שאלה לגבי צמיד הארקה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי צמיד הארקה

jackhammer

Recommended Posts

שלום לכולםאני עובד במשרד עם הרבה מחשבים וחלקים של מחשבים

משום מה יש לנו המון סטטיקה במשרד. כל פעם שנוגעים במחשב מקבלים איזה זיצ.

אני רוצה לקנות צמיד הארקה (עולה בערך איזה 2-3 דולר)

השאלה שלי היא:

1. האם זה באמת עובד או שזה סתם חארטה?

2. יש טעם לקנות משהו קצת יותר יקר? יש הבדל בינהם?

3. לאן אפשר להאריק את זה? הרי אני לא ישב כל היום מעוגן לשולחן חחח. אפשר להאריק את זה לבגדים?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צמיד הארקה נועד להגן על הציוד לא עליך :lol:

בכל מקרה זה יעבוד עם בכל תחנת עבודה יהיה אחד. לפי מה שאני מבין מימך, אתה נוגע ברכיבים/מחשבים אקראית במקומות שונים במשרד..העניין הוא שאתה לא מסתובב עם הצמיד, אלא הצמיד הוא לתחנה עבודה מסוימת והוא מחובר אליה (להארקה שלה). זה באמת עוזר אבל אם אתה רוצה לענוד את הצמיד פעם אחת בכניסה למשרד ואז להסתובב חופשי בלעדיו, זה קצת לא סביר כי זה דורש מישטר אדמות קיצוני בכל המשרד (אדמות שונות קצת ממקום למקום) וגם ככה נטענים בעוד חשמל סטטי שמורידים אותו. אה ומה ששאלתה על הארקה לבגדים, זה לא יעזור.

מה שכן אולי יכול לעזור לך הוא איזה משהוא מוזר שנתקלתי בו:

http://parts.digikey.com/1/parts/434497-wrist-strap-metal-esd-6083.html

זה צמיד שעונדים ולפי מה שמוסבר הוא מושך אליו את החשמל הסטטי (נטען)...לא ברור לי אם זה יעיל שכן עבורו החשמל הסטטי הוא מתח צף ואין לו גם איך להתפרק (זה על היד ולא מוארק). לא יודע איך זה...ברר באינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צמידים עם קרוקודיל בקצה

אתה יכול לנסות לשפצר את זה לנעל שלך כך שהקרוקודיל תמיד יהיה במגע עם הרצפה כשאתה דורך :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Antistatic_wrist_strap

אגב, בקשר לצמידים ה"אלחוטיים":

Wireless or Dissipative wrist straps are available, but they are widely considered as pseudoscientific hoax products. The claims of the operating principles vary from "Ion Neutralization, Skin Effect, Point Discharge and Corona Discharge Effect" to "Selglard electric principles".[1][2]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש צמידים עם קרוקודיל בקצה

אתה יכול לנסות לשפצר את זה לנעל שלך כך שהקרוקודיל תמיד יהיה במגע עם הרצפה כשאתה דורך :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Antistatic_wrist_strap

אגב, בקשר לצמידים ה"אלחוטיים":

כבר אמרתי זה לא יעזור...כל צמיד יש לו קרוקודיל או חיבור BNC בקצה! צמיד הארקה נועד להשוות פוטנציאלים בינך לעמדה איתה אתה עובד בכך שהוא פורק את כל החשמל הסטטי שעליך לאדמה של העמדה. הוא לא פורק את החשמל לאדמה שבריצפה מיתחתך :facepalm:אם הבעיה באמת מטרידה אותך ואנשים במקום העבודה שלך, יש משטח הארקה שמניחים על שולחנות או בכל מקום אחר ועליו את הציוד (המשטח הוא גמיש ולפי מטר רץ) ולפני שאתה נוגע במחשב/רכיב, פשוט תניח את היד על המשטח או אפילו תיגע בו עם האצבע וניסגר הסיפור. היה את זה ביחידה שעשיתי בה פרויקט בח"א פעם כי שם החיילים עצלנים ואין להם כוח להתחבר לצמיד כל פעם :) . כמובן שבמקרה שלך (שהוא קצת שונה מהייעוד של הדברים האלו) צריך שמארז המחשב יהיה מתחתי ומואר בעצמו (כמו כל מארז סטנדרתי היום). איפה קונים את המשטח הזה...זה כבר בחנויות מיקצועיות לפתרונות חשמל ואלקטרוניקה שיש ים כאלו בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...