים.

אם מדובר על ערוץ שנכלל בחבילת הערוצים שהוא משלם עליה באופן קבוע במסגרת המנוי שלו, אין להוט את הזכות המוסרית "להחשיך" אותו בזמן שידור תוכניות מסויימות ספציפיות רק בגלל איזשהו הסכם שיש לאיזשהו צד-3 עם צד-4 בכלל. הערוץ הזה לא קשור לאף אחד מהצדדים ואין לאף אחד זכות לכפות עליו מה לשדר ומה לא.

נכון, אף ערוץ ישראלי לא קנה את הזכות לשידור המשחקים. זה מובן וברור לגמרי.

אבל זה לא ערוץ ישראלי.

זה כמו שהם יבואו לערוץ טלוויזיה בהולנד ויגידו להם לא לשדר את המשחק כי הם קנו את הזכויות הבלעדיות לשידור בישראל.. מה הקשר?

הוט מחשיכים לך ערוץ קיים שאתה משלם עליו תשלום מלא.

נכון, זה לא אומר שהוט יכולים להמשיך לשדר אותו, כי אז צ'רלטון יתבעו אותם.

אבל זה לא מוריד או מצמצם את הפגיעה של בך בשל כך.

סביר להניח שזה מגובה במסגרת ההסכם המשפטי שלהם, אבל מדובר על חוזה אחיד וככזה יש לו את המשמעויות שלו.

לדעתי בית המשפט יכול להחליט לכאן או לכאן, ושיקול הדעת של השופט יכול להיות מאוד משמעותי במקרה הזה - אם מישהו יהיה מספיק משועמם ונועז (ועשיר) בשביל לתבוע אותם ולדרוש פיצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם ארוץ 9 שמשדר חלק ממשחקים (12 סה"כ) וערוץ 10 שישדר גם חלק מהמשחקים? לא מדובר במקרה הזה על זכויות בלעדיות, כי יש עוד ערוצים שמשדרים.

וקצת לקטר. באיזו מדינה מדהימה אנחנו חיים. פעם ב 4 שנים אזרחיה לא יכולים לצפות באליפות אירופה חינם, בלי שינסו לחלוב אותם. מדינה של קפיטליזם הפרוע וחמדנות ללא גבולות שניצחו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ סיפור ישן

כבר לפני כמה שנים במסגרת אליפות או מונדיאל כלשהם החשיכו מסכים של ערוצים שהעבירו שידורים שכאן נמכרו בכסף.

הנושא הגיע לבירור ציבורי רק שאני לא זוכר מה הסתיים בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במונדיאל שעבר היה 5+, לכן לא התעניינתי באופציות אלטרנטיביות >:(

בגדול מה שמעצבון אותי זה הנושא ש Milford Cubicle דיבר עליו. אני משלם על ערוץ הזה. הוא פטוח כל הזמן ורק בכדורגל הוא חסום. אז חושבים שאין טעם לפנות למשרד התקשורת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סובל את .

אבל במקרה כזה, אני חושב שמי שמחשיך את הערוץ, זה הערוץ עצמו.

בהסכמים של עם הערוץ, אני בטוח שישנה חובה על להחשיך כשהם דורשים. והערוץ עצמו עושה זאת, כי זה חובתם לפי ההסכם שלהם עם צ'רלטון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה- להוט עצמם אין שום אינטרס להחשיך את הערוץ. זה רק פוגע בהם מול הלקוחות, ביטול של "ערוץ ספורט" נוסף "חינם" בחבילה היקרה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, בטח שהוט עושים. כי זה לא בשליטה של הערוץ אם קולטים אותם או לא. מערכות קולטות את הערוץ בכל מקרה, הם רק מחוייבים שלא לשדר.

ולגבי זכויות שידור - נכון, הזכויות שלהם מול הערוץ. אין להם רשות לשדר את הערוץ בזמן המשחק, ע"י הערוץ במישרין, וצ'רלטון בעקיפין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנושא הזה כבר נידון בבית משפט עליון(!!!) בעבר והוכרע שניתן להחשיך את הערוצים הזרים

ברור שניתן, השאלה היא לא האם מותר להוט להחשיך את הערוץ או לא, אלא האם הלקוח של זכאי או לא לפיצוי, על עצם זה שהוא משלם על ערוץ ולא מקבל את התמורה עבור התשלום שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שבהסכם של כל לקוח עם ישנו סעיף המתיר להם לבצע החשכת ערוץ לזמן מוגבל כשזה מבוצע לעיתים רחוקות.

ואני בטוח שהמחוקק ומשרד התקשורת לא אסרו עליהם לבצע זאת. (כי המדינה חתומה על אמנות בינלאומיות של זכויות יוצרים, ולכן היא לא תכריח חברה ישראלית להפר אמנות אלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שניתן, השאלה היא לא האם מותר להוט להחשיך את הערוץ או לא, אלא האם הלקוח של זכאי או לא לפיצוי, על עצם זה שהוא משלם על ערוץ ולא מקבל את התמורה עבור התשלום שלו.

העניין הוא שהוא הכריע בעניין החוקיות של העניין

לעניין "הפיצוי" מה המחיר של הערוץ התורכי (1 מתוך כ100? ערוצים בחבילת הבסיס) שנחסם לשעה וחצי (מתוך 720 בחודש)

20 אגורות? :P

אז גם כנראה צריכים לפצות אתאיסתים/לא יהודים/מכחישי שואה על החשכת ערוצים ביום הכיפורים/שואה וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...