בנוגע לפטור זקן בצבא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנוגע לפטור זקן בצבא

Ovid

Recommended Posts

הבנתי צריך אישור רפואי כדי לקבל פטור. האם אפשר לקבל אותו רק בצבא או שאפשר ללכת לרופא משפחה שלי להוציא אישור ולתת להם?

ושאלה נוספת, אם אני מגיע ביום הגיוס לא מגולח, אני מקבל 45 יום פטור או מכריחים לגלח בכל מקרה? יש אומרים שמקבלים 45 יום אבל יש כמה דעות בנושא..

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חובש כיפה הסיכוי שלך להוציר פטור בטירונות הוא גבוה.

אם לא אז עדיף כבר לנסות בסדיר(אחרי הטירונות).

לא חייבים אישור רפואי.

אישור של רופא משפחה יכול לעזור.

פשוט יגידו לך להתגלח שתתחיל את הטירונות.

זה פטור די פשוט להוציא בסדיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חובש כיפה הסיכוי שלך להוציר פטור בטירונות הוא גבוה.

אם לא אז עדיף כבר לנסות בסדיר(אחרי הטירונות).

לא חייבים אישור רפואי.

אישור של רופא משפחה יכול לעזור.

פשוט יגידו לך להתגלח שתתחיל את הטירונות.

זה פטור די פשוט להוציא בסדיר.

האמת שזה גם מה שאני חשבתי, אבל, בעזרת הדרכה קודמת של מישהו שמבין ברגע שרציתי זקן פניתי לקבל אישור וכשאמרו לי שאני לא דתי אז בפנים רציניות לחלוטין הסברתי למפקדים כולל מפקד המחנה שאני חייל ואני אבצע כל פקודה שייתנו לי אבל זאת האמונה שלי והם לא יכולים להתערב לי בעניני דת. אחרי כמה הטפות מוסר שאני צריך להיות עקבי וכאלה פשוט התגלחתי מתי שבא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד שאני דתי קצת בעייתי. הבנתי שזה תלוי על איזה מפקד נפלת. יש מקומות שמביאים רב וממש בודקים את העניין.

לא ידעתי שיש הבדל בין טירונות לסדיר מבחינת הפטור לזקן. אז צריך להגיש פעמיים בקשה לפטור מזקן?

אגב, אם אני ג'ובניק ,יהיה יותר קשה להויצא פטור? וגם הטירונות שלי מקוצרת,נוסף לזה שזה 02 , בסה"כ בערך שבועיים...

אם אני אומר שאחרי גילוח העור שלי ניהיה אדום מגרד, איך הם בודקים את זה? מכריחים להתגלח לבדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית אתה צריך להיות עם זקו בבקו"ם בשביל להצטלם איתו.

בטירונות ואימון מתקדם שלי לא נתנו לי אישור זקן, ביחידה כבר קיבלתי על סמך החוגר. כמובן שהרס"ר יכול להחליט באופן שרירותי למי הוא מנפיק

אישור זקן ולמי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי עכשיו זקן של שבוע-שבוע וחצי ככה, לא ממש כמו דתי אבל גם לא זיפים קצרים כמובן. מקווה שזה יהיה מספיק טוב. עכשיו ,אני הולך לבקום, למי אני פונה לקבל פטור? ואני צריך להגיש בקשה לפטור גם בבקום לטירונות וגם אחרי הטירונות לסדיר כבר? אם דחו את הפטור לטירונות, אני לא אוכל שוב לבקש כשאני איהיה בסדיר או שאין קשר?

זה נכון לגבי ה45 יום שנותנים פטור זמני?

אחרי הטירונות, באמת מספיק שבחוגר תיהיה תמונה עם זקן? מה כדאי להגיד, שאני רוצה מ"רצון חופשי" או "רפואי" ?

אגב, קראתי באיזה פורום שלחוגר לא מצלמים עם זקן, ומכריחים ללכת להתגלח. יש מצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא רוצה להתגלח?

בשביל שבועיים טירונות 02 לא הייתי מתאמץ בשביל פטור זקן אלא אם יש לך איזו בעיה דתית\רפואית רצינית עם פתק מרופא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר טירונות אפשר לשרוד. העיקר בסדיר לקבל פטור. אני לא יכול להתגלח,זה מציק, אני נראה מצחיק ככה וגם בפעמים האחרונות שהתגלחתי היה לי מין אדום כזה ולא נעים. מה שכן, לא התגלחתי כבר יותר משנה . אם לא יותר..

אני אלך מחר לקחת אישור אולי מרופא משפחה אולי זה יעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם באמת יש לך בעיה רפואית (גם אחת קלה) כל רופא נורמלי (ולא אחד ששונא חיילים כי הם חבורה של נצלנים מוצצי דם) יתן לך פטור רפואי ל90 יום (סטנדרטי) עם הפטור הזה אפשר להגיע לרס"ר שאתה כפוף אליו ובצורה הגיונית להסביר לו שבעזרת פטור קבוע תוכל למנוע את השטות והטרחה (ובזבוז הזמן של צה"ל) של להגיע לרופא ולחדש את הפטור כל פעם מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך כמה אפשריות:

1. סיבה רפואית ( שזה תלוי ברופא ברוב המיקרים לא תקבל)

2. דרך הרס"ר ( אם אתה מתקמבן איתו)

3. אם יש לך סא"ל במשפחה

4. אם יש לך הזדמנות להכנס למשרד של סא"ל בדרך כלל הם לא במשרד החטימה שלהם במגירה הראשונה פשות לחתום בשמו(ושוב פעם עדיף שהרס"ר יהיה ביחסים טובים איתך1)

5. הדרך הכי מפגרת לדעתי אבל היא 100% עובדת היא פשות להפסיק להתגלח( כמובן שהריתוק יהיה ארוך אבל שווה את זה)

6. אה ועוד דרך זה לרשום פנייה לסא"ל הממונה עליך.(חבר שלי קיבל ככה)

אני אישית נכנסתי למשרד של הסמח"ט (הרלשים היו חברים שלי) ופשוט חטמתי... כמובן שלרס"ר אמרתי שהייתי איתו בשיחה אישית והוא הביא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רפואי, לא מזמן זה שונה וגם רופאי יחידה לא יכולים להביא פטור זקן אפילו לא ל90 יום.

היום רופא יחידה יכול להביא פטור זקן\שיער\ב' עד שבועיים, הוא יוכל לחדש לך אותו שלוש פעמים וזהו. בשביל פטור אתה תצטרך לקבל הפניה לרופא מומחה במקרפר שייתן המלצה ורק אז תקבל את הפטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי הטירונות יש לי קורס, או בצריפין או בבה"ד 7. בבה"ד 7 לדבר הגיונות עם הרס"ר לפי מה ששמעתי זאת משימה בלתי אפשרית.

מקווה שבצריפין יהיה שונה.

אגב, אם אחרי הקורס אני אעבור לבסיס אחר, אני שוב אצטרך להוציא פטור שם גם אם אני אקבל במהלך הקורס פטור?

"5. הדרך הכי מפגרת לדעתי אבל היא 100% עובדת היא פשות להפסיק להתגלח( כמובן שהריתוק יהיה ארוך אבל שווה את זה)"

באמת? לכמה זמן ? זה עובד בדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...