ניקוי אבק ממסך מיקוד - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקוי אבק ממסך מיקוד

n_aviv1

Recommended Posts

יש ברשותי קנון 550D ובפעם האחרונה שהחלפתי את העדשה גיליתי שיש לי אבק בין נקודות הפוקוס והוא פשוט מטמטם. יש דרך לנקות את זה בעדינות? אני חושש לפגוע בתפקוד של זה כי זה נראה ממש עדין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהאבק נמצא בצד של המראה ולא בצד של העינית... blower יספיק? יש סוגים טובים יותר או פחות או שהכל פחות או יותר אותו דבר?

החלפת מסך מיקוד בגלל אבק זה לא קצת קיצוני? זה נשמע לי כמו הוצאה גדולה כי גם על החדש יכול להצטבר אבק.

אם אני אצטרך להחליף, איך מחליפים מסך מיקוד בארץ? ראיתי שניתן להשיג דרך אתרים מחו"ל אבל בארץ לא ראיתי שמוכרים באיזשהו מקום...

זה משהו שעדיף לתת למעבדה לטפל בו כמו ניקוי חיישן או שזה לא סיפור גדול ועדיף לחסוך ולהחליף בבית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

blower אמור להספיק. אין פירמה זה כולה פומפה, אפשר גם עם מכשיר לחוקן.

לא לא מחליפים מסך מיקוד בגלל אבק.

מחליפים אותו בשביל מיקוד מדוייק יותר בעין עם עדשות מהירות.

אם אתה כבר מפרק אותו לטובת ניקוי בצד של הפריזמה, שווה לשקול. אם זה לא רלוונטי אליך אז אין שום סיבה לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסך המיקוד שיש לך היום לא תראה עומק שדה רדוד יותר מאשר צמצם 2.8, גם אם העדשה מהירה יותר.

ישנם מסכי מיקוד אחרים שכן מאפשרים לזהות היכן נקודת הפוקוס (אבל בעדשות האיטיות יש איתם בעיה של השחרה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכי מיקוד מדויקים (עם מיקרופריזמות) לא רלוונטיים למי שלא מתכוון לפקס באופן ידני כלל.

יש לי במצלמה מסך מיקוד שגם במפתח צמצם 1.4, אבל פחות נוח לעבודה עם עדשות איטיות (במקרה שלי ושלך - עדשות הקיט).

לגבי ניקוי המסך הקיים - ברוב המצלמות מאוד פשוט לפרק את מסך המיקוד, כדאי להיעזר בסרטוני הדרכה ביוטיוב ולעבוד בזהירות ובאופן נקי (להעזר בפינצטה ובכפפות בד נקיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...