קירור מים, בלוק משאבה צינורות - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קירור מים, בלוק משאבה צינורות

flying_g

Recommended Posts

בוקר טוב מה המצב?

אני נמצא בגרמניה ורוצה להזמין חלקים לקירור מים לאור העובדה שאני יכול לבצע משלוחים לפה, אבל אין לי כיוון בכלל ומה שהצלחתי לאסוף מאמזון מבולגן ולא מצליח למקד אותי.

אז איזה מידע אני צריך לתת לכם כדי שתוכלו לעזור לי?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה להתחיל, מה אומר לי המושג "להשתמש עם משאבות חזקות" או "להשתמש בlow flow"? האם ההבדל הוא בשימוש בהתאם לרעש? או בייעוד?

הבלוק שכן מתאים לכרטיסי מסך שלי במחיר נורמלי עושה רושם טוב אבל אני אצטרךצגם סינקים בשביל הvram והרגיולייטורז, האם צודק?

אני רואה נתונים של משאבות 300 400 וכו' ליטרים בשעה, מה אני צריך בשביל מערכת של קירור מעבד בלבד? מה יהיה ההבדל בדרישה אם אני אוסיף לזה שני ושני ראם סינקים? האם זה הולך לפי מטרים של צינורות?

תודה ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משאבה "חזקה" נמדדת בלחץ ראש (מטרים) ובכמה ליטרים היא מזרימה לשעה.

לדעתי, הכרטיסים שלך במים הוא די מיותר בגלל שמדובר בכרטיסים שלא מתחממים הרבה.

low flow? זה אומר שהחלק לא מפריע לזרימה ובנוי בצורה שהוא לא ייצור עומס על הלופ.

למערכת למעבד הייתי ממליץ על הקיטים המצויינים של XSPC.

וכן, מחיר צנרת הוא לפי פוט (ft) ונעים בין 1-2.5 דולר לפוט תלוי בגודל הצנרת ואם היא צבעונית או רגישה ל-UV.

איזה מארז יש לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע המארז הוא cm 690 mark 2 אבל שוקל לעבור לליאן לי -t60.

לגבי הכרטיסי، הם די מתחממים כי הם בקרוס ובאוברקלוק אז הם כן מחממים את כל המחשב.

אם אני יוצר לופ רק למעבד שלי עם משאבה מסויימת, אני אוכל יותר מאוחר להגדיל את הלופ? או שאני אצטרך לקנות משאבה אחרת לגמרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שתוכל, אבל תצטרך להסתמך על משאבה חזקה מלכתכילה. אני מאוד אוהב את ה-655 של סוויפטק (מוכרת גם כ-D5) כי היא חזקה, אמינה ושקטה למדי.

תלוי מה התקציב שלך, המשאבה של XSPC נחמדה אבל לא הייתי מסתמך עליה למערך כרטיסים עם מעבד.

אם תתן תקציב בערך אני (וחברי הפורום) מאמין שאוכל להרכיב לך מערכת טובה. אבל קח בחשבון שזהו עסק יקר למדי לשני כרטיסים ומעבד (2000 שח וצפונה)

בהצלחה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקציב? כרגע אני באזור ה300 יורו אפשר גם יותר אם זה מוצדק.

הסתובבתי באתר של xspc, האתק עושה רושם מעולה, אם אני לוקח את הקיט עם המשאבה 750 זה משאיר לי את האפשרות להרחיב יותר מאוחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מממ.. אני חושב שכן. באיזה קיט מדובר?

תלוי גם ברדיאטור, לכל רדירטור יש "תכולת חום" (נמדדת בוואטים) ובדרך כלל אומרים שעל כל רכיב שמקררים בלופ צריך 120 מ"מ, שרדיאטורים נמדדים בגדלים של מאווררים (360 זה רדיאטור "משולש" שתופס שלושה סלוטים של מאוורר 120 מ"מ וכד')

כלומר שבמערכת עם מעבד ושני המינימום המומלץ הוא לפחות רדיאטור משולש, אבל "כל המוסיף הרי זה מבורך", בעולם המים ;)

המלצה שלי (זה לא קיט ואני לא יודע מחירים באירופה):

מיכל: XSPC Bay res for D5 זה מיכל משולב עם טופ למשאבה שנכנס בשתי מגירות לכוננים אופטיים (5.25)

רדיאטור: XSPC EX240 שניים כאלו, אחד למעלה ואחד למטה (אני לא יודע איך זה הולך עם ...)

