תקלה - מחשב מתרסט - איך להבין למה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה - מחשב מתרסט - איך להבין למה?

hwMiller

Recommended Posts

שלום,

יש לי שמתרסט כל יום/יומיים בלי סיבה ברורה. לאחרונה עברתי דירה ולכן ניתן לשלול בעיות שקשורות בחיבור לחשמל.

אני מניח שסיבה טובה להתרסטות היא התחממות ושאפשר להחליף מאוורר ולבדוק זאת, אולם הייתי שמח אם הייתה לי דרך ללמוד את סיבת הריסוט לפני שאני מחליף חלקים. רעיונות?

אשמח גם לתשובות מסובכות, יש לי רקע טכנולוגי רחב

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית התחממות ניתן לבדוק ע"י תוכנה לניטור הטמפרטורה של הרכיבים. realtemp היא אחת כזאת.

שנית, ניתן לבצע בדיקות לזיכרון באמצעות memtest. אם יש יותר מסטיק זיכרון אחד, ניתן לבדוק כל אחד בנפרד ולראות מתי (עבור מי) הריסטים מתרחשים.

ל- יש מערכת של רישום שגיאות (קבצי dump). באמצעות כלי ייעודי, תוכל לנתח אותם ולראות במה מדובר.

גם , התקני חומרה חדשים וכולי יכולים להוות גורם.

לניתוח קבצי dump כנס לסטיקי בפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק טמפ' של הרכיבים במנוחה ובמאמץ, ותכתוב אותם פה יחד עם המפרט המלא של המחשב שלך. ריסטים יכולים להגרם גם בגלל מסך כחול, שיכול להגרם בגלל בעיית תוכנה או חומרה.

בשביל לבטל את הריסט האוטומטי לאחר מסך כחול (כך שהמחשב ישאר דלוק עם הBSOD מוצג, ותוכל לצלם ולהעלות לפה) יש להכנס לתפריט 'F8' של ויינדווס (התפריט ממנו מעלים 'מצב בטוח') ושם לבחור ביטול של הריסט האוטומטי.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אם יש קבלים מנופחים בלוח / בכרטיס מסך / בתוך הספק

מעבר לדירה חדשה לא שולל בעיות חשמל - לחבר שלי המחשב היה עושה ריסטים, בסוף מצאנו בלוח חשמל מפסק שהבורג שלו לא היה מהודק ומידי פעם היה מפיל ממש לשניה כזה את החשמל. כל האיזור של הבורג היה שרוף מהתחממות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה נשמע :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: :screwy: לגמרי אבל לפני חודש בא אלי חבר וכל פעם שהיה מזיז את המחשב זה היה עושה RESET אז בדקנו ונתנו מכה קלה לספר וישר היה ריסט צחקנו איזה שעה על הקטע :xyxthumbs: אז לא כל כך :screwy: אולי יותר :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכה פותרת בעיה = סימן למגע דפוק או שהיה משהוא שקיצר ומהמכה הוא עף וניתק את הקצר

איפה יכולה להיות ההפתעה - יכול להיות שבספק יש יותר ממגע דפוק 1. אז המכה שלך אוליי תפתח את המעגל בנקודה השניה. . אפשרות אחרת שמשהוא שמקצר (בורג שנפל פנימה /אבק / וכו) שנמצא בתוך הספק יזוז ויגיע למקום שהוא מקצר בצורה יותר משמעותית. אם בטעות הרכיב שהתנתק / התקצר מהתקלה השניה היה רכיב בקרה חשוב כלשהוא, אתה כנראה תשרוף הרבה חומרה

ועוד משהוא - יש היום כמויות של כבלי חשמל דפוקים (הכבל מהשקע לספק), שעד כמה שאני יודע נמכרו באיזור 2008 בערך. הסימן היכר שאני מכיר לכבלים הבעייתייפ הוא שהכבל ממש דק ברמות על שאתה מסתכל עליו וחושב אם זה לא יותר מידי עלוב בשביל משהוא שמתחבר לחשמל

לחבר שלי היה קטע שהמחשב נכבה ואחריי כמה שניות התחיל לצאת עשן מסתם נקודה לא קשורה באמצע הכבל. וזה היה אחד מהכבלים האלה. פתחתי את הכבל ויש לו מוליכים ממש דקים אם סיבי נחושת ממש דקים ויש מעט מידי בכל מוליך. עכשו מה שיותר חמור זה שבגלל מתיחה במפעל שמייצר את הכבל, כל הסיבים קרועים בהרבה מקומות לאורך הכבל (סיב 1-2 כזה בכל נקודה) כך שהזרם עובר בהרבה מקומות לא לאורך הסיבים אלא דרך נקודת מגע ביניהם. אם המגע נחלש או שיש מקום שבו נק'רעו יותר מכמה סיבים ביחד, זה מקום שיתחילו בו ניצוצות וכמובן כל יתר ההתנהגות של כבל דפוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...