זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל

1

Recommended Posts

מספר להם שקרים...

כמו שאמרו, בעיות אורטופדיה קשה להוכיח, בעיקר גב וברכיים.

יש לי חבר שחירבש להם קצת על הברכיים שלו והוא קיבל 64... אם אתה מנסה אל תוותר ותתעקש על זה כדי שיראו שאתה לא עובד עליהם...

וסליחה שאני גונב לך ת'תרד אבל מישהו יכול לענות על מה ששאלתי מקודם?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם מה שאתה אומר נכון (The One), וצר לי מאוד על כך, גף הת"ש בלשכת הגיוס יתייחסו לכך בחומרה וברצינות ויסדרו לך שירות קל ונוח יותר.

בנוסף, שקול את הורדת הפרופיל ל64, אך התמקד בבעיה רפואית עיקרית (רצוי אורטופדית, כפי שכבר אמרתי) ואל תגלוש למס' דברים ו"תתקוף" את הגף הרפואי של לשכת הגיוס, אחרת לא יתייחסו אליך ברצינות.

פעל מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין לך משהו משמעותי שיכול להוריד לך פרופיל, תוותר על זה ולך על ת"ש.

יש לי לפעמים כאבי גב, כלומר אם אני מתאמץ קצת על הגב הוא כואב מאוד עד כדי כך שאני צריך לשבת.

יש לי פלטפוס ולעתים קרובות יש כאבים ברגל עד כדי כך שאני לא יכול לדרוח עליה.

וגם הוא בצו ראשון הוא גילה שיש לי עקמת.

הפרופיל ירד על פלטפוס ועקמת.

אבל אני חושב שגם אם אני רוצה להיות קרבי אני לא יכול, בגלל כאבים בגב, ופלטפוס שגורם לכאבי רגליים בכף הרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרגילה, תגיש בקשה לערעור הפרופיל בלשכת הגיוס, לאחר מכן אתה צריך להשיג כמה שיותר המלצות מרופאים שבעצם אומרים שאתה כשיר ליחידת שדה. את הממלצות האלה יבחנו ועדה רפואית והם יאמרו לך אם הפרופיל נשאר או עולה.

אם אתה רוצה להוריד את הפרופיל, שוב, אתה צריך לערער "ולמצוא" עוד ליקוי שיש לך ולפנות לרופא המתאים בקשר לבעיה. (סתם דוגמא, היה לי חבר שהראיה שלו בלילה היתה פחותה מזו שביום, הוא הלך לרופא עיניים שהגיש המלצה להורדת הפרופיל או שאינו כשיר ליחידת שדה, הועדה בדקה והורידה את לו את הפרופיל ל-64).

אבל אם אתה לומד אלקטרוניקה\חשמל או משהו דומה, ממולץ לכתוב בשאלון העדפות שקיבלת, בסעיף ששואל "מלבד היחידות שסומנו, איזה תפקיד אחר אתה מעוניין לשרת" ולכתוב את המקצוע שלמדת.

אני לדוגמא, הייתי גם עם פרופיל 72, מיועד ליחידות שציינת, התקשר, לפני כמה שבועות, קצין המיון ושאל אותי אם אני מעוניין להיות במקצוע בו למדתי, עניתי שכן והוא אמר שהוא ישים את זה בעדיפות עליונה. ולפני כמה ימים אני מקבל הודעה שהקדימו לי את הגיוס. לאחר בירור קצר התברר לי שיום הגיוס שלי הוא גיוס כלל צה"לי "מקצועי" כלומר אנשים בעלי מקצוע.

הנה כמה אתרים שיעזרו למי שעומד לפני גיוס;

http://www.idf2000.co.il/

http://www.after.co.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלפני כמה זמן?

אם מדובר בפרק זמן של עד 3 שנים מלפני מועד הגיוס, ייחסו לכך חשיבות. מעבר לכך, תמצא תירוץ אחר.

מדובר בניתוח לתיקון עקמת, ועשיתי אותו באוקטובר השנה.

אני בן 15.. אהיה בן 16 במאי. יגייסו אותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרגילה, תגיש בקשה לערעור הפרופיל בלשכת הגיוס, לאחר מכן אתה צריך להשיג כמה שיותר המלצות מרופאים שבעצם אומרים שאתה כשיר ליחידת שדה. את הממלצות האלה יבחנו ועדה רפואית והם יאמרו לך אם הפרופיל נשאר או עולה.

אם אתה רוצה להוריד את הפרופיל, שוב, אתה צריך לערער "ולמצוא" עוד ליקוי שיש לך ולפנות לרופא המתאים בקשר לבעיה. (סתם דוגמא, היה לי חבר שהראיה שלו בלילה היתה פחותה מזו שביום, הוא הלך לרופא עיניים שהגיש המלצה להורדת הפרופיל או שאינו כשיר ליחידת שדה, הועדה בדקה והורידה את לו את הפרופיל ל-64).

אבל אם אתה לומד אלקטרוניקה\חשמל או משהו דומה, ממולץ לכתוב בשאלון העדפות שקיבלת, בסעיף ששואל "מלבד היחידות שסומנו, איזה תפקיד אחר אתה מעוניין לשרת" ולכתוב את המקצוע שלמדת.

אני לדוגמא, הייתי גם עם פרופיל 72, מיועד ליחידות שציינת, התקשר, לפני כמה שבועות, קצין המיון ושאל אותי אם אני מעוניין להיות במקצוע בו למדתי, עניתי שכן והוא אמר שהוא ישים את זה בעדיפות עליונה. ולפני כמה ימים אני מקבל הודעה שהקדימו לי את הגיוס. לאחר בירור קצר התברר לי שיום הגיוס שלי הוא גיוס כלל צה"לי "מקצועי" כלומר אנשים בעלי מקצוע.

