‫דחוף!! מדעי המחשב בעתודה האקדמית - התלבטות‬ - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

‫דחוף!! מדעי המחשב בעתודה האקדמית - התלבטות‬

ednri

Recommended Posts

שלום.

אני בן 17 וכרגע מתמיין לעתודה האקדמית בצה``ל, אני רוצה ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה.

אני גר במרכז ולכן האופציות היחידות שעומדות ברשותי הן אונ` ת``א ואונ` בר אילן (לגבי האונ` הפתוחה אי לי מושג איך הולכים הלימודים).

עשיתי פסיכומטרי באוקטובר 2011, בקושי למדתי אליו (כשאני אומר בקושי אני מתכוון שחוץ מנוכחות בכל המפגשים בקורס הכנה לתלמידי תיכון של לחמן לא עשיתי שום דבר), קיבלתי 622.

הממוצע בגרות המשוער שלי לפי המחשבונים באוניברסיטאות יהיה 105-106.

קיבלתי אישור מהצבא לעשות פסיכומטרי במועד יולי 2012.

אני מעדיף ללמוד באונ` ת``א, אבל ביחד עם ממוצע הבגרות גיליתי שאני צריך להוציא בפסיכומטרי 700 כדי להתקבל. אם אני באמת אלמד כמו שצריך אני די בטוח שאני אוכל להשיג את זה, אבל הבעיה שיש לי מעכשיו עומס גדול של בגרויות ולכן לא אוכל ללמוד הרבה לפסיכומטרי. בשורה התחתונה אני לא מאמין שאקבל 700.

בבר אילן אני יכול להתקבל גם עם 660 בערך, שאת זה אני מאמין שאוכל להשיג. אבל הבעיה היא שלפי מה שהבנתי לבר אילן יש תדמית של אונ` לא טובה במדעי המחשב, ושהתואר בבר אילן פחות נחשב.

מצד שני, אני מאמין שאחרי 6 שנות ניסיון בצבא לא יעניין יותר מדי את המעסיקים איפה עשיתי את התואר.

ההרשמה נסגרת בסוף החודש, כלומר עוד קצת יותר משבוע, ואני חייב להחליט לאיזו אונ` להירשם.

אשמח לקבל עזרה וייעוץ בדחיפות.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב לרגע את הכדאיות של העתודה. (אני עתודאי שנה א' במסלול החד חוגי של מדעי המחשב באונ' ת"א)

הפסיכומטרי והבגרויות הן החלק הקל, אם אתה לא יכול לשלב ביניהן כדי לעבור את חסם הקבלה, אתה לא תסתדר בתואר, שלפחות בשנה א' הוא עמוס הרבה יותר מכל מה שלמדת עד עכשיו.

מצד שני בהתחשב בזה שאתה אומר שלא למדת בכלל, הפסיכומטרי שלך לא רע, אז אולי תצליח לעבור את ה700.

קח בחשבון שאם אתה עושה 5 פיזיקה ו5 מתמטיקה אתה מקבל בונוס של 10 נקודות לסכם שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על ההתייחסות שלך בשעה כה מאוחרת.

תשמע, יכול להיות שאתה באמת צודק שאני לא אוכל לשרוד בלימודים באוניברסיטה, אבל אין לי דרך לדעת את זה מראש.

למרות החסרונות הרבים שיש לעתודה, והספק לגבי מידת המוכנות שלי ללימודים באוניברסיטה כשאני אפילו לא אהיה בן 18 בתחילת הלימודים, אני עדיין רוצה להיות עתודאי.

כמובן שאני יכול לשלב בין הפסיכומטרי לבגרויות, אבל מן הסתם אני לא יכול למצות את הפוטנציאל המקסימלי שלי כשאני עושה את שני הדברים בו זמנית.

את הבונוס אני לא אקבל כי אני לומד 4 יחידות מתמטיקה (בנוסף ל-5 אנגלית, 5 מדעי המחשב, 5 כימיה).

אני חושב שעשיתי טעות שבמקום לעשות פסיכומטרי שני בפברואר/אפריל, שהיו תקופות יחסית פנויות בלי אף בגרות, דחיתי את זה ליולי, כשיש את שיא העומס, אבל אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה.

יכול להיות שאני ארשם גם לת"א וגם לבר אילן.

עדיין לא קיבלתי תשובה בנוגע לרמה ולתדמית בעיני המעסיקים של תואר ראשון במדעי המחשב באונ' בר אילן. ואני עדיין סקרן לשמוע אם אחרי 6 שנות ניסיון בצבא זה בכלל יעניין מעסיק כלשהו איפה עשיתי את התואר?

