כלכליסט: רק שליש מהציבור יכול לגייס 8,000 שקל בתוך חודש - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כלכליסט: רק שליש מהציבור יכול לגייס 8,000 שקל בתוך חודש

lev-27

Recommended Posts

הסקרים האלה תמיד בעייתיים, כי הם סובייקטיביים ולא מוגדרים היטב.

אולי מה שאצל אחד נתפס כ"קושי קל" אצל אחר זה "קושי רב"?

מה ההגדרה של לעמוד / לא לעמוד בהוצאה? האם זה בסדר להיכנס למינוס בשביל זה? לקחת הלוואה? לשבור תוכנית חסכון? למכור תיק השקעות?

גם המסקנות האפשריות הן פחות או יותר כל מה שתרצה. אפשר להסיק שיקר פה רצח, אפשר להסיק שאנשים לא יודעים להתנהל כלכלית, או כל דבר אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסקרים האלה תמיד בעייתיים, כי הם סובייקטיביים ולא מוגדרים היטב.

אולי מה שאצל אחד נתפס כ"קושי קל" אצל אחר זה "קושי רב"?

מה ההגדרה של לעמוד / לא לעמוד בהוצאה? האם זה בסדר להיכנס למינוס בשביל זה? לקחת הלוואה? לשבור תוכנית חסכון? למכור תיק השקעות?

גם המסקנות האפשריות הן פחות או יותר כל מה שתרצה. אפשר להסיק שיקר פה רצח, אפשר להסיק שאנשים לא יודעים להתנהל כלכלית, או כל דבר אחר.

למיטב הבנתי אם פתאום אתה צריך להחליף גיר ברכב ועלות התיקון 8,000 רק 33% מהציבור מסוגלים לשלם מזומן בלי לקחת הלוואה מהבנק/משפחה (כניסה לחובות) או לעשות צעד קיצוני יחסית כמו לשבור תוכנית חסכון. במילים אחרות אנשים חיים על גבול היכולת הכלכלית (לדעתי הרוב עברו את הגבול) ולא מסוגלים לעמוד בפגיעה קלה ברמת ההכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם "לקחת הלוואה מהבנק" כולל את אופציית הכניסה למינוס? או שהכוונה היא שרוב הציבור (אלה שלא יכולים) כבר חיים על גבול מסגרת האשראי שלהם (כלומר נמצאים כל הזמן בחובות)?

לשבור תכנית חסכון זה צעד קיצוני יחסית - מסכים. רק שמי שמביא את עצמו למצב שיש לו תכנית חסכון לא נזילה ומנגד אין לו כספים לשוטף + קצת מעבר ממילא לא מתנהל נכון מלכתחילה.

מעניין לדעת איזה אחוז מהציבור מחזיק בתכניות חסכון / פקדונות ומנגד יש לו מינוס קבוע בבנק.

ובכל מקרה, מי שחוסך לעצמו (ולא לילדים נניח) והוא בעל הבנה פיננסית בסיסית לרוב לא יחזיק פקדונות / חסכונות, אלא תיק ניירות ערך קטן כלשהו. גם אם הוא לא רוצה סיכון, יש ניירות ערך סולידיים לחלוטין, שלרוב גם נותנים תשואה מעט עדיפה מפקדונות (אפילו בניכוי דמי ניהול), והיתרון הגדול - הכסף נזיל תמיד. ואז אדם כזה שנזקק פתאום לסכום כסף חד-פעמי בלתי-צפוי לא צריך לשבור שום תכנית חסכון, אלא רק למכור חלק מהתיק שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ששתי המסקנות הן נכונות, והן גם הסיבות העיקריות.

את זה שיקר פה רצח, כבר כמעט כולם יודעים. כל מי שמכיר מישהו שטייל/ביקר פעם בחו"ל יודע זאת, וגם כל מי שקורא.

הריכוזיות האדירה מצד אחד, וחליבת הכספים מהאזרחים מצד שני, מוכרחים להשתנות ובדחיפות.

אבל סיבה נוספת כפי ש QttP אמר מזווית אחרת. אני רואה כל הזמן אנשים בעבודה, שמרויחים 5.5-6 אלף שח ברוטו לחודש, והולכים וקונים הדור האחרון, שישמש להם בסופו של דבר, בעיקר כפריט אופנה. אני רואה בנות בשרות לקוחות שמרויחות 4.5 אלף ברוטו, עם טלפון של הדור שהיה האחרון עד לפני חודש. - כך לא מתנהלים בצורה כלכלית נכונה במדינה שגם ככה מערימה עליך קשיים כבדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכותרת נועדה למשוך אנשים להכנס לכתבה.

רק 15.9 דיווחו שלא יוכלו לעמוד בהוצאה כזאת.

מי שקרא את הכתבה עד הסוף, בטח שם לב לזה:

"על פי תוצאות הסקר הכלליות, 26.8% מכלל הנשאלים בכל רמות ההכנסה דיווחו כי יעמדו בהוצאה חד־פעמית של 8,000 שקל עם קושי, 24.4% אמרו כי יעמדו בה עם קושי משמעותי ו־15.9% אמרו כי לא יוכלו לעמוד בה. לעומתם, רק 12.8% הצהירו כי יעמדו בהוצאה כזו ללא שום קושי ו־20.1% הצהירו כי יעמדו בה עם קושי קל בלבד."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב ששתי המסקנות הן נכונות, והן גם הסיבות העיקריות.

את זה שיקר פה רצח, כבר כמעט כולם יודעים. כל מי שמכיר מישהו שטייל/ביקר פעם בחו"ל יודע זאת, וגם כל מי שקורא.

הריכוזיות האדירה מצד אחד, וחליבת הכספים מהאזרחים מצד שני, מוכרחים להשתנות ובדחיפות.

אבל סיבה נוספת כפי ש QttP אמר מזווית אחרת. אני רואה כל הזמן אנשים בעבודה, שמרויחים 5.5-6 אלף שח ברוטו לחודש, והולכים וקונים הדור האחרון, שישמש להם בסופו של דבר, בעיקר כפריט אופנה. אני רואה בנות בשרות לקוחות שמרויחות 4.5 אלף ברוטו, עם טלפון של הדור שהיה האחרון עד לפני חודש. - כך לא מתנהלים בצורה כלכלית נכונה במדינה שגם ככה מערימה עליך קשיים כבדים.

מצד אחד אין ספק שרוב האנשים במדינה חיים בלה לה לנד, רוכשים שטויות שהם לא צריכים בכסף שאין להם. מצד שני אי אפשר לצפות מאנשים שיתעסקו בהישרדות בלתי פוסקת במדינה שמתיימר להיות מדינה מערבית חברה ב-OECD. צריך לשאול למה אנשים שמרוויחים 6-7 ברוטו ואפילו 8-9 (אפילו יותר מזה לא מספיק היום לכלום) מוצאים את עצמם במצב שהם בקושי יכולים לעמוד בעלויות קיום בסיסיות. בנוסף אסור לשכוח שאם אנשים יפסיקו לקנות כלכלת תתרסק כל כך מהר ששטייניץ יקפוץ מעזריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...