נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נפילה בפח בכל הקשור לצילום בתוך חנות ברשת סופר פארם שבמרכז ביג בקריית אתא

dor123

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לאנשים בוגרים אם מוח יש את הזכות לעשות כל מה שבא להם כל עוד הם לא מפירים חוק או עושים משהוא שה common sense של עצמם אומר בצורה בוטה שהוא לא בסדר

צילום בקניון, בין אם של השער, המסדרון, או מנורות, לא עובר אל אף חוק ולא נוגד את ה common sense. לבעל המקום (או למאבטח מטעמו) יש את הזכות לפנות בבקשה להפסיק את זה, אבל לא יותר מכך

זה היה לא חוקי אך ורק במקום פרטי, אבל הקניון הוא מקום ציבורי (בבעלות פרטית) בשעות הפתיחה שלו. ובטח תחנת הרכבת

הרבה אנשים שעובדים באבטחה (מאבטחים מחברות שמירה, שוטרים ומתנדבים, ואחרים) עושים מעצמם "ביטחוניסטים", אבל זה פוגע אך ורק בזכות הציבור לצלם את מה שהוא רואה, וזה פאקינג קניון לא בסיס צבאי. ויתור על הזכות לצלם, במקרה שהופך לנורמה, הוא ויתור על הזכות לתעד דברים שמתרחשים או מקומות שהיא זכות בסיסית במדינה שרוצה להיות דמוקרטית. אם אתה לא רוצה את הזכות הזאת לא צריך, אבל תשמור את ההחלטה לעצמך כי החוק לא לצידך כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תקף לכל מצב שבו הפעולה חוקית. אין הבדל בין תחנת רכבת או קניון למשל

יש מקומות שבהם לא ניתן לצלם ככה : בסיס צבאי למשל, אבל שם גם מוגדר בחוק שאסור לצלם ואין כל ספק בכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו ה"חוק" שמונע מאנשים לצלם בסיסים צבאיים גם נותן לרשויות הרלוונטיות את הסמכויות להכיל אותו גם על מתקנים אזרחיים כמו נטב"ג משרדי ממשלה ומתקנים רגישים נוספים.

את נהליי השילוט הרלוונתיים (שלט:אסור לצלם) גם מחליטים אותם הגופים.

ומה לעשות שבארץ שלנו לא רק בסיסי הם יעד להתקפה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקומות שיצא לי לצלם (ולשהות בהם) בזמן שגרתי בירושלים וכנראה צריך להפוך אותם לאיזורים מסווגים --

שוק מחנה יהודה

המדרחוב

רחבת הקפיטריה בקמוס הר הצופים

המרכז המסחרי בקרית היובל

אני מציע באמת לאסור צילום אתרים האלו ובעוד עשרות אתרים דומים וגם להחרים (רצוי באלימות) את המצלמה מכל עבריין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רחובות הם לא "יעד להתקפה" אבל מקומות הומי אדם כן.

ובנושא האיפה מותר ואיפה אסור לצלם אני אומר שמזל שיש אנשי מקצוע מתחום הביטחון שמקבלים את ההחלטות ולא אנשי מחשבים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי זה גם מזל שבנושא המאגר הביומטרי או הצנזורה על האינטרנט מקבלי ההחלטות הם "אנשי מקצוע" ולא אנשי מחשבים?

הנקודה שלי היתה שאין טעם לאסור צילום במקומות שפתוחים לציבור הרחב, והמחבלים עצמם יכולים להכנס אליהם אם הם רוצים לתכנן פיגוע (ואין סיבה לעצור אותם אם אין להם נשק), וכן אפשר להשתמש במצלמות נסתרות או לצלם בטלפון באופן שזה לא נראה.

לצורך ההשוואה, בבסיסי ממילא הכניסה מותרת בד"כ רק לבעלי אישור, כלומר רק אנשים מוכרים ושסומכים עליהם יכולים להכנס, וגם להם (כולל אנשי צבא) אסור לצלם, וזה לא כי חוששים שהם יעשו פיגוע. הסיבה לזה היא החשש שידלפו בטעות תמונות של מקום שהציבור הרחב לא אמור לדעת איך הוא נראה, טיעון שלא תופס במקומות שבהם יש גישה לציבור הרחב (כולל המחבלים עצמם כאמור).

סיבה נוספת לתגבור הביטחון בבסיסי (מלבד אבדן חיי אדם), היא הנזק הנוסף ליכולת התגובה ולמוראל של כוחות הבטחון, וזה ש(מאותה סיבה) הם גם הם מטרה מועדפת על האוייב. לעומת זאת קניונים (ובטח סופר פארם) הם לא ממש מטרה מועדפת, כשאתה יכול לגרום נזק בסדר גודל דומה גם בסתם תחנת אוטובוס עמוסה (וכבר היו דברים מעולם). זו לא בעיה למצוא מקום פתוח עמוס באנשים, ואף אחד מהם הוא לא "מטרה מועדפת" יותר מהאחר.

