יצא סרט חמישי (PREQUEL) בסדרת ALIEN - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצא סרט חמישי (PREQUEL) בסדרת ALIEN

Art Tatum

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש משהו שחשוב מאוד לציין כשכותבים ביקורת על הסרט הזה, בני כמה אתם והאם ראיתם ALIEN לפני זה.

אני עד היום לא ראיתי עוד בסדרה ולא חשבתי שזה כזה ישנה כי prometheus קודם בעלילה לכל הסרטים הקודמים. עכשיו ראיתי את ALIEN ואת האמת גם במקרה הזה אני לא מבין איך אפשר להגיד שזה סרט טוב :P

בשורה התחתונה, זה לא רק אותו במלאי של ALIEN, זה גם אותו הסרט...

הקטעים המעניינים הם אותם קטעים בדיוק אבל הסרט החדש מתקדם מהר יותר ולכן מצליח להכניס מעט יותר תוכן (ב ALIEN מבזבזים 5 דקות על הנחיתה, בסרט החדש מדלגים על זה כי זה לא מעניין). גם השחקנים ב prometheus משחקים הרבה (הרבה) יותר טוב מהשחקנים במקורי.

הסרט הזה הוא דוגמא מצויינת למוצר בידורי שלא מחזיק כל כך טוב במהלך השנים. הוא גם דוגמא מצויינת ללמה הגיע הזמן ש Ridley Scott ושאר הזקנים יפרשו...

ככה לא עושים סרט בימיינו, סטנדרטים משתנים, אנשים מצפיל ליותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

הסרט הראשון מצוין. משחק מצוין ואבן דרך בתעשיית הקולנוע. הסרט לוקח בהליכה את רוב הסרטים עתירי התקציב של השנים האחרונות. במיוחד בסוגת האימה-מותחן.

את פרומטאוס עדיין לא ראיתי אז אני לא יכול להגיב על הסרט הזה ספציפית. מה שאני כן יודע להגיד שהסרט הוא לא מבוא אלא פשוט מתרחש בעולם שהסידרה הזאת המציאה. לכן הוא מראש לא אמור להביא תשובות לדברים שלא נענו בשאר הסרטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט הזה הוא prequel ל ALIEN וכן היה אמור לתת הסבר קל למה שקורה ברקע ולספר איך הכל התחיל.

הסרט הראשון מצויין לזמנו ואבן דרך בתעיית הקולנוע של שנות השמונים מהמאה הקודמת.

יכול להיות שכאימה-מותחן הוא איכותי יותר ממה שראינו ב 5-8 שנים האחרונות, זה לא משנה את העובדה שהמשחק שם בינוני - (- - -). חלק לא קטן מהדמויות פשוט ממלמלות לעצמן, הטקסטים מועברים בצורה לא אמינה ומרגיש כאילו השחקנים לא התעניינו כל כך בתפקידים שלהם.

גם מאוד מורגש שהסרט הזה יצא בזמן שכל אפקט הדהים אנשים (5-10 דקות בשביל להנחית חללית ומלא צלילים מוזרים וחסרי פשר). קשה להגיד שהסרט הזה מחזיק בסטנדרטים של היום, אם ראית אותו כשהוא יצא הוא נראה לך מדהים אם אתה רואה אותו עכשיו בפעם הראשונה קשה מאוד להבין ממה ההתרגשות :nixweiss:

כל הבעיות שהוזכרו פה שקשורות לסרט החדש היו קיימות גם בסרטים הקודמים, חלקן הועתקו אחד לאחד...ב 1980 ומשהו זה עבד, היום אנשים רואים את זה והתגובה שלהם זה WTF :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו שחשוב מאוד לציין כשכותבים ביקורת על הסרט הזה, בני כמה אתם והאם ראיתם ALIEN לפני זה.

אני עד היום לא ראיתי עוד בסדרה ולא חשבתי שזה כזה ישנה כי prometheus קודם בעלילה לכל הסרטים הקודמים. עכשיו ראיתי את ALIEN ואת האמת גם במקרה הזה אני לא מבין איך אפשר להגיד שזה סרט טוב :P

בשורה התחתונה, זה לא רק אותו במלאי של ALIEN, זה גם אותו הסרט...

