השמאל איבד כל בושה - גם בעליית מחיר החשמל נתניהו אשם? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמאל איבד כל בושה - גם בעליית מחיר החשמל נתניהו אשם?

vic07

Recommended Posts

http://www.themarker.com/markets/1.1658277

כמו כן אני מכיר טענה(בעיקר בארה"ב) שאחת הסיבות העיקריות לעליית מחירי הדלק היא אינפלציה גבוהה, כאשר מחירו של הדלק יורד למשל לעומת זהב - אבל אני לא מכיר את הנושא המוניטרי טוב מספקי בשביל לחוות עליו דעה.

הכתבה הזו היא כמובן שטות מוחלטת (כדאי לקרוא חלק מהטוקבקים היותר רציניים שמפרקים את הטענות המגוחכות בכתבה אחת לאחת), שגולת הכותרת שלה היא שהמיסוי על הדלק פוגע בעיקר בעשירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כן, איזה מזל שיש לנו את ביבי, כל הטייקונים מרוויחים מיליארדים ועושים תספורות לכל הפנסיות שלנו על חשבונינו, ומעמד הביניים נחשק לגמרי ומשפחה עם 2 ילדים כבר לא מסוגלת להתקיים עם משכורת של 12K נטו, איזה מזל, באמת, תודה ביבי :s07:

עם משכורת 12K נטו אסור להביא ילדים לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לגופו של עניין - נו באמת.

1.1 שכר ממוצע לא רלוונטי אלא שכר חציוני.

1.2 12K נטו לבני זוג זה קצת מעל השכר החציוני.

1.3 יש בעיה אמיתית במשק וזה אפילו לא שנוי במחלוקת כי ידוע שהשכר החציוני מאוד נמוך.

1.4 גם הדו"ח האחרון של קרן המטבע מראה תמונה די פסימית של שוק העבודה הישראלי, פערי שכר ומצב העוני.

1.5. לא ברור מה זה "תיעלם דמוגרפית". אנשים ימשיכו להביא ילדים לעולם פשוט רמת המחיה שלהם תרד. אם הכוונה לשינויים דמוגרפיים משמעותיים כמו עלייה משמעותית של היחס בין חילונים-חרדים-ערבים - מתוך קרן המטבע באמת עולה שיש פה בעיה.

2. "טענה מרומזת" - נו באמת.

2.1 אם אתה רוצה להעביר ביקורת תגיד את הדברים בצורה מפורשת. ציניות לא תורמת כלום לדיון.

2.2 ואם כבר עסקינן בטענות מרומזות...רוב כלכלות העולם כבר זנחו מזמן את הרעיון של קפיטליזם תאצ'ריסטי ומעט רגולציה. הממשלה הנוכחית קצת בעייתית בנקודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוג עם 12 אלף בחודש ישלם חשבונות ויעניק קורת גג לילדיו הקטנים, אבל לא ישארו לו רזרבות להוצאות הגדולות כגון עזרה ברכישת קורת גג לילדיו בלי לשרוף את החסכונות לפנסיה.

בחישוב מהיר:

* 3000 משכנתא (בימים ההטובים יותר של שוק הנדל"ן)

* 2000 רכב (ביטוח, דלק, טיפולים, תיקונים)

* 1000 שקל חשבונות (חשמל, מים, ארנונה, טלפון)

* 2000 שקל אוכל

* 500 הוצאות שונות

לא הכנסתי לחישוב בגדים, חסכון לזקנה, חסכון לטיול לנשום קצת אוויר, בלאי בדירה, בלאי ברכוש (רכב שצריך להחליף, כיסא נשבר וכו'). תבינו עוד לא הגעתי להוצאות על ילדים החל מגנים שעולים הון תועפות עד גיל 3, שכר לימוד, ביגוד (נעליים חדשות כל שלושה חודשים כי הילד גדל). מה עם הוצאות חירום כגון או טיפול שיניים? מה קורה אם אחד מבני הזוג מספיק לעבוד? ביטוח לאומי משלם רק 75% משכרו ברוטו.

זוג צעיר בלי ילדים יכול לחיות ברמה סבירה, אבל ברגע שמכניסים ילדים לחישוב הזוג חי בלי שום רזרבות כלכליות.

או שאנחנו מפונקים ומדובר ברמת חיים טובה מאוד (בהשוואה לרוב העולם זו אחלה רמת חיים) או שיוקר המחייה בארץ בלתי נסבל.

במדינה שלנו אפשר לחיות טוב רק אם עובדים בהייטק. תבדקו כמה מרוויחים רואי חשבון, עורכי דין, רופאים, אחיות, רוקחים. ביזיון. פשוט ביזיון. המצב במשק הישראלי פשוט חולני ומעוות. בגדול לא שווה להשקיע בתואר שלא מכניס לעולם הייטק. אני אפילו לא מדבר על תארים שלא מכשירים למקצוע מסוים. זה בכלל נייר טואלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כולל הוצאות ראשוניות ותחזוקה של מקרר, מכונת כביסה, ריהוט, כלי מטבח, סלון.

ונזקים שהילדים עושים (כמו המסך שהילדה הקטנה קישקשה עליו עם טוש בלתי מחיק, או הסאב ברמקול שהילד דחף לתוכו את האצבע ועשה חור).

לא כולל הוצאות על ילדים קטנים, מטיטולים וסימילק ובקבוקים ומוצצים וצעצועים והוצאות נוספות.

וקלמרים ועפרונות וצבעים ודבק וילקוטים ומחברות וספרים.

וזה רק עם חינוך ציבורי (שהוא גרוע מאוד), ובלי חוגים ושיעורים פרטיים ובייבי סיטר במקרה הצורך.

אין גבול להוצאות שמשפחה נורמטיבית נתקלת בהם.

יש לי חבר שמרוויח משכורת היטק די גבוהה, יש לו כבר בית שהוא סיים לשלם עליו.

הוא משכיר את הקומה העליונה.

הם חיים סך הכל טוב, לא חסר להם כלום.

אני שואל אותו למה אתה לא שולח את הילדים לבתי ספר טובים, לבנות אותם טוב ולהכין אותם לאוניברסיטה טובה בחו"ל.

והוא אומר לי, מאוד הייתי רוצה אבל אתה יודע כמה זה עולה?

אנשים שחיים טוב לכאורה, מבחינות מסוימות גם הם עניים.

אם תחפשו בפרטים תגלו שהרבה מאוד ממעמד הביניים מוותר על הרבה דברים שלא מעט אנשים מגדירים חיוניים והכרחיים לאיכות חיים סבירה.

ובמקום ליצור חיים טובים ודור חדש טוב יותר, גוררים וסוחבים את החוסרים והליקויים הלאה בשרשרת שאי אפשר לשבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים רבים שחיים טוב לכאורה חיים על מינוסים, הלוואות, אשראי. אשלייה של רמת חיים. זוגות צעירים כאילו מסודרים עם בית ורכב חסרי כל רכוש כי דירה משועבדת לבנק והרכב משועבד לבנק ובכלל בחשבון אין כלום. מזכיר לי שניהלתי ויכוח עם מישהי בעבודה על זה שאין לה באמת דירה כי הדירה שייכת לבנק כל עוד היא משלמת משכנתא והיא ענתה "אתה נשמע בדיוק כמו אבא שלי. הדירה שלי". אנשים חיים באשליות ותרבות אשראי בסופו של דבר תתפוצץ ועשרות אלפי זוגות יקרסו כלכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...