בלוק: XSPC RayStorm for / APU

לכ.מסך: XSPC RayStorm GPU Universal שניים, כמובן :)

משאבה: כמובן, ה-D5 או בשמה האחר 655 מתוצרת סוויפטק

פיטינג (מחברים): Bitspower חברה מעולה, לטעמי הקומפרישן פיטינג הרבה יותר יפים אבל יותר יקרים, ממליץ על כאלה עם הברגת G1/4 וקוטר פנימי של 1/2" וחיצוני של 3/4" יש במגוון צבעים ותצורות. ומספר מחברי 90 מעלות לחיבור כרטיסי המסך

צנרת: Primochill Primoflex LRT באיזה צבע שימצא חן בעיניך (יש מספיק) תואם לפיטינג שתבחר (קוטר פנימי וחיצוני)

נוזל: שתי אפשרויות 1. מים מזוקקים במחיר זול מסופר פארם 2. מים יעודיים, אמליץ על כאלה ללא צבע (הם משאירים צבע בתוך הבלוקים) של חברת Faser או Primichill

אני לא בטוח לגבי העלות, אם תוכל תבדוק בחנות מקומית לגבי החלקים הנ"ל.. יכול להיות ששכחתי כמה דברים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה המנומקת...

בשביל הכרטיסי מסך הצלחתי למצוא את זה

http://geizhals.de/530543

אבל לשאלה אחרת, המארז שאני מעוניין בו מחזיק רק שני סלוטים של 5.25 והם ממוקמים אחד ליד השני ולא במגדל, מה אם אני פשוט אקח שני מאגרים של סלוט יחיד ואשרשר אותם? מאבד הרבה לחץ?

כמו כן הקיט שהתכוונתי אליו הוא ה. Rs 360750 rasa

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה לא מוכרת בעיני ולכן הייתי ממליץ להימנע. למרות שהבלוק נראה מעניין כי הוא בסגנון "כיסוי מלא".

אני ממליץ על בלוק דומה לליבה בלבד, או של EK http://geizhals.de/664158 או של XSPC : http://geizhals.de/765404

באיזה מארז מדובר? אני לא מכיר שום מארז TOWER נורמלי עם תצורה שכזו..

וד"א, מארז הליאן לי -T60 הוא "מארז" למערכת בדיקות, כלומר פתוח. כאלה מיועדים לסוקרי חומרה שמחליפים חומרה תדיר ולא לקירור מים..

ובקולר מסטר לא יכנס הקיט של ה-360, מה גם שהרדיאטור עבה מדי. הייתי הולך על קיט raystorm עם רדיאטור מסדרה EX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שאני רוצה את הטסט בנץ' זה כי נראה לי שהתחזוק של הקירור מים יהיה קל יותר מבחינת גישה וכי המחשב יותר נייד ככה. ואני מחפש בנרות סיבה טובה בשביל לא לקנות אותו.

דיברתי עם החנות של xspc הם לא עושים משלוחים לגרמניה כרגע מה שאומר שאני צריך לאסוף את החלקים שלהם מאתר אחר או לקנות מחברה אחרת

Swiftech אני מחכה לתשובה מהם אם הם שולחים לגרמניה כי באמזון המחירים שלהם בשמיים.

לגבי כרטיסי מסך בקירור מים, עד כמה שאני מבין אני חייב לכסות את הכל ולא רק את הצ'יפ, אחרת זה יתחמם מדי ויקרוס. ולקנות שני בלוקים למעבד ושני כיסויים לשאר הראם זה משהו כמו 200 יורו בעצמו, לא?

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001FTK5HS/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A1HVS4RF533X76

חשבתי על הבלוק הזה בשביל המעבד, מה דעתכם?

עוד שאלה, אולי קצת טיפשית, אם אני נשאר עם המארז שלי, יש טעם לשים שני רדיאטורים של 240? אחד למעלה ואחד למטה? האם חוק כלים שלובים משפיע מאוד על המשאבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לך להישאר עם ה-CM690 II זה באמת אחלה מארז עם פוטנציאל מודינג וקירור מים עצום!

החנות שהראית לי היא חנות גרמנית, לא? יש שם XSPC.

ולגבי הכרטיס, לא חייבים לכסות הכל, הליבה זה פולט החום המרכזי ואותו צריך לקרר. בלוקים שהם "כיסוי מלא" הם יותר לאסתטיקה אבל גם לביצועים, אבל מכיוון שמדובר בכרטיסים לא כ"כ אקסטרימיים אז זה מיותר, כל בלוק אינדבידואלי רק לליבה מגיע עם סינקים קטנים לזכרונות ול-VRAM אז אין מה לדאוג.

לגבי הבלוק למעבד, אני לא מכיר את הדגם. מה הבעיה עם ה-raystorm או לפחות ה-rasa (זה שם של הבלוק לא כל הקיט) הם יקרים לך מדי?

ומה זאת אומרת אם "יש טעם" לשים שני רדיאטורים? רדיאטור אחד לא יספיק לקרר את הרכיבים כנאות, אני לא יודע לגבי "כלים שלובים" אבל אין דרך אחרת. יש מקום למעלה במארז לרדיאטור כפול ולמטה (לפי היצרן) לעוד רדיאטור כפול. שתבין, לכל רדיאטור יש "תכולת חום מקסימלית מומלצת" הנמדדת בוואטים (לדוגמא, המעבד שלך יש לו TDP של 95W זאת אומרת שבסטוק המקסימום חום שיפיץ יהיה 95W וגם לכרטיסי מסך (יש ואפילו יותר) ורדיאטור בודד בגודל "כפול" לא יוכל לקרר כנאות מעבד ושני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...