הקטעים המעניינים הם אותם קטעים בדיוק אבל הסרט החדש מתקדם מהר יותר ולכן מצליח להכניס מעט יותר תוכן (ב ALIEN מבזבזים 5 דקות על הנחיתה, בסרט החדש מדלגים על זה כי זה לא מעניין). גם השחקנים ב prometheus משחקים הרבה (הרבה) יותר טוב מהשחקנים במקורי.

הסרט הזה הוא דוגמא מצויינת למוצר בידורי שלא מחזיק כל כך טוב במהלך השנים. הוא גם דוגמא מצויינת ללמה הגיע הזמן ש Ridley Scott ושאר הזקנים יפרשו...

ככה לא עושים סרט בימיינו, סטנדרטים משתנים, אנשים מצפיל ליותר...

הסרט הראשון היה אימה מתח

לא ראו הרבה מהחיזר רוב הסרט ,כי פסיכולוגית הלא נודע מפחיד אנשים

גם לא היה הרבה פעולה ולזמנו זה היה סרט מעולה לסיגנון המסוים הזה

והדמות ריפלי שסיגרוני וויבר שיחקה היתה מצוינת -וחוץ מהחיזר זה היה הדמות הראשית בסרט

כמובן לחיזר היה את כל המישקל ,והיה רק אחד כזה בכוונה

הסרט השני היה שינוי מאוד גדול מהראשון והוא כבר היה פעולה אימה עם דגש על פעולה ,הוא היה פחות מפחיד

אבל היו הרבה חיזרים והרבה אקשן ומהסוג שלו הוא עדיין אחד מהסרטים הטובים ביותר

ממליץ לך בחום לצפות בגירסת HD על מסך גדול ורמקולים טובים ואז תבין כמה הסרט השני היה טוב

הסרט השלישי היה חליבה של הזיכיון היה משעמם ,וחזרו לחיזר בודד רק לא הצליחו לעשות את האימה של הראשון

זה היה אמור להיות סוף הסיפור של ריפלי ,אבל כניראה בגלל חמדנות החליטו לחלוב עוד סרט ועשו את 4 שהיה הכי גרוע בסידרה לטעמי

ב4 היה כל מיני דברים דפוקים להחזיר דמות שדומה לריפלי (לא יודע עם זה היה השם של הדמות בסרט הרבעי)

המציאו רעיון שעשו קלון לריפלי וזה יתרבב עם גנים של החיזר אז זה נתן לה כוחות מיוחדים

בפועל לא ניצלו את זה בצורה טובה בסרט

העלילה היתה מבולגנת ,ולטעמי לפחות הדמויות ניבנו בצורה כזאת שרציתי שהחיזרים יחסלו את כולם ,ככה שלא היה שום פחד

הסוף היה אחד מהדפוקים ביותר שקימים

בגדול 4 היה סרט בינוני אבל יחסית לסידרה גרוע

יותר מאוחר עשו את AVP 1-2

המישחק ארקיד בזמנו היה טוב מאוד וגם 2 המישחקים לPC (עוד לא שיחקתי בשלישי חוץ מהדמו למרות שיש לי אותו )

אבל הסרטים הצליחו להיות יותר מסריחים אפילו מהסרט הרבעי ,והם באמת אבל באמת גרועים

בכל מיקרה אני יחכה שתיהיה גירסה מספיק טובה ... לסרט החדש

בכללי אני אוהב את הזיכיון למרות שעבר כמה השפלות בעבר ,הרעיון הכללי של חיזרים הורגי אדם שיש להם מלכה כמו מלכת נמלים

זה רעיון מצוין מבחינתי

גם כל עניין החלל והבולשיט

אני רק מיתפלל שהסרט החדש לא בנוי הרוב על CG כי זה ידפוק לי לגמרי את הסרט

אני פשוט לא חושב שהטכנולוגיה מספיק טובה לישתמש בזה לסרטים מהסוג הזה ,אולי אפשר לעשות יותר תנועות וכו

אבל זה פשוט לא ניראה לי אמיתי ואני לא מיתחבר לזה בסירטי אימה

חיזרים מגומי ועם נוזלים ניראים לי בסרט מציאותים עם עושים את זה בצורה טובה

גם חלליות מCG לא ניראות לי מציאותיות

הטכנולוגיה פשוט לא שם עדין ,למרות שהיא כן טובה מאוד לאלמנטים מסוימים וצריך לדעת מתי לדחוף CG ומתי לא כדי לא לידפוק את הסרט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט הזה הוא prequel ל ALIEN וכן היה אמור לתת הסבר קל למה שקורה ברקע ולספר איך הכל התחיל.