נגיד אני מוצא כמה רופאים כאלה ואני הולך לוועדה רפואית והם משאירים לי את הפרופיל הזה ולא מעלים, לא יראה קצת חשוד שאני יבוא כמה ימים אח"כ עם בעיה חדשה שדורשת מהם להוריד לי ת'פרופיל?

ואין מצב שאני מתעסק עם אלק' בצבא וגם אמרתי להם את זה...

עוד שאלה:

מה זה הקורס נהיגה קדם צבאי הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נהג צבאי... שלא נדע... תתרחק מזה.

אלא אם כן מדובר בנהג בוס, שזה עולם אחר ומהנה, בייחוד אם מדובר בסג"מית בת 20 משובחת אשר צריכה הסעה יומיומית ליחידה שלה.

נהגים בחיל תובלה טוחנים וחזק, יחס רע - מפקדים שצועקים והפסד רב של שעות שינה ובית. אני יודע זאת מנהגי התובלה שמסופחים אלינו ליחידה.

הנהגים הסדירים ששייכים ליחידה גם לא נהנים יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו אחד שאני לא מבין,

הצבא מספק 3 שנים של התבגרות פיזית ונפשית, שלא לדבר על חברים איכותיים לכל החיים.

למה לבזבז את ה3 שנים האלה על עבודות לא איכותיות כמו נהיגה או כל שאר העבודות הג'ובניקיות האלה... ???

שמישהו יסביר לי את זה אחת ולתמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד אני מוצא כמה רופאים כאלה ואני הולך לוועדה רפואית והם משאירים לי את הפרופיל הזה ולא מעלים, לא יראה קצת חשוד שאני יבוא כמה ימים אח"כ עם בעיה חדשה שדורשת מהם להוריד לי ת'פרופיל?

ואין מצב שאני מתעסק עם אלק' בצבא וגם אמרתי להם את זה...

עוד שאלה:

מה זה הקורס נהיגה קדם צבאי הזה?

אם יש לך המלצות מכמה רופאים, זה כמעט 100% שהפרופיל יעלה\ירד.

בכל מקרה, יכול להיות שזה יראה חשוד, אבל הם רק מקבלים את ההמלצות ולא מתפקידם לחקור את העניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) פנה למדור ת"ש, אתה נשמע לי מתאים להת"ש3 (ונראה לי גם לאישור עבודה ולקל"ב).

2) צפה לביקור בית ממשקית ת"ש עוד לפני שאתה מתגייס, תצטרך לבקש מהם אחד אני חושב.

3) עומר, אני לא עושה שום דבר שקשור למחשבים (חוץ מלהשתמש באחד).

4) אם יש'ך עוד שאלות פנה אלי בפרטי עם יותר פרטים, אני יושב במנה"ג (=מנהל גיוס, אחראים על כל הלשכות) אני מאמין שידעו לאן להפנות אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם צרכים להבין ש"אין לי כושר" ו"אמרתי שאני לא רוצה קרבי" לא משנה לצבא בשיט..

לא מזיז להם בכלל!

יש לך פרופיל 72 ומעלה? אתה יכול להיות קרבי!

לא משנה עקמת פה, בעיות ברכיים שם - תקבל הקלות אולי, אבל אתה תהיה קרבי.

אגב ציינת שאתה רזה.. מה המשקל והגובה שלך? בצבא קיים סעיף של תת משקל שגורם להורדת פרופיל.. לצערי פגשתי כמה בחורים שבכוונה ניסו להוריד את המשקל שלהם כדי להימנע משירות קרבי.

בכל מקרה, תכניס לראש - לא יעזרו כל ההתבכיינות אלא אם כן אתה מתכוון להציג קצת בעיות נפשיות עמוקות ביותר (דיכאונות/נטיות סופניות/מרטיב במיטה או אנערף..)

כי אין כזה דבר לא יכול ולא רוצה בצבא. זה לא תוכנית כבקשתך!

אגב בין כל המקצועות הקרביים שקיימים בטופס הזה, סביר להניח שהתותחנים הוא הכי פחות נורא.. אני יודע שנ"מ זה לא ממש קל והיה לי חבר שהתחרפן שמה, ושיריון טוחנים שמירות ותירגולים וקווים. תותחנים סה"כ נמצאים דיי בעורף ולכן לא מצפים מהם ליותר מדי. מה שכן, זה חיל שבו"ז חסר מוטיבציה, עם תקציבים נמוכים יחסית, והשירות בו לא מהנה כמו יחידות איכותיות יותר, בגלל שאתה - bottom of the food chain, מבחינת הקרביים.

עוד דבר שיש להבין ש"קרבי" 03 זה לא כזה משהו בלתי אפשרי.. כל פדלאה יכול לעבור את זה, גם אם אתה גיק שזה לא ברוח הלחימה שלו, גם אם אתה שמן דוב ששוקל 120 ק"ג.

גם אני חשבתי שאני לא מתאים, אבל קרעתי את התחת ות'אמת השירות הקרבי שאני מסתכל אחורה היה בין החלקים היותר מהנים.

ואני הייתי חצי/חצי (שנה וחצי קרבי בתותחנים, וכל השאר ג'ובניק בתפקידים שונים).

יש לך בעיות בבית בגלל שאתם משפחה גדולה עם אם חד הורית? תבקש הקלות ת"ש (תנאי שירות) עם שירות קרוב לבית, אבל אם המצב הפינססי שלכם סביר+ לא בטוח שתקבל איזושהי הקלה.

אבל אם המצב באמת קשה רוב הסיכויים שיתחשבו בך..

אתה רוצה מחשבים בלי שלמדת את זה? תבקש קורס מפעיל מחשב (זה תמיכה טכנית בבסיסים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...