שתיית אבנית האם תקין - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שתיית אבנית האם תקין

wooper

Recommended Posts

גם במים יש אבנית.

מאיפה אתה חושב שזה מגיע אם לא מהמים עצמם ? :silly:

בתיאוריה (אני לא ממש מבין בזה) הצטברות האבנית לגושים ושתייתם במצב זה, אולי עלולים לגרום לסיכוי מוגבר לאבנים בכליות או משהו בסגנון.

שימוש במסנני מים לברז בבית יפחית את כמות האבנית המצטברת בקומקום למינימום.

בדרך כלל גם לקומקום עצמו יש מסננת המונעת מעבר של חלקיקי אבנית גדולים שאולי הצטברו ונפרדו מהתחתית.

אני מניח שיש גם דרך לנקות את הקומקומים מהאבנית (סוג של חומץ אולי).

בכל מקרה בקצב שקומקומים חשמליים מתקלקלים ומוחלפים, הרבה פעמים תמצא את עצמך קונה חדש במקום לנקות את הישן. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לאבנים בכליות.

האבנית היא בעצם הצתברות לגושים של הסידן והמגנזיום המצויים במי הברז. החומרים האלה דווקא חיוניים לגוף.

מה שכן, הנזק של האבנית הוא הצטברות בשיניים (צחצוח שיניים כמובן ימנע את זה) והנזק לגוף החימום בקומקום, מכונות כביסה, מגהצי קיטור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 דברים:

1. התקנן סנן אבנית בצינור הראשי של הבית (סיפור של בערך אלפיה + סכום שנתי זניח לתחזוקה)

2. תמי 4 בר (סיפור של בערך 100 שח לחודש)

יש הרבה פחות בעיות במכונת הכביסה + דוד + שיפור באיכות מי השתיה

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך זה עם הסננים של תמי בר, התמי 4 הרגיל לא מסנן אבנית או לפחות לא ברמה מורגשת. הקומקום שלי מוכן להעיד.

בקשר לניקיון, הרתחה עם מלח לימון/ חומץ פותרת את הבעיה ומקסימום שיפשוף מינימלי נקודתי.

אני מניח שלבריאות זה לא כזה מסוכן כי אני מניח שהאבנית בריכוז מספיק נמוך שהמים יוכלו לשטוף אותם ולנקז אותם מהכליות אבל טעים זה לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בדיוק העניין שהאבנית מצטברת במצב מוצק בעוד שבמקור המתכות ממיסות.

לכן (בתיאוריה הלא מבוססת שלי) הגיוני שהגוף יתמודד עם העניין פחות טוב.

כמה זה משפיע לאורך הזמן, ומי נמצא בקבוצות סיכון מוגברות זה כבר אני לא יודע.

מה שבטוח זה לא נורא חשוב, אחרת היינו מקבלים איתותים מוגברים מהגורמים הרלוונטים.

אני לא חושש מהעניין, אין לי פילטר למים, כן מרתיח בקומקום מהברז (אבל לא שותה מהברז ללא הרתחה), לא עושה ניקוי מיוחד לקומקום (רק שטיפות רגילות עם מים בין מילוי למילוי).

יש לי מסנן בקומקום, והתה/קפה שלי לא מתמלאים בחתיכות אבנית נראות לעין.

בשבילי זה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מוזגים לקומקום מים אחרי סינון בפילטר של "בריטה". אם פעם, היינו צריכים לנקות את הקומקום כל שבוע עכשיו לאחר השימוש בפילטר, אנחנו מנקים את הקומקום פעם בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להפך, ככל שתשתה יותר מים, יקטן הסיכון לאבנים בכליות.

כן ולא. במים שאתה שותה יש סידן שבטווח הרחוק מאוד יכול לגרום לאבנים בכליות. שתיית מים מספקת עוזרת לסינון הכליות ולפינוי הסידן המצטבר שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...