הסרט הראשון מצויין לזמנו ואבן דרך בתעיית הקולנוע של שנות השמונים מהמאה הקודמת.

יכול להיות שכאימה-מותחן הוא איכותי יותר ממה שראינו ב 5-8 שנים האחרונות, זה לא משנה את העובדה שהמשחק שם בינוני - (- - -). חלק לא קטן מהדמויות פשוט ממלמלות לעצמן, הטקסטים מועברים בצורה לא אמינה ומרגיש כאילו השחקנים לא התעניינו כל כך בתפקידים שלהם.

גם מאוד מורגש שהסרט הזה יצא בזמן שכל אפקט הדהים אנשים (5-10 דקות בשביל להנחית חללית ומלא צלילים מוזרים וחסרי פשר). קשה להגיד שהסרט הזה מחזיק בסטנדרטים של היום, אם ראית אותו כשהוא יצא הוא נראה לך מדהים אם אתה רואה אותו עכשיו בפעם הראשונה קשה מאוד להבין ממה ההתרגשות :nixweiss:

כל הבעיות שהוזכרו פה שקשורות לסרט החדש היו קיימות גם בסרטים הקודמים, חלקן הועתקו אחד לאחד...ב 1980 ומשהו זה עבד, היום אנשים רואים את זה והתגובה שלהם זה WTF :screwy:

אני אומר דבר אחד ואתה סותר. בכל מקרה זה עניין של טעם וריח. תעשית הקולנוע מפותחת כבר עשרות שנים ומשחק מצוין בסרטים היה כבר משנות העשרים. אם לדעתך הסרט לא עשוי היטב, זכותך.

בנוגע לכך שאתה טוען שזה prequel במיוחד כאשר רידלי בעצמו אמר שזה לא כזה, זו כבר טיפשות לשמה. תקרא בויקי זה רשום שם.

התסריט המקורי היה אמור להיות פריקוול אבל מאז שרידלי לקח את הפיקוד זה נהפך לסרט אשר בסדר כרונולוגי קרה לפני הסרטים הקודמים אך הוא אינו מהווה מבוא לסידרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט החדש פשוט מותאם יותר לתקופה ולנוער של היום. ולא היו לי ציפיות מיוחדות מרידלי סקוט

למרות שעשה כמה מעולים בזמנו.

שני הסרטים הראשונים נעשו בדומה לשליחות קטלנית 1, 2.

הראשון מותחן, השני מותחן/פעולה.

כאחד שגדל בשנות ה80, (חובב הוליוודי מושבע)

הקולנוע של היום ברובו הוא "דרייק", מעטים הסרטים ב-20 שנה האחרונות שבאמת נתנו חותם.

כנ"ל לגבי שחקני הקולנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

זה בדיוק הבעיה, הסרט לא מותאם כל כך לשום דבר. הוא נופל איפשהו בין הסרטים של שנות השמונים והסרטים של היום. התוצאה היא עלילה שלא מתקדמת כמו שצריך וסרט שמרגיש מיושן למרות האפקטים הלא רעים. גם השימוש בתלת מימד גימיקי ולא מוסיף שום דבר (אפליו גורע). זה עוד אחד מהסרטים האלה שרוב הסרט בכלל בדו מימד והמשקפיים זה בשביל מי שצריך לקרוא כתוביות...

בקיצור לא מדובר בהצלחה גדולה במיוחד, הסרט לא אקשני, לא מותח, לא שום דבר, אתה פשוט יושב ורואה אותו בשקט עד שהוא נגמר...

זה לא טפשות להגיד שזה Prequel, זה פשוט אומר שאני יודע אנגלית יותר טוב ממך :P

http://en.wikipedia.org/wiki/Prequel

כרונולוגית קרה לפני הסרטים הקודמים = Prequel.

