מה יהיה עם מחיר הדלק? 8.05 לליטר! - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יהיה עם מחיר הדלק? 8.05 לליטר!

Gil28

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מצטער, אבל לדרוש עוד "מדינת רווחה" ויחד עם זאת להתלונן על מיסוי גבוה זה אבסורד:

http://www.themarker.com/news/tent-protest/1.677012

http://www.blacklabor.org/?p=36025

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3549282,00.html

גיל28 - אני טוען שכלכלה חופשית לחלוטין תעבוד יותר טוב, ושהניו דיל רק החריף את המשבר הכלכלי הגדול וגרם לו להמשיך יותר מדי זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה מסוימת כל המחאות האחרונות (קוטג'\פסק זמן\דלק) רק משעשעות אותי (ציניות...)

ואני אסביר

על זה שעל קניית רכב אנחנו משלמים בארץ לעיתים יותר מפי שניים מעלותו באירופה ובארהב מישהו מפגין? מספיק רק ההפרש במחיר כדי לסבסד דלק (גם במחירו הגבוה) לאיזה 4 שנים כמו כלום.

על זה שהעלו בצורה שולית המחיר לממתקים אין לי בכלל מה לדבר - מכיוון שבחול מחירם של ממתקים ומוצרי מכולת הוא רבע מהמחיר בארץ (הייתי תקופה באירלנד\כמה פעמים בספרד ואני יכול להגיד לכם שגם בערים אתם יוצאים עם סל קניות גדול במחיר קטן).

אז מה לעשות אתם שואלים?

נפסיק להתייחס (כחברה) למצב הבטחוני כחשוב ביותר

נפסיק עם הכיבוש (והנה עוד שניה כל מי שלא מאמין שהכיבוש הזה עולה לנו כסף - הרבה כסף - מספיק רק להסתכל כמה כסף נחסך מאז היציאה מלבנון\עזה)

נפסיק להיות במדינה בה וועדי עובדים של חברות ממשלתיות דואגים לתנאי מלוכה לעובדים שלהם

להפסיק לממן שרים בלי תיק ושגני שרים בלי תיק - ובכלל שלא נזכיר את התקציב "שמירת קשר עם הציבור" או שקר כלשהו אחר...

לצמצם את משרדי הממשלה ולמנוע כפילויות בתפקידי מטה.

להחיל את משילות בכפרים הערביים ולגבות מהם מיסים כדת וכדין (המשטרה די לא נכנסת לכפרים האלו... נח למדינה להשאיר את המצב ככה כי היא לא רוצה להתעמת)

להפסיק את חגיגת הבזבוזים של המגזר החרדי

עידוד השקעות של עסקים קטנים במגזר הפרטי - לא להשקיע מיליארדים במפעלי ענק על ידי הנחות (והמבין על איזה חברה גדולה שמייצרת שבבים יבין).

כל עוד שמה שכתבתי לעיל לא ישתנה - נמשיך לממן אם בצורה עקיפה ואם בצורה ישירה - את חגיגת הבזבוז של מנגנוני השלטון ושלוחותיו השונות

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה אתה אומר שנחסך הרבה כסף אחרי היציאה מעזה/דרום לבנון? זה נשמע לי הגיוני אינטיאוטיבית, אבל זה לא אומר שזה באמת נכון. לפי מה שאני יודע, תקציב הביטחון למשל נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות - כלומר אנחנו מוציאים היום יותר על ביטחון מאשר לפני 5-10 שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה לעשות אתם שואלים?

נפסיק להתייחס (כחברה) למצב הבטחוני כחשוב ביותר

נפסיק עם הכיבוש (והנה עוד שניה כל מי שלא מאמין שהכיבוש הזה עולה לנו כסף - הרבה כסף - מספיק רק להסתכל כמה כסף נחסך מאז היציאה מלבנון\עזה)

נפסיק להיות במדינה בה וועדי עובדים של חברות ממשלתיות דואגים לתנאי מלוכה לעובדים שלהם

להפסיק לממן שרים בלי תיק ושגני שרים בלי תיק - ובכלל שלא נזכיר את התקציב "שמירת קשר עם הציבור" או שקר כלשהו אחר...

לצמצם את משרדי הממשלה ולמנוע כפילויות בתפקידי מטה.

להחיל את משילות בכפרים הערביים ולגבות מהם מיסים כדת וכדין (המשטרה די לא נכנסת לכפרים האלו... נח למדינה להשאיר את המצב ככה כי היא לא רוצה להתעמת)

להפסיק את חגיגת הבזבוזים של המגזר החרדי

עידוד השקעות של עסקים קטנים במגזר הפרטי - לא להשקיע מיליארדים במפעלי ענק על ידי הנחות (והמבין על איזה חברה גדולה שמייצרת שבבים יבין).

