אנשים במדינה השתגעו ? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנשים במדינה השתגעו ?

fungiman

Recommended Posts

מבחינתי "מצוקת דיור" זה כשלבנאדם אין איפה לגור והוא גר בפח ברחוב .

כל עוד אין מצב כזה בישראל, אין מבחינתי "מצוקת דיור".

הפתרון היחידי שיגרום לאנשים לרצות לגור בפריפריות הוא יצירה אינטנסיבית של מקומות עבודה מחוץ לגוש-דן וסביבתה, והענקת מענקים ותמריצים ליזמים מחו"ל שירצו לפתוח כאן מרכז .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בוא נעלה את בעיית התחבורע.

מה רע לאנשים לנסוע באוטובוס?

במיוחד במקרים של נסיעה מחוץ לעיר.

אני חושב שאנשים פשוט חושבים שמי שנוסע באוטובוס הוא אזרח סוג ב'.

פשוט תפיסה מוטעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נעלה את בעיית התחבורע.

מה רע לאנשים לנסוע באוטובוס?

במיוחד במקרים של נסיעה מחוץ לעיר.

אני חושב שאנשים פשוט חושבים שמי שנוסע באוטובוס הוא אזרח סוג ב'.

פשוט תפיסה מוטעת.

בו אני יסביר לך מה רע באוטובוס

אני גר בערך 5 דקות נסיעה מבית חולים מאיר ובערך חצי שעה הליכה מהירה (לא מדבר על מצב שיש פקקים )

למרחק ה"ענק" הזה אני צריך 2 אוטובוסים לכל צד

כל אחד לוקח אותי +- חצי דרך

אז שהיה לי תקופה שהיתי צריך לעבור חיסון פעם בחודש כימאט ולא לקחתי אוטובוסים וזה בלי לדבר על זה שגם הם עומדים בפקקים

מונית עם אתה שואל רצתה לקחת לי 35 שקל כל כיוון

מה שעשיתי בפועל ליפעמים היתה לי הקפצה ליפעמים את הרכב של האמא וליפעמים הלכתי ברגל

אני מרחם על זקנים או חולים שצריכים את הבית חולים יותר מימני ולא מסוגלים ללכת חצי שעה

חוץ מיזה זה לא שאוטובוס בחינם ובימיוחד אם אתה לא צריך נסיעות קבועות ,המחירים הרבה יותר גבוהים מהתרומה לטעמי

רק מי שנוסע קבוע וקונה חופשי חודשי או איך שזה לא ניקרא היום מקבל מחיר נורמלי

אבל גם אז זה לא תקף לכל הקווים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מקומות שאין מנוס מלהשיג לעצמך .

אצלי במושב, עובר פעם בשעה אוטובוס לנתניה ובשביל לסוע לת"א צריך ללכת כ- 10 דק' ברגל ולחכות במשך חצי שעה (לפעמים יותר) עד שמגיע האוטובוס.

אפשרי? כן.

נוח? - לא ממש.

מבחינת מחיר כרטיס לנתניה עולה לי 7.5 ש"ח וכרטיס חד-כיווני לת"א 19 ש"ח מחיר יקר ומוגזם לכל הדעות. (בשביל לסבר את האוזן מנתניה זה עולה 9 ש"ח)

כרגע, אני לא יכול להרשות לעצמי להחזיק משלי. לא אכפת לי לנסוע באוטובוס אבל לא בכל מקום בארץ זה פרקטי וישים.

בשביל להגיע למקום כלשהו בזמן אני צריך לחשב את צעדיי ולעתים לצאת מהבית כשעה-שעה וחצי מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4214927,00.html

איש מכירות ומאפרת שרק התחתנו, חזרו משתי חופשות בחו"ל וכבר לוקחים משכנתא של 900K ? ועוד מעיזים להוציא 45K על מעצבת "ושדרוג" הדירה?

זוג צעיר, עם עבודות יציבות אבל לא מאוד מכניסות, תינוקת חדשה ומשכנתא של 1.25M ???

אנשים התחלקו על השכל במדינה באופן סופי? או שאולי כולם פה עשירים מופלגים? זה אני דפוק או שהמדינה התחרפנה?

ואת מי נראה לכם הם יאשימו כשיגמר להם הכסף? כמובן את ביבי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספר גורמים חוברים למה שאני חושש הולך להיות פיצוץ של בועת אשראי ביתי בישראל --

* התנהלות לא זהירה של חלק מהאוכלוסיה

* התנהלות לא זהירה של נותני האשראי / משכנתא

* עליה משמעותית ביוקר המחיה, בלי עליה במשכורות

* בנזין עלה סביב 6 ש"ח לליטר ב-2006 לעומת 8 ש"ח היום (בלי שינוי משמעותי במחירי הנפט)

* מחירי המים עלו בשיעור של 30-60 אחוז למשפחה ממוצעת

* מחיר החשמל עלה מאז 2006 בכ-30%

* מחיר הדיור עלה ב-20-50% (קניה/שכירה)

* עליה מתונה יותר, אך עקבית, במחירי מוצרי המזון

* אל תצטט לי את מדד המחירים לצרכן, מדובר במספר שמבושל במרתפי הלמ"ס ומנותק מהמציאות.

