שרת מול PC, יתרונות וחסרונות - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת מול PC, יתרונות וחסרונות

e10hs

Recommended Posts

היי,

כרגע החברה שלי משתמשת בשני שרתים יעודיים שמאוחסנים ב Data Center של חברת אחסון שרתים.

העלויות החודשיות הם גבוהות מאוד (כ3600 שקל), ואני שוקל ברצינות להקים סביבה אלטרנטיבית אצלי במשרד.

מה שחשוב לי זה שרידות וביצועים, שאני יכול להשיג גם ב- במחיר הרבה יותר נמוך:

מעבד חזק, הרבה , 4 דיסקים בRaid 5 - עולה הרבה פחות משרת עם נתונים דומים.

בהנחה שאין לי המון מחשבים ואני לא מנהל DATA CENTER מורכב,

מה היתרונות של שרת לעומת מחשב PC?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני לא מומחה גדול אני אנסה לענות על פי מיטב הבנתי הדלה.

נשמע כאילו אתה כרגע משלם על מכלול של שירותי השכרה ותחזוקה.

כולל הציוד, והאיחסון+הגישה לאינטרנט.

אם תקנה ציוד משלך, תתחזק אותו במקרה הצורך, ותשלם רק על איחסון+תעבורה, תוכל להוזיל את העלות של השכרת ותחזוקת השרתים.

אצלך במשרד זה סיפור אחר כי אז אולי צריך קו עם UL מהיר, ויש את העניין של אמינות התשתית(בחוות שרתים האינטרנט לא נופל כל פעם שהוט או עושים תחזוקה בארון), וכאן השאלה מהם בעצם הצרכים שלך מבחינת תעבורה באינטרנט.

בדרך כלל קו יעודי פרטי יעלה לך הרבה יותר מאיחסון בחוות שרתים (ובגלל זה החוות קיימות).

אם UL של 1-2MBIT יספיקו לך, ואתה לא צריך זמינות מושלמת של 24/7 אז זה לא סיפור יקר.

מקסימום אפשר לעשות כפל תשתית (הוט+בזק) על ראוטר מתאים, ואז אם אחת התשתיות נופלת עדיין תהיה גישה דרך התשתית השניה.

כל הסיפור כמה מאות שקלים בחודש, פלוס ההשקעה בציוד כמובן, שעל פי המחיר שאתה משלם כרגע זה כסף קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון בשרתים של OEM הוא קודם כל התמיכה שהם נותנים לציוד, והאמינות של החלקים בהם משתמשים.

מעבר לזה בשרתים מקצועיים יש דברים שלא תמצא בציוד המיועד לשוק הביתי.

לוחות כרטיסים מארזים וספקים המיועדים לתפקד כשרתים, עם מערכות רדנדיות למניעת כשלים ולרצף עבודה במקרה של תקלות.

שרתים זה עולם שלם של ציוד שאינו קיים בשוק הביתי.

אבל זה לא אומר שלכל אחד משתלם להשקיע בשרתים יקרים.

לפעמים אפשר להשיג את כל מה שאתה צריך גם עם מחשב רגיל.

הצרכים של המשתמשים וחשיבות המידע/גישה הם אלו שקובעים לאן הרוח נושבת.

לפעמים אפשר למצוא פתרונות אלגנטים גם בציוד פשוט יחסית.

לא תמיד חייבים להשקיע עשרות אלפי שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה בהמשך לדיון שפתחת פה לפני כשנתיים אז אני אל אמבין איך עדיין לא הבנת את היתרונות של החזקת שרת בdata center...

באמת צריך להסביר למה צריך חומרה ייעודית למטרות של עסק? ומה ההדבל בין מחשב שאתה מרכיב למטריות של שימוש ביתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שם מפרט מלא.

לכאורה זה מחשב עם מעבד XEON וכמה הרדיסקים (שכנראה מיועדים לRAID 5).

לא נראה כמו משהו שאי אפשר להרכיב לבד עם ציוד שאפשר למצוא בכל חנות מחשבים.

בעיקרון כל מחשב שאתה מייעד להיות שרת הוא שרת.

אבל יש הבדל בין שרת שמבוסס על מחשב עם מארז לוח וספק רגילים, ושרת מקצועי שכולו מהונדס לבצע תפקיד של שרת עם הקפדה על כל מה ששרתים קריטים (והלקוחות שקונים אותם) צריכים.

והמחיר בהתאם.

שרתים מקצועיים יכולים להגיע לעשרות רבות ואפילו מאות אלפי שקלים.

השאלה מה לעזאזל אתה צריך שהשרת יעשה, וכמה חשוב לך להשקיע כדי שלא יהיה מצב בו כשלים ימנעו את השירות אותו השרת מספק.

ושוב שיהיה ברור אני לא מבין יותר מדי בדברים האלה.

סתם מנסה לצייר לך תמונה כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל בצרכים והדרישות של החברה/אירגון/משרד שבו אתה עובד.

שרת tower כמו הml110-g6 הוא שרת יחסית פשוט. יש לו תמיכה בSAS וdual cpu socket לדוגמא, ובקר RAID שלא תמצא בלוח p67 של אסוס.

מעבר לזה, הוא מגיע עם 3 שנים אחריות NBD (סוג ומשך האחריות ניתנת לבחירה בחלק מהמקרים).

ישנם שרתי tower שנותנים מענה לצרכים כמו שני ספקי כוח לredundancy, לוח אם שמאפשר לעבוד 2 מעבדים (ואף יותר). בקרי RAID מהירים יותר, תמיכה בSAS, תמיכה ביותר DIMM's על מנת לקבל נפח גדול יותר, והרשימה נמשכת.

חלקם גם מגיעים עם רשיניות OEM של מערכות הפעלה לשרתים.

כל האופציות האלו (שלרוב לא קיימים בשוק הביתי) באות לתת מענה - לדוגמא - לשירותים שלוקחים המון משאבים. אותם שירותים הם בד"כ שירותיים קריטיים שהארגון לא יוכל לתפקד בלעדיהם, וdowntime לאחד השירותים האלו עלול לגרום להפסדים כספיים.

יש לך משרד קטן עם 10 מחשבים עם AD וExchange?

אתה יכול להרכיב לך חזק עם SBS ולגמור עניין. יש המון שעובדים ככה.

השאלה מה קורה כשמתחילים הבעיות... העובדים באים לעבודה ואין שרת. מה יעשה אז בעל העסק?

לא ששרת tower אחד יכול לפתור את כל הבעיות, אבל בד"כ מההיכרות שלי עם חברות שעובדות ככה, אף אחד לא יודע מה קורה עם הגיבויים, את אף אחד לא מעניין רכישת CAL's, הטרמינל נתקע להם כי הם לא חשבו לקנות terminal licenses וכל פעם עובד אחר מתחבר כadmin....

אופי עבודה כזה שאני ממש לא אוהב. תשקיע מעט בכספך בשרת ייעודי עם חומרה שתספק את צרכיך, ותחסוך לעצמך הרבה כאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...