כל עוד שמה שכתבתי לעיל לא ישתנה - נמשיך לממן אם בצורה עקיפה ואם בצורה ישירה - את חגיגת הבזבוז של מנגנוני השלטון ושלוחותיו השונות

כל טוב,

גבריאל

אתה דמגוג בגרוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על הפיתוח המואץ של אמצעי לחימה והתגוננות כלפי איומים של טילים ארוכי טווח...

נו, וזאת לא הוצאה?

נניח למשל שעל מנת לתחזק את גוש קטיף עלה 4 מיליארד ש"ח בשנה(הכל כולל הכל). לאחר פינוי גוש קטיף, צריכה להשקיע 5 מילארד ש"ח בשנה על מיגון מטילים. האם נחסך כסף או הוצא יותר כסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם גוש קטיף היה קיים כיום עדיין היית מוציא אותו דבר (ואפילו יותר) על מיגון מטילים בדיוק כמו שאתה עושה עכשיו

ובכלל, המיגון מטילים ארוכי טווח (שגבריאל מדבר עליו) בכלל לא רלוונטי לעזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דלק יקר? בוא נבדוק:

השנה נמכרו אלפי ג'יפים מגודלים + אלפי משפחתיות אוטומטיות שחצי מהזמן עומדות בפקקים של גוש דן. בפעם הבאה שתעמדו בפקק/רמזור תסתכלו סביבכם ותראו שב-90% מהמכוניות יושב רק הנהג. אם דלק באמת היה מעמיס על התקציב אנשים היו נוסעים באוטובוס גם אם זה אומר שצריך לקום חצי שעה יותר מוקדם. אנשים היו עושים carpoll בעבודה. אנשים היו עוברים למכוניות יותר קטנות חסכוניות ואפילו גיר ידני שהשם ירחם. אנשים היו עבורים לדו"ג. אנשים היו רוכבים על אופניים.

מסקנה:

א. דלק לא יקר ואנשים סתם מזיינים במוח כי הם ישראלים ויהודים ואנחנו אלופי העולם בקיטורים

ב. דלק יקר מאוד, אבל אנשים לא מוכנים לבחון אלטרנטיבות לרכב מכל מיני סיבות (בעיקר נוחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר בכלל לחשוב על כסף כשמדובר בשטחי אדמה של מדינה?

אם נפנה את עוטף עזה עד לאשדוד נחסוך הרבה כסף - לא נצטרך מיגון ונפסיק עם טיל החץ :facepalm:

שוב, עלויות החץ והפיתוח שלו לא קשורים לעזה אתה מדבר פה על מגננה של איומים אחרים לחלוטין

אם אתה רוצה לקשר את עזה לעלויות אמל"ח אתה מדבר אך ורק על כיפת ברזל (ועוד כמה מערכות פחות מוכרות וכאלה שלא נחשפו עדיין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתוח של מערכות כאלה מכניס הרבה כסף למדינה (דרך רפא"ל שהיא חברה ממשלתית) עבור מכירות לחו"ל ועבור טכנולוגיות ויכולות עתידיות (ולראייה - מערכת כיפת ברזל לקח פחות מ-3 שנים, לאחר שבדצמבר 2007 אושר התקציב (כלומר, הפיתוח החל בתחילת 2008), ובינואר 10 כבר הייתה מבצעית - וזה כאשר לא הרבה האמינו שבכלל אפשר לעשות משהו כזה. בלי ידע וניסיון מוקדם - בחיים זה לא היה קורה. לפיתוח טכנולוגיות בטחוניות יש המון יתרונות, מעבר לשימוש הבטחוני שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דלק יקר? בוא נבדוק:

השנה נמכרו אלפי ג'יפים מגודלים + אלפי משפחתיות אוטומטיות שחצי מהזמן עומדות בפקקים של גוש דן. בפעם הבאה שתעמדו בפקק/רמזור תסתכלו סביבכם ותראו שב-90% מהמכוניות יושב רק הנהג. אם דלק באמת היה מעמיס על התקציב אנשים היו נוסעים באוטובוס גם אם זה אומר שצריך לקום חצי שעה יותר מוקדם. אנשים היו עושים carpoll בעבודה. אנשים היו עוברים למכוניות יותר קטנות חסכוניות ואפילו גיר ידני שהשם ירחם. אנשים היו עבורים לדו"ג. אנשים היו רוכבים על אופניים.

מסקנה:

א. דלק לא יקר ואנשים סתם מזיינים במוח כי הם ישראלים ויהודים ואנחנו אלופי העולם בקיטורים

ב. דלק יקר מאוד, אבל אנשים לא מוכנים לבחון אלטרנטיבות לרכב מכל מיני סיבות (בעיקר נוחות)

בעיקר ב' + רכבי דלקן שהם כמות לא מבוטלת במדינתנו. אני אישית חושב שצריך לשים מס של 500% על ג'יפונים עירוניים\ג'יפי וואסח כדי להעיף את המטרדים האלו מהכביש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...