המלצה בבקשה: DSLR, שמסוגלת לצלם גם וידאו. סביבות ה 5000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה בבקשה: DSLR, שמסוגלת לצלם גם וידאו. סביבות ה 5000 ש"ח

hq4ever

Recommended Posts

שלום לכולם כאן,

אני צלם סטילס חובב אולם בזמן האחרון יוצא לי לצלם סרטי "prosumer" כלומר לא מקצועי אבל עדיין איכותי (כל מיני דברים, בעיקר ליוטיוב וכו') ולכן אני מחפש לשדרג את המצלמה שלי (Fuji s9500) למשהו שיתן לי סטילס הרבה יותר טובים וגם אפשרות לצלם באיכות סבירה.

חשבתי לקנות את זה http://www.cameramia.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-2197-Canon-EOS-60D-Kit-18-135-%D7%96%D7%9E%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%9E%D7%9C.aspx

אבל למען האמת אני לא בטוח לגבי העדשה שאני צריך? כי מעולם לא היה לי DSLR

אני מצלם בעיקר אנשים, גם בסטילס וגם בוידאו. אני לא צריך זווית רחבה אבל אני כן רוצה עושר צבעים גבוה.

האם 60D ביחד עם עדשת 18-135 IS זאת בחירה טובה?

אשמח מאוד לעזרתכם כי אני צריך את זה לסופ"ש הנוכחי וזאת אמורה להיות הפתעה

תודה רבה, ואם תרצו אשמח לתרום בחזרה בכך שאשתף את התוצאות :)

מקס.

==== עריכה: ראיתי שיש שאלון. התשובות מצורפות ====

מה התקציב הכולל למצלמה, עדשה, וכרטיס זכרון? 5K~

האם אתה מתכוון לקנות עם אותו תקציב גם ציוד נוסף (עדשות נוספות, וכו')? לא

האם לאחר הקנייה הראשונית יש לך כוונה לרכוש בהמשך ציוד צילום נוסף (עבור מצלמת ה-DSLR)? אם כן, איזה סכום בשנה אתה מתכוון להקצות לכך? בינתיים לא

האם יש לך נכונות לקנות ו/או ציוד משלים בשוק היד שניה? אפשרי

האם יש לך ציוד קודם ממצלמת DSLR או ממצלמת SLR פילם? אם כן, פרט: לא

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? אנשים, בעיקר באור יום.

האם אתה מתכוון לצלם מרחוק? ציפורים במעוף? חרקים מקרוב? לא

האם אתה מתכוון לצלם ספורט? אם כן, איזה ענף ובאילו תנאי תאורה? לא

האם אתה מתכוון לצלם פורטרטים? כמה חשוב לך לקבל עומק שדה מצומצם? לא יודע

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? יתכן

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? כן

האם יש לך נכונות לצלם עם חיצוני? כן, אולם לא כרגע

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה? משתמש בדמוי SLR ורוצה לעבור ל-DSLR עם אפשרות לצילום .

האם אתה מתכוון להדפיס את התמונות או לצפות בהן על גבי מסך? רק מסך

מהו טווח העדשה (או העדשות) במ"מ שחשוב לך? ???

האם אתה נעול על יצרן מסויים? לא נעול אבל נראה לי ש Canon איכשהו מדברים בשפה שלי

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

קצב אש גבוה - ציין את כמות התמונות המקסימלית לשניה שדרושה לך (3, 4, 5 או יותר) חשוב

צילום רצפים ארוכים מ-5 מבלי שהמצלמה תעצור כדי לכתוב את התמונות לכרטיס‏: חשוב

מייצב תנועה מובנה במצלמה (שעובד עם כל העדשות) מול מייצב תנועה בעדשות (שמייצב גם את התמונה בעינית): לא משנה.

תצוגה חיה (צילום באמצעות מסך ה-LCD במקום בעינית). ?

פנס עזר לפוקוס באור חלש (AF assist)‏ ?

עדשות עם מנוע פוקוס שקט: לא משנה

אפשרות לגריפ ?

מסך מפרקי ?

מצב צילום ווידאו. שים לב שרוב מצלמות ה-DSLR לא כוללות מצב ווידאו, והמעטות שכן מוגבלות בד"כ לצילום ללא פוקוס אוטומטי : דווקא זה מאוד חשוב, וכן חשוב שהמצלמה תוכל לעשות פוקוס אוטומטי

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור : מעדיף רשמי, אבל כמובן שזאת שאלה של מחיר אם ההבדל יהיה משמעותי (יותר מ10% אז אפור)

תכונות אחרות: רצוי שצריכת הסוללות תהיה סבירה, כך שניתן יהיה לצלם זמן סביר מבלי לרוץ להחליף כל היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פוקוס אוטומטי בוידאו ב 60D. אפשר לעשות חצי לחיצה בכל פעם שמשנים פוקוס, או לעבוד ידני.

ה 18-135 לא תתאים במיוחד לוידאו בגלל הצמצם המשתנה. אם אתה הולך לעבוד בפוקוס ידני - אז לא יודע לספר לך ממקור ראשון איך טבעת הפוקוס שלה. אבל בהיותה עדשה פשוטה יחסית, לא הייתי מצפה לגדולות - כדאי לברר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...