זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל

1

Recommended Posts

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תגידו, למה אף-אחד לא חושב ללכת על עתודה, נראה לי נוח מאוד וגם יש שם דברים טובים ואתה יוצא עם מקצוע+אתה א"כ קצין.

אני מתגייס עוד שנתיים וזה מה שאני חושב לעשות - מה אתם חושבים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו לי גם שלא כדאי להוריד פרופיל על נפשי, כי אז זה סתם חוסם אפשרויות בשרות שאולי יעניינו אותי כמו מחשבים וכל מיני כאלה שלא צורכים פעילות גופנית גם בעתיד זה עלול לפגוע ביחס של אנשים כלפי

זה לא ממש נכון.. עקרונית עד כמה שידוע לי פרופיל נפשי 45 אמור לפסול סיווג בטחוני, ועדיין יש כאלה עם תפקידים במחשבים לדוגמא שדורשים סיווג בטחוני גבוה, אבל זה לא מפריע לאף אחד (או שזה פשוט תקלה, ועדיין להרבה אנשים לא איכפת - Surprise, Surprise)..

לדעתי אם כבר קיבלת את התפקיד והסיווג, ולאחר מכן הורדת פרופיל נפשי, לא מאמין שיפסלו אותך.

מה שמגעיל אותי בצבא, שהכל נעשה בשביל לכסות את התחת של הממומנים. לאף אחד לא איכפת בכלל, ואצל הג'ובניקים זה הכי מגעיל כי כולם שם "עם בעיות" וכל אחד חושב רק על עצמו ועל להגיע הביתה.

אבל מה שכן, לדעתי כל החיילות אמצע האלה כמו שריון, תותחנים ונ"מ לא שווים כלום. אם כבר קרבי, אז באמת הכי שאפשר, כי שם מקבלים את המורל, גם זה חוויה שלא תעבור עוד אף פעם בחיים. אבל חיילות הביניים האלה של קרבי 03 הם פשוט חנטריש מדוכא עם אנשים שלא רצו להגיע לשם, עדיף כבר להיות ג'ובניק מאשר סתם לטחון ולקלל כל רגע.

באשר לפותח הת'רד - תקשיב ל-nice-1.

ו"אמא שלי לא רוצה שאני אלך לקרבי" זה לא ממש תירוץ אתה יודע... אלא אם כן אתה בן יחיד, מה שאתה לא.

עתודה - בא לך להתחתן עם הצבא? 4 שנים לימודים.. עוד שלוש שנים חייל פשוט (משכורת רגילה) ועוד שלוש שנים קבע.. יש כאלה שזה משתלם להם, הרוב מעדיפים לגמור עם זה וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת"ש יפתור אותך בקלות ויעניק לך איזה שרות שאתה תרצה.

כעקרון אני די נגעל מקלבניקים שרק דואגים לעצמם..

ואני רוצה ללכת לשרות קרבי מגבש שכזה

יש הרבה בעיות בבית, שכמובן דיוחתי עלהם אבל הצהרתי למראיינת הצבאית

שאני מעונין בשרות קרבי על אף המצב הקשה בבית. (אמא מובטלת, אבא חולה)

היא הציעה לי מיוזמתה לשרת קרוב לבית ולחזור כל יום הביתה, בנוסף גם אפשרות לעבוד כדי לפרנס את הבית

אני סירבתי בנימוס.. (ובסוף הראיון היא אמרה לי עד כמה היא מעריכה אותי על זה וזה חימם משו בלב :)

והיא אמרה שאני יוכל לקבל מענק מוגדל בתור חייל קרבי עם בעיות כלכליות.. שזה מסלול מסוים בקצונה הקרבית, שבמסגרתו

החייל מקבל מלגה מסוימת שתוכל לשמש אותו ללימודים אקדמים בהמשך או לכלכלת הבית.. שזה יכולה להיות אופציה נחמדה)

אבל כעקרון אם באמת המצב קשה אז דרך ת"ש בקלות

עומר (נרגילה) תגיד, מגב, זה לא זמין מ72 ומעלה?

ואם תראה להם שאתה רוצה מספיק, ותביא מליון אישורים ותמציא המון דברים ויראו מוטיבציה גבוהה

הם יעלו לך ל82 לפחות ואז כל היחידות הקרביות האיכותיות יפתחו בפניך (כולל גבעתי נחל צנחנים ועוד)

הזה שרצה לתופף

חבל שלא נרשמת, היה כנס בת"א בבית החיל, ללהקות צבאיות, מתופפים נגני גיטרות וכו.. כמו כן עוד תפקידים במוסיקה,

ובתחום הסאונד ולתזמורת צהל.