אני לא מזכיר כאן את שוד הפנסיה הגדול שהתחולל פה בשנים האחרונות, משום שאת תוצאותיו נחווה רק בעתיד הרחוק יותר, אבל מדובר בעוד פגיעה של עשרות אלפי ש"ח למשק בית ממוצע (בשקלול לאורך השנים).

הממשלה לא יכולה להפוך אנשים לאחראים יותר, אבל יכולה לפעול לצמצם את הפגיעה במשקי הבית במספר דרכים --

* יותר פיקוח על מתן אשראי למשקי בית

* העמקת גביית מס הכנסה מבעלי הכנסות גבוהות וצמצום המיסים העקיפים (שפוגעים יותר בחלשים)

* יותר עידוד תחרות במשק וריסוק ביד קשה של קרטלים. במידה שלא ניתן להשיג איזון בתחום מסוים על ידי שוק תחרותי - החזרה של אותו תחום לפיקוח.

* רפורמות מהירות ואפקטיביות בשוק הנדל"ן, כפי שבוצע במדינות אחרות עם שוק נדל"ן רותח שהוביל למרמור אזרחי - הגבלת מעורבות משקיעים זרים, עידוד בניה לגובה בשכונות וותיקות (זירוז פינוי/בנוי), איום בביטול הסכם ההחכרה במקרה של אי בנייה מזורזת, פרויקטים של בניה ציבורית (כפי שהיה בשנות ה-50) או דרך קבלן "במחיר למשתכן" לאוכלוסיה העובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם באמת בלתי אפשרי בכלכלה המודרנית לדאוג לכולם לצרכים בסיסיים ואיכות חיים סבירה עד טובה?

כאילו מה? אין מספיק שעות עבודה להספיק הכל?

WTF!

סרטן הכלכלה המודרנית הזאת.

לא משנה מה תעשה היא תאכל את האוכלוסיה.

בלי מהפיכה לא נראה באמת שינוי מהותי בהתנהלות המדינית כלכלית.

גם לא הצבעה למפלגות "חברתיות" תשנה את המצב.

מערכת הממשל בישראל כפי שהיא לא עובדת.

צריך לשנות אותה מהיסוד, לא מספיק להחליף "מפלגה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי מהפיכה לא נראה באמת שינוי מהותי בהתנהלות המדינית כלכלית.

גם לא הצבעה למפלגות "חברתיות" תשנה את המצב.

מערכת הממשל בישראל כפי שהיא לא עובדת.

צריך לשנות אותה מהיסוד, לא מספיק להחליף "מפלגה".

שמעתי ברדיו בקרוב יש בחירות (אומרים תחילת ספטמבר). הפיכה עולה הרבה כסף (לא כולל הרוגים) ואם נהפוך לדיקטטורה זה יעלה הרבה כסף ויקח לנו איזה 10-20 שנה לצאת מהבעיות הכלכליות .

הבעיה של הדירות בארץ היא שאחרי שמישהו יורש אותם נדיר שהוא מוכר אותה. אנשים גם משדרגים דירה ולא מוכרים את הישנה כי אפשר לקבל שכירות ואפשר למנף איתה (אפשר לקחת הלוואה על דירה אחת, להשכיר אותה בכדי לשלם משכנתא ואז לקנות בכסף עוד דירה) . הרבה אנשים גם רוצים דירה חדשה ואילו יקרות יחסית. אחת הדרכים שחשבתי שאולי יכולים לעזור היא להוריד את הכדאיות הכלכלית של השכרת דירות בעיקר על דירות יוקרה בצורה כזאת שאם המחיר שמבקשים על מ"ר מוגזם משלמים 90% מס על זה. עדיין הממשלה מקדמת רעיונות דומים כמו מס על דירות ריקות. בבריטניה עד כמה שידוע לי יש חוק שאם הדירה שלך ריקה למשך חצי שנה המדינה יכולה להשכיר אותה למישהו בעצמה עדיין הבעלים יקבל את הכסף מהשכירות.

