בג"צ פסל את חוק טל - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בג"צ פסל את חוק טל

Deddy

Recommended Posts

כנראה שיש לך בעיה בקריאה. כי כתבתי לא באלימות.

ושוב, אם נושא התחבורה בשבת מספיק חשוב לחלק נכבד מהציבור בישראל. במספיק חשוב אני מתכוון להזיז את התחת כל שבת במשך חודשים בכמויות גדולות ולהפגין, אז כבר היה כאן בשבת ממזמן.

לא מסכים איתך.

אותו דבר אפשר לומר לגבי מחיר הרכבים בארץ, או על כל דבר אחר.

אם הייתם מפגינים כל היום ברחובות אז זה היה קורה.

הלוגיקה נשמעת לכאורה הגיונית, אבל מתעלמת מכוחות מנוגדים, שיעשו את המוות ולא יתנו לזה לקרות.

ובמצב כזה הכוח שיאלץ הציבור להפעיל בעניין חייב להיות מופרז ומעבר לכל פרופורציה לגבי חשיבות העניין במדינה בה יש לא מעט עניינים אחרים שעליהם הציבור מבזבז את כוחו לשנות ללא הצלחה.

ולכן זה לא טבעי שזה יקרה(שיצאו להפגין ברחובות במידה מספקת כדי לשנות את העניין), למרות תמיכה רחבה של הציבור.

באותה מידה אתה יכול לומר שאם תהפכו את העולם הוא יהיה הפוך.

מה שכן אפשר אולי, זה לאיים מול המפלגות החרדיות בעניין אחר, כך שיגיעו לפשרה בה תושג מטרה זו.

וסוף סוף נפל לנו קלף שכזה, הריהו חוק טל.

עכשיו צריך להגיע למשא ומתן, ולהחליף בני ערובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנושא הזה הוא בדמם. והן ילחמו עליו עד הסוף, שיהיה מר לנו ולהם.

אתה מניח שהם יילחמו עליו עד הסוף, ולכן מראש מעדיף לוותר. זה לא נראה לך קצת טיפשי?

מאבקים לרוב מוכרעים בזכות אנשים שעומדים על שלהם גם אל מול סיכויים שנראים קלושים, ה"טריק" הוא להביא את הצד השני להכרעה בין אופציה גרועה לאופציה גרועה עוד יותר.

ברור שחרדים יעדיפו ללכת לכלא מאשר להתגייס - הם יישבו חודש בכלא, יקבלו כל יום שלוש ארוחות כשרות למהדרין, ואחרי זה ישתחררו ויחזרו לישיבה שלהם ושום דבר לא ישתנה.

אני מסכים שגיוסם לצבא לא יכול להתבצע בכפייה, אבל המדינה צריכה להביא למצב בו חרדים יבחרו מרצונם להתגייס (בין אם לצבא ובין אם למסגרת אחרת של שירות לאומי למשך שלוש שנים, זה לא עקרוני) מכיוון שההשלכות של אי-גיוס יהיו קשות מנשוא מבחינתם. למשל, ביטול כלל הקצבאות וההנחות (קצבאות ילדים, הנחות בארנונה, הנחות ברכישת דירות, קצבאות שמקבלים אברכים וכו'). למשל, שלילת הזכות לביטוח לאומי. למשל, אי הכרה בלימודים כלשהם.

מי שירצה להתגייס כי הוא חש חובה מוסרית לעשות זאת - בשמחה. מי שירצה להתגייס כי אחרת הוא ימות מרעב - בשמחה גם כן. מי שבכל זאת לא ירצה להתגייס - אף אחד לא יגייס אותו בכח, אבל הוא יצטרך להתמודד עם ההשלכות בכוחות עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצבאות ילדים: -זה לכל אזרחי המדינה . ארנונה: -זה רק במקום שהעירייה חפצה (ערים ממלא חרדיות ) לתת הנחה לאברכים .

אין שום הנחות ברכישת דירה ,אותם חרדים(בדרך כלל רק חסידים) רוכשים דירות על דרך של קבוצות רכישה לכן המחיר זול יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין עם זה שום בעיה. כל מה שצריך הוא שינוי מזערי בחוק הקיים הקובע כי כל אזרח יהיה זכאי לקצבאת ילדים רק בתנאי ששירת שלוש שנים בצבא (או במסגרת מוסכמת אחרת כלשהי) או שהינו פטור עפ"י חוק משירות זה. מכיוון שהחל מאוגוסט חרדים לא יהיו פטורים יותר משירות בצבא, הם יידרשו לבחור בין שירות לבין שלילת קצבאות הילדים. כנ"ל לגבי הנחות בארנונה. כנ"ל לגבי הנחה בדיור.

יתנו - יקבלו. לא יתנו - לא יקבלו. אין פה שום כפיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם לא יצליח, באם רוצים באמת בלב שלם לגייסם .

