ויקיליקס: "ישראל השמידה מתקני גרעין באיראן" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ויקיליקס: "ישראל השמידה מתקני גרעין באיראן"

Art Tatum

Recommended Posts

במסמכים של חברת מודיעין נכתב כי "הישראלים כבר השמידו את כל מתקני הגרעין שעל הקרקע כבר לפני כמה שבועות". עוד נכתב כי מתקפה באיראן תימשך 48 שעות.

http://rotter.net/cgi-bin/go-news.pl?file=19842.html

תמשיכו עם המודיעין הטוב. :xyxthumbs:

shrugging.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב שם "שעל הקרקע". הדברים החשובים הם מתחת לקרקע.

בנוסף, לא מזמן היו ידיעות על כך שבאמת היו פיצוצים גדולים במתקני גרעין.

תקראו את הידיעה המקורית מ- wikileaks... זה נשמע די הגיוני גם בלי שהם יגידו את זה.

אז לא, אי אפשר לחסוך 50 מיליארד, לפחות לא עד שאלה שמתחת לקרקע יושמדו, וגם אז לא 50.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי אין לישראל שום אינטרס לתקוף . עם כל הכבוד לפוליטיקאים שלנו אני חושב שהם עושים הצגות. פשוט לא שווה לשלם את מחיר התגובה האיראנית. עדיין לא בטוח מה יקרה עם סוריה יש להם דווקה אינטרס לירות עלינו ורק צריכים תירוץ עדיין המצב בסוריה על הפנים אם הם יתחילו מלחמה תהרוס את סוריה עד היסוד תוך שבוע . אולי אסד מצליח לקסח למורדים את הצורה אבל הכלכלה שלו הולכת פאיפן מהר.

עדיין לא בטוח שמישהו בכלל יגיב בטילים על תקיפה ישראלית. לפי דעתי משתמשים בישראל ככלי לחץ על איראן ואומרים להם "הם משוגעים אנחנו לא יכולים להחזיק אותם" . בכל מקרה עם הזמן מתקרבים ליותר ויותר מהלך בינלאומי מאשר תקיפה של .

האיראנים כבר מקבלים מכות מכל הכיוונים. אם אני לא טועה גם לרוסים נמעס מהם. הרוסים רוצים שהצ'קים יגיעו אליהם ואז הם יזרקו אל האיראנים לכלבים. בגלל כל ה"אביב הערבי" והבלגאן שזה עושה במדינות ערב יהיה קשה לשליטים לעשות משהו נגד . אולי יש לנו היום הרבה שונאים אבל המצב הכלכלי אצלם בבית על הפנים וגם ההנהגה לא משהו. הדבר האחרון שהם צריכים זה שמתמחה בלהכאיב ולעשות בליצים לעיר בירה שיבוא לבקר במדינה שלהם. תמיכה בטרור תמיד היתה in במדינות ערב אבל האפקטיביות של טרוריסטים נגד ישראלים היא מינימאלית.

אני עדיין לא מבין גדול בצבא,ביטחון ויחסים בינלאומיים אבל ממש לא נראה לי שתהיה איזה מלחמה בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"התגובה האיראנית" זה שקר גדול שהתקשורת מפחידה באמצעותו את הציבור.

מה שעוד יותר עצוב לדעתי זה שגם במערכת הביטחון לוקחים ברצינות את "התגובה האיראנית" כחלק ממה שקראתי לא מעט מגדירים פשוט כחוסר בתפיסת בטחון, כלשהי.

המהומה התקשורתית סביב "התגובה האיראנית" ביחד עם ה" תו"ל " הפחדני של משרד הביטחון שנערך כל כך להגן על אזרחים מפניי טילים במקום להיערך להשמיד את האויב, אלה הדברים שיביאו להפסד שלנו במלחמה הבאה (לדעתי מה שהיה ב-2006 לא נקרא מלחמה, וגם מה שעלול להיות עם סוריה לא ראוי להיקרא למלחמה...אבל זאת דעתי).

אני חושב שישראל צריכה להתכונן וליצור יכולת להלחם מול אויב אמיתי עם כוח צבאי שקול. כשהצבא יהיה ערוך להלחם מול אויב אמיתי, אף אחד לא יפחד מכל פיפס שהתקשורת מוציאה על "היכולות של חיזבאללה סוריה ואיראן".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה תסריט נראה לך שמלחמה בין מעצמה כמו איראן למדינה כמו יהיה שקול?

אתה עדיין חי באגדות שסיפרו לך בטירונות? שצה"ל הוא הצבא החזק בעולם?

נכון, צה"ל הוא איכותי ופעיל, הישגיו בלחימה כנגד גרילה הם עצומים.

אבל בין לבין מלחמה כוללת מול מדינה בעלת משאבים כמעט בלתי נדלים

שהיא במקרה יבואנית הנפט מספר 3 בעולם? לא נראה לי הגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אף אחד לא מוכר לאיראן ...חוץ מרוסיה וסין.