בקשר לתחבורה הציבורית לי זה יקר (טוב יש לי חברה אבל רק אחד אנחנו מסתדרים עדיין) . אם יש לך שני אנשים באותו זה לרוב יותר זול מתחבורה ציבורית. גם לוקחת ים של זמן בגלל שבארץ היא לא יעילה במיוחד. לפי דעתי קטנוע יכול להיות דרך טובה להגיע ממקום למקום אבל הכבישים בארץ מאוד מסוכנים לדו גלגלי. אפשר גם אופניים אבל בגדול זה אופנוע בלי מנוע והם לא יכולים לברוח מהתנועה בקלות כמו אופנוע .

מבחינת הלוואות יש סיכוי שאנשים הגזימו עדיין די קשה לקנות דירה היום. אין לאנשים פשוט ברירה כי לא משנה כמה זמן הם יחסכו הם בחיים לא יגיעו ל 40% שצריך היום לדירה. המשכורות לא זזו שנים אבל המחירים רק עולים בלי הפסקה. המחאה אולי עזרה קצת להוריד מחירים עדיין כולם ישלמו על הירידה בצריכה הפרטית . יש פשוט בארץ כמה וכמה מונופולים שחולבים את כולם ומי שמתחרה בהם קובע גם רף מחירים גבוה או שמחוסל ע"י המונופולים הגדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעתי ברדיו בקרוב יש בחירות (אומרים תחילת ספטמבר). הפיכה עולה הרבה כסף (לא כולל הרוגים) ואם נהפוך לדיקטטורה זה יעלה הרבה כסף ויקח לנו איזה 10-20 שנה לצאת מהבעיות הכלכליות .

על זה בדיוק אני מדבר.

אנשים שבויים בתפישה שיש לנו בחירות חופשיות וממשל דמוקרטי.

והאמת היא שכל מה שיש לנו זאת שיטה, שלא עובדת, בה מצביעים למפלגות, שמנהלות את עניינן בינם לבין עצמם עם הסכמי קבלנים ומשקיעים.

ובתוך כל כנופיה כזאת מסתתרים מחבלים שמקומם אינם בממשלה, ואת מקומם אינם חייבים לציבור הכללי כלל וכלל.

ומכיוון שאתה חייב לבחור רק במפלגה אחת, אינך יכול לבחור בנציגים שאינם באותה מפלגה.

ובכך במקום מגוון גנים רחב שיוביל לאבולוציה ולתולדת שלטון תקין, מקבלים תולדת ממזרים בני אותה משפחה שהם ילדים של ממזרים מאותה משפחה, וחוזר חלילה.

במקום להכניס את נבחרת החלומות (מבחינתי) אני נאלץ לוותר על רוב האנשים שאני רוצה להכניס, לטובת מעט אנשים שאני רוצה להכניס, ולקבל יחד איתם הרבה אנשים שאני לא רוצה להכניס לממשלה.

זה כמו שיגידו לך, אתה יכול לבחור בין שוקולד עם רעל, לשוקולד עם רעל, לשוקולד עם רעל, לשוקולד עם רעל.

אז אל תגיד שאין לך אפשרות בחירה. :kopfpatsch:

מנגנון הבחירות צריך להשתנות כדי להאפשר קידום מצוינות בלבד!! ללא מסתננים ומזדנבים שמתפלחים פנימה ופועלים נגדך.

נגיד שאני כן רוצה לתת צ'אנס ליאיר לפיד כדי לבחון האם הוא טוב לי בכנסת, אבל אני לא רוצה לוותר על כמה אנשים שפעלו היטב למעני, למרות שהם ממפלגות אחרות.

אפשר?

לא.

אז מה זה אם לא מיסמוס הכוח האלקטורלי של הציבור לשנות את פני המדינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדמוקרטיה שלנו בערך עובדת. יש סיכוי שהיא עובדת יותר טוב מארה"ב שם יש רק שני מפלגות שאומרות בערך אותו הדבר. בקיצור כל 4 שנים הם בוחרים את הדיקטטור הבא. יש להם קצת מקום למשחקים בבית הנבחרים עדיין יש השטלתות של לוביסטים על הפוליטיקה האמריקאית. בישראל יש הרבה מפלגות לבחור אבל לא כולן מתאימות לכל אחד. במקרה כזה צריך להתפשר ולפעמים להצביע באופן אסטרטגי (להצביע באופן קיצוני יותר מהדעה שלך כדי למתן את הדעה הפופולארית) . בגלל זה כנראה יש התחזקות של מרץ מ 3 ל5 מנדטים. הימין די חזק אז אין שם הרבה תזוזה. עדיין הממשלה עשתה דברים מאוד פופוליסטים בשביל כולם והקטנות מפסידות קצת לליכוד .