יכול להיות שהם לא ניסו להתעמק בלהסביר מה קרה בסרטים הקודמים אבל זה לא כל כך משנה. חוץ מזה שהסרט כן נותן הסבר קל לאיך הגיעו החייזרים האלה ועל החללית שהצוות מגיע אליה בתחילת הסרט הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויקיפדיה:

"A script by Spaihts acted as a prequel to the events of the Alien films, but Scott opted for a different direction to avoid repeating cues from those films. In late 2010, he brought Lindelof onto the project to rewrite Spaihts' script, and together they developed a separate story that precedes the story of Alien but is not directly connected to that franchise"

מש"ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהם לא ניסו להתעמק בלהסביר מה קרה בסרטים הקודמים אבל זה לא כל כך משנה. חוץ מזה שהסרט כן נותן הסבר קל לאיך הגיעו החייזרים האלה ועל החללית שהצוות מגיע אליה בתחילת הסרט הראשון.

מישהו ביכלל צריך להסביר את הסרט הראשון ?

אז מצאו ביצים בחללית הרוסה -הסרט הראשון היה אימה מתח לא צריך לנתח אותו כאיזה יצירה של שיקספיר

זה כמו המטומטמים האלו שחושבים שהסידרה מדברת על מין אורילי לגברים רק ששוכחים בדרך שגם בחורות בסרטים האלו הן כלי ליתרבות של החיזרים

זה פאקינג אימה מתח לא צריך לחפש איזה עומק מיוחד ,רק צריך להנות

אני אישית לא מת על פריקווילים באופן כללי ,ובגדול לא חושב שצריכים ליתיחס לסדרה הישנה שעושים חדשים בזיכיון

גם עם חלק מהמעריצים יבכו ,כמה שאהבתי את הסרט השני ועדין חושב שהוא מצוין ,ה4 הראשונים הם מבחינתי סיפור בעולם של הזיכיון ואפשר בקלות לעשות המון סיפורים אחרים שם ,בלי ליתחיס למעלליה של ריפלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

סימתי לצפות בו ואני מאוד מסכים עם זה

בקיצור לא מדובר בהצלחה גדולה במיוחד, הסרט לא אקשני, לא מותח, לא שום דבר, אתה פשוט יושב ורואה אותו בשקט עד שהוא נגמר...

אומנם צפיתי באיכות סוג ז אז אני לא יכול לשפוט את האפקטים

אבל להשוות את זה לסרט הראשון זה ליזרוק חרא על הסרט הראשון

חוץ מיזה אני לא חושב שבאמת אפשר להכניס את הסרט הזה לרשימת סירטי ALIEN

יש לו אולי כמה דברים דומים אבל הרוב מאוד שונה

וחוץ מיזה השחקן היחיד שמשחק טוב לדעתי זה השחקן שמשחק את האנדרואיד

בכל מיקרה מבחינתי זה סרט לא מותח ולא אקשן ולא כלום -אפילו אין הסברים מעמיקים על החיזרים דמוי אדם

נכון יש בגדול עלילה שאני לא יעשה ספוילרים פה

אבל זה מועבר בצורה מאוד שיטחית -ככה שגם זה לא מהנה

בכללי הסרט מנסה ליבנות את הדמויות והעולם שהם נימצאות בערך בשעה הראשונה ואז יש שטויות לא מותחות ולא מפחידות עוד שעה כי פשוט

לא הצליחו לגרום לי להרגיש משהו כלפי אנשי הצוות -ולא היה אכפת לי בכלל מה יקרה להם

גם יש ניסיון כושל לעשות "ריפלי 2 " כניראה לתת להם אפשרות נוחה להמשכים

הבעיה שהשחקנית לא קרובה לאיכויות של סיגרוני ויבר שהיתה מצוינת לתפקיד

בגדול היתי מגדיר את הסרט הזה ברמה של ALIEN4 -שזה לפחות יותר מAVP 1-2 אבל עדין מסריח

ומאוד חבל כי "הטורף 3 " סרט מאוד מוצלח מה שמוכיח שאפשר לעשות המשכים טובים לסרטים מהתקופה הזאת

בכל מיקרה הסרט הזה רק גרם לי לרצות לצפות בALIAN 1 לנקות את הזוהמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק שכל היתר לא שווים יתיחסות -אבל היתה לי תיקווה שהסרט הזה יהיה מוצלח

בסרט הזה אתה אפילו לא יכול לדעת עם מדובר על החיזר מהסרטים הקודמים כי מה שמוצג מאוד שונה ולא מפחיד בכלל

אני כרגע בתהליך השגה של גירסת הבלו רי של הסרט הראשון ...

את השני טחנתי למוות כבר -אז אין לי רצון לצפות בו בקרוב למרות שהוא מצוין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...