הדילמה שלי היא כזאת: מצד אחד אני יכול לעשות לעצמי "חיים קלים", להשקיע הרבה פחות בלמידה לפסיכומטרי ולהתקבל לבר אילן. מצד שני, אני ממש לא מעוניין להקדיש 9 שנים מהחיים שלי לתואר שיכול להיות שיהיה בעייתי בעתיד אצל מעסיקים מבחינת היוקרה/מוניטין/רמה/תדמית/מעמד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל למצוא עבודה במקצוע בקלות אחרי 6 שנים ניסיון בצבא והעובדה שהיית עתודאי.

כדי להתקבל (לא להגיע לראיון עבודה. להתקבל) למקומות יוקרתיים תצטרך להיות עם יכולות גבוהות ולא משנה אם עשית תואר בבר אילן או בתל אביב.

הייתי ממליץ לך לא לעשות תואר בבר אילן כי יש שם חובה לעשות מינימום כלשהו של קורסים ביהדות במהלך התואר. אלא אם כן זה משהו שמוצא חן בעינך.

ולפני כל זה, הייתי ממליץ לך לשקול היטב אם אתה רוצה ללכת לעתודה. אתה מתחייב עכשיו ל9 שנים הבאות בחיים שלך וזה לא מתאים לכל אחד.

יש לזה יתרונות גדולים וחסרונות גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב רק שחוץ מהדרישות של הצבא, האוניברסיטאות מקבלות פסיכומטרי רק עד מועד אפריל כך שאם תעשה אחרי כנראה תתחיל ללמוד

רק באוקטובר הבא (בעוד שנה וחצי).

גם אני הבאתי 620 בפסיכומטרי בכיתה י"ב בלי ללמוד בכלל וקיבלתי הרבה מעל 700 אחרי קורס (אחרי הצבא) כך שזה אפשרי בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תכתוב שאתה רוצה את תל אביב ובר אילן, סביר מאוד שתקבל את בר אילן, בגלל שלת"א הרבה יותר עתודאים מנסים להגיע.

הטיפ שאני קיבלתי כשנרשמתי לעתודה מחברים עתודאים, הוא לכתוב מוסד אחד שאני רוצה ללמוד בו, כדי לא להשאיר חופש בחירה שיוכל להרוס לי בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביישום בחיים האמיתיים ברמות שונות של מה שלמדת, ובעבודה בצוות.

:lol:

90% (וזו הערכה זהירה) של העתודאים לא עוסקים בצבא בשום דבר שקשור למה שהם למדו. לעתודאי אין מה לצפות לצבור נסיון רלוונטי בצבא יותר מכל חפ"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל למצוא עבודה במקצוע בקלות אחרי 6 שנים ניסיון בצבא והעובדה שהיית עתודאי.

כדי להתקבל (לא להגיע לראיון עבודה. להתקבל) למקומות יוקרתיים תצטרך להיות עם יכולות גבוהות ולא משנה אם עשית תואר בבר אילן או בתל אביב.

הייתי ממליץ לך לא לעשות תואר בבר אילן כי יש שם חובה לעשות מינימום כלשהו של קורסים ביהדות במהלך התואר. אלא אם כן זה משהו שמוצא חן בעינך.

ולפני כל זה, הייתי ממליץ לך לשקול היטב אם אתה רוצה ללכת לעתודה. אתה מתחייב עכשיו ל9 שנים הבאות בחיים שלך וזה לא מתאים לכל אחד.

יש לזה יתרונות גדולים וחסרונות גדולים.

ולפי דעתך הידע שיהיה לי אם אלמד בת"א יהיה גדול יותר מאשר בבר אילן?

יהדות זה נושא שממש לא מדבר אליי, אבל אני לא חושב שאפסול את בר אילן רק בגלל זה.

התלבטתי הרבה בקשר לכדאיות של העתודה... אם לא עתודה כנראה שאהיה קרבי, ואפשר לומר ש"בזבזתי" 3 שנים מהחיים (אני חלילה לא מזלזל בשירות קרבי אבל אני מדבר מבחינת הקריירה שלי).

שים לב רק שחוץ מהדרישות של הצבא, האוניברסיטאות מקבלות פסיכומטרי רק עד מועד אפריל כך שאם תעשה אחרי כנראה תתחיל ללמוד

רק באוקטובר הבא (בעוד שנה וחצי).

גם אני הבאתי 620 בפסיכומטרי בכיתה י"ב בלי ללמוד בכלל וקיבלתי הרבה מעל 700 אחרי קורס (אחרי הצבא) כך שזה אפשרי בהחלט.

כל העתודאים עושים הרי בגרויות קיץ, עד אמצע יולי, וגם לוקח זמן עד שהתוצאות מתפרסמות, כך שאם אעשה פסיכומטרי ב-5 ביולי והציון יתפרסם באמצע אוגוסט בערך, זה יהיה סמוך למועד פרסום ציוני הבגרויות.