בכל מקרה ההרשמה לבחינות במקצועות האלה נסגרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומר (נרגילה) תגיד, מגב, זה לא זמין מ72 ומעלה?

ואם תראה להם שאתה רוצה מספיק, ותביא מליון אישורים ותמציא המון דברים ויראו מוטיבציה גבוהה

הם יעלו לך ל82 לפחות ואז כל היחידות הקרביות האיכותיות יפתחו בפניך (כולל גבעתי נחל צנחנים ועוד)

נ"מ באמת שמעתי שזה מקום מעפן לשרת בו, ותותחנים לא קורץ לי בשום צורה, הם לא עושים כלום דוגרי וזה סתם שירות משעמם.

שיריון נראה לי הכי הרבה מהאופציות שהציעו לי כרגע, אבל אני מעדיף לשרת במשהו יותר קרבי מזה.

לפי מה שהבנתי שניכם עוד לא התגייסתם, אז למה אתם מתייחסים לשיריון כאל חיל נחות?

בתור אחד ששירת בשיריון, עשה אימונים משותפים עם גולני/נחל (לא רק עם הגדודים גם עם החס"ע), אני יכול להגיד שאחרי אימון החירניקים רואים ומבינים את העוצמה של הטנק, ובזמן שהם עשו על היעד בריצה אנחנו נסענו ב 40 קמ"ש והם אכלו את האבק שלנו. ועד שלא ראית טנק מסתער אתה לא תבין (עוצמת אש של טנק אחד שווה לפלוגת חי"ר).

חוץ מזה התו"ל אומר שהשיריון תוקף לפני החי"ר שמיועד רק להגיע ולנקות את השאריות, אז למה לקרוא לחיל לא קרבי?

ובנוסף במילא היום כל הצבא עושה תפקידי חי"ר בקווים שונים ברחבי הארץ... ככה שכל החילות הקרביים טוחנים, חוץ מתותחנים שאיכשהו תמיד יוצאים חמשושים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא שאני מזלזל בעוצמה של הטנקים או בחשיבות שלהם, להיפך, טנקים לדעתי יכולים להכריע את תוצאות המלחמה (ע"ע כוח צביקה) והם אחת ממכונות המלחמה הכי משמעותיות שיש.

אבל השירות ביחידה הזאת (ממה ששמעתי) הוא שירות חסר מורל והחבר'ה שם הם כאלה שנמצאים שם כי אין להם ממש ברירה. מה עוד שלהיות סגור בטנק לא נשמע לי משו מושך במיוחד.

אני ילך כנראה לשיריון אם שאר האפשרויות יסגרו בפני כי זה הדבר שנשמע הכי נורמלי בפרופיל הזה...

אבל מה שכן, לדעתי כל החיילות אמצע האלה כמו שריון, תותחנים ונ"מ לא שווים כלום. אם כבר קרבי, אז באמת הכי שאפשר, כי שם מקבלים את המורל, גם זה חוויה שלא תעבור עוד אף פעם בחיים. אבל חיילות הביניים האלה של קרבי 03 הם פשוט חנטריש מדוכא עם אנשים שלא רצו להגיע לשם, עדיף כבר להיות ג'ובניק מאשר סתם לטחון ולקלל כל רגע.

אני מסכים לגמרי

צחי - אני לא רוצה מג"ב, זה לא בשבילי...

אני רוצה להרגיש את הקושי ואני רוצה להתגעגע הבייתה ולהיות עם החברים שהחיים שלך תלויים בהם ולהיפך.

אני רוצה שהשירות שלי יהיה משמעותי ולא רק לשבת בטנק באיזה שכונה בעזה כדי להפגין כוח, עדיף מבחינתי להסתנן לאיזור בלילה ולחטוף מבוקשים שבטח היו הורגים כמה עשרות אנשים חפים מפשע אם הייתה להם הזדמנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ....אני ארשה לעצמי על אף גילי הצעיר להוסיף קצת לדיון...

אני מבין את פותח הדיון,תשמע זה מצב בעייתי,ואני מבין את הבעיה שלך,אבל אם הבחירה שלך נובעת מחוסר ידע (כך לדעתי)על התפקידים,

אני מציע לך לבחון היטב את התפקידים כולם,לשאול על דברים שמעניינים אותך וכו',יכול להיות שתבין שהשד אינו נורא כל כך,וחילות קרביים עורפיים כגון שיריון ותותחנים עשויים להיות האלטרנטיבה הטובה ביותר בשבילך,מכיוון שהם משלבים טירונות קלה יחסית,ושירות פחות פיזי מיחידות החי"ר.