בכל מקרה מה שיהיה לנו אחרי הבחירות הבאות זה בלגאן .לפי הסקר של ynet יהיה קשה להכניס אנשים לקואליציה בגלל ריבוי מפלגות ותהיה סחטנות יותר גדולה מכל הכיוונים . אם יאיר לפיד רוצה לעשות משהו הוא יצתרך להכנס , קקדימה כנראה תיכנס , ביתנו לרוב בפנים עם כל אחד הם לרוב עובדים מבפנים עד שהם שוברים את הכלים. זה כבר 65 עם הליכוד . העובדה כנראה תהיה באופוזיציה למרות ששלי יחימוביץ' מעדיפה לעשות דברים מבפנים. הדתיים יכולים להיות תחליף לקדימה/לפיד הם תמיד רוצים להכנס והכל עניין של תקציבים.

ברק כנראה גוויה פוליטית כרגע אבל יש סיכוי שביבי יכניס אותו כשר בטחון מקצועי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיי שאני לא מבין איך זה הגיוני לך כל הסיפור הזה.

ימין, שמאל.

מה עם נושאים אמיתיים שצריכים יצוג בכנסת, ואנשים שאיכפת להם ומבינים בנושא?

איך אפשר לבחור אותם?

צריך מישהו שיעבוד חזק נגד הבריונות של הטייקונים והתקשורת? צריך.

צריך מישהו שיפעל נגד כפיה דתית, ובעד בשבת? צריך.

צריך מישהו(או מישהי) שיפעלו נגד מיסוי עקיף ומוגזם? צריך.

איך אפשר לבחור אנשים מתאימים לתפקיד, כשכל מה שיש לבחור זה:

שמאל, ימין, שמאל.

שמאל, ימין, שמאל.

שמאל, ימין, שמאל, ימין, שמאל, ימין, שמאל.

אני רוצה לבחור אנשים!!! לא מפלגות.

שום דבר טוב לא יוצא מלבחור מפלגות.

בארה"ב לא בוחרים מפלגות, בוחרים אנשים.

אומנם אותם אנשים משתייכם לשני מפלגות שונות המייצגות (באופן כללי) דעות שונות במגוון נושאים (ויש כל מיני קומבינציות של דעות בכל מפלגה), אבל עדיין האנשים עצמם הם המועמדים, ולא המפלגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך מישהו שיעבוד חזק נגד הבריונות של הטייקונים והתקשורת? צריך.

הליכוד נכנסו בהם די חזק עם ועדת תמלוגי הגז (שישינסקי), ריכוזיות(גבאי) , שוק הרכב (זליכה) , משה כחלון כשר תקשורת. גם בשס יש אינטרסים לזה ואריאל אטיאס נכנס בחברות התקשורת די חזק.

גם מפלגת העבודה נחשבת למפלגה סוציאליסטית שבעד חיזוק העובדים על חשבון בעלי ההון אבל הם גם בעד מיסוי גבוה כדי לממן שירותים סוציאלים

חוץ מזה יש את השמאל הקיצוני מרצ וחד"ש( חדש נחשבת למפלגה קומוניסטית)

מפלגות לא מומלצות - קדימה , תראה כמה הרצאות של ירון זליכה או תקרא את הספר שלו ותבין איזה נזק הם עשו למדינה

צריך מישהו שיפעל נגד כפיה דתית, ובעד תחבורה ציבורית בשבת? צריך.

יש עתיד (לפיד) וישראל ביתינו. אני לא יודע אולי גם מפלגת העבודה (חולדאי דיבר על זה לא?) . חוץ מזה יש את הקיצונים כמו מרצ וחדש

צריך מישהו(או מישהי) שיפעלו נגד מיסוי עקיף ומוגזם? צריך.

בשביל זה אתה צריך כנראה לבחור בשס. מדיניות מיסים היא לרוב לא במצא אבל אם זכור לי נכון שס לרוב מתנגדת להעלאת מיסים עקיפים כי זה גורם לבוחרים שלה לשלם יותר.

בגלל המערכת שלנו לא תמיד אפשר לקדם את כל הנושאים לרוב כל מפלגה נכנסת לקואליציה ומציבה תנאים שחלק ממצא הבחירות שלה יעבור. לרוב שומעים הרבה על ביתינו שעושה רעש מתי שההתחיבויות מולם לא ממולות . עדיין בגלל שבקואליציה יכולים להיות מפלגות עם דעות מנוגדות הם לרוב מגיעים לאיזו הסכמה דרך מסר ומתן.

בשיטה בארץ צריך 3 הצבעות כדי להעביר חוק אבל מפילים ממשלה בהצבעת אי אמון אחת. בגלל זה חייבים תמיד לבנות קואליציה ולשמור עליה מלוכדת. זה הרבה פעמים לא הצליח כי לרוב אחת מחברות הקואליציה שוברת את הכלים באיזו נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...