וחוץ מזה צריך אישור חריג מהצבא כדי לעשות פסיכומטרי ביולי.

ואתה חושב שיש לי סיכוי להוציא 700 כרגע, ביחד עם לימודים סבירים לבגרויות? בלי לעשות קורס.

:lol:

90% (וזו הערכה זהירה) של העתודאים לא עוסקים בצבא בשום דבר שקשור למה שהם למדו. לעתודאי אין מה לצפות לצבור נסיון רלוונטי בצבא יותר מכל חפ"ש.

אפשר לשאול על סמך מה ההערכה הזו? ואני מבין שדעתך היא שממש לא שווה לקחת חלק בעתודה... אשמח לשמוע הסבר.

אם תכתוב שאתה רוצה את תל אביב ובר אילן, סביר מאוד שתקבל את בר אילן, בגלל שלת"א הרבה יותר עתודאים מנסים להגיע.

הטיפ שאני קיבלתי כשנרשמתי לעתודה מחברים עתודאים, הוא לכתוב מוסד אחד שאני רוצה ללמוד בו, כדי לא להשאיר חופש בחירה שיוכל להרוס לי בהמשך.

את דירוג המקצועות ומוסדות הלימוד כבר ביצעתי (ת"א אופציה ראשונה, בר אילן שניה).

ולפי מה שהבנתי אם אני נרשם למספר מוסדות שמקבלים אותי אז הבחירה איפה ללמוד היא שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים

א. השיבוצים במדעי המחשב די טובים, ז"א רוב האנשים מתעסקים במקצוע, ואלו עם ציונים טובים לרוב מרוצים מבחינת התפקיד

ב. הבנת לא נכון, אם אתה מתקבל לכמה מקצועות\מקומות, הצבא בוחר לאן תלך ולא אתה. יש אפשרות להתחיל לערער ולבכות להם, לפעמים עובד, לפעמים לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים

א. השיבוצים במדעי המחשב די טובים, ז"א רוב האנשים מתעסקים במקצוע, ואלו עם ציונים טובים לרוב מרוצים מבחינת התפקיד

ב. הבנת לא נכון, אם אתה מתקבל לכמה מקצועות\מקומות, הצבא בוחר לאן תלך ולא אתה. יש אפשרות להתחיל לערער ולבכות להם, לפעמים עובד, לפעמים לא

אם אני נרשם לדוגמא רק לאונ' ת"א ומתקבל, אז במידה ואני עובר את המבדקים של העתודה אני מתקבל לשם, גם אם בהרשמה לעתודה סימנתי עוד מוסדות (שלא נרשמתי אליהם)?

וכשאתה רושם שאלו עם ציונים טובים לרוב מרוצים מהתפקיד - אתה חושב שציון גבוה בבר אילן גם יכול לזכות בשיבוץ טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממוצע מעל 80\85 פותח לך אפשרות להתראיין למודיעין ולעוד כל מיני מקומות, משם הרושם על המראיין זה סובייקיבי. מן הסתם שהוא מייחס חשיבות כלשהי למה מוסד הלימודים, הציונים, הידע שלך וכו'.

במקומות האלו השיבוצים נחשבים טובים\מקצועיים

יש גם מקומות ללא דרישות סף עם שיבוצים טובים (כמובן לא כל התפקידים), בנוסף הרבה אנשים פשוט מיואשים מהמערכת הצבאית והיחס שלה אליהם בתור עתודאים (לא מפתיע) למרות שבגדול הם מתעסקים במקצוע

בקשר לשאלה של ההרשמה, לא מכיר מקרה כזה ספיציפית, אבל לא הגיוני שתתקבל לאוניברסיטה שלא נרשמת אליה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול על סמך מה ההערכה הזו? ואני מבין שדעתך היא שממש לא שווה לקחת חלק בעתודה... אשמח לשמוע הסבר.

מהיכרות אישית עם לא מעט עתודאים. עתודאים כמעט לעולם לא עוסקים במה שהם למדו מהסיבה הפשוטה שהם (לרוב) למדו הנדסה ופיתוח, וכיום רוב הפיתוח הטכנולוגי בצבא מתבצע, ובכן, מחוץ לצבא, על ידי חברות אזרחיות.

אין טעם שאני אפרט כאן את החסרונות של העתודה, הדברים נכתבו כבר עשרות פעמים גם בפורום הזה וגם בפורומים אחרים (פורום עתודה בתפוז).

בשורה התחתונה, עתודאי ממוצע מסיים את המסלול ללא כל נסיון רלוונטי לתואר אותו למד.

עריכה: דוגמה מייצגת אחת מני רבות:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=159&messageid=160938737

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...