לגבי הסוגיה של השתמטות,והורדת פרופיל מכוונת על מנת לקבל פטורים והקלות-לדעתי זה הפסד רק שלכם,אתם סתם

באים רק כדי לדפוק את המערכת,ולהראות להם מאיפה משתין הדג,ומפסידים את העיקרון שאולי במקום לעשות איזה מקצוע בלאי במקום מסויים הייתם יכולים אולי לתרום יותר ביחידה קרבית (אני מדבר על כל האלה שהיו בעלי פרופיל קרבי),למרות תרומתם הרבה של התומכי לחימה לצה"ל,כמו שנייס וואן אמר,יחידה קרבית היא משהו שנשאר איתך לכל החיים,החברות,הערכים,והיכולת.

בכל אופן וויש מי לאק,מחר יום סיירות...מקווה לטוב

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמור להיות חסוי אבל אני לא מכיר כאלה שרצו לדעת את הקב"א שלהם ולא יודעים.

בכל מקרה להוא עם הבעיה שםתח את הדיון עם המצב שלך באמת איך שאמרת לא יהיה לך שום בעיה לצאת מקרבי וזה יהיה לך גם די קל אחרי שתסביר להם את המצב שלך, ועם הבנתי נכון עם אתה בן יחיד זה תופס עם יש אחיות? או מספיק שאין לך אחים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל כך גרוע? אני כבן אדם בלי יותר מדי רוח קרבית והתלהבות (בלי קשר לדעות פוליטיות, סתם אדיש) לא רואה את עצמי מסתער, קופץ, זוחל ועושה דברים כאלו... אם אני לא אנסה ללכת לעתודה או לעשות משהו טכנולוגי (אלקטרוניקה מהביה"ס מספיק בשביל משהו?) חיילות כמו ים ותותחנים נראים לי מתאימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע מה הקב"א שלך?

זה לא אמור להיות מידע חסוי?

עקרונית כן,אבל יש שני דרכים לדעת...

א' להכיר מישהו מהלשכה,עדיף מהמעגל של המאבחנים הפסיכוטכניים או בעל גישה לרשת הפנימית,אשר בשני שניות מוציא לך את העניין,למרות שזה אסור ועבירה על החוק...אבל לאף אחד לא אכפת,וזו הדרך הפשוטה.

ב' למובחרים יותר...עם הזימונים שתקבלו תוכלו לדעת קב"א והנה המפתח (נתוני מינימום):

צוות אוויר-קב"א 54,דפ"ר 75

עתודה (חוברת)-קב"א 52

חמ"ן שחקים-קב"א 54

יום סיירות-קב"א 52

חובלים-קב"א 53 ומעלה

זימונים לחיל המודיעין-קב"א 52 ומעלה,ממר"ם,מודיעין אלקטרוני,תצ"א,8200,תלפיות והפרויקטים הסודיים-קב"א 54 ומעלה.

(אני מניח ששכחתי כמה,אבל אלה הם המרכזיים,תיקונים יתקבלו בברכה)

חשוב לציין שהנתונים לא בדיוק נכונים,כי יש חריגות,כלומר חמ"ן שחקים למשל ותלפיות דורשים ציונים מסויימים בתעודה,או הרחבת מקצועות ריאליים כמו פיזיקה וכימיה או הגברה של מתמטיקה ואנגלית ברמה של 5 יחידות לימוד.

אם לא קיבלת שום זימון,תמיד אתה יכול לבוא בגישה של ההפוך על הפוך,ובשאלון העדפות (מנילה) לבדוק אם קיבלת את האפשרות של קצונה ייעודית (לוגיסטיקה וחימוש),כלומר קב"א 52 ומעלה.

או אם קיבלת יחידות התנדבות (דובדבן/צנחנים),שלהם נדרש קב"א 49 ומעלה...

אני חושב שהמינימום לקרבי (חי"ר ואג"ם) הוא 46 (מינימום קב"א 43 אם אני לא טועה),אבל אני מניח שאנשים בעלי קב"א שכזה שיחקו איקס מיקס בצו הראשון,או שהם לא מספיק אינטילגנטים להיכנס לאתר הזה,לכן אני אפסיק פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...