כמה שא' בנוגע להארד דיסקים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שא' בנוגע להארד דיסקים

wow

Recommended Posts

אם היית עושה חיפוש קל היית מוצא תשובות לכל השאלות שלך.

1) חלק אומרים מקסטור חלק אומרים ווסטרן,שניהם פצצות למרות שאני מעדיף מקסטור.

2) ATA-100 עובד במהירות של 100MB/sec ו ATA-133 עובד על מהירות של 133MB/sec למקסטור יש ATA-133

3) sata כרגע נותנת מהירות של 155MB/sec ובעתיד כנראה תגיע גם ל 300MB/sec ויותר,חיבורי הSATA הרבה יותר קטנים מהחיבורים הרגילים שיש בדיסקים קשיחים (חוסכים הרבה מקום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SATA=150MB/S

כל המספרים האלו הם הנתון התיאורטי של הבקרים שיושבים על הדיסקים, מעשית המיגבלות המכניות של הדיסקים לא מאפשרים להם בכלל להגיע ל 70MB/S אז אין הבדל בביצועים בין ATA100,ATA133,SATA150.

אפשר לשים דיסק ATA100 על בקר ATA133 וליהפך, בשביל SATA תוודא שיש לך בקר תואם בלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. WD הרבה יותר ותיקה בשוק מאשר MAXTOR.

לי יש את הדגם של 80GB 8MB ATA100 של WD ואני מרוצה ממנו.

יש לי גם דגם של 30GB של , בן כ-3 שנים, הוא הפך להיות איטי, רועש והוא מתחמם מאד (תסיק את המסקנות לבד, אבל אל תשכח שהוא בן 3 שנים...).

2. תקן ה ATA קובע את מהירות העברת הנתונים של הדיסק הקשיח ב MB/s. כמו שנאמר, מעשית לא מתקרבים למהירויות האלו, כך שאין הבדל ממשי בין השניים.

אגב, תקן ATA II מתייחס למהירות של 66MB/s ותקן Ultra DMA מתייחס למהירות של 33MB/s (אם אני לא טועה).

3. SATA - חיבור טורי של הדיסק הקשיח ללוח, בעוד שהחיבור ה"רגיל" הוא מקבילי (PATA) ועושה שימוש בכבל של 40 פינים. תאורטית - ה SATA אמור להיות הרבה יותר מהיר מה PATA.

מומלץ ביותר לקנות דיסק קשיח עם 3 שנות אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה 1 אומרים שההרד דיסקים של מאקסטור עושים רעשים בזמן שהם טוענים כמו במחשבים הישנים אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל אם מישו פה אם הרד דיסק כזה יאשר את זה אז זה עוד נתון שכדאי להתחשב בו במקרה ואתה הולך לקנות הרד דיסק חדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשאלה 1 אומרים שההרד דיסקים של מאקסטור עושים רעשים בזמן שהם טוענים כמו במחשבים הישנים אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל אם מישו פה אם הרד דיסק כזה יאשר את זה אז זה עוד נתון שכדאי להתחשב בו במקרה ואתה הולך לקנות הרד דיסק חדש

אני שנים משתמש במקסטור מסיבה אחת: פצצה לגבה האמצעית...שום רעש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...