אני מניח שגם בדרכים לא רשמיות מגיע לאיראן לא מעט ,

כמו כן, הסד"כ שלהם גדול מאוד בחיל הים.

בקיצור, גם אם יהיה ניצחון, לא בטוח שזה יהיה ניצחון ששווה את הנזקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אף אחד לא מוכר לאיראן נשק...חוץ מרוסיה וסין.

אני מניח שגם בדרכים לא רשמיות מגיע לאיראן לא מעט נשק,

כמו כן, הסד"כ שלהם גדול מאוד בחיל הים.

בקיצור, גם אם יהיה ניצחון, לא בטוח שזה יהיה ניצחון ששווה את הנזקים.

זה מגוחך,הרי זה לא באמת רלוונטי אם יש להם עשרים אלף טנקים או לנו, כי מתקפה חזיתית של איראן נגדנו או להפך לא תקרה.

מה שכן , חיל האוויר שלהם לא משתווה לשלנו, וחיל הים שלהם לא מסוגל לשבור מצור ישראלי ואמריקני משולב.

הנשק של האיראנים במלחמה פוטנציאלית נגד זה מטחי הטילים שלהם (שאם נוכל להתגבר על המטח הראשוני במינימום נזק, המצב יהיה טוב), אבל שוב זה רק טילי קרקע וזה לא ישמיד או יהרוס את . הבעיה האמיתית היא אירגוני הבת שלהם, כמו חמאס וחיזבאללה שמחזיקים נשק רקטי קצר טווח ובעלי טווח בינוני והם יסבו את מירב הנזק במקרה שאיראן תותקף. שוב, לא משהו שישמיד את , אבל בהחלט לא יהיה נעים לחיות פה כשחיזבאללה ממטיר אלפי רקטות ביום לשבוע והחמאס מעיף קסאמים וגראדים לאשדוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה טוען זה מגוחך..

הגישה שלך מזכירה קצת את הגישה שהייתה עד מלחמת יום כיפור.

חי"א שלנו אכן חזק אבל אנחנו מרוכזים בשטח קטן ואיראן נמצאת במרחק רב מאיתנו ולא מרוכזת במקום אחד. מעבר לזה, יש להם הגנה לא רעה כנגד מתקפה אווירית (והבונקרים שלהם נמצאים עמוק אי שם).

חיל הים שלהם גדול יותר וכמות הטילים הבליסטיים שיש להם (עם מגוון ראשי הנפץ שיש להם) יכולים לעשות לנו הרבה נזק כי כמו שציינתי, קטנה ואין לנו מספיק הגנה אם איראן שולחת את כל ארסנל הטילים שלה אלינו.

לגבי חמאס וחיזבאללה - אכן לא יהיה כיף לישובים עוטפי עזה/לבנון. "למזלינו" הם "התרגלו" ב10 שנים האחרונות לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה טוען זה מגוחך..

הגישה שלך מזכירה קצת את הגישה שהייתה עד מלחמת יום כיפור.

חי"א שלנו אכן חזק אבל אנחנו מרוכזים בשטח קטן ואיראן נמצאת במרחק רב מאיתנו ולא מרוכזת במקום אחד. מעבר לזה, יש להם הגנה לא רעה כנגד מתקפה אווירית (והבונקרים שלהם נמצאים עמוק אי שם).

חיל הים שלהם גדול יותר וכמות הטילים הבליסטיים שיש להם (עם מגוון ראשי הנפץ שיש להם) יכולים לעשות לנו הרבה נזק כי כמו שציינתי, קטנה ואין לנו מספיק הגנה אם איראן שולחת את כל ארסנל הטילים שלה אלינו.

לגבי חמאס וחיזבאללה - אכן לא יהיה כיף לישובים עוטפי עזה/לבנון. "למזלינו" הם "התרגלו" ב10 שנים האחרונות לזה.

רואים בבירור שהשקעת בדיוק חמש שניות לקרוא את מה שכתבתי, ולא הפנמת כלום. לטווחים שאיראן נמצאת מאיתנו (מעל 1300 ק"מ) אין נשק תלול מסלול אפקטיבי חוץ מטילים חד או דו שלביים, להלן סקאדים גרסא B ולמעלה מכך. כל טיל כזה עולה מאות אלפי אם לא מליוני דולרים (אם ממש תתעקש אביא לך עלות מסודרת), וחוץ מזה משגרים, אתרי שיגור או סילואים לאחסון (שרק יוצרים בעיה מכיוון שהם מאוד קלים להשמדה או לחלופין אפקטיביים פעם אחת בלבד). סביר להניח שאם איראן תחליט להקפיץ את כל יחידות הטילים שלה, חלק לא יעבדו, חלק לא יושמדו, וחלק לא יגיעו ליעדם או יושמדו על ידי חיצים ופטריוטים. לכן טילי סקאד שינחתו פה יהיה מאוד לא נעימים, אולי יגרמו לכמה מאות הרוגים, אבל זה לא מה שיגמור על .