ובסיום, זו לא ממש בעיה להטיל כל הגבלה בטחונית על חיילים, שממילא רגילים לפרוטוקולי ביטחון ואיסורים מהסוג הזה. על הציבור הרחב אי אפשר ואין סיבה להטיל הגבלות כאלה, וממילא הציבור יעדיף את החופש לעשות כרצונו על פני התוספת (התיאורטית לגמרי) לביטחון. וזה במיוחד כאשר צילום נעשה לדבר טבעי לגמרי וכמעט זכות בסיסית (תשווה את זה לאיסור על הכנסת סלולרי לקניון, זה לא בא בחשבון. למעשה ויתרו על האיסור הנ"ל גם ברוב האיזורים בבתי החולים, ומאותה הסיבה).

Those willing to give up liberty for security deserve niether

(התגובה הזו היתה אמורה להיות ארוכה ומפורטת יותר, אם לא שהיא נמחקה לי והייתי צריך לכתוב אותה מחדש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקה בנושא המאגר הביומטרי והצנזורה באינטרנט הפוליטיקאים מחליטים וזאת בניגוד לכמה אנשי מקצוע שמזהירים מאסון במידה ומאגר כזה יקום.

שוב, לא תמיד הוראות ביטחון נראות הגיוניות למי שלא עוסק בתחום (ולפעמים גם למי שכן) אבל תסמוך עלי יש היגיון (גם אם שנוי במחלוקת).

בקשר לבתי חולים אני בכללי אני לא יודע אבל ל"אברבנל" לדוגמה אתה לא יכול להכנס עם או פלאפון שיש בו , כי הוחלט שהזכות לפרטיות החולים שם גוברת על זכותך להסתובב במקום עם הפלאפון/מצלמה שלך.

ובגדול אני מסכים עם המשפט של פרנקלין על חופש וביטחון אבל מה לעשות שלפעמים המציאות מחייבת להתגמש? (אבל לא להתקופף כמו בנושא המאגר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לבתי חולים אני בכללי אני לא יודע אבל ל"אברבנל" לדוגמה אתה לא יכול להכנס עם או פלאפון שיש בו , כי הוחלט שהזכות לפרטיות החולים שם גוברת על זכותך להסתובב במקום עם הפלאפון/מצלמה שלך.

זאת לא החלטה פרטיזנית, אלא מתבססת על החלטת המחוקק שאסור לצלם אדם בעמדה משפילה גם במרחב הציבורי וכן מתוקף סודיות רפואית (על מנת שלא לחשוף את עצם היותו של מאן דהו סובל ממחלת נפש).

ובנושא האיפה מותר ואיפה אסור לצלם אני אומר שמזל שיש אנשי מקצוע מתחום הביטחון שמקבלים את ההחלטות ולא אנשי מחשבים!

ההחלטה היא לא של אנשי מחשבים ולא של אנשי בטחון, אלא של המחוקקים בבית הנבחרים (שעשויים להעזר בחוו"ד ממומחים כאלו ואחרים).

תודה לאל אנחנו (עדיין) חיים בדמוקרטיה ולא תחת משטר צבאי.

המחוקק קבע שלא אסור (הווה אומר - מותר) לצלם במרחב הציבורי, עם מספר מצומצם של יוצאים מהכלל. איש בטחון, שלא הוסמך לצורך כך על ידי המחוקק, לא יכול לקבוע אחרת!

האמת שעברו כמה שנים מאז סיימתי את לימודי בתיכון, האם הפסיקו את לימודי האזרחות לאחרונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מי שחושב שאנשים בעלי אינטרסים יצלמו עם פלאפונים ושאר ירקות הוא טמבל, לדעתי.

למה שמישהו ששולח צוות recon יאבזר אותם בטלפונים עם מצלמות כשיש אלטרנטיבות הרבה יותר סמוייות בפחות מ100 שקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעברו כמה שנים מאז סיימתי את לימודי בתיכון, האם הפסיקו את לימודי האזרחות לאחרונה?

אתה באמת חושב שמישהו זוכר את מה שהוא למד?

סיימתי ללמוד לפני 5 שנים ורוב החומר שלמדתי בתיכון נשכח כלא היה. אני לא רוצה להכליל סתם, אבל אני חושב שמי שזוכר את מה שהוא למד הוא ממעטי מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם כשלימדו אותנו אזרחות, זה היה שיעור של "מה תיאורטית אמור להיות בישראל המדינה המערבית והמתוקנת", ולא מה שיש בישראל בפועל. במיוחד בנושא הפרדת רשויות, זכויות מחאה, חופש התנועה, שויון בין גברים / נשים / עדות שונות, חופש הדת וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...