הערך שלימוד התורה גדול מכל דבר כולל כסף .

הנחות ארנונה זה קשור לעירייה עצמה. אם העירייה חרדית למה שתבטל.

מה קשור הנחה בדיור, אין שום הנחה לאדם חרדי רק בגלל שמגדיר עצמו ככזה,,, כמובן מדברים על אברך (לא כל חרדי הנו ככזה) שגם לו אין שום הנחה. ציינתי הנחות זה בדיוק כמו שחילונים יקנו דירות דרך קבוצות רכישה.

דיור למשתכן אינו קשור ישירות להטבה להיותו חרדי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז שלא יתגייסו וישאו בתוצאות. מצידי שימותו מרעב הם ו"ערך לימוד התורה" המחורבן שלהם.

או כמו שאיש חכם ממני אמר - הלוואי שיקבלו מכת בכורות ושעשרה עובדים זרים יאנסו אותם:

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FHJHGK&c41t4nzVQ=EM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי כבר לשמוע את זה.

לא באמת איכפת לי שהם לא רוצים להתגייס או מעדיפים שלא.

יש הרבה דברים בחיים שלא כיף לעשות אותם, אבל עושים אותם כי צריך.

Life sucks.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה ברור שהחרדים לא יתגייסו, עם או בלי חוק טל. מה שיותר מרתיח זה היהירות שלהם -

ישי: האוצר מונע גיוס חרדים, חוק טל יוארך בשנה

הם פשוט מעל החוק במדינת (חוץ מזה שהם שולטים בכל הנעשה). עד מתי נשב בשקט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחות ארנונה זה קשור לעירייה עצמה. אם העירייה חרדית למה שתבטל.

מה קשור הנחה בדיור, אין שום הנחה לאדם חרדי רק בגלל שמגדיר עצמו ככזה,,, כמובן מדברים על אברך (לא כל חרדי הנו ככזה) שגם לו אין שום הנחה. ציינתי הנחות זה בדיוק כמו שחילונים יקנו דירות דרך קבוצות רכישה.

דיור למשתכן אינו קשור ישירות להטבה להיותו חרדי .

אני רק אשאיר את זה כאן:

33mndd4.jpg

אתם יכולים להמשיך בשלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקום הנו דתי לכן הבקשה רק לדתים. אבל בעיקרון

דיור למשתכן מכוון לכל האוכלוסיה העומדים בכך. כמו זוגות צעירים ועוד כמה עמדות.

אנא אל תיחס אותי לקבוצה. בכל אופן אתם יכולים לעשות קפיצות באוויר שום דבר לא יבטל את ערך לימודם.. זה משהו שורשי היסטורי של העם היהודי ,הבעיה לא שלהם הבעיה שלכם .

אם רוצים לכבר לגייס כמות נכבדת (לא בכללי את כולם -זה אף פעם לא יהיה) זה רק על דרך הידברות ותוכניות ולא צעקות ולחימה -אתם ממלא תפסידו .. וכל פעם שהדברים הללו עולים פשוט בסך הכל עובדים עליכם לקידום שר כזה או אחר...

:lol:

חושבים שהצבא צריך כמות כאלה של חרדים

:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא לא צריך כזאת כמות של חרדים, העולם לא צריך כמות כזאת של חרדים...

יש לי שאלה, אם חרדים לא יכולים לשרת בצבא ולעבוד בגלל שהם צריכים "ללמוד" תורה כל היום, למה בימי קדם הם יכלו לנהל אורח חיים אחר וגם לעבוד וגם להלחם בכל אותם עמים מסביב. כזכור לי רק הכהנים היו מתפללים לאל על מנת שישמור על העם או משהו בסגנון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל אדם האומר שיעסוק רק בתורה,לא יעבוד ויתפרנס מצדקה,הריהו בבחינת אחד שחילל את השם,ביזה את התורה,כיבה מאור הדת,גרם רעה לעצמו,ונטל חייו מהעולם הבא,כי אסור ליהנות מדברי תורה בעולם הזה.

אבל מה הבחור ההוא יודע... סתם אנטישמי הרמבם הזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו למי אכפת. אפשר לא לגייס חצי מהחיילים שמגייסים. הדבר האחרון שמשלם המיסים צריך זה תוספת של עשרות אלפי חיילים מיותרים שמקבלים אוכל, מגורים, ביגוד וטיפול רפואי על חשבון משלם המיסים למשך שלוש שנים. חוץ מזה איך בדיוק מתכוונים לאכוף את החוק? ישלחו משטרה צבאית למאה שערים? :lol:

הבעיה האמיתית עם המגזר החרדי שהם לא מכשירים את הדור הצעיר לשוק העבודה במאה ה-21 ועל ידי כך מנציחים את העוני והתלות במגזר החילוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...