שוב, אותו כנ"ל על חיל הים האיראני. הוא מיושן, מרוחק ולא אפקטיבי, ככה שגם הוא לא רלוונטי לפגוע בערי על ידי הפצצות.

אין כאן זלזול בכלל באיראנים, סך הכל התייחסות ליכולת שלהם לגרום לנזק משמעותי באמצעים הקיימים להם

לכן, כפי שאמרתי מירב החשש שלי מתקיפה איראנית הוא לא מטילים איראניים על תל אביב, אלא מאלפי גראדים שיטוסו מלבנון על כל עיר שדה ישראלית. לזה אין חץ ואין מספיק כיפות ברזל או טילים. למרות שכרגע המצב בסוריה משחק לטובתנו עם החיזבאללה, ואפילו החמאס נכנעו ללחץ הבינ"ל והודיעו שהם לא יתקפו את במלחמה ביניהם (תקרא בחדשות מאתמול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מנהיג חמאס אמר שבזמן תקיפה באיראן, חמאס דווקא לא ישלח כלום >:D .

אני חושב שעל הדרך (מלחמת -איראן -ובטח עוד כמה מעצמות ) צריך להשמיד את חמאס וחבריו עד היסוד .

האיראנים כבר מצורעים גם החיזבלה לא מקשיב להם. הם הביאו לחמאס וחיזבלה טילים וכסף , האיראנים בצרות אז כולם מתילים את מימהם עליהם. מה כבר האיראנים יעשו לחיזבלה או חמאס? הם כנראה כבר חתכו להם את התקציב אז הם עושים להם הצגות.

בכל מקרה המערכת הגנה נגד טילים שלנו לא מספיקה בשביל להוריד את כל הטילים שהאיראנים יכולים לשגר עלינו. עדיין לא ממש כדאי להם לבזבז עלינו טילים הם אולי יצתרכו אותם בעתיד. יש סיכוי שאם התגובה האיראנית תהיה מטח מאסיבי של טילים תבחר באופציה בלתי קונבנציונאלית כדי למנוע שיגורים נוספים.

לא משנה כמה חזק הצבא ומה היכולות שלנו לירת טילים לא יכולה לסחוב מלחמה ארוכה מדי. תמיד המטרה היא לנטרל את האיום כמה שיותר מהר וזה אומר להכאיב כמה שיותר לאויב.

אם איראן תירה עלינו תגובת נגד תצפו לקפיצה פי 2 של מחירי הנפט כי כל השדות שלהם יהפכו לבלתי שמישים. אי אפשר להגיד שאיראן גדולה מדי אם המטרה היא להכאיב לה ולא להשמיד אותה. יש תמיד כמה מטרות שיגרמו לאיראנים לחשוב פעמיים לפני שהם זורקים עלינו עוד טיל. בכלל השכנים שלנו קצת בבעיה כרגע מבחינת מלחמה - אולי יש להם אבל אין להם כסף . מנזקים של מלחמה הם לא יצליחו להתאושש מהר. חוץ מזה צה"ל יכול לכבוש להם שטח כמו ביום כיפור , ששת הימים,שלום הגליל. הצבא שלנו פשוט רץ לעיר בירה כדי שהאויב ישר ירוץ לאו"ם לבקש הפסקת אש ללא תנאים (חצי כניעה).

לאיראנים יש צבא חזק אבל מלחמה יכולה לעלות למשטר בכסאו. האנשים באיראן גם ככה סובלים ולא אוהבים את המשטר . אני עדיין לא חושב שישראל תתקוף בעיקר לא לבד. אנחנו עושים הצגות כמו טווס בכל העולם אבל בלי עזרה של מדינות אחרות ממש לא כדאי לנו לתקוף. לפי דעתי אולי הסעודים יעזרו הם שונאים את האיראנים קצת יותר ממה שהם שונאים אותנו. אולי הצבא שלהם גרוע (איראן לוקחים אותם בהליכה) אבל זה יותר טוב מכלום. תקיפה של איראן מישראל זה קצת קשה כי אין לנו נושאות כמו ארה"ב או בסיסים מרוחקים. גם לאיראנים יהיה קצת בעיה להחזיר לנו אלא אך כן הם ישתמשו בלבנון. המלחמה הזאת תהיה עם מערכות נשק שיהיו יקרות לשני הצדדים. צריך גם לקחת בחשבון את העובדה שלארה"ב יש נושאות באיזור ולא הכי כדאי לאיראנים לעצבן את הצבא מספר 1 בעולם.

אולי האמריקאים עושים לנו דאווינים עכשיו אבל הם עדיין חברים שלנו והם לא יתנו לאיראנים לנצל את ההזדמנות כדי להשתלט על מדינות המפרץ.

עדיין אני לא מבין הרבה במלחמות צבאות ובלגאנים כאילו. עדיין כולם היום מסונדלים בגלל המיתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...